Život u Kanadi - pitanja i odgovori

A dali neko zna koliki su shanse za permanent da dobije fitnes trener,ili radna viza..Jedan prijatel dao nam savjet da probamo sa radna viza,da nadzemo posao za moj muz koj je fitnes trener, preko oglas,ali da na cv da napise da zna samo to shto se bara.U smislu da ne bude prekvalifikovan,zato shto menadzeri zbog konkurencije ne pozove na intervju neko shto bi bio negova konkurencija.Dali je to istina?
 
A dali neko zna koliki su shanse za permanent da dobije fitnes trener,ili radna viza..Jedan prijatel dao nam savjet da probamo sa radna viza,da nadzemo posao za moj muz koj je fitnes trener, preko oglas,ali da na cv da napise da zna samo to shto se bara.U smislu da ne bude prekvalifikovan,zato shto menadzeri zbog konkurencije ne pozove na intervju neko shto bi bio negova konkurencija.Dali je to istina?
Fitness treneri ovde slabo prolaze ; barem koliko ja znam
 
Pozdrav svima, imam pitanje za nekog ko je to prosao. Suprug je na osnovu LMIA (noc B) dobio TRV i sad treba da dobije work permit na granici (nadamo se). Tu nam je pomogao advokat, tako da je to kostalo... Mi nismo predavali sa njim. Sad me zanima sta je meni potrebno da iz Srbije predam za, valjda otvorenu radnu dozvolu i deca da mogu u skolu, jer bih ja da izbegnem advokata i velike troskove opet i to predamo sami? I koliko se ceka za odobrenje?
Hvala
 
Pozdrav svima, imam pitanje za nekog ko je to prosao. Suprug je na osnovu LMIA (noc B) dobio TRV i sad treba da dobije work permit na granici (nadamo se). Tu nam je pomogao advokat, tako da je to kostalo... Mi nismo predavali sa njim. Sad me zanima sta je meni potrebno da iz Srbije predam za, valjda otvorenu radnu dozvolu i deca da mogu u skolu, jer bih ja da izbegnem advokata i velike troskove opet i to predamo sami? I koliko se ceka za odobrenje?
Hvala

Sve zavisi po kom programu je on tamo.Da li ima PNP,koliko je dugo u Kanadi....Sto se tice papira treba samo dobro da iscitate sajt CIC i tamo vam sve lepo pise.Ako nesto od papira fali oni vam posalju sta i da uradite dopunu.Ja sam za Open Work cekala svega nedelju dana ali mislim da se ceka do cetiri nedelje.Sto se tice dece najjeftinije je da im se urade turisticke vize i sa njima mogu u skolu bez problema.I ono sto je sada obavezno je da uradite Biometrije.Rade se u VAC centru u Beogradu,deca ispod 14 god.ne rade ali se za njih placa neka taxa.Veliki pozdrav i samo strpljenja.
 
Hvala na odgovoru!
Turisticke vize svi imamo vec. Suprug je dobio klasicnu radnu dozvolu na osnovu lmia, nije preko programa, to mislim da nije ni ekspress entry ni provincijski. On tek treba da ide sledece nedelje, pa ne znam jel ima neko vreme koje treba da bude tamo da bih ja mogla da predam. Samo me interesovalo sta treba od papira za open work permit jer je za radnu dozvolu trebalo milion papira za skolu, sve poslove, iz socijalnog...
 
Hvala na odgovoru!
Turisticke vize svi imamo vec. Suprug je dobio klasicnu radnu dozvolu na osnovu lmia, nije preko programa, to mislim da nije ni ekspress entry ni provincijski. On tek treba da ide sledece nedelje, pa ne znam jel ima neko vreme koje treba da bude tamo da bih ja mogla da predam. Samo me interesovalo sta treba od papira za open work permit jer je za radnu dozvolu trebalo milion papira za skolu, sve poslove, iz socijalnog...
Ja sam skoro predavala za tu vizu.Za tebe za otvorenu radnu dozvolu ako si u radnom odnosu treba:
-Potvrda o zaposlenju,izvod iz banke o primanjima za poslednjih šest meseci-obračunski listić;
-M obrazac/prijava socijalnog osiguranja;
-Rešenje o korišćenju godišnjeg odmora za tekuću godinu;
-Potvrda o novcu na računu(predviđeno za put);
-Dokaz o posedovanju imovine,ako se nešto vodi na supruga ili vas;
-Izvodi za decu,venčani list i potvrda da su redovni učenici;
-Uverenje iz policije da niste osuđivani;
-Kopija lične karte,
-Stari pasoš ako ga imate i ukoliko u njemu ima viza,pečata...;
-Skenirani pasoši;
-Slike u digitalnoj formi 3,5x4,5.
Mislim da ništa nisam propistila 🤔
 
Dobar Dan i Poštovanje svima.
Ja sam Frizer iz Niša i planiram da se sa porodicom preselim u Kanadu.
Žena mi je dobila Bugarsko državljanstvo pa nam je u planu da se selimo .ovde sam privatnik od 2000 god.
Da li neko može da mi pomogne oko informacije kako prolaze frizeri sa zaradom ,da liše traje i kako doći do nekog kontakta za posao.
Hvala Unapred.
 
Dobar Dan i Poštovanje svima.
Ja sam Frizer iz Niša i planiram da se sa porodicom preselim u Kanadu.
Žena mi je dobila Bugarsko državljanstvo pa nam je u planu da se selimo .ovde sam privatnik od 2000 god.
Da li neko može da mi pomogne oko informacije kako prolaze frizeri sa zaradom ,da liše traje i kako doći do nekog kontakta za posao.
Hvala Unapred.
Postoje frizeri u Chinatown koji sisaju za 7 c$, muz i zena neki mali lokal rade od 9am - 7pm i imaju svoju klijentelu. Imas takodje super fancy salone, gde neko wow sisanje ide i do 100 c$.
Ili da radis za nekoga ( privatnik ko svaki privatnik ), ili da budes svoj gazda, obe kombinacije imaju svoj plus i minus.
Ako si u Kanadi i imas radnu dozvolu imas oglasa za posao frizera koliko hoces.
Primer :
Toronto, ON
Temps Plein, Temps Partiel, Commission
$30 an hour

We are a busy barbershop located in the densely residential Annex area.
We are looking for skilled barbers/stylists with at least 1 year experience. The ideal candidate must be skilled with clippers as well as all scissor haircuts. Knowing how to shave is a bonus but not necessary as long as you are willing to learn.
Our ideal candidate will have excellent communication and customer service skills, we love our clients and always want them to feel welcome and comfortable in our space.
This is a commission based position (50%) with generous annual bonuses and paid annual training. We book haircuts every 30 minutes - so the potential is there to make excellent money ($30+/hr + tips).
The ideal person must be available to work Saturdays and Sundays. These are money making days - even without an existing client base, you will be booked up, we are that busy.
We are a laid back crew that share great conversation, banter and good laughs - we think it’s important to love what you do and have a great time doing it.
If you are interested in being a part of our team, please contact us via email, telling us a bit about your experience so we can arrange an interview.
All the best.
Job Types: Full-time, Part-time, Commission
Experience:

  • Barbering/Hairstyling: 1 year (Preferred)
Language:

  • English (Required)
https://ca.indeed.com/viewjob?cmp=C...02&pub=4a1b367933fd867b19b072952f68dceb&vjs=3
 
Poslednja izmena:
Caos svima. Mi smo novopridošlice u Vankuveru i imamo jedan problem koji nismo predvideli. Imamo 2.5-godišnjeg sina koji je dosta živahan, malo je i sad u fazi ne-ne, skakanja itd, a još plus mu ova selidba i novi vrtić i sve teško pada... Prve nedelje kada smo došli, nije mogao da spava zbog vremenske razlike, pa je tumarao po stanu i danju i noću i, naravno, odmah su se komšije žalile. Išla sam da se izvinim svima i od tada nije bilo pritužbi (tek smo 3 nedelje ovde), ali juče je opet vrištao I skakao I neko od komšija je lupao u zid zbog toga (ne znam ko, možda ovaj pored). Zgrada je drvena, sve se čuje, mi smo na najvišem spratu. Nemamo novac da iznajmimo kuću, ali sam mislila da možda iznajmimo basement, pa onda neće imati kome da smeta ispod i sa strane, a gore se valjda neće toliko čuti. Javite, molim vas, ako imate iskustva, neko bolje rešenje... Hvala unapred!
 
Caos svima. Mi smo novopridošlice u Vankuveru i imamo jedan problem koji nismo predvideli. Imamo 2.5-godišnjeg sina koji je dosta živahan, malo je i sad u fazi ne-ne, skakanja itd, a još plus mu ova selidba i novi vrtić i sve teško pada... Prve nedelje kada smo došli, nije mogao da spava zbog vremenske razlike, pa je tumarao po stanu i danju i noću i, naravno, odmah su se komšije žalile. Išla sam da se izvinim svima i od tada nije bilo pritužbi (tek smo 3 nedelje ovde), ali juče je opet vrištao I skakao I neko od komšija je lupao u zid zbog toga (ne znam ko, možda ovaj pored). Zgrada je drvena, sve se čuje, mi smo na najvišem spratu. Nemamo novac da iznajmimo kuću, ali sam mislila da možda iznajmimo basement, pa onda neće imati kome da smeta ispod i sa strane, a gore se valjda neće toliko čuti. Javite, molim vas, ako imate iskustva, neko bolje rešenje... Hvala unapred!

Jako neprijatna situacija, sa obe strane siguran sam. Bojim se da nema realnog instant rešenja za ovaj problem, ali možda ovo pomogne.
Generalno kanađani vole svoj mir više od bilo čega i jako su alergični ako neko ili nešto to ugrožava. Razlika je što se ovde to ne rešava svađanjem preko terase, lupanjem u radijatore i zidove i psovanjem kao u Srbiji, tako da je njihovo lupanje u zid duplo nepristojnije od toga što je klinja nemiran.
Generalno se ovde žalbe rešavaju preko "posrednika", tj preko menadžmenta zgrade. Šta bih ja uradio (ne znači da će da reši problem, ali možda pomogne) je poseta menadžmentu gde bih zatražio sledeće:
- Objasniti da ste došli skoro sa malim detetom koje još ima problem da se navikne na vremensku razliku i novo okruženje
- Da ste se lično izvinili svima nakon što ste videli da je klinja nemriniji nego inače
- Da bi voleli da menadžment postavi obaveštenje u lobiju zagrade da se još jednom izvinjavate za buku do sada, i unapred, i daradite sve na tome da pomognete detetu da se što pre plilagodi i smiri, ali da lupanje u zidove tokom noći samo doprinosi problemu da se mali još više uznemiri i da bi voleli da komšije budu malo uviđajniji i ne rade to

Razumno je da svi koji žive u zgradi sa tanjim zidovima žive tu jer nemaju dovoljno da žive sami u sopstvenoj kući i svi znaju da to znači da će morati u nekom trenutku da čuju komšije, ali sve su šanse da ti koji lupaju takođe skoro došli u Kanadu i poneli to iz svoje države :)
 
Prvo pravilo kad dodjes u Kanadu je da zaboravis na te podjele musko-zensko. Zene ovde ne daju rec’ da su slabiji pol. Tako da nije rijetkost da vidis zenu da vozi kamion ili da radi druge fizicke poslove. To ti je ujedno i odgovor na pitanje koje si postavila.
Ja sam jakooo dugo u Americi i znam sta znaci biti imigrant, meni treba posao a bas ne verujem da ce da me zapolse na gradjevini da radim ili moleraju ili da vozim kamion bez radne dozvole, mene zanima generalno poslovi za zene kao zena, cuvanje babe, dece bilo sta.
Nisi mi dao bas nikakav odgovor, Thanks but no Thanks!
 
Ja sam jakooo dugo u Americi i znam sta znaci biti imigrant, meni treba posao a bas ne verujem da ce da me zapolse na gradjevini da radim ili moleraju ili da vozim kamion bez radne dozvole, mene zanima generalno poslovi za zene kao zena, cuvanje babe, dece bilo sta.
Nisi mi dao bas nikakav odgovor, Thanks but no Thanks!
Pa i za cuvanje babe ili dece moras imati neki papir. Ljudi se skoluju za to. Jedino ako nekoga znas licno pa ti taj neko povjeri djecu na cuvanje.
 
Ja sam jakooo dugo u Americi i znam sta znaci biti imigrant, meni treba posao a bas ne verujem da ce da me zapolse na gradjevini da radim ili moleraju ili da vozim kamion bez radne dozvole, mene zanima generalno poslovi za zene kao zena, cuvanje babe, dece bilo sta.
Nisi mi dao bas nikakav odgovor, Thanks but no Thanks!

You may be eligible to apply for permanent residence in Canada after you have had the following work experience under the Live-in Caregiver Program: 24 months of authorized full-time live-in employment, or. 3,900 hours of authorized full-time employment. You can complete these hours within a minimum of 22 months.
 
Dobar Dan i Poštovanje svima.
Ja sam Frizer iz Niša i planiram da se sa porodicom preselim u Kanadu.
Žena mi je dobila Bugarsko državljanstvo pa nam je u planu da se selimo .ovde sam privatnik od 2000 god.
Da li neko može da mi pomogne oko informacije kako prolaze frizeri sa zaradom ,da liše traje i kako doći do nekog kontakta za posao.
Hvala Unapred.
Ako hochesh mogu da pitam,imam prijatelji u kanadi,pred 2 nedelje trazile su frizer/ke za nivni prijatelj koj hoche da otvori salon u Calgari.
 
Dobar Dan i Poštovanje svima.
Ja sam Frizer iz Niša i planiram da se sa porodicom preselim u Kanadu.
Žena mi je dobila Bugarsko državljanstvo pa nam je u planu da se selimo .ovde sam privatnik od 2000 god.
Da li neko može da mi pomogne oko informacije kako prolaze frizeri sa zaradom ,da liše traje i kako doći do nekog kontakta za posao.
Hvala Unapred.
A kakve veze ima bugarsko drzavljanstvo sa Kanadom, :?:
 
Ja sam jakooo dugo u Americi i znam sta znaci biti imigrant, meni treba posao a bas ne verujem da ce da me zapolse na gradjevini da radim ili moleraju ili da vozim kamion bez radne dozvole, mene zanima generalno poslovi za zene kao zena, cuvanje babe, dece bilo sta.
Nisi mi dao bas nikakav odgovor, Thanks but no Thanks!
Ako si ti jakoo dugo in USA, sta trazis u Kanadi,:?:
Zar mislis da je kanadska socijalna penzija, bolja od americke, :?:
 
Jako neprijatna situacija, sa obe strane siguran sam. Bojim se da nema realnog instant rešenja za ovaj problem, ali možda ovo pomogne.
Generalno kanađani vole svoj mir više od bilo čega i jako su alergični ako neko ili nešto to ugrožava. Razlika je što se ovde to ne rešava svađanjem preko terase, lupanjem u radijatore i zidove i psovanjem kao u Srbiji, tako da je njihovo lupanje u zid duplo nepristojnije od toga što je klinja nemiran.
Generalno se ovde žalbe rešavaju preko "posrednika", tj preko menadžmenta zgrade. Šta bih ja uradio (ne znači da će da reši problem, ali možda pomogne) je poseta menadžmentu gde bih zatražio sledeće:
- Objasniti da ste došli skoro sa malim detetom koje još ima problem da se navikne na vremensku razliku i novo okruženje
- Da ste se lično izvinili svima nakon što ste videli da je klinja nemriniji nego inače
- Da bi voleli da menadžment postavi obaveštenje u lobiju zagrade da se još jednom izvinjavate za buku do sada, i unapred, i daradite sve na tome da pomognete detetu da se što pre plilagodi i smiri, ali da lupanje u zidove tokom noći samo doprinosi problemu da se mali još više uznemiri i da bi voleli da komšije budu malo uviđajniji i ne rade to

Razumno je da svi koji žive u zgradi sa tanjim zidovima žive tu jer nemaju dovoljno da žive sami u sopstvenoj kući i svi znaju da to znači da će morati u nekom trenutku da čuju komšije, ali sve su šanse da ti koji lupaju takođe skoro došli u Kanadu i poneli to iz svoje države :)
Verovatno 🙂 od onda nismo imali problema, ali sam ja stalno kao na iglama I sad tražimo stan u betonskoj zgradi 🙂 Hvala puno na odgovoru!
 

Back
Top