Zlatibor, Zlatar, Kopaonik, Divčibare

  • Začetnik teme vitorovic
  • Datum pokretanja
Zamislite moja supruga i ja dobili smo nagradno putovanje 7 dana na Kopaoniku, hotel Kopaonik - Brzece.
Ali posto sam ja invalid i krecem se uz pomoc invalidskih kolica taj hotel nema uopste prilaz za invalide.
Muka mi je vise od ovih nasih politicara sve pare stucase sebi u dzep i da srede Kopaonik da navuku strane turiste pa i među tim strancima ima invalida i to bogatih.
Ja razumem ako si Srbin i jos invalid nisi za hotel,restoran,bioskop,disko klub,pozoriste,muzej itd.
Za ove nase politicare je najbore da nas invalide lepo brate pobiju i rese problem posto im je ocigledno tesko da nam ucine jedan normalan i ljudski gest i uklone nam arhitektonske barijere.
:mad: :mad:
 
joj e meni jeste bezveze to shto ne mogu ljudi u kolicima da predju ne znam preko ulice il da udju u zgradu...al mi je podjednako bezveze da se troshi ogroman kesh za adaptiranje svega postojetjeg tako da mogu i oni da koriste...ok sebichno od mene nema shta...i da verovatno ako ja budem dozhiveo kolica netju ovako razmishljati...i josh hiljadu i jedan razlog...al npr ja sam u mom gradu video za ovih 20 i qsur godina samo 5-6 nepokretnih ljudi...mogutje da ne izlaze jer postoje arhitektonske barijere...al nisam ih vidjao ni po parq nit bilo gde...elem osim shto sam se posro na tudju muq a to mi nije cilj...verujem da sad imaju recimo debeli ljudi pravo da trazhe vetja sedishta u busu...da visoki trazhe da se povetjaju dimenzije za vrata...da ne pricham o potrebama mentalno obolelih...i pored svega zhivimo u srbiji...normalna i ljudski gest tog uklanjanja koshta bi koliko i autoput subotica novi pazar...pa reci koliko samo barijera postoji trebalo bi da se radi narednih 20god na njihovom saniranju...razumem tvoj gnev il shta god...al progutaj knedlu i gledaj da iskoristish ono shto mozhesh bez da te pogadja nedostatak empatije...tako nekako...
 
sosovac:
Zamislite moja supruga i ja dobili smo nagradno putovanje 7 dana na Kopaoniku, hotel Kopaonik - Brzece.
Ali posto sam ja invalid i krecem se uz pomoc invalidskih kolica taj hotel nema uopste prilaz za invalide.
Muka mi je vise od ovih nasih politicara sve pare stucase sebi u dzep i da srede Kopaonik da navuku strane turiste pa i među tim strancima ima invalida i to bogatih.
Ja razumem ako si Srbin i jos invalid nisi za hotel,restoran,bioskop,disko klub,pozoriste,muzej itd.
Za ove nase politicare je najbore da nas invalide lepo brate pobiju i rese problem posto im je ocigledno tesko da nam ucine jedan normalan i ljudski gest i uklone nam arhitektonske barijere.
:mad: :mad:
Ostao sam bez teksta 1998 god u gradicu Eslov-blizu Malmea,kada sam video pored ulice stazu za bicikliste,a pored nje staza od kockica-kaldrma,namenjena slepim ljudima.U gradicu od 5-6000 stanovnika.sad zamislite stokholm.inace na ostrvu skiatos bracni par engleza rentira invalidska kolica, da ne bi nosili iz otazbine ili ako nemate.na baterije,podrazumeva se.E sad, pricajte mi malo o turizmu u srbiji.jer i doticni gospodin je turista,ili mozda nije zato sto je invalid.
 
Zalosno je sto i jedan lep dogadjaj(dobitak na nagradnoj igri) postaje mucan za vas jer jos dodatno naglasava uskracenost....Ne bih rekla da je mnogo skupo da se urede prilazi za invalidska kolica,a i ne vidim da se to masovno radi na novim zgradama....Mozda nam ovo guranje u Evropu i to donese,kao obavezu-sami cemo se tesko setiti onih koji ni krivi ni duzni moraju da se odricu mnogo toga jer kolica nemaju krila...Meni je stvarno zao...i mnogima je,ali koja vajda vama od toga.A svi se mozemo naci u toj situaciji...
 
Hajde da malo podignemo ovu temicu sa mojom omiljenom planinom!

Dakle, nama se opet ide na Zlatibor!

Definitivno smo odlučili da idemo za prvi maj.

Domacine - kako je sada - ima li snega i sl.? Meni sneg bas nesto u maju i nece trebati, ali cisto informativno.. Kakve su tvoje prognoze za prvi maj? ;) Hoće li biti sunca i lepog vremena?

Mi smo odlučili da idemo tada pa makar i kiša padala! Dosta smo čekali!

Pozdravčić svima!
 

Back
Top