zna li neko...

nažalost vrlo teško ...
uobišajeno se kondenzacija javlja usled slabo izolovanih zidova i povećane vlažnosti vazduha u prostoriji ...
vazduh na manjim temperaturama ne može sadrzati istu količinu vode kao na većim pa se ista izdvaja u vidu kondenzacije upravo na hladnim površinama ...
probaj da više puta dnevno provetravaš prostoriju ...
ili kupi neki od uređaja koji izdvajaju vlagu odnosno isušuju vazduh ...
ili stavi grejno telo neposredno uz ili ispod površine na kojoj se stvara kondenzacija ...
ako već nemaš onda nabavi kuhinjsku napu ...
znaj da krečenjem , farbanjem ili oblaganjem zidova nećeš rešiti već samo maskirati problem ...
jedino pravo i trajno i ne tako skupo rešenje je spoljna izolacija zidova ...

p.s : cena materijala za 5 cm izolacije (što je minimum ) je cca 5 eura po kvadratu + još toliko za majstore .
i ne zaboravi da će vlaga postepeno ulaziti sve dublje u zidnu konstrukciju + problem je pre svega zdravstvene prirode jer je vlaga idealno mesto za razvoj raznih vrsta gljivica ...
 
moji roditelji dugo vec vode borbu sa budji u kuci..sada su stavili izolaciju (spoljnu) videcemo dali ce biti bolje.a da nenapominjem da smo probali sve moguce ona sredstva koja sprecavaju stv.budji itd...
 
kalej:
kako da se resim budji i kondenza na zidovima, a da ne sredjujem fasadu... mislim, mnooogo je...

imala sam isti problem. neki debil nam je renovirao fasadu pa je skinuo staru izolaciju, a volsebno zaboravio da stavi novu. elem, ja sam u flasu-rasprsivac sipala varikinu i poprskala mesta koja su pocrnela od kondenza. sve je nestalo i vise se ne pojavljuje. jes, malo smrdi, tako da preporucujem prskanje u odsustvu ukacana na dan dva.
 
Ja nemam problema sa budji (valjda se tako kaze), ali sam iz predrostroznosti kupila one kutije koje sakupljaju vlagu iz vazduha i za par meseci skupi se prilicno vode.
Zna li neko kolika je optimalna vlaznost vazduha u stanu?
 

Back
Top