Zimske čarolije

@Stef
Fantasticno. Dusu dalo :D
Samo da izbacim krsh iz gepeka :twisted:
Ja sam se već bahanalisao. Podignem ručnu skroz gore i onda vozim po tome. Dupe šeta li šeta. I onda kad se previše zanese, ja kao manijak motam kontre i bacam sneg u slajdu. z:mrgreen:
A inače je za okretanje realno bolje kad je ta trava mokra nego kad je sneg.
Pa sam onda šlajfovao u trećoj. z:mrgreen:
Pa se onda namerno zaglavim u snegu (ima jedan deo gde je tucanik, pa kad padne sneg - zaglaviš se kao keks) da bih se učio kako da se izvlačim.
Pokušavao sam da se okrenem za 360 stepeni, no nisam nikad uspeo više od nekih otprilike 180-270.
 
U to je zaebano dosta, zahteva vece brzine.
Ja sam se ovih dana, par puta sto sam isao, zezao na NBG-u, ali nigde na parkingu ili nekoj sirokoj povrsini, nego tamo po onim ne rasciscenim ulicama oko blokova... sto je malo zeznuto zbog parkiranih automobila. I sve hocu da odem negde gde ima prostora pa da malo... weeee... weeee... :lol:

Ae, ako je neko za zezanje, nek se javi ;)

@Dovla
Ti si jeo i pio :P
 
Znaš šta sam se oduševio - idem 20, dignem ručnu, držim je gore i namotam pun levi. I sad on krene da pravi bukvalno luk od nekih 20m u prečniku. I u sred luka spustim ručni, namotam pun desni i patosiram gas. I on krene u slajd boKte, u sideway kako se to zove. :eek: Jer sam mu pre toga zaneo dupe i ono po inerciji se kreće recimo na desno, a onda dodavanjem gasa i namotavanjem punog desno zanesem i nos, tako da smer kretanja bude normalan na dužinsku osu automobila.
 
:lol:

Ne znam, Stefane, mnogo si ga ti to nesto iskomplikovao :neutral:
Evo, recimo sad kad sam se zezao, na nekim sirokim skretanjima. Recimo skretanje je na levo, nabijem se uz desnu ivicu, krenem da skrecem, al' bez naglih obrtanja volana, samo onako, doteras ga kao da oces da napravis malo zustriji zaokret. Pedu krece da kliza, ako ides dovoljno brzo, cak i bez rucne. Ispravljas tockove, dajes kontru, odprilike koliko si motao na levo, sad toliko i na desno, noga na gasu kontrolise ispravljanje nosa.
I voila! Napravis corner drift ko na reliju.
Naravno, treba ipak malo vise od 20 kmh.
 
Ja sam jutros oko 6h bio malo napolju. Na mestima gde nije bacana so je baš bilo interesantno :)
Ne smeš skrenuti u ulicu brže od 20km/h... Auto ide samo pravo, a korekcije gasom da me ispravi urode plodom samo ako nema ivičnjaka s duge strane... Ali na pravcu davanje gasa s korekcijom na volanu je bilo pravo zadovoljstvo...
 
Poslednja izmena:
Sad nam ostade samo kisa....
Meni je bilo veselo 1. januara kad sam vozio 150km po ledu na kojem je bilo nekoliko cm snega (od Beograda do M. Zvornika, a kod naplatne rampe u Simanovcima je vec bilo zaledjeno).
Da je bilo carolija i izbegavanja raznoraznih budala koje prvi put voze po snegu i ledu, bilo je, tako da mi posle toga vise nije trebalo napustenih parkinga i poligona za izivljavanje.
I sto je najgore od svega za zanosenje je samo trebalo malo da prikocim i vec sam proklizavao (zadnji desni tocak mi je kocio malo kasnije od ostala 3).
 
Meni je bilo par puta zanimljivo kad su padale ove ledene kiše, dok skontam da pada kiša meni već pri najopuštenijem i čak bapskom startu šlajfuju prva i druga...

Jeste zanimljivo kad u 3am u zaturenoj ulici isprobavam kako se ponasa auto, ali kad ides magistralnim putem u koloni od 3-4km, nikad ne znas sta nekoj budali moze pasti na pamet da izvodi i kakve gume ko ima (a "slik" pneumatici su prilicno popularni u nasem narodu, cak i zimiz:(()
U jednom trenutku sam naisao na lika sa yugom koji je isao 25-30km/h, a zadnji kraj mu je konstantno setao levo-desno. Pratio sam ga prilicno vremena, dok se nisam usudio da ga obidjem (kao i ostatak kolone iza mene).
Jedan lik je pokusao da uradi polukruzno (ili sta vec) na nekoj maloj raskrsnici, pa je zviznuo po gasu koliko je mogao (valjda je mislio da ce se okrenuti u mestu), ali se malo preracunao, pa je umesto piruete skliznuo u stranu i zavrsio u kanalu na bocnoj strani, itd, itd...
 
Jel ovo bilo...? il nije bilo...?

leman.jpg
 
Ima li snega u vasim krajevima?Ovde vec 6 dana pada kao lud,duva jak vetar i pravi velike probleme.Snega na bregu ima preko pola metra,dzipom je jako tesko proci,ja probao,krenuo ali sam se plasio zaglavljivanja.
Kako vi izlazite na kraj sa ovim kijametom,ili je izgleda samo u Vojvodini ovakvo nevreme?

Slike sutra
 
Imam problema sa snegom samo dok ga ne očistim sa kola : )

Posle sve ide rutinski.

Land Rover Discovery II u mom slučaju.

Izvini nisam dodao.. u gradu sam tako da nemam većih problema. Ali ga poteram često po planini. Poslednji put pre par dana na Zlatiboru.
 
Poslednja izmena:

Back
Top