Prevareni studenti se vracaju u Srbiju ha ha

ratnistrateg

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
416
Oko 160 novosadskih studenata, koji su se otisnuli u Ameriku u potrazi za sezonskim poslovima, ostavljeno je na milost i nemilost u Atlantik Sitiju, bez odgovarajućeg posla i smeštaja. Studenti, mahom iz Novog Sada, platili su oko 2.000 evra agenciji SEEA, očekujući u zamenu pomoć u pronalaženju posla i smeštaja u Americi. Međutim, svega je njih 15 dobilo posao na sajmu zapošljavanja koji je agencija organizovala, a ostali su bili primorani da se snalaze i prihvataju najteže poslove za minimalnu dnevnicu od oko 7,5 dolara na sat. Oni koji nisu imali ni toliko sreće, nalaze se u stranoj zemlji, bez posla i plaćenog smeštaja i sa povratnom kartom koja se može upotrebiti tek ukoliko doplate 100 dolara da bi promenili planirani datum putovanja. - Zaista je loša sitaucija u Atlantik Sitiju. Istina je da im je rečeno da će sami morati da traže posao, ali im je obećana pomoć. Ispostavilo se da poslova nema, da je ponuda ograničena na najteže poslove, da oni traju po svega nekoliko nedelja, smeštaj im je bio plaćen samo za sedam dana i sada se snalaze kako znaju, a koliko sam čula neki su se i vratili - priča Novosađanka Olja P., čiji se poznanik trenutno nalazi u Atlantik Sitiju. Ovakva situacija, kako potvrđuju za „Blic” studenti koji se nalaze na razmeni u Americi, događala se i u drugim gradovima i sa drugim agencijama. Problemi su, tvrde oni, izbili i u Las Vegasu, Bostonu i na Floridi.

Mislili su da u americi cveta med i mleko kao sto su im opisali njihovi idoli Boris Tadic i Ceda Jovanovic.
Dzaba su im isli na demonstracije, surovi zapad ih je konacno naucio pameti :p


Welcome back deserters :grin:
 
Sto se tice Amerike zemlje velike , dosta njih poznajem sto su se upustili u avanturu sez.rada ... To je... kako kome upadne neko se vrati sa 5 neko sa 2 hiljade .. a neko bude prevaren .. ne od strane surovog zapada vec od domacih profiterskih agencija ... ( dobro je sto su se vratili ,ima gorih prica tipa Dubai ...agencija u Subotici itd...).
 
Ha-Nocri:
A cekaj, ti se radujes tudjoj nesreci? U bve kakav si ti to covek.

To su ti isti oni koji su se sa Djindjicem radovali dok je NATO bombardovao Srbiju, jedino ti vole zapad pa nemam razloga da ih bas zalim.

Naucili su lekciju a dobro bi bilo da iskustvo prenesu na kolege.
Bolje im je i to a ne da na svaki poziv Cede dolaze blokirati puteve kako bi sakupili kredita.
 
ratnistrateg:
Mislili su da u americi cveta med i mleko kao sto su im opisali njihovi idoli Boris Tadic i Ceda Jovanovic.
Dzaba su im isli na demonstracije, surovi zapad ih je konacno naucio pameti :p


Welcome back deserters :grin:




:shock:

Ovako izgleda otprilike kada ćorav hoće da vas prevede preko prometne ulice.
Naime, znam ljude koji su se otimali da par godina učestvuju u tom tromesečnom programu.

Prvi put jeste frka naći novac za odlazak ali se isti vrati RADOM U TA TRI MESECA BEZ PROBLEMA!

POSLOVI SU OPŠTEG KARAKTERA i to jasno stoji u tom programu!

GOSPODA BUDUĆI ŠEFOVI DRKSONI I DIREKTORI "DODJEM TI DODJEŠ MI" ne da neće imati mesta na Zapadu nego ni u stranim firmama ovde.
VEROVATNO NISU HTELI TAKVE POSLOVE!

Prijatelj mi je objasnio da je zbog ostajanja 15 minuta duže na radnom mestu dobio bonus od 20$ ali ne zato što je majmun kog gazda yebe jer je glup NEGO IZ STRAHA DA MU SE NE NATAKARI NEKA OD SILNIH ORGANIZACIJA ZA ZAŠTITU RADNIKA.

Radeći prve godine na Long Ajlendu KAO PIZZA MAJSTOR, sledeće godine je U DRUGOM MESTU DOBIO VEĆU STARTNU PLATU OD KOLEGA! Inače pomenuti PIZZA MAJSTOR ovde radi u okviru svoje struke. Pravosudni ima položen i ponovo dobru platu, samo ne onakvu koja se daje u zemlji koja nije delila zejtin, mleko, šećer, hleb po partijskoj liniji.

TAMO SE ISKUSTVO PLAĆA!

To što neki sa ovog foruma mrse muda je zbog socijalnog statusa ili bar nerealno dobre plate koju dobijaju jer su u preduzeću na državnoj grbači.

"Raditi, raditi i samo raditi" - Lenji N.
 
Jedino iskustvo koje mu je ostalo nekako nedefinisano je bilo što slikanu zgradu FBI-a nikada nije dobio u slici a ni na filmu je nije bilo kad je isti razvijen.

Ovde selja kad dodje u vojsku familija samo što ga u gaćama ne slika na zakletvi! Te ajd sa kapetanom, te ajd u spavaoni, te ajd gde jedete, te ispred magacina...
Ajd uzmi uniformu od kapetana da zezamo komšije uz PRASETINU I RAKIJU na +40C!...
 
Irone drago mi je da ti nisi bio u ovoj grupi. Ipak ti je pametnije biti sa nama na forumu ;)

Nisi naveo da 90% tih studenata zele tamo da ostanu na razno razne nacine i to je glavni razlog odlaska, a ne zarada od 1000EURA koju bi doneli kuci nakon 3 meseca i nakon placanja svih troskova.


Dosta nasih ljudi dodjei na zapad, dodju sa idejama i misle da su svi glupi a oni nisu posto imaju eto neku ideju (narocito beogradjani).
Treba otprilike jedno 7-8 meseci da se takvi osveste i da shvate kako takvih ideja ne da ima previse, nego, da postoji masa pojedinaca koji u tome vec imaju monopol.

Tek onda pametnjakovic sleti iz oblaka na zemlju i vati se posla za $7.50 te na kraju plati 25% takse a ostatak potrosi za stan, hrani i zivot pa se polako uci da bude americka sluga tj. upravo ono sto su amerikanci od njega i hteli.

Moze da nastavi sa skolom ali skola nije dzaba, ipak ako uzme kredit za skolu, automobil i kucu on od tog momenta postaje americki ROB koji ima 2 izbora, da se snalazi za posao i pare ili da ostane bez svega toga preko noci.
 
Iron Lord:
Jedino iskustvo koje mu je ostalo nekako nedefinisano je bilo što slikanu zgradu FBI-a nikada nije dobio u slici a ni na filmu je nije bilo kad je isti razvijen.

Ovde selja kad dodje u vojsku familija samo što ga u gaćama ne slika na zakletvi! Te ajd sa kapetanom, te ajd u spavaoni, te ajd gde jedete, te ispred magacina...
Ajd uzmi uniformu od kapetana da zezamo komšije uz PRASETINU I RAKIJU na +40C!...

У "спаваони"......одакле ли си ти ??? :confused: :confused: :confused: лоша
мимикрија.....

тема:

Жао ми је што су надрљали.... а надрљали су зато што верују на реч домаћим "јевропејцима" и њиховим газдама англосаксонским битангама.
 
ratnistrateg:
Mislili su da u americi cveta med i mleko kao sto su im opisali njihovi idoli Boris Tadic i Ceda Jovanovic.
Dzaba su im isli na demonstracije, surovi zapad ih je konacno naucio pameti :p


Welcome back deserters :grin:

Ne sećam se kad sam pročitala nešto ružnije.

Ja srećom znam mnogo drugačijih primera, ovo je zaista presedan.

A svoju nesreću zbog nezadovoljstva životom, zbog lošeg posla koji verovatno imaš, zbog uvrnutog načina razmišljanja, iskazuj na nekom drugom mestu i ne raduj se tudjoj nevolji, ne znaš kakva tebe može da zadesi.

Trebalo bi da popričaš sa sobom onako baš ozbiljno.
 
ratnistrateg:
To su ti isti oni koji su se sa Djindjicem radovali dok je NATO bombardovao Srbiju, jedino ti vole zapad pa nemam razloga da ih bas zalim.

Naucili su lekciju a dobro bi bilo da iskustvo prenesu na kolege.
Bolje im je i to a ne da na svaki poziv Cede dolaze blokirati puteve kako bi sakupili kredita.

Потписујем горњи пасус. Што се блокирања путева тиче, мислим да их нема баш толико. Једва да могу једну зебру да блокирају.
 
ratnistrateg:
To su ti isti oni koji su se sa Djindjicem radovali dok je NATO bombardovao Srbiju, jedino ti vole zapad pa nemam razloga da ih bas zalim.

Naucili su lekciju a dobro bi bilo da iskustvo prenesu na kolege.
Bolje im je i to a ne da na svaki poziv Cede dolaze blokirati puteve kako bi sakupili kredita.

Meni se čini da se ti plašiš svega što je nepoznato. Tebi, iz straha, ne bi nikad palo na pamet da odeš negde, da nešto naučiš, da saznaš nešto novo. Tebi je dobro u tvojoj učmalosti, svako onaj ko ima hrabrosti da proba nešto novo za tebe je saradnik neke strane obaveštajne službe (nije bitno koje).

Oni su makar nešto pokušali, nisu uspeli, ali su stekli iskustvo koje ti za tri života nećeš steći. Sledeći put oni će uspeti, ako ne u tome, ono u nečem drugom. To je njihova prednost u odnosu na tebe.

Nemaš baš mnogo razloga da se raduješ. Ostaćeš uskraćen za mnogo toga što bi mlad čovek trebalo da iskusi.

Pazi da ne dodješ u situaciju da te pita starost...
 
ratnistrateg:
Nisi naveo da 90% tih studenata zele tamo da ostanu na razno razne nacine i to je glavni razlog odlaska, a ne zarada od 1000EURA koju bi doneli kuci nakon 3 meseca i nakon placanja svih troskova.

eto vidis kako sve lepo razumes samo nikako da se zapitas zasto svi ti ljudi zele da zbrisu iz majcice srbije. mozda te malo hebu ona patriotska osecanja pa ne mozes sebi da priznas da je srbija zemlja iz koje treba pobeci kako bi se ziveo neki normalan zivot. daleko od ovog prokletog mesta gde su zivoti citavih generacija unisteni
 

borat_l200606301554.jpg
 
Lorens Darel:
eto vidis kako sve lepo razumes samo nikako da se zapitas zasto svi ti ljudi zele da zbrisu iz majcice srbije. mozda te malo hebu ona patriotska osecanja pa ne mozes sebi da priznas da je srbija zemlja iz koje treba pobeci kako bi se ziveo neki normalan zivot. daleko od ovog prokletog mesta gde su zivoti citavih generacija unisteni

Upravo tako, da život ne prodje u bedi, a mi se kao tešimo da smo bogati duhom, nesalomivi, veseli, dobri, šaljivi. Utešno stvarno.
 
Registra:
Upravo tako, da život ne prodje u bedi, a mi se kao tešimo da smo bogati duhom, nesalomivi, veseli, dobri, šaljivi. Utešno stvarno.

pa jeste, sitne srpske radosti: pobedili smo na pesmi evrovizije, teniseri igraju dobro, mlada fudbalska reprezentacija uzela drugo mesto na ep i tako... razne kompenzacije za zivot proveden na ivici egzistencije. ljudi ovde zapravo ni ne razmisljaju o boljem zivotu, dovoljno im je to sto su odgledali po deseti put reprizu istoimene serije.

bolji zivot na srpski nacin ;-)
 
E možete svima da im pljunete pod prozor!

Ako nekoga treba kriviti to su onda likovi iz agencije i to zbog loše organizacije!

Inače moja prijateljica, apsolvent stomatologije, je prošle nedelje zapalila za NY na 3 meseca, radi u restoranu na Menhetnu i sasvim solidno zarađuje!

A vi što se naslađujete tuđom nesrećom duvajte ga svi u paketu!
 
ratnistrateg:
Mislili su da u americi cveta med i mleko kao sto su im opisali njihovi idoli Boris Tadic i Ceda Jovanovic.
Dzaba su im isli na demonstracije, surovi zapad ih je konacno naucio pameti :p


Welcome back deserters :grin:

Svakako nije lepo naslađivanje tuđom nesrećom ako je zaista tako. Na žalost znam da je jako teško u Americi ne naći posao. Pitanje je za osobe koje ne mogu da ga nađu (njih 160 je stvarno prevelik broj i za ovde): šta ste očekivali? Imam 37 godina i imao sam prilike da dosta radim i po inostranstvu, tvrdim dakle da je nemoguće da nisu našli posao. Mogli su bilo gde da nešto raznose, peru, rade u kafiću, budu ispomoć, odu na neko gradilište itd. Bilo ih je sramota? Život je fancy stvar? E pa nije, kada sam shvatio da nemam para, napustio sam studije i krenuo da radim. Neko vreme sam i fizikalisao, bio razočaran svim i svačim ali ako čovek ima cilj sve to brzo prolazi i ostala vrata se otvaraju. Niko ništa neće da nam da, ali ako hoćemo niko ne može da nas spreči da nešto stvorimo. Žao mi je studenata što se tako vraćaju, ali ne verujem da za toliko njih nije bilo negde nekog posla. Na žalost sumnjam da je dosta njih iz grupa takozvanih 'bukača' koji su zarad nekih članstava i zasluga otišli tamo, ali tmo se radi i nema mesta pametovanjima nego stvarna surova sredina (na svakom poslu postoje norme koliko se minimalno radi itd) i ili imaš od tate i mame mnogo para ili ko radi ne boji se gladi ili si klošar ispod mosta i ništa više.

Još jednom, žao mi je što se vraćaju, i sigurno je tamo bar jedan nesrećnik koji stvarno nije imao sreće, ali moje iskustvo drugačije govori u vezi većine njih.
 

Back
Top