Zlatni Retriver

Kupi kratak povodac i setaj ga sa tvoje leve strane. Kada pocne da vuce blago povuci povodac i on ce vremenom prestati da vuce i ici ce uz tvoju levu nogu. Retriveri uglavnom hodaju uz vlasnika gde god vlasnik krenuo tako da to ne bi trebao da bude problem! Nadam se da sam ti pomogao.

Pozdrav za sve moje stare drugare... uskoro cu vam postaviti nove Simbine slike. Mnogo je porastao... sad pazimo da ne preraste rasu! :-D :rotf:
 
Cao dugo me nije bilo ovde pa reko da vam pokazem Paka jer je sada vec stasao u pravog momka...evo par slika tako da je svaki komentar dobrodosao....jos nesto,bas bih voleo da ga uparim sa nekom zenkom jer hocu jos jednog retrivera za moju sestru a najvise da to bude Pakov potomak, pa posto mu je prvo parenje uzeo bih samo stene...pa ako ima zainteresovanih nek mi se jave na mail ivan_nista@yahoo.com....rodjen je 13.03.2008...unapred hvala svima...i veliki pozdrav ljubiteljima pasa
 

Prilozi

  • pako 1.jpg
    pako 1.jpg
    24,1 KB · Pregleda: 25
  • Pako 2.jpg
    Pako 2.jpg
    23,4 KB · Pregleda: 22
  • Pako 7.jpg
    Pako 7.jpg
    32 KB · Pregleda: 30
  • Pako 10.jpg
    Pako 10.jpg
    26,6 KB · Pregleda: 27
imam jedno pitanje oko Lakija kako da ga naucim da ide uz nogu?
:dash:neces mi verovati , lepo sam sve napisala i htela da posaljem kad mi se desilo nesto sa internet explorerom i odgovor nije otisao vec se izgubio. E sad ja presla na Mozilla Firefox i opet napisem i opet neki prekid i sve nestane. :confused:Pobesnela sam.
sutra cu ponovo da napisem ,nemam zivaca i treci put sada da pisem isto to, a ne znam ni da li ce ovo da ode. Danas je bilo neko veliko nevreme ovde u blizini pa je mozda problem u vezama.
 
Cao dugo me nije bilo ovde pa reko da vam pokazem Paka jer je sada vec stasao u pravog momka...evo par slika tako da je svaki komentar dobrodosao....jos nesto,bas bih voleo da ga uparim sa nekom zenkom jer hocu jos jednog retrivera za moju sestru a najvise da to bude Pakov potomak, pa posto mu je prvo parenje uzeo bih samo stene...pa ako ima zainteresovanih nek mi se jave na mail ivan_nista@yahoo.com....rodjen je 13.03.2008...unapred hvala svima...i veliki pozdrav ljubiteljima pasa
Cao, Pako je jako lep pas, meni se mnogo svidja.Za parenje je neko trazio muzjaka na prethodnoj strani mozes da pogledas po brojem 3587. Ne znam da li je jos aktuelno i dali vam razdaljina predstavlja problem. Pitanje: Da li je Pako isao na izlozbu , jer rodovnik stenci mogu dobiti samo ako su i majka i otac pozitivno ocenjeni.A dobro bi bilo da imas i rentgeske snimke da se iskljuci eventualna displazija. :bye:
 
Kupi kratak povodac i setaj ga sa tvoje leve strane. Kada pocne da vuce blago povuci povodac i on ce vremenom prestati da vuce i ici ce uz tvoju levu nogu. Retriveri uglavnom hodaju uz vlasnika gde god vlasnik krenuo tako da to ne bi trebao da bude problem! Nadam se da sam ti pomogao.

Pozdrav za sve moje stare drugare... uskoro cu vam postaviti nove Simbine slike. Mnogo je porastao... sad pazimo da ne preraste rasu! :-D :rotf:

Jedva cekam Simbine slikice:D
 
Sto se tice snimka najbolje ti je da odes na veterinarski fakultet, tamo ce ti dati potvrdu da ti pas nema displaziju i to mu se onda upisuje u rodovnik. Mislim da to sve kosta oko 4000din, nije bas jeftino ali to radis samo jednom tako da onda i ne dodje mnogo skupo. Zovi veterinarski, ima na njihovom sajtu telefon za taj deo gde se obavljaju snimanja, zakazes, dodjes i sve bude gotovo za manje od pola sata.
Inace Pako je prelep i zelim mu puno isto tako preslatkih potomaka!:D
 
imam jedno pitanje oko Lakija kako da ga naucim da ide uz nogu?

Jos da dodam da je bitno da prvo kazes komandu pa ga tek onda povuces. Ako se odlucis da mu komanda bude "pored" onda kad te povuce prvo kazes -pored- pa ga tek onda povuces ka sebi.
Koliko sam shvatila Laki je jos mlad i zivahan, trebace ti malo stpljenja i nemoj nikako da ga bijes ako ne odreaguje odmah na komandu. I jos nesto - kad ga drzis pored sebe najbolje je da uzmes duzi povodac tako da ti kraj povodca bude u desnoj ruci a da levom opustas i skracujes duzinu povodca, dok on ide sa tvoje leve strane. Na taj nacin ces uvek moci da ga drzis uz sebe ma koliko te vukao i sprecices ga da te saplice kad te povuce. Taj sistem setanja je bas efikasan, probala sam na kerusi koju setam zimus kad je bio led a ona bas vuce, nisam se nijednom okliznula a kamoli pala, i vrlo brzo je shvatila da od vucaranja mene nema nista.
 
Ide li neko na izlozbu u Sremske Karlovce, odnosno Strazilovo 11.07.? Prijavljivanje traje do 6.07. Ja sam se prijavila pa neka je i meni i Izzy Bog u pomoci! :zper: to ce nam biti prva izlozba, nadam se ne i poslednja. Kada bi bilo takmicenje u neposlusnosti, kopanju rupa, grizenju ruku, skakanju po vlasniku odnele bi sve titule :rumenko:
Znam da je to sve moja greska, pokusacemo da se popravimo...
Zna da sedne i da sapu.
Pozdrav!


E da, da dodjite nam na izlozbu u Karlovce, bice jako lepo, ai mi kao domacini cemo da se potrudimo.... :)
Mi ovaj put idemo kao posmatraci, posto imamo problema sa zadnjim nogicam, ali sledeci put se sigurno prijavljujemo... :super:
 
Poslednja izmena:
Cao dugo me nije bilo ovde pa reko da vam pokazem Paka jer je sada vec stasao u pravog momka...evo par slika tako da je svaki komentar dobrodosao....jos nesto,bas bih voleo da ga uparim sa nekom zenkom jer hocu jos jednog retrivera za moju sestru a najvise da to bude Pakov potomak, pa posto mu je prvo parenje uzeo bih samo stene...pa ako ima zainteresovanih nek mi se jave na mail ivan_nista@yahoo.com....rodjen je 13.03.2008...unapred hvala svima...i veliki pozdrav ljubiteljima pasa

pozdrav za Paka, a i za gazdu...
Mnoooooogo je sladak!
 
:mrgreen: Govoriš sjedi, sjedi i guraš dupe (njegovo) prema dolje i kad sjedne braaaaaavo dečko ( ko da je izumio teleporter- jednako ushićenje) i keksić u gubicu i tako od 10-160 puta, ovisno o inteligenciji psa. ;)
 
Kako napredujete sa pripremama za izlozbu? Nadam se da ce Izzy lepo ponasati, i prezentovati u najboljem izdanju. Zelim vam uspeh ! Naravno i da sto pre cujemo detalje sa izlozbe.:)

Nazalost zbog posla ne stizem mnogo da se pripremam. Nadam se da se nece pokazati u "najboljem" svetlu kako ona to zna, npr. da skace na 2 noge, umesto da trci sa mnom... Sta da vam kazem, idemo da vidimo barem kako izgleda, pa sta bude, ako nas ne ocene ici cemo opet ;)
 
Ja sam svog retrivera naucila iz sedeceg polozaja,dakle prvo mora da nauci da sedne.Kad sedne pritisni mu ledja,i reci LEZI, ponovite to nekoliko puta.Naravno moras ga pohvaliti i dati mu neku poslasticu ako se trudi i uradi dobro komandu:DPOZDRAV
 
Poslednja izmena:

Back
Top