ЖЕНА ПИЛОТ....

@GZ,
Ову тему сам започела не зато да величам и истичем жене и њихове способности, већ да на примеру ове младе жене Весне Бућан, која је завршила Пилотску академију у Вршцу и постала прва жена пилот у Србији, укажем на извесну дискриминацију, јер не желе да јој дају шансу да ради посао за који је школована, а који је некако по дефиницији мушки.
Наравно, желела сам да у неком нормалом тону разменимо мишљења, без политичких страсти.
 
Strela:

Ову тему сам започела не зато да величам и истичем жене и њихове способности,

А зашто, уосталом, не би било мало и тога?

да на примеру ове младе жене Весне Бућан, која је завршила Пилотску академију у Вршцу и постала прва жена пилот у Србији, укажем на извесну дискриминацију, јер не желе да јој дају шансу да ради посао за који је школована, а који је некако по дефиницији мушки
Управо то је поента. Али, шта би требало да учинимо да се то почне најзад мењати?
У сваком случају, за почетак, бар и тему овакву покренути.
 
Ajde nemoj i ti sada da lupas gluposti.... nije ona diskriminisana zato sto je zena vec nema dovoljno sati leta da leti za bilo koju kompaniju. U svetu nece da pricaju sa tobom ako nemas preko 1000 sati leta, a ona bi sa 200 i kusur da vozi nekoga. Znas koliko muskaraca ima sa preko hiljadu sati leta pa nemaju posao na koji ona puca i sada njoj treba dati jer je zena, jel ?

Pa ako cemo da pricamo o nekoj ravnopravnosti, kad bude imala jednako ili vise sati letenja od ostalih nezaposlenih pilota onda moze da sanja i prica o zaposlanju za nekog avioprevoznika, a do tada nek prevozi novine, lekove itd. a i to ako nemoze u Srbiji, ima Afrika, Azija, Kanadski sever i ostali nepristupacni delovi sveta.

To sto je zena pilot u srbiji je za pohvalu, a sto bi mala u JAT sa 235 sati leta je smesno.
 
Сем тога, поштујем ја и твоје русофилство. (Уосталом и сама врло ценим домете руске културе, уметности, науке... (И мени је уосталом на десктопу неко време била баш В. Терјешкова). Руси јесу - велик народ, како се то каже, и ма шта то значило (нека се ови неки овде ми смеју, брига ме). Али, немој да стварно испадне како други неки народи исто тако нису врло значајни, и дали толико човечанству.

@ Норма,
Нисам ја само русофил, веома поштујем и друге културе, да си дуже овде на форуму знала би то, јер ја пишем и на филму, и на позоришту, и на сликарству,...него овде на политици постоје неки који ниподаштавају све што долази са Истока, чак и кад је тај Исток у некој области евидентно супериорнији, а некритички величају Запад.

P.S.Уосталом драго ми је да се појавио још један нормалан саговорник, односно саговорница.
 
Strela:
@Херц,
а да ли неко са 235 сати летења може да ради у привредној авијацији?


naravno da moze....eto joj sanse, nek otvori firmu da prska polja poljuprivrednicima, zna koliko je iznajmljivanje aviona po satu, malo vise naplacuje, isplati se i poljuprivrednicima i njoj a uz to skuplja sate letenja
 
Strela:
Која елоквенција, каква култура, који ниво...
Неки мушки шовинсти не знају ни бицикл честито да возе и онда начисто подилкане кад виде жену и то лепу, да вози авион...

Naravno da sam nivo! Putujem po svetu,upoznajem razne ljude,zato i imam NIVO! I kulturu naravno. Posebno sam izgradio kulturu ophodjenja prema tzv. devojkama i zenama koje su za SRS. Namerno sam stavio TZV ispred "devojkama i zenama",jer kad je zensko za SRS odmah znam da to nije zensko vec MUTANT. I to LOS MUTANT.

Inace bajs vozim perfektno. Sve tipove bajseva.A kao mladji najvise sam voleo one desetobrzinke. :D Zamisli kada sam jednom za dan presao 50 km na bajsu. Mozes li to da zamislis? :D
Znam i skejt da vozim,cak i danas.
Inace,uopste nisammuski sovonista. Sto se mene tice zene mogu da se bave cime god hoce. Samo to sto si ti moj predhodni post shvatila kao muski sovinizam to samo potvrdjuje ono sto sam napisao "VAN MOZGA I PAMETI".
POZ! :D
 

Back
Top