Фратини критикује ЕУ због Србије

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
Фратини критикује ЕУ због Србије

Министар иностраних послова Италије Франко Фратини оценио је да се ЕУ у последње време лоше понела према Србији.


Коментаришући недавно подношење програма од осам тачака за бржу интеграцију Балкана у Европску унију, италијански шеф дипломатије Франко Фратини истакао је да многи погрешно полазе од становишта да су све балканске државе исте.

"То није случај. Србију, на пример, смо у последње време веома лоше третирали. Уз то, постоји много незнања појединих европских држава о Балкану. То је на жалост истина", истакао је бивши комесар ЕУ за правду, слободу и безбедност у интервјуу бечком "Стандарду".

За што брже отварање врата земљама западног Балкана Фратини се заложио у предлогу од осам тачака партнерима у ЕУ током недавног сусрета америчког председника Обаме с челницима Уније у Прагу.

Фратини је раније најавио и нову посету Београду хашког тужиоца Сержа Брамерца, у априлу или мају, рекавши да би он тад могао добити нужне елементе о сарадњи Београда са Хашким судом, тако да се у јуну "одмрзне" Споразум о стабилизацији.

Када је реч о Хрватској, Фратини је у изјави бечком листу истакао да се слаже са својим аустријским колегом Михаелом Шпинделегером да, уколико сада не дође до помака у спору са Љубљаном, неће моћи да се окончају преговори о приступању ЕУ током ове године.

"Словенија мора схватити да предлог посредовања Комисије ЕУ мора убрзати ствар и да тај досије не сме бити блокиран", рекао је Фратини нагласивши да Италија не блокира Хрватску.
 
Сабине Фрејзер: Мудар потез Србије

Обраћање Међународном суду правде поводом Косова мудар је потез Београда, оценила је директорка Програма за Европу Међународне кризне групе Сабине Фрејзер.


Директорка Програма за Европу Међународне кризне групе Сабине Фрејзер одлуку Србије да од Међународног суда правде тражи испитивање легалности једнострано проглашене независности Косова, види као мудар потез.

"Мислим да је одлука српске владе да се обрати Међународном суду правде била веома оштроумна, она је пре свега одложила процес признавања Косова, јер многе земље оклевају да признају Косово пре него што чују пресуду тог суда", рекла је Фрајзерова за Глас Америке.

Према њеним речима, обраћањем Међународном суду правде је "скинут притисак са Владе Србије да настави да се изјашњава о косовском статусу".

"Зато је то био добар политички потез Владе у Београду. Мислим да ће се косовска независност наставити и да ће земље наставити да је признају, али многе ипак чекају на одлуку суда", нагласила је Фрејзер.

Међународна кризна група се слаже са ставом Холандије да хашки оптуженик Ратко Младић мора да буде у Хагу пре него што Србија настави са применом Споразума о стабилизацији и асоцијацији и пре отварања пуних преговора о чланству у ЕУ.

Та организација, међутим, верује да Београд чини значајне кораке да унапреди сарадњу са хашким тужилаштвом, објаснила је Фрејзер.

"Србија је у стању да наредних месеци изручи Младића Хагу, тако да смо оптимисти да ће Београд прескочити ту последњу препреку и да ће се преговори наставити пуном паром", навела је Фрајзер.

Сабине Фрајзер је истакла да не мисли да актуелна Влада Србије верује да је будућност Србије уз Русију, већ у ЕУ.
 
Svi vi kažete:Šta će nam NATO?Ovaj svet treba da bude bez ratova itd.

E,zbog organizacija kao što je NATO Talibanija nije toliko surova kao nekad i EU ima čuvara.NATO jeste prekršio konvencije o pravilima ratovanja bombardovanjem 1999.,ali se tim potezom nikako ne može nazvati neprijateljem.Ja mislim da da je Sloba ostao na vlasti,ovde bi sve ostalo konzervativno,svi bi smo propadali i bili bi smo u potpunoj izolaciji od sveta,uskoro bi smo postali kao Kuba(mada na Kubi i Latino zemljama se ne može bez komunizma,inače sve pada u vodu.A,ovde se bez toga mora i može,mada sam za potpunu saradnju i prijateljstvo sa celim svetom,i to posebno sa Moralesom,Čavezom,Kastrom i sličnima).

Hvala i Frantiniju i Prodiju i Panorami i svima koji žele da pokažu šta Srbija stvarno zaslužuje!
 
Коментаришући недавно подношење програма од осам тачака за бржу интеграцију Балкана у Европску унију, италијански шеф дипломатије Франко Фратини истакао је да многи погрешно полазе од становишта да су све балканске државе исте.

"То није случај. Србију, на пример, смо у последње време веома лоше третирали. Уз то, постоји много незнања појединих европских држава о Балкану. То је на жалост истина", истакао је бивши комесар ЕУ за правду, слободу и безбедност у интервјуу бечком "Стандарду".

Oduvek su mi žabari bili posebno simpatični... :zaljubljena: :heart:
 
Svi vi kažete:Šta će nam NATO?Ovaj svet treba da bude bez ratova itd.

E,zbog organizacija kao što je NATO Talibanija nije toliko surova kao nekad i EU ima čuvara.NATO jeste prekršio konvencije o pravilima ratovanja bombardovanjem 1999.,ali se tim potezom nikako ne može nazvati neprijateljem.Ja mislim da da je Sloba ostao na vlasti,ovde bi sve ostalo konzervativno,svi bi smo propadali i bili bi smo u potpunoj izolaciji od sveta,uskoro bi smo postali kao Kuba(mada na Kubi i Latino zemljama se ne može bez komunizma,inače sve pada u vodu.A,ovde se bez toga mora i može,mada sam za potpunu saradnju i prijateljstvo sa celim svetom,i to posebno sa Moralesom,Čavezom,Kastrom i sličnima).

Hvala i Frantiniju i Prodiju i Panorami i svima koji žele da pokažu šta Srbija stvarno zaslužuje!

Naravno da se moze nazvati neprijateljem, shtavishe, NATO jeste neprijatelj.
 

Back
Top