Жене у политици

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
Шта мислите о женама на политичкој сцени Србије?
Нема ни једне да је председник било које партије....
Да ли се ради о неспособности лепшег пола
или о нечем другом.?
Сетио сам се речи једног пријатеља, који је изјавио....
У политици треба да буде онолико жена
колико је мушкараца на породиљском одсуству!
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
Шта мислите о женама на политичкој сцени Србије?
Нема ни једне да је председник било које партије....
Да ли се ради о неспособности лепшег пола
или о нечем другом.?
Сетио сам се речи једног пријатеља, који је изјавио....
У политици треба да буде онолико жена
колико је мушкараца на породиљском одсуству!
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
Генерално, нисам за то да се жене баве политиком, као што жене не треба да воде рат.

Али, није овде кључно питање да ли је неко мушко или женско него какав је човек.Има пуно моралнијих и јако пуно способнијих жена од већина мушкараца у ДС и осталим проЕУ партијама.
 
Када би Маја Гојковић (под условом да се откачи од УРС и ДС), Александра Јерков (под условом да се откачи од ЛСВ и ДС-Г17), Елена Божић-Талијан )под условом да оде из СРС), Александра Јанковић, Јоргованка Табаковић, Сандра Рашковић-Ивић кандидовале, гласао бих за неку од њих.
 
Иначе, имам теорију.

Ратови, сви редом- Балкански, па Први и Други светски, па унутар другог и грађански у коме победу однеше комуњаре, па опет ратови 90-их, па рат '99. године...много је мушког света тад страдало.

У рату гине најбољи генетски материјал и то је чињеница.
С тим у вези, мислим да је Србија у дефициту са правим мушкарцима храбрим, одважним, патриотама, поштеним.
Самим тим мислим да би жене заиста требале мало више да се ангажују у политици, али праве жене, не оне протуве попут тих пар које гледамо на тв-у које су по правилу увек нечије супруге (имају мужеве који нешто муљају у позадини, а њих избаце у јавност).
 
Када би Маја Гојковић (под условом да се откачи од УРС и ДС), Александра Јерков (под условом да се откачи од ЛСВ и ДС-Г17), Елена Божић-Талијан )под условом да оде из СРС), Александра Јанковић, Јоргованка Табаковић, Сандра Рашковић-Ивић кандидовале, гласао бих за неку од њих.

Осим Сандре Рашковић Ивић, све су шкарт.
А Сандра нема лидерски капацитет, тако да и она отпада.
 
Иначе, имам теорију.

Ратови, сви редом- Балкански, па Први и Други светски, па унутар другог и грађански у коме победу однеше комуњаре, па опет ратови 90-их, па рат '99. године...много је мушког света тад страдало.

У рату гине најбољи генетски материјал и то је чињеница.
С тим у вези, мислим да је Србија у дефициту са правим мушкарцима храбрим, одважним, патриотама, поштеним.
Самим тим мислим да би жене заиста требале мало више да се ангажују у политици, али праве жене, не оне протуве попут тих пар које гледамо на тв-у које су по правилу увек нечије супруге (имају мужеве који нешто муљају у позадини, а њих избаце у јавност).
Само да није нешто попут Радете, Јовановићке, Поп-Лазићке и онда је ОК.
 
Генерално, нисам за то да се жене баве политиком, као што жене не треба да воде рат.

Али, није овде кључно питање да ли је неко мушко или женско него какав је човек.Има пуно моралнијих и јако пуно способнијих жена од већина мушкараца у ДС и осталим проЕУ партијама.
Зашто тако мислиш? :)

Сад ћу ја опет да поменем Ангелу Меркел, немачку канцеларку. ;)
 
Da....to se moglo videti na primeru Biljane Plavsic ahahhahahahh

Торенте, једну бабу поредиш са милионима других жена?
Ајд' молим те.
Оно што многе жене превале преко главе за живота, 3/4 мушкараца не може ни да сања, а камоли преживи.
Какви сте кукавци постали, сад вам је и војска тешка...
 

Back
Top