Zivot

aeternum

Elita
Poruka
23.230
Bog nam je podario zivot i to je samo po sebi velicanstveno.
I Bozje cudo.
Da li cenite sto vam je Bog podario zivot,
da li ste zahvalni na tome Bogu.
Da li znate da nam je Bog obecao vecni zivot - na Zemlji
i da ce tu nameru ostvariti u buducnosti.
Ako istrazite Bozju rc Bibliju videt cete
da sve sto dolazi od Boga je dobro
jer Bog je ljubav
i dao nam je zivot da mozemo ziveti u ljubavi i biti srecni.
Koliko je to moguce u ovom svetu?
Sta radite da povecate kvalitet svog zivota
i od cega nam to zavisi?
 
Poslednja izmena:
evo neki Biblijski citati

Jovan 3:16
16 Jer je Bog toliko voleo svet, da je Sina svoga jedinorođenoga dao, da ni jedan koji u njega veruje ne propadne,
nego da ima život večni.


„Jedan je Bog i jedan posrednik između Boga i ljudi, čovek Hrist Isus, koji je dao sebe kao odgovarajući otkup za sve - što treba da bude posvedočeno u svoje vreme“ (1. Timoteju 2:5, 6, NS).

Rimljanima 6:23
23 Jer je plata za greh smrt, a dar Božji je život večni u Isusu Hristu, Gospodu našemu.
a bez svoje zasluge su opravdani milošću njegovom, otkupom koji je u Isusu Hristu. (Rimljanima 3:24)

Jer Sin čovečji ( Isus Hrist ) nije došao da mu služe, nego da služi, i da da život svoj u otkup za mnoge. (Marko 10:45)
Rimljanima 5:8 "A Bog nam je pokazao svoju ljubav tako što je Hrist, dok smo još bili grešnici, umro za nas."

1 Jovanova 4:9 " U ovom se ljubav Božja očitovala na nama: Bog je poslao svog jedinorođenog Sina u svet da bismo preko njega dobili život.



Bog nam je preko zrtve Isus hrista omogucio vecni zivot
otkupivsi nas od greha i smrti
 
Otkrivenje 21:3,4
3 I čuh silan glas s neba da govori: Evo šatora Božjeg među ljudima!
On će prebivati s njima, i oni će biti narod njegov, i sam Bog biće s njima.
4 On će otrti svaku suzu od očiju njihovih i smrti neće više biti, ni žalosti ni vike, ni bolesti neće više biti, jer prvih stvari nestade.



„Kao poslednji neprijatelj biće uništena smrt“ (1. Korincanima 15:26)



Bog je stvorio Zemlju da na njoj zive ljudi vecno.

Psalam 37: 29 Pravednici će naslediti zemlju, i živeće na njoj zauvek.
 
Vasa teorija se ne slaze sa naukom trenutno. Nauka kaze da je svest kreirala materiju
i da nastavlja da postoji nakon dekompozicije materijalnog tela. Vi tvrdite
da svest nestaje sa materijalnom smrti i da ce neko superbice iz
banke secanja napraviti identicnog klona, sto je krajnje neverovatno...
 
Vasa teorija se ne slaze sa naukom trenutno. Nauka kaze da je svest kreirala materiju
i da nastavlja da postoji nakon dekompozicije materijalnog tela. Vi tvrdite
da svest nestaje sa materijalnom smrti i da ce neko superbice iz
banke secanja napraviti identicnog klona, sto je krajnje neverovatno...
Koja teorija?
Bozja istina je to...
To sto ti pises je vaskrsenje a ono je temeljno ucenje hriscanstva.
Isus je u prvom veku pokazao i dokazao da je moguce
vracanje osobe u zivot i njenog tela.

Isus je pobedio smrt.
I omogucio nam vecni zivot
neki ce ga dobiti iz zivota neki nakon smrti - uskrsenjem
 
Koja teorija?
Bozja istina je to...
To sto ti pises je vaskrsenje a ono je temeljno ucenje hriscanstva.
Isus je u prvom veku pokazao i dokazao da je moguce
vracanje osobe u zivot i njenog tela.

Isus je pobedio smrt.
I omogucio nam vecni zivot
neki ce ga dobiti iz zivota neki nakon smrti - uskrsenjem

sta znaci ova boldirana rec ?
 
o da evo iz wikija ... ne bi mi palo napamet tako da izgovaram...zato i jeste u zagradama :D jer nije tako cesto u upotrebi


Uskrsnuće (uskrsenje) ili vaskrsnuće (vaskrsenje) označava povratak mrtve osobe u život. Ovo verovanje čini sastavni deo judaizma, hrišćanstva i islama.

Može se tumačiti doslovno kao oživljavanje mrtvog tela (vidi zombi), i u prenesenom značenju, kao ustanak iz mrtvila, odnosno duhovni preporod.
 
o da evo iz wikija ... ne bi mi palo napamet tako da izgovaram...zato i jeste u zagradama :D jer nije tako cesto u upotrebi


Uskrsnuće (uskrsenje) ili vaskrsnuće (vaskrsenje) označava povratak mrtve osobe u život. Ovo verovanje čini sastavni deo judaizma, hrišćanstva i islama.

Može se tumačiti doslovno kao oživljavanje mrtvog tela (vidi zombi), i u prenesenom značenju, kao ustanak iz mrtvila, odnosno duhovni preporod.
Danas se to zove klinicka smrt, i nije zabelezeno da je iko ikad ziveo vecno nakon toga. Izmedju ostalog reinkarnacija
nudi mnogo logicnije objasnjenje pa i nauka da se svest oslobadja u drugi univerzum.
 
o da evo iz wikija ... ne bi mi palo napamet tako da izgovaram...zato i jeste u zagradama :D jer nije tako cesto u upotrebi


Uskrsnuće (uskrsenje) ili vaskrsnuće (vaskrsenje) označava povratak mrtve osobe u život. Ovo verovanje čini sastavni deo judaizma, hrišćanstva i islama.

Može se tumačiti doslovno kao oživljavanje mrtvog tela (vidi zombi), i u prenesenom značenju, kao ustanak iz mrtvila, odnosno duhovni preporod.
Da, uskrsenje ili vaskrsenje. :D
Nisam shvatila sta te buni.
Da moze biti doslovno uskrsenje - vracanje u zivot coveka celog sa telom na Zemlju
postoji i nebesko uskrsenje kada neko vaskrsava na nebo u duhovnom telu
i duhovno u smislu preporoda duhovnog

vecinu covecanstva ocekuje to zemaljsko uskrsenje i vecni zivot na Zemlji
dok samo mali br ljudi dobija besmrtnost na nebu
 
Danas se to zove klinicka smrt, i nije zabelezeno da je iko ikad ziveo vecno nakon toga. Izmedju ostalog reinkarnacija
nudi mnogo logicnije objasnjenje pa i nauka da se svest oslobadja u drugi univerzum.
Klinicka smrt nema veze sa onim sto Biblija kaze o uskrsenju
a reinkarnacija ne postoji prema Bibliji jer je to lazno ucenje
 
Mnogo je ovo pitanja za jednu temu :D
Da li sam zahvalan? S obzirom da ne verujem u to da smo postali evolucijom iz ma kojeg oblika života, kao ni to da su nas doneli vanzemaljci kao neki test eksperiment (mada nije isključeno uzimajući u obzir znanja drevnih civilizacija naspram danas), mogu reći da sam zahvalan. Nemam najlepši život, ali je život u svojoj suštini lep. Mogu iskusiti mnoge lepote ovog sveta, ma koliko god on bio prolazan.

Moguće je biti srećan u ovom životu, sve polazi iz glave.
 
Mnogo je ovo pitanja za jednu temu :D
Da li sam zahvalan? S obzirom da ne verujem u to da smo postali evolucijom iz ma kojeg oblika života, kao ni to da su nas doneli vanzemaljci kao neki test eksperiment (mada nije isključeno uzimajući u obzir znanja drevnih civilizacija naspram danas), mogu reći da sam zahvalan. Nemam najlepši život, ali je život u svojoj suštini lep. Mogu iskusiti mnoge lepote ovog sveta, ma koliko god on bio prolazan.

Moguće je biti srećan u ovom životu, sve polazi iz glave.
Hvala na tvom komentaru. :)

Da i ja sam zahvalna Bogu na zivotu... :)

Zivot je sam po sebi velicanstven i lep...

a ono sto je dobra vest je i da mozemo ziveti vecno... :)
 
Hvala na tvom komentaru. :)

Da i ja sam zahvalna Bogu na zivotu... :)

Zivot je sam po sebi velicanstven i lep...

a ono sto je dobra vest je i da mozemo ziveti vecno... :)
Ma, ništa. Da li možemo živeti večno je već tumačenje od religije do religije, ali manje više sve obećavaju isto. Doduše, u Budizmu je to reinkarnacija. Bmaxa je više naklonjen toj zamisli kao i ja.
 
Ma, ništa. Da li možemo živeti večno je već tumačenje od religije do religije, ali manje više sve obećavaju isto. Doduše, u Budizmu je to reinkarnacija. Bmaxa je više naklonjen toj zamisli kao i ja.
Ok ali trebas shvatiti da to ne obecavaju religije nego Bog.
to je drugo.
jer to je istina - vecni zivot
 
jer Bog je ljubav
i dao nam je zivot da mozemo ziveti u ljubavi i biti srecni.
Koliko je to moguce u ovom svetu?
Naravno da je moguce,zavisno od toga kako uopste definisimo pojmove ZIVOT i SRECA i ovim mislim konkretno na ovozemaljske prilike a ne na vecnost koja ce otpoceti nekada u buducnosti ( kada,ne znamo tacno mada nam Biblija nagovestava da to nije izuzetno daleka buducnost...).

Sta radite da povecate kvalitet svog zivota
i od cega nam to zavisi?
Sto se mene tice,mogao bih reci da se to sve svodi pre svega na fizicku aktivnost,zdrava ishrana,balans izmedju radnih aktivnosti na poslu i odmora, i svakako,adekvatna paznja redovnim bracnim trenutcima initmniog zajednistva sa suprugom.
A sve nam to definitivno zavisi od nasu veru u Boga jer su to okviri u kojima se desava sve ono sto sam naveo.
 
Naravno da je moguce,zavisno od toga kako uopste definisimo pojmove ZIVOT i SRECA i ovim mislim konkretno na ovozemaljske prilike a ne na vecnost koja ce otpoceti nekada u buducnosti ( kada,ne znamo tacno mada nam Biblija nagovestava da to nije izuzetno daleka buducnost...).


Sto se mene tice,mogao bih reci da se to sve svodi pre svega na fizicku aktivnost,zdrava ishrana,balans izmedju radnih aktivnosti na poslu i odmora, i svakako,adekvatna paznja redovnim bracnim trenutcima initmniog zajednistva sa suprugom.
A sve nam to definitivno zavisi od nasu veru u Boga jer su to okviri u kojima se desava sve ono sto sam naveo.
Da, zavisi kako definisemo te pojmove.
Mislim da ako cenimo i volimo zivot da cemo biti srecni.
Sreca je stanje naseg uma.

A sigurno radis i na svojoj duhovnosti, cim se bavis duhovnim stvarima.

Smatram da se tako poboljsava kvalitet naseg zivota
kada radimo na duhovnosti
kada razvijamo te osobine koje su vrline:
ljubav, dobrotu, milosrdje, miroljubivost itd...
Covek koji radi na tome da zivi u skladu sa Bozjim Zakonom,
koji zivi moralno lisen poroka
Moze ziveti kvalitetno i sada.
 
Bog nam je podario zivot i to je samo po sebi velicanstveno.
I Bozje cudo.
Da li cenite sto vam je Bog podario zivot,
da li ste zahvalni na tome Bogu.
Da li znate da nam je Bog obecao vecni zivot - na Zemlji
i da ce tu nameru ostvariti u buducnosti.
Ako istrazite Bozju rc Bibliju videt cete
da sve sto dolazi od Boga je dobro
jer Bog je ljubav
i dao nam je zivot da mozemo ziveti u ljubavi i biti srecni.
Koliko je to moguce u ovom svetu?
Sta radite da povecate kvalitet svog zivota
i od cega nam to zavisi?
Jedva čekam da dočekaš večni život...

Nema izabranih. Samo život ima.
 
Da, zavisi kako definisemo te pojmove.
Mislim da ako cenimo i volimo zivot da cemo biti srecni.
Sreca je stanje naseg uma.

A sigurno radis i na svojoj duhovnosti, cim se bavis duhovnim stvarima.

Smatram da se tako poboljsava kvalitet naseg zivota
kada radimo na duhovnosti
kada razvijamo te osobine koje su vrline:
ljubav, dobrotu, milosrdje, miroljubivost itd...
Covek koji radi na tome da zivi u skladu sa Bozjim Zakonom,
koji zivi moralno lisen poroka
Moze ziveti kvalitetno i sada.
Da,upravo sam s tim poentirao na kraju - da se sve sto sam naveo direktno zavisi od nasu ( moju) veru u Boga i to su okviri u koji se sve to desava.
Da bi se pravilno brinuo za moje zdravlje ja trebam voljeti svoj zivot a takodje i postovati ga kao dar od Stvoritelja.
Da bi postovao Stvoritelja ja trebam znati Ko je On i kakav je Njegov odnos sa mnom.
Ako vec istrazujem u tom prtavcu doci cu do spoznaje da me On neizmerno ljubi ali da to isto ocekuje od mene - da ljubim Oca i Njegovog Sina Isusa Hrista..
A kad vec razmisljam u tom pravcu,ne mogu a de ne sretnem Isusovog saveta kako se uopste manifestuje ljubav prema Bogu i u tom kontekstu - ljubav prema Njemu.
A kad smo kod ljubavi,nas odnos sa bliznjima je takodje bitan aspekat koji zadirte duboku u nasu duhovnost a tu je i ljubav prema bacnom partneru...i tu je opet ono zasto bas s njom/s njim kad je on/ona ponekad vakva,takva,onakva a vidi onu malu koja ne samo sto nije takva nego je jos i puna s ovim,onim i t.d.
Kao sto se jasno vidi,sve se ovo definitivno treba desavati u okvirima hriscanskih standardi kako bi mogli izvlaciti maksimum od naseg zivota u svakom nasem danu na zemlji koji nam Bog daje.
 
Bog nam je podario zivot i to je samo po sebi velicanstveno.
I Bozje cudo.
Da li cenite sto vam je Bog podario zivot,
da li ste zahvalni na tome Bogu.
Da li znate da nam je Bog obecao vecni zivot - na Zemlji
i da ce tu nameru ostvariti u buducnosti.
Ako istrazite Bozju rc Bibliju videt cete
da sve sto dolazi od Boga je dobro
jer Bog je ljubav
i dao nam je zivot da mozemo ziveti u ljubavi i biti srecni.
Koliko je to moguce u ovom svetu?
Sta radite da povecate kvalitet svog zivota
i od cega nam to zavisi?
...borim za istinu gde god da sam :D
- ne trpim obmane i kad ih najusim zaobidjem
- ne trpim manipulacije ljudima
- perfidno koriscenje tudje nesrece ne bili ostvario neki cilj....


Zivot je da mi bude lepo i ljudima oko mena, ali svakom po zaslugama. ni manje ni vise.

Kvalitet zivota je da verujem u sta verujem i necu nikome da elaboriram zasto i zbog cega.
Ko treba da me poznaje "u dusu" zna me.
Za ostale nisma nista do "gro plan majmunskog dupeta" i to mi je najdraza uvreda sa krste
 

Back
Top