Zimske čarolije

E ovako.
Bio sam na vise mesta (klima servisa) i skoro svi su manje vise na odmorima sem jednog koji mi i nije bas ulio neko poverenje.
Gosn, majstor mi rece da sto se mog auta tice vrlo je verovatno da je poceo da mi crkava (sta god to i kako god to znacilo) srednji radijator preko koga stize vazduh u kabinu a to sto mi se klima gasi, ba boze moj bilo je -5 (sad je +1, +2 a meni se klima opet gasi i neradi), no u svakom slucaju rece on da je to posao od nekoliko dana i da mora da se skine tabla i svasta nesto i za ruke 200eur + delovi...??? :udriglavu::udriglavu::udriglavu:

Pa se ja pitam sad.... Da li oni stvarno misle da smo mi totalne ovce za sisanje ili sta ???

Jedino mi preostaje da cekam 12ti kad ce vecina servisa biti otvorena pa da zaredjam od jenog do drugog.

Do tad...

Suva stakla i tecnost za sudove z:(
 
Ja sam imao isti problem na mom autu sa staklima. Na kraju se ispostavilo da se probusio hladnjak u kabini ispod table i da je zbog toga maglilo sve u kolima... Sto ce reci obrati paznju da li je pocela da se "gubi" voda iz sistema u zadnje vreme jer je moze da se desi da je i kod tebe isti taj problem... Jedino ako curi freon onda je logicno objasnjenje da klima nece da radi u svakom slucaju - hladnjak ili takozvani isparivac ispod table...

A sto se tice tog majstora mozda je preterao sa tim koliko dana ima posla, ali da mora da se skida tabla kompletna tu je u pravu.

Hladnjak ti je najjeftinije da kupis kod Koale na Dusanovcu, ni slucajno ne uzimaj kod tih sto ugradjuju. Veruj mi ja sam to vec prosao jednom.
 
Poslednja izmena:
Sad sam bio da proverim tecnost za hladjenje i stoji negde na sredini tako da to otpada, jedino ako je poceo freon negde da gubi blizu kabine pa je to razlog magljenja i prekida rada klime.

Videcemo od 12og kad veci servisi pocnu da rade.
 
Hm, kao sto rekoh, 99% sam siguran da je pukao hladnjak ispod kabine i zato ti klima ne radi. Pocinje da radi sve slabije i slabije dok na kraju ne stane skroz... Isto tako to je objasnjenje za maglu na staklima. Iskreno meni su trazili nesto preko 500€ da mi to urade. Hladnjak 250+ostatak delova (gumice i jos sta vec)+ruke = preko 500€ Otisao sam kod Koale i kupio nov hladnjak za 11000 din, otisao kod mog majstora i dao mu to da zameni. Na kraju me sve zajedno sa punjenjem klime izaslo oko 250€. Tako da... Vidi sta ces i dobro razmisli kad ti kazu cenu...
 
E vidis ja ti nemam takav audi :) u stavri uopce nemam auto moj stari ima :)! Ali eto vozimo renault clio 00' god. i sad javljao nam se taj isti problem sa staklima i vodali ga svim mehanicarima kao dijete,i niko nista ne zna neki kazu treba klima neki ne treba,tako to auto radi,da bi jedan mehanicar

Nesto poskidao sa njega i ispuhao mu iz nekih cijevi lisce koje se nakupilo svasta bilo zacepljeno pa tu je bio problem,a sto se tice klime mislim da bi je trebao napuniti! Al et svako ima svoju zgodu sa maglenjem stakla ;)!
 
Људи верујте ми... без шале, детерџент за суђе лепо намажете на суво стакло сувом крпом... значи само детерџент... максимално се трудите да буде сува крпа јер чим се скваси онда се детерџент запени и остану музге... кад то намажете, нема те влаге која ће замаглити стакло ;) Лично пробао и савршено ради... наравно, када се оперу стакла скине се и детерџент па више нема дејство то је надам се разумљиво :)

probano i funcionishe
na firminim kolima
 
Sad sam bio da proverim tecnost za hladjenje i stoji negde na sredini tako da to otpada, jedino ako je poceo freon negde da gubi blizu kabine pa je to razlog magljenja i prekida rada klime.

Videcemo od 12og kad veci servisi pocnu da rade.
ako je poceo da curi on je davno iscurio

ako imas klimatronic onda on ima verovatno i termostat
kako ce da hladi ako postigne tu temperaturu, tj ako ohladi ohladjen prostor
znaci sama se iskljuci
ovo verovatno vazi i za rostilj klime(obicne)

kao sto ti je neko gore rekao proveri radijator
mozda je samo zapushen ili ne znam sta vec
za prvu pomoc koristi tecnost za sudje
 
Na audiju je to malo bolje reseno i suvise retko se desava da se zapusi... A to sto curi freon moze da potraje i do mesec dana... Meni je tako krenulo, ja sam punio klimu 3 puta i svaki put mi je ispustala i nikako nisu znali gde iako su sipali onu zelenu tecnost. Tek mi je majstor u batajnici video gde curi. Kaze moguce da prethodni nisu mogli da vide jer je samo malo curelo ali se vremenom rupa prakticno povecavala i cureo je sve brze. Zadnji put je iscureo za nedelju dana i tek tad je moglo da se primeti gde curi...

P.S. Tecnost za sudove pomaze, ali ima i neki sprej protiv maglenja, ja kupio u Tempu, extra je...
 
Da se prikljucim Igoru. Grejac kabine ti se oprasta od zivota. Kod C4 nije frka da se zameni. Skines plastiku ispod brisaca, izvuces puz u koji je spakovan hladnjak, otvoris ga, izbacis stari i ubacis novi hladnjak. To je nekih pola sata posla kod dobrog majstora. Nagledao sam se tih stvari kod Audija koliko ti dusa zeli. Nov hladnjak za C3 je bio oko 50 EUR, ne verujem da je skuplji za C4/A6. Ma sve skupa da ti uzmu 150 EUR je mnogo.
Sto se tice klime, kompresor ne ukljucuje na odredjenim temperaturama, tipa ovakvog minusa, tako da mozes da ukljucujes klimu do mile volje ali ti to nece resiti problem.
Novi hladnjak grejanja i resen problem.
 
Zaboravio sam da se umesam jos malo u diskusiju. Freon nema nikave veze sa zamagljivanjem stakala. Kroz grejac kabine ne protice freon nego rashladna tecnost. Nemoj da vas neko farba sa freonom.
Tom hladnjaku se kod Audija prilazi iz haube.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kod C4 Skines plastiku ispod brisaca, izvuces puz u koji je spakovan hladnjak, otvoris ga, izbacis stari i ubacis novi hladnjak. To je nekih pola sata posla kod dobrog majstora.


Da li kojim slucajem nemas neki savet gde u Beogradu ili blizoj okolini otici, pogledati i ukoliko se ispostavi da je to (a sve mi mirise da jeste) zameniti taj mali hladnjak.

Sto se tice klime, kompresor ne ukljucuje na odredjenim temperaturama, tipa ovakvog minusa, tako da mozes da ukljucujes klimu do mile volje ali ti to nece resiti problem.
Novi hladnjak grejanja i resen problem.

Sto se tice KLIME, meni je i danas bio problem na +2 da je palim i da radi. Odnosno radi 4-5min i CAO... posle 10-15min se sama ponovo ukljuci i sve tako nekako bezveze.

Inace DA, klimatronic je.
 
Poslednja izmena:
Doktor za te stvari je bio Miki u Kotezu, ali je on zatvorio servis. Neke njegove musterije su presle kod Dragana na Zrenjaninskom putu, prvi semafor posle Lika pumpe, odmah na glavnom putu sa desne strane.
 
Sto se tice Audija,verovatno je mali hladnjak-radijator...upravo imam jednog Ranaulta Espace u servisu...ali je njemu napukao pa napunio patos vodom...morao sam izvaditi celu tablu da bi prisao malom hladnjaku....
 
Ha...

Da li se to meni cini ili sam ja problem sa magljenjem stakala resio ???

Bio sam na 5-6 mesta i manje vise svi su mi rekli istu stvar (mali hladnjak u kabini) a da li je stvarno tako ?
Ka kraju sam otisao u VW & AUDI Servis Stevanovic i ljudi ga prikacili na komp i videli da mu klapna koja zatvara i otvara cirkulaciju u kabini NERADI odnosno da stoji u zaglavljena u zatvorenom polozaju. Pobrisali gresku i auto poceo normalno da se ponasa.
Ispade da mi kalpna zaglavljuje jer joj je pokidana kacaljka za oprugu koja joj pomaze u otvaranju i zatvaranju.

Trenutno je ta opruga skinuta dok ne nabave drugu, a u medjuvremenu....

Auto se ponasa sasvim normarno bez i jednog tracka magljenja kao da se nikad nista nije desilo.


E sad.
Da li bi bilo mudro i pozeljno da ja makar kao preventivu u sistem za hladjenje sipnem malo one tecnosti za krpljenje hladnjaka?
 
Zanimljiv ti je ovaj problem, ali nemam pojma zbog cega ti magli, a ja kad sam imao C4 nisam imao tih problema. Ujutro kad svi sednemo u kola i zbog disanja po hladnoci, malo zamagli, ali onda ukljucim duvanje na jedinicu da duva gore u sofer sajbnu, i za pola minuta-minut je reseno, to praktikujem i sad u BMW-u i nema problema. Kakva crna klima i sl.
 
Ma ne... ne... ne...

Nema veze sa klimom. (to sam ja tako ranije mislio)

Ima veze sa tim sto se klapna za zatvaranje i otvaranje zatvorene cirkulacije vazduha zaglavila na zatvoreno i sve vreme mi je ustvari cirkulisao samo jedan te isti vazduh u kabini i onda tu u stvari bude i malo topljenja snega sa cipela, malo isparavanja tela, malo ovog, malo ovog i normalno je da se taj ustajao vazduh zasiti i postane vlazan i automatski pocinje da magli po staklima.
 
Znaci nije ulazio nov vazduh, ako sam dobro shvatio. Meni odmagli to malo sto se zamagli , kazem ti sa duvanjem u sajbnu na jedinici, bilo da je hladan vazduh ili topao kad se malo motor zagreje i pocne da duva toplo, a uglavnom picim sa hladnim i svezim jer mi se auto nije toliko zagrejao dok ga je odmagljujem.
 
@igor
Ja tih reko odma da probas sa zatvorenom unutrasnjom cirkulacijom i otvorenim prozorima (:



Nego, jes da kao nema direktne veze s temom, ali posto se zove zimske carolije, jel neko u fazonu da se skupimo na nekom parkingu i malo driftujemo =)
 

Back
Top