Zimske gume 2020/2021

Ako vozis po snegu i po livadi.
Na asfaltu priklizavaju.I kopaju asfalt...
Dala mi je jedna zena da vozikam mercedesa , ma to ide po ledu na asfaltu ,ne mislis , po snegu dobri kramponi na tim gumama ekstra.
Nije to sto neki misle ostar ekser da ceprka asfalt i kakav je onda to nas asfalt kad to sme kod njih.
..............................................................................................................................................................................................
Cuo sam od nasih kamiondzija da se u Rusiji gume prosto lepe na velikom minusu za asfalt i da onda voze bez problema , ne znam da li je tacno.
 
Hvala.Ovo je internet portal preko kojeg se naručuje samo valjda.
Gledao sam kod vulkanizera koji prodaju gume,montiraju ih i stave u hotel za gume. Obično kombo ispadne jeftiniji kada sve kod njih završiš i kod onih koje ja znam tj koji su provereni na neki način nisu imali, ai cimanje je minimalno.
Doduše ovde je Henkook povoljniji....proveriću ih.
 
Dala mi je jedna zena da vozikam mercedesa , ma to ide po ledu na asfaltu ,ne mislis , po snegu dobri kramponi na tim gumama ekstra.
Nije to sto neki misle ostar ekser da ceprka asfalt i kakav je onda to nas asfalt kad to sme kod njih.
..............................................................................................................................................................................................
Cuo sam od nasih kamiondzija da se u Rusiji gume prosto lepe na velikom minusu za asfalt i da onda voze bez problema , ne znam da li je tacno.
Nije.
Vozio sam dugo u Rusiji i znam o cemu pricam
 
Hvala.Ovo je internet portal preko kojeg se naručuje samo valjda.
Gledao sam kod vulkanizera koji prodaju gume,montiraju ih i stave u hotel za gume. Obično kombo ispadne jeftiniji kada sve kod njih završiš i kod onih koje ja znam tj koji su provereni na neki način nisu imali, ai cimanje je minimalno.
Doduše ovde je Henkook povoljniji....proveriću ih.
Ovo je isto kao i kod mene tj ista stranica ti je u celoj EU ..narucis platis i oni ti dostave gde god hoces ..samo sto kod mene ima jos opcija da ti montira neko od njohovih partnera za simbolicnu cenu kad uzimas nobe gume preko njih .. Vidim da to i to pise samo ne vidim gde im je ta opcija .

Zašto kupiti kod nas?
Besplatna dostava*
30 dana rok za vraćanje robe**
Preko 100 montažnih stanica
 
Zato te i pitam , cuo sam da si bio tamo , nasi kao tvrdili da na minus 30 40 50 ,kao lepe kamionske gume ,mozes da ides stotku bez problema .
Na -40 i vise sneg nije klizav kako se ocekuje,tako da se zaista vozi brze nego sto ocekujes.Kamioni idu skoro kao po asfaltu, to jeste tacno,u nekim situacijama se desava da proklizaju ali nista dramaticno ako su iskusni vozaci.
Za mala auta je sjajno,ali po ledu ili snegu,a kod nas generalno toga nema zimi.
Mada,ja sam i sa Nivom driftovao po snegu,bitno je da znas kako :)
 
Za sneg nije ali za sve ostale uslove kažu da ne valja. Najlakše mi da dam 30-ak hiljada za njih to mi je duplo jeftinija varijanta,ali ne vozim 40 po nbg da se ne lažemo a zaustavni put pri kočenju je 5+ m duži za winteru u odnosu na ove ostale u srednjem cenovnom rangu....nije baš za zanemariti.
Čitam i dalje i gledam YT, i ne znam više, svaku gumu neko pljuje a neko diže u nebesa.
Ja sam na Puntu,a i sada na Fiesti uzimao Winteru, i nisam imao nekih problema. Mada,vozim prema uslovima puta i retko imam razloge za nagla kocenja.
Kao prelazno resenje nije lose,a uvek mozes da ih prodas sledecu jesen i dodas jos love i uzmes Henkook.One su se nama na sluzbenim autima pokazale odlicna zimska varijanta.
Kama (ruske) nemoj da uzimas ni kao opciju za tri dana u obzir.
 
Ja sam na Puntu,a i sada na Fiesti uzimao Winteru, i nisam imao nekih problema. Mada,vozim prema uslovima puta i retko imam razloge za nagla kocenja.
Kao prelazno resenje nije lose,a uvek mozes da ih prodas sledecu jesen i dodas jos love i uzmes Henkook.One su se nama na sluzbenim autima pokazale odlicna zimska varijanta.
Kama (ruske) nemoj da uzimas ni kao opciju za tri dana u obzir.
Pa i jeste problem u uslovima puta jer kažu i to masovno da upravo kad su uslovi bolji ona fejluje,za sneg je sasvim dobra. Mada jeste brutalno jeftina i ostaje kao krajnja opcija. Ali ako nađem ovaj kleber to mi rešava naredne 4 godine da ne razmišljam na ovu temu više a to mi i treba.
Ruske nisu ni bile opcija, ako se bude išlo na najjeftiniju varijantu onda će Tigar biti
 
Pogledaj gume koje ja hvalim godinama a za koje znam da ko god ih je uzeo da je zadovoljan a pritom nisu mnogo para.
Radi se o kineskom brendu Torque ali kvalitetnom a ne kao ono na sta smo navikli da dolazi iz Kine.
Set od 4 komada u toj dimenziji 205/66r17 kosta 220€ sto je moras priznati veoma prihvatljiva cena a raspitaj se i o tom brendu pa ces videti da je ocenjen bolje od nekih mnogo zvucnijih imena.
Gde to ima da se kupi?
 
Pa i jeste problem u uslovima puta jer kažu i to masovno da upravo kad su uslovi bolji ona fejluje,za sneg je sasvim dobra. Mada jeste brutalno jeftina i ostaje kao krajnja opcija. Ali ako nađem ovaj kleber to mi rešava naredne 4 godine da ne razmišljam na ovu temu više a to mi i treba.
Ruske nisu ni bile opcija, ako se bude išlo na najjeftiniju varijantu onda će Tigar biti
Jesi gledao u HR?Ima li ih i koja je cena,ako ih nema kod nas?
Inace,ja sam na winteri imao jednu ludu voznju,Trebinje-Gacko sam stigao za sat,bez i jednog proklizavanja po onim krivinama...Po suvom asfaltu.Mozda ima neke veze serija ili godina,moguce da nasi ipak ne prate do sitnica standarde u proizvodnji?
 
Kleber je odlicna, najbolji odnos cena/kvalitet bar u 195 65 15 i 205 55 16. Imam ih u obe varijante. Hankook solidan, po meni, nista bolji od Save, na snegu je Sava S3 bolja.

Tigrom sam bas razocaran, dobra je na snegu, ali po suvom osecaj je nekako bez veze, oseca se na kocenju, na upravljanju, da nije to to.
 
Ne popularno mišljenje ja da kod prijanjanja uopšte nema bitne razlike. Bez obzira na proizvođača. Jedino što su ove skuplje dugotrajnije i bolje "leže" na većim brzinama. Sad, da li je to dovoljna razlike da jedne koštaju 5 a ove druge 25.000, nisam baš siguran.
 

Back
Top