Prevareni studenti se vracaju u Srbiju ha ha

Ha-Nocri:
Ko se tebi obracao? O cemu ti lpetas ja pojma nemam niti me zanima. Samo ne znam zasto si se osetio prozvanim ;)

Zato što serendaš o nekom imaginary friend-u koji je ispao "baja-do-yaya" i onda su živeli sretno do kraja života, a neko je žešće syebo klince željne boljeg života, ali malo neinformisane (pa uz to i napunjene kešom), što ti prenebregavaš...

Aj, recimo, to...
 
Архангел:
Zato što serendaš o nekom imaginary friend-u koji je ispao "baja-do-yaya" i onda su živeli sretno do kraja života, a neko je žešće syebo klince željne boljeg života, ali malo neinformisane (pa uz to i napunjene kešom), što ti prenebregavaš...

Aj, recimo, to...
:lol:

Evo imaginarnom. Seres ko foka. Mozda ti lazes, ali ja ne, bar ne namerno. A klinci napunjeni kesom? O cemu ti trabunjas. Ovde su samo mafijasi napunjeni kesom. A ti nikada nisi cuo za kredit? Sa nekom prosecnom platom mozes da uzmes gotovinski kredit na 3k evra.
 
Ha-Nocri:
:lol:

Evo imaginarnom. Seres ko foka. Mozda ti lazes, ali ja ne, bar ne namerno. A klinci napunjeni kesom? O cemu ti trabunjas. Ovde su samo mafijasi napunjeni kesom. A ti nikada nisi cuo za kredit? Sa nekom prosecnom platom mozes da uzmes gotovinski kredit na 3k evra.

ma ja to izigravam foku samo zbog onog "kondoma", inače sam mala maca...Koja i dalje sere :D konstanta. :D
Nemoj mi o kreditima, otplaćujem ih na sve strane ,oš neki expertski savet?

Ja kažem da mi je žao tih klinaca, ok?
Ali, nisu oni prvi koji su popušili, samo su dospeli u medije, pa se sada naširoko o tome priča. Takvih, a i mnogo gorih priča ima od kad je emigracije, bliža prošlost - '90-te... Dođeš da radiš, da skrpiš neku kintu, a vratiš se sa jedva desetak maraka/evra, sjeban, kivan na ceo svet (a najviše na svoju lakovernost). naravno, ima i pozitivnih priča, ali aj sad...Nebitno.
Moja braća su pokušavali da se domognu bilo kog yebenog kontinenta/zemlje i SREĆOM nisu naseli na raznorazne prevarantske priče, dok su njihovi pajtosi prošli k'o bosi po trnju.

A u startu sve deluje veoma logično i primamljivo (tu uzeti u obzir i neizmernu želju za odlaskom, ili zaradom).
 
Архангел:
ma ja to izigravam foku samo zbog onog "kondoma", inače sam mala maca...Koja i dalje sere :D konstanta. :D
Nemoj mi o kreditima, otplaćujem ih na sve strane ,oš neki expertski savet?

Ja kažem da mi je žao tih klinaca, ok?
Ali, nisu oni prvi koji su popušili, samo su dospeli u medije, pa se sada naširoko o tome priča. Takvih, a i mnogo gorih priča ima od kad je emigracije, bliža prošlost - '90-te... Dođeš da radiš, da skrpiš neku kintu, a vratiš se sa jedva desetak maraka/evra, sjeban, kivan na ceo svet (a najviše na svoju lakovernost). naravno, ima i pozitivnih priča, ali aj sad...Nebitno.
Moja braća su pokušavali da se domognu bilo kog yebenog kontinenta/zemlje i SREĆOM nisu naseli na raznorazne prevarantske priče, dok su njihovi pajtosi prošli k'o bosi po trnju.

A u startu sve deluje veoma logično i primamljivo (tu uzeti u obzir i neizmernu želju za odlaskom, ili zaradom).
Pazi, znam agenciju iz BG-a, preko koje je moj komsija otisao u USA drugi put sad u januaru, ovaj put na 9 meseci. On ce se jos jednom vratiti u Srbiju i za uvek se naseliti u USA. Jako je vredan. Nema zagarantovanu platu, sve mu zavisi od svog ucinka, Posle par meseci je postao senior, tj napredovao. Radi inace kao fotograf na brodu. Znam da se za to mozes prijaviti jos kao konobar i da odrzavas kompjutere na brodu koji su naravno spojeni na internet. Mozda ima jos nekih poslova, al' nisam cuo. Ako hoces da radis i ak si vredan tamo prolazis 99%. Oni cene pamet i rad i snacices se. Jos ako imas posao obezbedjen k'o u ovom slucaju to je to. Jos jedan poznanik je otisao na brod, ali on se vratio zato sto nije mogao da izdrzi, treba tu raditi. Ako te zanima mozes dobiti ime te agencije. Problem je sto ako znas Engleski i ispunjavas jos neke kriterijume moras da putuje u Hrvatsku ili Madjarsku, zavisno od posla, na glavni intervju. Uglavnom najbitnije je da ono dobro govoris Engleski.
 
preneto sa blica, jedan deo... licno meni je ovo smesno

Naši studenti u SAD voze rikše da bi zaradili za povratak
Autor: Hana Dunđerov | 05.07.2007 -
Moj sin je u Atantik Sitiju. Kada ga pitam kako je, kaže da je dobro. Kao da ne znam kako mu može biti: radi po ceo dan, vozi rikšu tek da može da preživi. Iznajmljuje je za 100 dolara nedeljno i potom vozi ljude od kazina do kazina, a plaćaju mu onoliko koliko im bude simpatičan. Iz Srbije je pošao sa 850 dolara, a sada u džepu ima tek 200 dolara.
Pritom, samo na smeštaj nedeljno daje 80 dolara. A, na taj program potrošio je celu svoju ušteđevinu i još je pozajmio 600 evra - počinje svoju priču Eva Kolundžija, majka jednog od 160 studenata koji su preko agencije SEEA pošli u Atlantik Siti očekujući posao i smeštaj, a potom bili prepušteni sami sebi.
 

Back
Top