Sveti Oci o ...

pa telo i nije stvoreno nego materija, nigde u bibliji se ne nagoveštava da je telo stvoreno, to je tvoje proizvoljno tumačenje i nelogično
Duh koji te oživljuje nije tvoj. Da, dok si živ....
pa naravno da nije tvoj duh jer to i nije duh već dah životni.
mogao je da dune i u kamen on bi bio živ.
i kad dobiješ taj dah šta postaješ, šta se stvara u materiji?
 
pa telo i nije stvoreno nego materija, nigde u bibliji se ne nagoveštava da je telo stvoreno, to je tvoje proizvoljno tumačenje i nelogično
Naravno da je telo stvoreno od praha jer se u prah i vraća...to pokazah gore sa mnogo stihova.
I to je jedino logično.

Kada čovek umre u njemu nema života....ide u zemlju pa u prah...

A ja bih voleo da mi objasniš šta nije u ovome logično?
pa naravno da nije tvoj duh jer to i nije duh već dah životni.
mogao je da dune i u kamen on bi bio živ.
i kad dobiješ taj dah šta postaješ, šta se stvara u materiji?
Tako je.

I kamen bi oživeo, ali na šta bi to ličilo? Ninašta...

Kada dobiješ 'dah' postaješ 'duša živa'...Bog kaže...
 
pa čoveče prah je materija nije telo, telo je bog oblikovao od materije a nakon udahnuća postaje telo i postaje duša esencija bit ličnost i to besmrtna po liku božijem. kasnije bog se utelovljava u hrista i postaje čovek kao i mi.
u protivnom nismo po njegovom liku, onda smo ko životinje koje su isto žive duše.
 
Pa je li materija ili Ne? Odluči se.

Ako ga je oblikovao od materije, šta je onda nego materija?

Ako napraviš saksiju od drveta, od čega je saksija?
šta da se odlučim
sve materijalno je od materije
rekao sam ti da i kamen može biti živa duša.

ajde obnovi biologiju.
telo se sastoji od oko 75% vode,
ostalo
Skoro 99% prosečnog ljudskog tela čini samo šest hemijskih elemenata: kiseonik, ugljenik, vodonik, azot, kalcijum i fosfor. Samo oko 0,71% (težinski, to je oko pola kg) sačinjeno je od sledećih pet elemenata: sumpora, kalijuma, natrijuma, hlora i magnezijuma. Svi navedeni elementi su neophodni za život. Ostali elementi se nalaze u tragovima[4] i za više od njih deset se smatra da su neophodni za životne funkcije ili da igraju bitnu ulogu u održavanju dobrog zdravlja (npr. fluor je dobar jer doprinosi čvrstoći zubne gleđi ali, kako izgleda, nema nekih drugih funkcija u organizmu sisara).

jbt živiš u 21 veku i veruješ kao čovek iz drugog veka

u bibliji je simbolično prikazano stvaranje, sličan opis imaš i u grčkoj mitologiji
 
šta da se odlučim
sve materijalno je od materije
rekao sam ti da i kamen može biti živa duša.

ajde obnovi biologiju.
telo se sastoji od oko 75% vode,
ostalo
Skoro 99% prosečnog ljudskog tela čini samo šest hemijskih elemenata: kiseonik, ugljenik, vodonik, azot, kalcijum i fosfor. Samo oko 0,71% (težinski, to je oko pola kg) sačinjeno je od sledećih pet elemenata: sumpora, kalijuma, natrijuma, hlora i magnezijuma. Svi navedeni elementi su neophodni za život. Ostali elementi se nalaze u tragovima[4] i za više od njih deset se smatra da su neophodni za životne funkcije ili da igraju bitnu ulogu u održavanju dobrog zdravlja (npr. fluor je dobar jer doprinosi čvrstoći zubne gleđi ali, kako izgleda, nema nekih drugih funkcija u organizmu sisara).

jbt živiš u 21 veku i veruješ kao čovek iz drugog veka

u bibliji je simbolično prikazano stvaranje, sličan opis imaš i u grčkoj mitologiji
Nema tu simbolike.
Gledaj pred svojim očima prelazak iz života u smrt...isto je bilo i na početku, samo obrnut proces.

Kada je Hrist vaskrsao Lazara, šta se desilo...?

Leži li Lazar mrtav i telo mu već počelo da zaudara?!
Kaže li Hrist i pored njihovog negodovanja, ''pomeraj kamen'....

Lazar bez duha (daha) leži mrtav, kada se dah vrati Lazar ustade u baš istom telu.

Kakva mitologija i njihove glinene figure.

Adama je oblikovao Svevišnji Svemogući Bog koji stvara telo od svih elemenata koji se nalaze u zemlji, a koje ni jedan biolog neće nikad moći sve ni nabrojati a kamoli znati na koji način međusobno pod određenim uslovima funkcionišu...
Bog može i od ničeg napraviti nešto a kamo li od vode koja je takođe materija...
 
pa naravno jer "ničeg" ne postoji kao i ništa nigde nepostojanje itd
to su termini kada ne umemo nešto da objasnimo.
Ne bih da širim temu, ali mislim da mi (čovečanstvo) nemamo pojma o prostoru, vremenu, dimenzijama...
Sve je logično a ništa nije logično.
Pričam o materiji koju vidimo, ali samo onoliko koliko je Bog otvorio prozor...

I kao takvi hoćemo da pričamo o nevidljivom koji je sve to stvorio...a i ovo vidljivo ne razumemo...

Kada kažem prozor, nisam mislio na Bibliju.
Ali je i to svakako trag Božiji..
Mislim na ono što ovim 'okom' možemo videti, jer Onaj ko je i oko stvorio, stvori ga je baš tako da vidi kao što vidi...
Za ostalo smo slepi i ograničeni...
Da ne kažem svemirski invalidi....što ste strane i jesmo...

Zato se ja klonim ljudskog i držim Božijeg, jer sve je za našu korist.
I ako svoj teleskop namestim na tačke koje je On dao...videću mnogo jasnije...

Jel' zvuči 'nesavremeno'? Zvuči...
Ali to 'savremeno' je samo trunka u celom univerzumu, a sve ostalo je nesavremeno...
 
Poslednja izmena:
Ne bih da širim temu, ali mislim da mi (čovečanstvo) nemamo pojma o prostoru, vremenu, dimenzijama...
Sve je logično a ništa nije logično.
Pričam o materiji koju vidimo, ali samo onoliko koliko je Bog otvorio prozor...

I kao takvi hoćemo da pričamo o nevidljivom koji je sve to stvorio...a i ovo vidljivo ne razumemo...

Kada kažem prozor, nisam mislio na Bibliju.
Ali je i to svakako trag Božiji..
Mislim na ono što ovim 'okom' možemo videti, jer Onaj ko je i oko stvorio, stvori ga je baš tako da vidi kao što vidi...
Za ostalo smo slepi i ograničeni...
Da ne kažem svemirski invalidi....što ste strane i jesmo...

Zato se ja klonim ljudskog i držim Božijeg, jer sve je za našu korist.
I ako svoj teleskop namestim na tačke koje je On dao...videću mnogo jasnije...

Jel' zvuči 'nesavremeno'? Zvuči...
Ali to 'savremeno' je samo trunka u celom univerzumu, a sve ostalo je nesavremeno...
 
Upravo tako.
Telesni vid u današnje vreme samo odmaže...jer vidi stvari koje sablažnjavaju...o kojima Hrist govori...
Dok se sa duhovnim očima mnogo bolje i dalje vidi...
Do nas je samih kojim očima ćemo gledati..

Ovo je trenutno a duhovno večno...

Koja se nauka bavi tim vidom, osim Vere?! Nijedna...
ali mi nismo razvili duhovne oči bar ne ja, samo teoretišemo.
 
ali mi nismo razvili duhovne oči bar ne ja, samo teoretišemo.
Nisam ni ja bukvalno, ali slepo verujem Bogu.

Sve što hoćeš da uradiš u životu...zapališ cigaretu, uzmeš nešto što nije tvoje ili bilo šta drugo...napio si se sinoć i danas te boli glava...
Zamisli da je Hrist pored tebe..... i budi prema sebi realan, šta bi ti On rekao za te postupke...

To je jedan vid duhovnih očiju..
Gledanje Hristovim očima na samog sebe...stavljanje svojih dela na njegovu vagu...
Izmeri se sam prema njegovim merilima i znaćeš koliko si težak (vredan) u njegovim očima...

Ne treba očekivati čuda...bar ih ja ne očekujem...Ali će svakako doći vreme i za to...
 

Back
Top