Zlatibor, Zlatar, Kopaonik, Divčibare

  • Začetnik teme vitorovic
  • Datum pokretanja
Čitam sve moguče komentare o Zlatiboru i moram i sam nešto napisati.Na Zlatibor dolazim več tri godine i mogu reči,da je lep,ima zanimljivu okolinu a slažem se,da su cijene više nego u ostalim krajevima Srbije.Barem mi se tako čini,ja dolazim iz Slovenije i nemam tačnih informacija o cenama drugdje sem iskustva iz krajeva kroz koje putujem.
Obišao sam turističke atrakcije u blizini kao što su:Šarganska osmica,Drven grad,etno selo Sirogojno,Potpečku pečinu i restoran uz nju sa odličnim pastrkama,Bajinu Baštu,Kadinjaču,čak i Guču u vreme festivala trubača.
Zanima me ima li još šta da se vidi u okolini,može i malo širi okolini?
 
domacin_uzice:
Pa u principu pogledali ste sve sto je u okolini zlatibora. Cim ste naveli sva ova mesta verovatno ste bili i u Mackatu odakle poticu domace prsute, naj boljih proizvodjaca. To su sva mesta,, nesto sire nema... Pozdrav...

Da Mačkat,odličnie pršute i sušene kobasice,odlično.Imam još jedno pitanje za vas jer vidim da poznajete dobro taj dio Srbije,naime šta se može vidjeti u nacionalnom parku Tara koji je isto tako u blizini.Na putu iz Bajine Bašte prema Kremni primetio sam putokaz,za park ali nisam imao vremena.Na karti sam primetio i jezero.
Pozdrav HRC
 
Da vidim da ste upoznati sa delima gospode iz mesta Mackat koji prave prsute i kobasice tako da je veoma interesantno cuti vas komentar.. Sto se tice same planine Tare mozete videti veoma zanimljiv sadrzaj, tu je jezero Perucac i tu je jos mnogo zanimljivih stvar, ali godpodine da vas ne bih ja daviio sa mojoj pricom i predstavljanjem ove planine preporucicu vam adrese www.bbasta.org.yu pa pogledajte tamo sta vas ceka...
 
Hvala vam za ovaj vrlo zanimljiv link.Na Zlatibor ču verovatno krajem avgusta i tada ču svratiti na Taru jedva čekam da vidim sve te lepote vlastitim očima.A možda ču u junu posetiti prijatelje na motoskupu kluba Highlander iz Zlatibora i uz to izkoristiti nešto vremena za Taru ali u mom slučaju dosta zavisi od vremenskih uslova jer putujem sa motorom.
Lep dan svima
 
Ja se juče vratila sa Kopaonika. Bili u Konacima. Na "Rtanj" išli dva puta na ručak. Meni se tamo sviđs jer nije skupo, imaš odličnu klopu( kupus, kolenice, pasulj,jagnjetinu...)O smeštaju ne znam ništa, i ja sam se prošle godine palila za Rtanj, uzimala čak i broj telefona da na vreme rezervišem a onda sam čula da tu mahom boravi studentarija( čast njima , i ja sam nekad bila) ali mi sad ne odgovara- imam dvoje dece i ne bih baš da izigravam "tetku" u sred noći koja pokušava da umiri mlađariju...
Elem, ako si mlad(a)- idi! Mislim da je provod super!
 
saro,mi smo uplatili u palisadu na zlatiboru od utorka 13.02 koliko cujem(drug mi je trenutno u cigoti na tretmanu za mrsavljenje)snega nema,kisa...tako ce i biti.idi na google ukucaj "prognoza vremena za zlatibor".inace ,nama je jos 3 dana do polaska, ja sam danas prezdravila,a dete mi je sada dobilo 39 c.a imam jos jedno dete koje tek "treba" da se razboli...veselo... :-?
 
Na Taru obavezno treba otici.To je nedirnuto parce prirode.Mozete da odete na splavarenje a posle toga na dobru klopu.Ja planiram ove godine sve to da obidjem.Gledala sam na DVD-i. PREDIVNO
Tako cistu vodu kao sto je reka Tara necete cesto videti.Zelim vam puno lepih utisaka iz tog kraja.
Srecan vam put HRC.
 
Feuer Pferd:
Na Taru obavezno treba otici.To je nedirnuto parce prirode.Mozete da odete na splavarenje a posle toga na dobru klopu.Ja planiram ove godine sve to da obidjem.Gledala sam na DVD-i. PREDIVNO
Tako cistu vodu kao sto je reka Tara necete cesto videti.Zelim vam puno lepih utisaka iz tog kraja.
Srecan vam put HRC.

Poseti kupaliste Perucac obavezno. To predivno od prosle godine uredjeno kupaliste nemoj da propustis, veruj mi sta ti kazem....
 
Feuer Pferd:
Na Taru obavezno treba otici.To je nedirnuto parce prirode.Mozete da odete na splavarenje a posle toga na dobru klopu.Ja planiram ove godine sve to da obidjem.Gledala sam na DVD-i. PREDIVNO
Tako cistu vodu kao sto je reka Tara necete cesto videti.Zelim vam puno lepih utisaka iz tog kraja.
Srecan vam put HRC.
Ovde je izgleda došlo do malog nesporazuma, planina i reka Tara su dve različite i međusobno udaljene 150-200km stvari...
 
mi se vratili sa zlatibora u nedelju.hocu da podelim sa vama svoje utiske.palisad je ko one predratne gospodje koje su posle rata izgubile bogatstvo,al zadrzale gospodsko ponasanje i drzanje.znaci hotel je u raspadu,plocice po wc odpadaju,prozori promaja,namestaj nikakav.ali hol ogroman,fotelje udobne,vatra u kaminu gori od ujutru do uvece,mozes da sedis u holu a da ne pijes nista,pravi raj za decu,niko ih ne opominje dok jurcaju,vecito neko od gostiju tiho muzicira na klaviru.klopa super,svedski sto obilan(mi se zeznuli pa uplatili pun pansion doplata je 400 din.)za te pare bolje da smo isli po nekad na pice po nekad na pljeske ili u neki od restorana kojih ima dosta.jedina zamerka za palisad i to velika zamerka je sto ono sto se nudi preko agencije a to su bilijar sala,stoni tenis,igraonica za decu i animacija,teretana,bazen...to ni u snovima nema,a zbog toga smo i uplatili u palisadu.al dobro sad...moj muz je uplatio teretanu u cigoti,dobra je.bilijar smo igrali u olimpu.deca su isla u igraonicu u trznom centru popaj.tako da smo se snasli.inace iako smo imali velike planove za obilazak okoline,nismo otisli nista da vidimo.daleko brate to sirogojno,30 i vise km.u agenciji smo se raspitivali za sargansku osmicu kaze moze ako se skupi grupa od 15,a nece se skupiti.mi kazemo da idemo mi sami.ne radi zimi.bilo nam bezveze da se vozimo 30 km da bi vodeli kusturicino selo po ovoj ladnoci.inace klizaliste radi,ali je jako skupo.sa iznajmljenim klizaljkama je 500 din,pa koliko hoces da se klizas.ali relativno je malo,pa duze od sata ne vredi.pa kad imas dvoje dece ti izracunaj.sve u svemu,ja vise volim divlju lepoticu jahorinu,ali ko je penzioner ili ima malu decu ili voli mirne setnje po urbanizovanom zlatiboru,sto da ne.nama je bilo lepo,malo smo se maknuli iz grada.
 
Strajder:
Ovde je izgleda došlo do malog nesporazuma, planina i reka Tara su dve različite i međusobno udaljene 150-200km stvari...

Da posve mi je jasno gdje je šta doživio sam i reku Taru u Crnoj Gori pre prošle godine kad sam bio na Durmitoru,Žabljaku,pogledao veliki most Đurđeviča Tara,...
Mi govorimo o reci Drini,a i one je deo Tare,koliko ja znam ona nastaje kad se udruže Tara i Piva,jel tako?
 
pa smokvice drago mi je sto cujem iole ma,lo radosne reci io tebe, mislim opis tvog provodjenja na zlatiboru. Malo su vas preko agencije slagali za te sadrzaje u hotelu ali dobro. Ja obicno kada sam gore ustekam se ispod one binice skorz u cosku i po ceo dan sam tu ono kada je ladno, eh kada se zadesi neka svadba tamo u holu pa donose i pice dzabe znaci ludilo. Ali vidim da ti je malo bilo dobro ali ipak moras priznati da si se nadala boljem provodu jel da... ?
 

Back
Top