Zimske gume 2020/2021

Pa to je kleber koji se drugačije zove :lol: Potpuno ista šara ali preslikana.
A i "tatko" im je isti..
Nije bas isto, Kleber ima malo vise slobode mada i kod njih Michelin ima najveci paket akcija a i francuzi su ...kod BF je taj uticaj malo veci ..Sara se moze preslikati ali smesa im sigirno nije ista ..Kleber je bolja guma za zimu u to ne treba sumnjati ..
 
Kleber 2-3 godine i raspadnu se, dezintegrišu. Komšinica imala na novoj škodi i samo kuka puštaju joj gume ja pogledam malo bolje a one ko ispucala zemlja pa se još i kruni. A šara ko nova. Meni tigar traje sto godina ali samo zimi ih vozim tj par medeci. Bilo koja guma a abs-om završava prosečnom vozaču posao.

Ja zimsku gumu samo gledam kakva je po mokrom, po snegu i ledu su sve slične a i tu je kontrola proklizavanja.
 
Poslednja izmena:
Kleber 2-3 godine i raspadnu se, dezintegrišu. Komšinica imala na novoj škodi i samo kuka puštaju joj gume ja pogledam malo bolje a one ko ispucala zemlja pa se još i kruni. A šara ko nova. Meni tigar traje sto godina ali samo zimi ih vozim tj par medeci. Bilo koja guma a abs-om završava prosečnom vozaču posao.

Ja zimsku gumu samo gledam kakva je po mokrom, po snegu i ledu su sve slične a i tu je kontrola proklizavanja.
Sto kupujes stare gume .. Kleber da se raspadne za 2-3g ma ajde ..
 
Kleber 2-3 godine i raspadnu se, dezintegrišu. Komšinica imala na novoj škodi i samo kuka puštaju joj gume ja pogledam malo bolje a one ko ispucala zemlja pa se još i kruni. A šara ko nova. Meni tigar traje sto godina ali samo zimi ih vozim tj par medeci. Bilo koja guma a abs-om završava prosečnom vozaču posao.

Ja zimsku gumu samo gledam kakva je po mokrom, po snegu i ledu su sve slične a i tu je kontrola proklizavanja.


Lose gledas. Ima razlike na snegu i ledu i to drasticne.
 
A kakvu to razliku osetiš po snegu osim dubine šare na gumama? :lol: Ili po ledu kakva je to razlika koju pravi abs i ostali sistemi protiv proklizavanja? Šta se dešava po ledu kada izgubiš kontrolu? Moliš boga da se guma ugvati za nešto a to je parče VLAŽNOG puta. O tome ja od početka pričam.
Za vlažan put kakav je u većini situacija zimi na putu gledaš kakvo je prijanjanje po mokrom. Za led gledaš kakav je odnos težine u automobilu a za sneg gledaš koliki ti je krampon na gumi i kog je dizajna.
Univerzalne gume su sklonije finijim i manjim kramponima te se pokazuju slabije po snegu ali su bolje po potrošnji i imaju nižu buku.
Sa većim kramponima tj prave zimske gume su mnogo bolje po snegu ali su bučne i brže se habaju.
Pošto idealno ne postoji, uzimaš ono što ti u većini slučajeva najviše treba. Za grad, za planinu, za vlažno pa izabereš i voziš pažljivo.

Ne treba zaboraviti i da gume koje se voze leti zimi ne vrede ni 5 para jer su se okamenile i izgubile ono glavno a to je mekoća koja se sa niskim temperaturama menja u korist zimke gume.
 
Ja ih dobro operem ispuškiram isperem osušim, položim u dobrio provetreno potkrovlje, stavim dole novinu, stavim preko novinu. Malo ispustim pritisak recimo na 1,8 inače ih držim na 2,3. Sad bih voleo i da ih namažem nečim a da nije šarena laža.
 
Ja ih dobro operem ispuškiram isperem osušim, položim u dobrio provetreno potkrovlje, stavim dole novinu, stavim preko novinu. Malo ispustim pritisak recimo na 1,8 inače ih držim na 2,3. Sad bih voleo i da ih namažem nečim a da nije šarena laža.
1616498271678.jpeg

Ja uzeo ovo. Bilo na 50% popusta. 😁
 
Danas bio u lidlu nema one sprej pene za održavanje guma a baš sam se napalio da kupim veliki sprej za više puta 260 din :neutral:

Da oribačim gume pa nafajtam ono što sam dobio sa gumama evo drži 4 godine verovaliili ne. Neko čudoiz švice. Gume ko nove 6-7 godina.
 

Slične teme


Back
Top