ZENE,DAJTE MI ODGOVOR...

rapidom

Početnik
Poruka
1
Kao prvo htjeo bih da naglasim da veoma volim zene i da ne zelim da me pogresno shvate. U zivotu sam vise puta imao priliku da sretnem djevojku ili zenu
kojima su bila usta puna price da im kod muskarca nije bitno da li je imucan vec da li je dobar,pun razumijevanja i ljubavi prema njima,da bude nezan i
iskren. A onda se na kraju ispostavilo da im je itekako vazno prije svega ono prvo. Naravno, idealno bi im bilo kad bi on posjedovao sve to zajedno ali ako bi
bile u poziciji da biraju izmedju imucnog bez neznosti i iskrenosti i dobrote i ovog drugog sa svim tim osobinama ali sa skromnim primanjima definitivno bi
izabrale prvog. Ne zelim da kazem da sve zene tako razmisljaju ali ih je u danasnje vrijeme mnogo takvih. Razumijem ja da je teska ekonomska situacija
ali da li to znaci da mi muskarci sa skromnim primanjima treba da stanemo sa strane i da cekamo da nam neka zena pokloni malo paznje ili mozda da lazemo
pa dok traje,traje. Jedan poznanik mi je rekao da zena koja je uvijek imucno zivjela ne zeli da bude sa muskarcem koji joj ne moze pruziti isti takav zivot,
a da zena koja je uvijek skromno zivjela opet ne zeli muskarca koji joj ne moze pruziti da napokon zivi imucno. U svakom slucaju muskarci sa skromnim primanjima
su gubitnici. I onda se vi zene cudite i pitate zasto se mnogi muskarci tesko odlucuju da vam pridju.
Oduvijek tvrdite da su muskarci ti koji su neosetljivi,grubi,neromanticni, a kad neki muskarac pokaze te osobine imate sklonost
da kazete za njega da je mekusac i slabic. Gdje su nestale zene kakvima zelite da se prikazete? Zelim da cujem vas komentar na ovo. Znam da ce biti zluradih
komentara ali svejedno. Na takve komentare necu odgovarati. I opet ponavljam,zene volim vas ali vas ne razumijem.
 
...Ova prica, koja je, nazalost, postala gotovo sablonsko lamentiranje kada su odnosi izmedju polova na ovim prostorima u pitanju, u zenskoj interpretaciji zvuci otprilike ovako:...

U zivotu sam vise puta imala priliku da sretnem muskarce
kojima su bila usta puna price da im kod zene nije bitno da li je atraktivna vec da li je dobra,puna razumijevanja i ljubavi prema njima,da bude nezna i
iskrena. A onda se na kraju ispostavilo da im je itekako vazno prije svega ono prvo. Naravno, idealno bi im bilo kad bi ona posjedovala sve to zajedno ali ako bi
bili u poziciji da biraju izmedju lepotice bez neznosti i iskrenosti i dobrote i ove druge sa svim tim osobinama ali sa skromnim izgledom definitivno bi
izabrali prvu. Ne zelim da kazem da svi muskarci tako razmisljaju ali ih je u danasnje vrijeme mnogo takvih. Razumijem ja da su ljudi estete i da svakog muskarca privuce lepota,ali da li to znaci da mi zene sa skromnim izgledom treba da stanemo sa strane i da cekamo da nam neki muskarac pokloni malo paznje ili mozda da se zadovoljimo nekim ko nam ne odgovara ni po cemu,pa dok traje,traje.Jedan poznanik mi je rekao da muskarac, bez obzira kako izgleda, kakvog je socijalnog i obrazovnog statusa, porekla i mentalnog sklopa, uvek tezi pre svega lepoj zeni bez obzira kakva je ona osoba i cesto sto ih gore tretira to je njihova zelja za njom veca, a frustracija zato sto im je nedostizna jaca, ali kriterijume ne sanjaju da koriguju. U svakom slucaju zene sa skromnim izgledom
su gubitnice. I onda se vi muskarci cudite i pitate zasto su mnoge zene materijalisti i gledaju pre svega interes, znajuci da su i same tretirane kao roba.
Oduvijek tvrdite da su muskarci ti koji cene neznost, paznju, toplinu, iskrenost kod zene a kad neka zena pokaze te osobine imate sklonost
da kazete za nju da je neuroticna, histericna, opterecujuca i zahtevna, da vas gusi. Gdje su nestali muskarci kakvima zelite da se prikazete, kojima nije izgled najvazniji i koji su svesni sopstvenih nedostataka kada biraju partnerku, a ne postavljaju se kao da je logicno da najlepsa zena bude bas sa njima bez obzira kako sami izgledaju i sta kao licnosti mogu da ponude? Zelim da cujem vas komentar na ovo. Znam da ce biti zluradih
komentara ali svejedno. Na takve komentare necu odgovarati. I opet ponavljam,muskarci volim vas ali vam nedostaje samokriticnost i realan pristup odnosu izmedju polova, a vi ste ti kojima bi logika trebalo da bude jaca strana.
 
Poslednja izmena:
Mnogi muskarci svoj (uslovno receno) neuspeh kod zena pokusavaju da racionalizuju ovakvom pricom. Nisu ljudi crno-beli, pa ili je bogat, ali kretan, ili je majcina dusica, ali siromah. Vecina je na sredini, a za pocetak veze nije presudno ni ono sto si naveo u uvodnom postu kao pozeljne osobine: neznost, iskrenost, dobrota, vec privlacnost (hemija), sarm ili ponasanje, a tek posle (ako ovo prodje) dolaze na red i neznost, iskrenost i dobrota...

Ne verujem ni da bi ti prvo gledao dobrotu ;)

Sto se tice novca, verovatno nisam kompetentna da o tome govorim jer sam odrasla u prosecnim ekonomskim uslovima, udala se i zivim takodje u prosecnim uslovima i to nije bila tema o kojoj sam razmiljsala, medjutim, imam utisak da se ovde ne pravi razlika izmedju muskarca koji nije imucan i muskarca koji uopste nema para. Za vece pare su potrebne razne stvari, ali ako muskarac uopste nije sposoban da se izbori za to da zaradi za koliko toliko normalan zivot, onda tu dolaze do izrazaja i neke druge osobine, a to sigurno odbija zene.

I da ne zaboravim, kakve god da su prilike, svaka zena ce vise ceniti i biti pre privucena muskarcem koji se bori ili pokusava da se bori ili je u stanju bar da se zeza na svoj racun, nego sto ce je privuci neko ko kuka kakva je drzava, okolnosti, ovo-ono, a narocito onaj koji kuka kakve su danasnje devojke :!: Zena u muskarcu ne zeli da vidi nemoc ili je bar takav nece nikada privuci, jer ona ne zeli da mu bude majka i utesiteljka, vec da oseca volju, energiju i samopouzdanje. Kada kazem nemoc, milsim pre svega na njegov zivotni stav (sve ostalo je sekundarno).

Sve moze da prodje, samo niposto nemojte da kukate!:cross:
 
Razumijem ja da je teska ekonomska situacija ali da li to znaci da mi muskarci sa skromnim primanjima treba da stanemo sa strane i da cekamo da nam neka zena pokloni malo paznje ili mozda da lazemo pa dok traje,traje.
.....
U svakom slucaju muskarci sa skromnim primanjima su gubitnici.

Ne postoje "muškarci sa skromnim primanjima", niti žene uostalom. Ti ko da si nadenuo etiketu sam sebi i svrstao se u grupu "muškarci sa skromnim primanjima". A sa takvim stavom jakako si neprivlačan ženama, to čak i ja razumem a novac muškarca mi je zaista na poslednjem mestu. I da je situacija takva, najradije bih sama išla na posao a ostavila njega kod kuće "da se igra s decom" :lol: al' znam da to nije dobro za psihu bilo kog pola. Zapravo, da se nešto pitam niko ništa ne bi radio i samo bismo uživali u životu, vozali lokalni živalj na adu ciganliju kad je sezona a ostatak godine ladili jaja sa velikom kesom ispod jastuka :D

Elem, postoje muškarci koji trenutno imaju loša primanja ili ih uopšte nemaju. I ako si ti u toj situaciji, definiši je najpre sebi tako. U pitanju je situacija, ne kategorija. Pa ako planiraš da smuvaš curu dok si u toj situaciji, bar ćeš imati adekvatan stav. Uostalom, zamisli da želiš gomilu dece, i tvoja ti žena u samom startu kaže ja nisam sposobna da rodim više od jednog, msm nije da ne bih ali eto, ne verujem da ću uspeti da brinem o dvoje..... ne bi ti se baš dopao takav stav?
 
Poslednja izmena:
Ne postoje "muškarci sa skromnim primanjima", niti žene uostalom. Ti ko da si nadenuo etiketu sam sebi i svrstao se u grupu "muškarci sa skromnim primanjima". A sa takvim stavom jakako si neprivlačan ženama, to čak i ja razumem a novac muškarca mi je zaista na poslednjem mestu. I da je situacija takva, najradije bih sama išla na posao a ostavila njega kod kuće "da se igra s decom" :lol: al' znam da to nije dobro za psihu bilo kog pola. Zapravo, da se nešto pitam niko ništa ne bi radio i samo bismo uživali u životu, vozali lokalni živalj na adu ciganliju kad je sezona a ostatak godine ladili jaja sa velikom kesom ispod jastuka :D

Elem, postoje muškarci koji trenutno imaju loša primanja ili ih uopšte nemaju. I ako si ti u toj situaciji, definiši je najpre sebi tako. U pitanju je situacija, ne kategorija. Pa ako planiraš da smuvaš curu dok si u toj situaciji, bar ćeš imati adekvatan stav. Uostalom, zamisli da želiš gomilu dece, i tvoja ti žena u samom startu kaže ja nisam sposobna da rodim više od jednog, msm nije da ne bih ali eto, ne verujem da ću uspeti da brinem o dvoje..... ne bi ti se baš dopao takav stav?
Bravo Lexo!
 
Poslednja izmena:
Kao prvo htjeo bih da naglasim da veoma volim zene i da ne zelim da me pogresno shvate. U zivotu sam vise puta imao priliku da sretnem djevojku ili zenu
kojima su bila usta puna price da im kod muskarca nije bitno da li je imucan vec da li je dobar,pun razumijevanja i ljubavi prema njima,da bude nezan i
iskren. A onda se na kraju ispostavilo da im je itekako vazno prije svega ono prvo. Naravno, idealno bi im bilo kad bi on posjedovao sve to zajedno ali ako bi
bile u poziciji da biraju izmedju imucnog bez neznosti i iskrenosti i dobrote i ovog drugog sa svim tim osobinama ali sa skromnim primanjima definitivno bi
izabrale prvog. Ne zelim da kazem da sve zene tako razmisljaju ali ih je u danasnje vrijeme mnogo takvih. Razumijem ja da je teska ekonomska situacija
ali da li to znaci da mi muskarci sa skromnim primanjima treba da stanemo sa strane i da cekamo da nam neka zena pokloni malo paznje ili mozda da lazemo
pa dok traje,traje. Jedan poznanik mi je rekao da zena koja je uvijek imucno zivjela ne zeli da bude sa muskarcem koji joj ne moze pruziti isti takav zivot,
a da zena koja je uvijek skromno zivjela opet ne zeli muskarca koji joj ne moze pruziti da napokon zivi imucno. U svakom slucaju muskarci sa skromnim primanjima
su gubitnici. I onda se vi zene cudite i pitate zasto se mnogi muskarci tesko odlucuju da vam pridju.
Oduvijek tvrdite da su muskarci ti koji su neosetljivi,grubi,neromanticni, a kad neki muskarac pokaze te osobine imate sklonost
da kazete za njega da je mekusac i slabic. Gdje su nestale zene kakvima zelite da se prikazete? Zelim da cujem vas komentar na ovo. Znam da ce biti zluradih
komentara ali svejedno. Na takve komentare necu odgovarati. I opet ponavljam,zene volim vas ali vas ne razumijem.

Imao sam period od nekih 3 meseca kad sam bukvalno sve ulozio u jedan krajnje neizvestan posao,i samim tim ostao skoro bez dinara.Cekajuci razvoj situacije,non stop sam izlazio,i bas u tom periodu ostvario najveci broj nazovimo "poznanstva" (:lol: ) sa pripadnicama lepseg pola.
Stvarno ne znam o cemu pricas :)

I pocetni a i zavrsni citat "naglasio bih da veoma volim zene" stvara sliku nesigurnosti u sebe,takodje te stavlja u podredjen polozaj.Zivi u skladu sa svojim mogucnostima,i ne padaj u zabludu tipa da zene vole samo imucne.Zene(one normalne,ne racunam lujke :lol: ) jednostavno vole muskarce,kao i muskarci njih,i to je cela poenta,novac nije presudan.Narocito,nemoj moj post shvatiti kao podsmeh ili pametovanje,opusti se i uzivaj u zivotu.
 
A možda rapidom po difoltu bira žene koje su fokusirane na keš? Gde ih samo nalazite da mi je znati, moje drugarice sve sa nekim goljama.... :lol:


Naravno.
Ima zena kojima je bitna iskljucivo platezna moc nekog muskarca i one to ne kriju. To su obicno mlade zene koje polazu na skupu odecu, provod, poklone, izgledaju lepo, atraktivne su...
Postoje i drugacije devojke, eno ih po prodavnicama mesovite robe, po letnim bastama, po marketima, rintaju od 7 do 16 ili od 14 do 24 za bednu platu kojom pomazu svoje u kuci, stede za nastavak obrazovanja i tek ponekat priuste sebi kakav komadic odece ili kozmetiku.
E ove druge nisu zanimljive, njih i ne primecuju...
Lakse je etiketirati sve pod jedno i tako opravdati svoje slepilo ili bezobrazluk.
 
Naravno.
Ima zena kojima je bitna iskljucivo platezna moc nekog muskarca i one to ne kriju. To su obicno mlade zene koje polazu na skupu odecu, provod, poklone, izgledaju lepo, atraktivne su...
Postoje i drugacije devojke, eno ih po prodavnicama mesovite robe, po letnim bastama, po marketima, rintaju od 7 do 16 ili od 14 do 24 za bednu platu kojom pomazu svoje u kuci, stede za nastavak obrazovanja i tek ponekat priuste sebi kakav komadic odece ili kozmetiku.
E ove druge nisu zanimljive, njih i ne primecuju...
Lakse je etiketirati sve pod jedno i tako opravdati svoje slepilo ili bezobrazluk.
Samo te napirlitane i doterane i gledaju i onda kad hoće da se krešu sa njima, neće da održavaju taj glamur i sjaj, nego da one same sebe finansiraju ili uzimaju od tate do kraja života, a oni da se grebu.
Zato sam uvek sa podsmehom gledala muškarce koji se lože na izgled i samo to im je bitno i nikada nisam volela da se doterujem da ne bih morala da se borim sa sirovinama.
Osim toga, to doterivanje je smor, treba bazati po shoping molovima i gledati krpe i cipele, a život je kratak, treba ga kvalitetno iskoristiti.
Što se mene tiče, možemo svi da idemo goli i da se ne razlikujemo po perju i statusnim simbolima koji samo opterećuju brigom o njima.
 
Samo te napirlitane i doterane i gledaju i onda kad hoće da se krešu sa njima, neće da održavaju taj glamur i sjaj, nego da one same sebe finansiraju ili uzimaju od tate do kraja života, a oni da se grebu.
Zato sam uvek sa podsmehom gledala muškarce koji se lože na izgled i samo to im je bitno i nikada nisam volela da se doterujem da ne bih morala da se borim sa sirovinama.
Osim toga, to doterivanje je smor, treba bazati po shoping molovima i gledati krpe i cipele, a život je kratak, treba ga kvalitetno iskoristiti.
Što se mene tiče, možemo svi da idemo goli i da se ne razlikujemo po perju i statusnim simbolima koji samo opterećuju brigom o njima.

Sto ja tebe volim... :)
 

Back
Top