Quantcast

Zeza me internet na neke igrice

aleksandarhakler1992

Aktivan član
Poruka
1.958
trebas da naucis da proveris neke stvari. kao recimo ides u task manager i network activity pratis. ako nije upaljeno nista od aplikacija,opterecenost mora biti 0-3%. ne znam sta igras,ja kad igram dotu2,tacno osetim i najmanje probleme sa internetom. mada sam na to sad zaboravio jer nemam nikakve probleme sa 4g ruterom. obicno ako nesto nije u redu,ping ce da skace stalno izmedju 30 i 45ms,a kad je sve u redu onda mora stajati mirno od 28-33ms. jel ima tvoja igrica da pokazuje ping u toku igre,to je kljucno.

markons82

Veoma poznat
Poruka
14.422
Jos nismo zakljucili da li koci komp ili internet...
Cisto sumnjam da je racunar, gubljenje FPS-a i stucanje je uglavnom povezano sa internetom, pogotovo sto igra igre koje nisu zahtevne. Nisam video sta je napisao da ima....

Ako mu se desava da mu zastane ili "stucne" pa mu se sve desi odjednom, recimo 20sec prodje pa mu se sve "isporuci" odjedno, onda je net. Jbg umoran sam jako pa mi mozak spava....

Poslednja izmena:

Lager

Početnik
Poruka
31
trebas da naucis da proveris neke stvari. kao recimo ides u task manager i network activity pratis. ako nije upaljeno nista od aplikacija,opterecenost mora biti 0-3%. ne znam sta igras,ja kad igram dotu2,tacno osetim i najmanje probleme sa internetom. mada sam na to sad zaboravio jer nemam nikakve probleme sa 4g ruterom. obicno ako nesto nije u redu,ping ce da skace stalno izmedju 30 i 45ms,a kad je sve u redu onda mora stajati mirno od 28-33ms. jel ima tvoja igrica da pokazuje ping u toku igre,to je kljucno.
Pubg lite ping 50-55,LOL mi izbaca da mi je fps 159, i 70 ms i koci svako malo kao i Pubg Lite.Nisu zahtjevne igrice u poredjenju na komp koji imam

Lager

Početnik
Poruka
31
Cisto sumnjam da je racunar, gubljenje FPS-a i stucanje je uglavnom povezano sa internetom, pogotovo sto igra igre koje nisu zahtevne. Nisam video sta je napisao da ima....

Ako mu se desava da mu zastane ili "stucne" pa mu se sve desi odjednom, recimo 20sec prodje pa mu se sve "isporuci" odjedno, onda je net. Jbg umoran sam jako pa mi mozak spava....
U Leagu of Legends mi je fps 159 i 70 ms to mi gore pise.Zakoci na nekoliko sekundi i tako svakih 2 minuta.U pocetku mi nije kocilo prvoh 2,3 dana kad sam komp nabavio

Lager

Početnik
Poruka
31
Pozovi provajdera i pitaj ga na koji su te NAT stavili, ako ti je CG-NAT trazi da te prebace na klasicni NAT. Jako puno ljudi ima problema, pogotovo u MP igrama kada je to u pitanju.

Ako nece kazi da u ugovoru koji si potpisao sa njima pise da ce oni tebi obezbediti nesmetan internet i tako ta sranja a tebi zbog posla kojim se bavis programi koje koristis ZAHTEVAJU da je classic NAT a ne CG ( carrier grade ) NAT. I da ako nece da te vrate ( pod uslovom da si na CG-NAT ) krse odredbe ugovora...
Ja imam ugovor sa nasim Telekomom Crna Gora.Placam i TV,internet i fiksni.Ne moze to kod njih.Ja sam njih zvao i oni su kao urafili neka podesavanja i kao namjestili paretre.I ja restartovao ruter kao sto su rekli.I opet koci

aleksandarhakler1992

Aktivan član
Poruka
1.958
a koji je server na Lol-u jel evropski neki? ne igram Lol ali mislim da je 70ms veliki ping jer u igraonici u Nisu vidim da ljudi igraju na nekih 30-40ms. kako god bilo,mislim da sa 70ms pingom ne sme da koci,moze samo da laguje. ako koci,to vise lici da ti nesto vuce velik protok i krade internet ili da imas prekide u konekciji. od prekida u konekciji nema nista gore za igrice. javi se privatno da ti nesto posaljem da testiras.

BigMazi

Ističe se
Poruka
2.740
Citam i niko nije spomenuo.

- Idi u Command Promt (startuj kao admin), kucaj: ping google.com -t

Isprati i vidi da li imas packet loss ili lagovanje.

- Koji hardver imas u tom PC-u ? Nigde nije pomenuto.

- Jesi proverio temperature ? Skini HWiNFO64 ili MSIAfterburner sa Rivatunerom.

Pitam za hardver jer i PUBG Lite i LOL mogu da rade i na mom starom q9650/gt1030/6gb ddr2 rama koji je iz 2009-e godine izuzev grafike koja je svakako slaba (i da ima ~150fps). A pitam i iz razloga da vidimo da li imas SSD, da nije do hdd-a da ti bode.

Za temperature isto pitam jer moze i CPU i GPU da obaraju klok i prave probleme.

U svakom slucaju pingovanje ima da ti pokaze imas ili nemas problem sa internetom. Ako ga nemas u command promtu a imas u igrama, mozda i nije do interneta. Sve sto sam ti napomenuo, u jednom trenutku sam se suocavao sa problemima i trebalo je vremena dok skontam gde je koji problem bio za ovih 20 godina.

markons82

Veoma poznat
Poruka
14.422

Pitam za hardver jer i PUBG Lite i LOL mogu da rade i na mom starom q9650/gt1030/6gb ddr2 rama koji je iz 2009-e godine izuzev grafike koja je svakako slaba (i da ima ~150fps). A pitam i iz razloga da vidimo da li imas SSD, da nije do hdd-a da ti bode.

Za temperature isto pitam jer moze i CPU i GPU da obaraju klok i prave probleme.

U svakom slucaju pingovanje ima da ti pokaze imas ili nemas problem sa internetom. Ako ga nemas u command promtu a imas u igrama, mozda i nije do interneta. Sve sto sam ti napomenuo, u jednom trenutku sam se suocavao sa problemima i trebalo je vremena dok skontam gde je koji problem bio za ovih 20 godina.
Ako su ga prebacili na CG-NAt pinkovanje googla nece nista pokazati. Mene kada su bili prebacili sve je radilo osim Blizzard servera i jos nekih MMO servera od igar koje sam igrao. To mi se desilo 3x i sva tri puta nakon pisanja u roku od 24 casa su me vratili i sve je radilo kao i pre. A ja nisam jedini koje je imao probleme, uglavnom bio je rec o MTS-u

Pitao sam koje ima kompnente al nije odgovorio....

NAcin koji je opisao mi deluje da je rec o CG-NAT-u jer se isto i meni desavalao. Radi pa zastane, pa "isporici" sve odjednom, kod laga koji je izazvan hardware-om ( tvojim ) to retko bude slucaj.

Lager

Početnik
Poruka
31
a koji je server na Lol-u jel evropski neki? ne igram Lol ali mislim da je 70ms veliki ping jer u igraonici u Nisu vidim da ljudi igraju na nekih 30-40ms. kako god bilo,mislim da sa 70ms pingom ne sme da koci,moze samo da laguje. ako koci,to vise lici da ti nesto vuce velik protok i krade internet ili da imas prekide u konekciji. od prekida u konekciji nema nista gore za igrice. javi se privatno da ti nesto posaljem da testiras.
evropski europe west

Lager

Početnik
Poruka
31
Ako su ga prebacili na CG-NAt pinkovanje googla nece nista pokazati. Mene kada su bili prebacili sve je radilo osim Blizzard servera i jos nekih MMO servera od igar koje sam igrao. To mi se desilo 3x i sva tri puta nakon pisanja u roku od 24 casa su me vratili i sve je radilo kao i pre. A ja nisam jedini koje je imao probleme, uglavnom bio je rec o MTS-u

Pitao sam koje ima kompnente al nije odgovorio....

NAcin koji je opisao mi deluje da je rec o CG-NAT-u jer se isto i meni desavalao. Radi pa zastane, pa "isporici" sve odjednom, kod laga koji je izazvan hardware-om ( tvojim ) to retko bude slucaj.
Meni sve super radi osim te dvije igrice i csgo kad igram zakoci ponekad

markons82

Veoma poznat
Poruka
14.422
Meni sve super radi osim te dvije igrice i csgo kad igram zakoci ponekad
Hajde ovako napisi mail direktno tvom provajderu.

Postovanje,
U poslednjih x dana ( gde je x koliko dana vec ti imas problem ) imam problema sa internetom! Problemi se javljaju kada koristim odredjene programe koji zahtevaju stalnu konekciju sa internetom. Istrazivao sam i citao razlicite forume, kako domace tako i strane i vecina je dosla do zakljucka da je problem bio to sto su bili prebaceni sa Klasicnog NAT-a na CG-NAT, koji blokira odredjene portove, kako inbound tako i outbound i time onomogucuje da programi rade kako treba. Zato trazim da me vratite na Klasicni NA ukoliko ste me probacili na CG-NAT, jer su mi ti programi potrebni za posao a u ugovoru koji sam potpisao sa Vama stoji da ce te mi omoguciti nesmetano funkcionisanje interneta. Unapred hvala.
Sa postovanjem,
Ime i prezime

Kazem ti, meni se isto desavalo, kucaj CG-NAT problems with: wow, lol, CS i slicno...

Lager

Početnik
Poruka
31

Command Promt sve je u redu islo je normalno i pokazivalo mi je 43ms

Lager

Početnik
Poruka
31

Nema problema u command promt

zoran89

Početnik
Poruka
4
Pozdrav svima. Imam opasan problem, i iskreno ne znam kako da ga resim. Naime uzeo sam internet pre par meseci (opticki orion 200/20). I od prvog dana radi kao g*vno. Igram cs:go i desava mi se da imam spajkove koji idu od 21 do 50-60. Zvao sam ih, lik dosao da proveri sta je, i kaze nismo ovo nikad videli, promenicu vam modem. Promeni modem, i kabal, pustimo ono radi i odjednom opet. Ti spajkovi od 21 do 50 su ocaj zivi, kad pocnem da pucam po liku metkovi idu svuda samo ne u telo, vraca me nazad i ostalo. Pogledao sam modem, lik mi zamenio za neki "bolji" ono isti problem (taj iz tehnicke podrske ne zna sta radi iskreno). Ne znam sta ja da radim, sve zivo sam probao sto sam znao i ne pomaze. Ne znam ima li veze IPv4 i IPv6 (posto na modemu u admin podesavanjima pise da radi na IPv6) kad ono ne postoji IPv6 samo 4... Ako neko zna neka pomogne... Stvarno sam duduk sto se tih stvari tice :/
P.S. Da li postoji mogucnost da se u zgradi nakace na internet i zato imam spajkove? (i to mi pada na pamet)

markons82

Veoma poznat
Poruka
14.422
Znaci mrežnim kablom si vezan za router od modema? Ako nisi za dobar wireless protok ti treba 5ghz wireless, neki Archer, možeš da kupiš 600mbit/s za nekih 3000din. Takodje ako si preko wifi adaptera vezan pogledaj koliki mu je protok.
Nije mi jasno sta ti znaci od 21 do 50, ako je 50ms onda je to odlično...

zoran89

Početnik
Poruka
4
Drugari, strimujem i mogu da vam okacim sta mi radi internet. Ne znam kako da vam objasnim, ali npr: Igram igricu i strimujem u isto vreme (20 upload bi trebao da bude sasvim dovoljan) i krece da mi luduje ping od 21 do 50 (ali u takvim lagovima da to nije normalno, tipa 21, 32, 45, 57, i spusti se odmah na 21 opet i tako svake sekunde isto). Vraca me nazad, vadi mi pusku po par sekundi i tako dalje. Prekinem stream, isto se desava. Evo i kad mi miruje komp iradi sledece:

Reply from 172.217.169.142: bytes=32 time=8ms TTL=54
Reply from 172.217.169.142: bytes=32 time=9ms TTL=54
Reply from 172.217.169.142: bytes=32 time=84ms TTL=54
Reply from 172.217.169.142: bytes=32 time=10ms TTL=54
Reply from 172.217.169.142: bytes=32 time=8ms TTL=54
Reply from 172.217.169.142: bytes=32 time=16ms TTL=54
Reply from 172.217.169.142: bytes=32 time=6ms TTL=54
Reply from 172.217.169.142: bytes=32 time=51ms TTL=54

Nisam na WIFI, imam HUAWEI router (HG8245Q2) kablom smo prikljuceni i ja i devojka irekt. Probao sam da idem samo sa jednim uredjajem da raskacim drugi komp sa rutera, isto. Probao sam da miruje komp (ne otvaramo ni google ni nista) - isto. Nemamo u pozadini nista da vuce internet, nikakvu aplikaciju. Kako god okrenes on cepa isto sa tim "spajkovima" da je to zlo. Ne mogu normalno igricu da igram ni kada ne strimujem. Zato sam i uzeo taj internet (posto kod nas ovde nema SBB optika), da bi mogao da strimujem, jer 20upload Orion optike bi trebalo da bude sasvim dovoljno i lagano za stream. Njih zovem naravno salala nije do njih. Imam osecaj da kada se vise ljudi nakaci na mrezu, odnosno "surfuje" na netu, da meni bude jos gore... Ne znam izludeo sam. Ja nisam profesionalac, zato i pisem ovako kako pisem. Nemoj da zamerite. :)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.