zippo

guster i ti i ostali mozda mislite da me karate ili ne ali ni jedan od vas mi nije dao konkretni odgovor A ZASTO NIJE STATUSNI SIMBOL ?
ajde Anstajni.....izvolte

Brez da te karam, da iznesem svoje mišljenje. :)
Statusni simbol ide uz status. Sećate se kako su nekada na vozilima preduzeća bile crvene tablice? E, statusni simbol bez statusa je kao crvene tablice na Trabantu.
Mora da postoji nekakva celina u kojoj će se i taj upaljač osećati prirodno. Ne ide da njime pališ drinu bez filtera, da ga vadiš iz ofucane trenerke nabavljene kod Kineza dok šljapkaš lažnim najkama (koje je falsifikovao Šilja opančar) čekajući tramvaj.
U ovakvom karikiranom slučaju, luksuzni upaljač pre bi bio simbol snoba ili skorojevića.
 
kakav status moze da ti da nesto s cime palis cigare ili sta vec?Stvarno ne razumem kako upaljac moze da oznacava da si neko ili nesto,da si bolji ili gori od drugih...itd
Za mene je upaljac upaljac,zvao se ovako ili onako...

ako знаш разлику између на пример Југа и Јагуара или Јамахе или Харлија у односу на Томос,онда ћеш знати и разлику ZIPPO-a у односу на остале,то није статусни симбол у фазону ко има ZIPPO-a има све али постоји разлика.:bye:
 
moja mama i ja nosimo martinke - kakav je to statusni simbol/znak raspoznavanja? :dontunderstand:
ono - i ti nosis martinke? aaa, i ti volis da su ti noge tople i suve po kisi? soulmate :heart:

статусни симбол или добар бренд како хоћеш,не разумем те шта ти није јасно?
 
има

пдф је култне ствари а не статусни симбол,статус се мења,некада је статусни симбол био мобилни телефон 90их а сад је то нормлана појава али култне ствари остају заувек,мало си ти залутао овде.

мада дао си ми добру идеју за цвике
 
за некога су то само ствари,део обуће или шта већ а за некога имају посебну вредност и значе му нешто у животу...успомена или тако нешто...када се такви производи продају дуго стичу временом
утисак о добром квалитету и постају бренд израз који је сада у употреби...тако да су за неког мартинке само део обуће а за неког скинса или навијача битан део животне свакодневице..тако исто неко воли Харли а за неког је то само 300 кила гвожђа.
 
Symbol: something visible that by association or convention represents something else that is invisible; "the eagle is a symbol of the United States"

a cega je to simbol, ponovo pitam?
 
Symbol: something visible that by association or convention represents something else that is invisible; "the eagle is a symbol of the United States"

a cega je to simbol, ponovo pitam?

нема потребе за дефиницијама то је симбол квалитетног упаљача....као што је на пример мерцедес симбол квалитетног аутомобила..види дечко нема потребе за оваквом расправом ако не разумеш зашто је то симбол или култна ствар..то у принципу је теже схватити ...то би било исто као када би са неким коме је идол Јашар,Харис и остала болумента идоли у животу а ја са њим разглабам о утицају Џери Ли Луиса и Елвиса Прислија на Рок......

признај да је мало глупо

питао си за попа и Харлија да ли има часна сестра или поп харлија
има
то је то
aha, a koji to mi status imamo kad nosimo martine?

vidjela sam skoro casnu sestru sa martinkama i crnim lenonkama
pitam se ima li i harley-ja... :mrgreen:

све се може уз већу количину кеша;)
 
нема потребе за дефиницијама то је симбол квалитетног упаљача....као што је на пример мерцедес симбол квалитетног аутомобила..види дечко нема потребе за оваквом расправом ако не разумеш зашто је то симбол или култна ствар..то у принципу је теже схватити ...то би било исто као када би са неким коме је идол Јашар,Харис и остала болумента идоли у животу а ја са њим разглабам о утицају Џери Ли Луиса и Елвиса Прислија на Рок......

opat izbjegavas pitanje.... ne zanima me sta je upaljac upaljacima

ti ovdje govoris da bi upaljac trebao bit simbol neceg nama,
pa lijepo pitam, simbol cega?
 
дечко не знам шта хоћеш да ти објасним?
не разумем те шта хоћеш?
шта је симболика код упаљача шта он представљава или ........................
 
дечко не знам шта хоћеш да ти објасним?
не разумем те шта хоћеш?
шта је симболика код упаљача шта он представљава или ........................

da li pored martinki i ostalih stvari ZIPPO može da bude neki "statusni simbol" .. "znak prepoznavanja" i slično.....?

kako simbol statusa + kog statusa?
:rtfm:
 
195.jpg

Smekerluk
 
moja mama i ja nosimo martinke - kakav je to statusni simbol/znak raspoznavanja? :dontunderstand:
ono - i ti nosis martinke? aaa, i ti volis da su ti noge tople i suve po kisi? soulmate :heart:

nekada u britaniji su martinke nosili samo sljakeri tj. radnici i to su bile cipele koje nisu mnogo kostale a bile su izdrzljive i jake.
u novije vreme ih vezuju za skinse, pankere, ska, oi....itd. a u skorije vreme prave pravu modnu obucu sa naravo prepoznatljivim logom i najboljim djonom medju svom obucom za koju znam. :bye:
ja sam se ubacio u pricu jer tema je zippo upaljac koji je neuniostiv i pouzdan...like no other !
 

Back
Top