ЖЕНА ПИЛОТ....

Salvantis:
Veze vi amerikanofili nemate, POGOTOVO PAGAN. Dok su u americi imali neku eksperimentalnu zensku ekadrilu (wasp ili tako nesto) koja je sluzila iskljucivo za transport aviona iz fabrike do vecih vojnih baza, dotle su se Ruskinje borile u borbenim eskadrilama, na prvoj liniji fronta na Istoku.

taman sam ovo napisao, a poruka nije htela da ode....
nema veze, dodacu samo da su posle rata te zene zivele kao najgori jadnici zahvaljujuci drugu staljinu & co, dok su ove amerikanke uzivale sve moguce pocasti....
 
eremita:
. Међутим, таква појава је права реткост, али не зато што постоји дискриминација, него просто је у питању ПРИРОДА која ретко обдари неку жену, то је чињеница. Али када се то догоди, те жене су право чудо.


kako te nije sramota da ovako lupas gluposti?
mislim, ako se obrazujes iz biblije onda je sasvim razumljivo....
jel to rekao sveti David ili vajni Azrael?
 
Obersturmfuehrer:
kako te nije sramota da ovako lupas gluposti?
mislim, ako se obrazujes iz biblije onda je sasvim razumljivo....
jel to rekao sveti David ili vajni Azrael?

А извини, ЗАШТО ДА МЕ БУДЕ СРАМОТА???....објасни, пре него што наставиш са својим епилептичним сатанистичким нападом........... :lol: :lol: :lol:
 
eremita:
А извини, ЗАШТО ДА МЕ БУДЕ СРАМОТА???....објасни, пре него што наставиш са својим епилептичним сатанистичким нападом........... :lol: :lol: :lol:

Међутим, таква појава је права реткост, али не зато што постоји дискриминација, него просто је у питању ПРИРОДА која ретко обдари неку жену, то је чињеница


ovo je smesno, i zbog ovoga treba da te bude sramota. em lupas, em si sovinista, em si kreten...
jel su i crnci isto manje obdareni, i cigani?
mozda neka nacija, na primer hrvati ili bugari? oni su isto niza rasa? jel?

btw, pojedi nesto, nemoj vise da postis, vidis da ne valja...udara glad u glavu...nije ni cudo sto su se svim onim pustinjacima prividjali isusi i bogovi....
 
Strela:
Признаћеш постоји "мала" разлика између жена које су управљале авионима и жена професионалних пилота, па и космонаута...

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=3511590&postcount=8
Без љутње, али, одговори ми, која је суштинска разлика између "управљања авионом" и "пилотирања".
Добро, ако сад баш терамо мак на конац, ко је био "профи", а ко не, али...
Што се тиче стручности и вештине, ту, упркос свему, и разликама у машинама, и броју часова лета, итд, нема неке велике разлике. Је ли баш толико битно, да је некоме пилот основно занимање, од којег живи?

А Херијет Квимби је у сваком случају била врло добар пилот.
http://www.centennialofflight.gov/essay/Explorers_Record_Setters_and_Daredevils/quimby/EX5.htm


А између космонаута и пилота, наравно да постоји разлика.

Иначе, иако признајем природне разлике међу поливима, стварно се не слажем с тезом да су жене мање обдарене за било који посао, па тако и пилотирање.
 
Obersturmfuehrer:
eremita:
Међутим, таква појава је права реткост, али не зато што постоји дискриминација, него просто је у питању ПРИРОДА која ретко обдари неку жену, то је чињеница
ovo je smesno, i zbog ovoga treba da te bude sramota. em lupas, em si sovinista, em si kreten...
jel su i crnci isto manje obdareni, i cigani?
mozda neka nacija, na primer hrvati ili bugari? oni su isto niza rasa? jel?

btw, pojedi nesto, nemoj vise da postis, vidis da ne valja...udara glad u glavu...nije ni cudo sto su se svim onim pustinjacima prividjali isusi i bogovi....

Ти си један обичан ГЛУПАК.....човек који нема никаквога појма о полним разликама... питај неког ДОКТОРА манипуланту и преваранту обични........какве БЛАГЕ ВЕЗЕ имају са овим "црнци и цигани"......глупане глупачки........

уосталом.....само ти грицкај своју шаНгарепу и буди срећан.......и чекај на своју ЕВОЛУЦИЈУ....можда се једног дана и УЉУДИШ.......


 
eremita:
Ти си један обичан ГЛУПАК.....човек који нема никаквога појма о полним разликама... питај неког ДОКТОРА манипуланту и преваранту обични........какве БЛАГЕ ВЕЗЕ имају са овим "црнци и цигани"......глупане глупачки........

a vidim ti si strucnjak....
ajde, objasni mi na doktorski nacin kako su i zbog cega zene manje sposobne od muskaraca?

ili cemo da se sluzimo starim dobrim napadom na licnost u nedostatku pravih argumenata?
 
Obersturmfuehrer:
a vidim ti si strucnjak....
ajde, objasni mi na doktorski nacin kako su i zbog cega zene manje sposobne od muskaraca?

ili cemo da se sluzimo starim dobrim napadom na licnost u nedostatku pravih argumenata?

Извини, али испод нивоа ми је да се са оваквим стварима расправљам са једним дарвиниством... питај ТВОГ ПРИЈАТЕЉА МАЈМУНА НА ГОРЊОЈ СЛИЦИ - КАКВО ЈЕ ЊИХОВО ПОРОДИЧНО ОПХОЂЕЊЕ - И СВЕ ЋЕ ТИ БИТИ ЈАСНО !
 
eremita:
Стрело, клањам се свакој жени која је успела да се ИЗДИГНЕ и да направи завидне резултате - којима многи мушкарци могу само позавидети. Међутим, таква појава је права реткост, али не зато што постоји дискриминација, него просто је у питању ПРИРОДА која ретко обдари неку жену, то је чињеница. Али када се то догоди, те жене су право чудо.

stopbb4.gif
 
Obersturmfuehrer:
znaci nemas pojma o cemu se tu radi, nego ponavljas kao papagaj sve sto cujes...
ok, ovo je vec jedno 3-0 za mene...

Постоје теме и питања које ти УОПШТЕ НЕ МОЖЕШ ДА РАЗУМЕШ ЗБОГ СВОЈЕ ПОЛИТИЧКЕ И ИДЕОЛОШКЕ ЗАСЛЕПЉЕНОСТИ.....изгубио си сваки смисао за "реалност" - могу томове да ти постујем о тој ЕВИДЕНТНОЈ РАЗЛИЦИ... али чему то.... ти ћеш да тандрљаш "к'о шваба тра-ла-ла" а ја ћу само џаба да хабам тастатуру........зато УЖИВАЈ У СВОЈИМ СТАВОВИМА..... биће време када ћеш због њих УДАРАТИ ГЛАВОМ О ЗИД ......што је мени веома жао.......



 
@Норма,
Рекла сам једно је знати управљати авионом, а нешто друго је бити професионални пилот. Једно је сести у мали авион и само прелетети одређену релацију, а сасвим друго возити војни авион и при том имати одређени циљ и задатак.

Неко зна да вози ауто и има возачку дозволу, али то није довољно да би био професионални возач.
Много су виши критеријуми кад су у питању професионалци у било којој области, сликарству, књижевности, филму, позоришту, спорту,....што не значи да аматери понекад не могу да досегну завидан ниво.
Али, рецимо, само врхунски клизачи на леду, аматери, који освајају златне медаље на светским првенствима и олимпијадама, постају професионалци и то се сматра великом чашћу.
 
Auuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
al ste me razocarali... Koliko samo price o tome dal zena ovo ili ono... ccccc. ne mogu da vjerujem, koliko uvreda, da ne kazem psovki.. nevdjeno gotovo, nemoguce..

Sta vam je ljudi..????

Zena pilot, pa sta, nista ne vidjeno.. Zar zena ne moze biti pilot, a zena moze da bude kraljica, carica, i sl.. Znaci zena moze da bude sposobna da vodi kraljevstvo ali ne i da upravlja avionom, dal u nekoj istoriji ili u sadasnjosti..

Pored tolikog naboja u losem kontekstu, ne vidim ni potrebe za preuvelicavanjem zene kao pilota..

Smatram, ma kako neko drugi mislio, da zena moze da bude isto toliko sposobna kao i muskarac, s tim da se te sposobnosti ne isticu...

Samo cu navesti jedan smijesan primjer o isticanju zena..

Kazu, udruzenje zena , pa ova ili ona imena, a kada bi neko napravio udruzenje muskaraca, odmah bi ih proglasili toplom bracom..

S toga, ne praviti toliko pompezno dizanje moci zene a isto tako ne treba i nipodastavati sposobnosti zene..

Ja to nazivam ravnopravnost medju polovima..

Svako isticanje uspjeha zene iznad nekog "neobicnog" je u stvari diskriminacija drugog pola..

Razmislite...

Pozzz.zzzzz
 
Nisam sovinista i cak mi je drago kad vidim ovakav uspeh jedne zene jer se zalazem za ista prava zena i muskaraca, ali eremita je u pravu kod nekih stvari od kojih je jedna da zene nemogu obavljati jednako dobro neke poslove kao muskarci, a to nema nikakve veze sa inteligencijom vec fizickim predispozicijama.

Primera je dosta, sto opet ne znaci da nema izuzetaka, ali ako pogledamo vecinu onda recimo kod pilota siguran sam da ce zena pilot puno teze da izvuce 7/8/9Gs u avionu nego muskarac pilot, onda mozemo da uzmemo primer vatrogasaca i tu bi vise voleo da me unesvescenog spasava muski vatrogasac iz zgrade nego zena, jer ovaj ce mozda da me iznese a ona sigurno nece....opet kazem ima izuzetaka pa tako i zena od 190cm i 90kg ali generalno gledano fizicke predispozicije diktiraju sposobnost obavljanja posla u odredjenim zanimanjima.
 
Strela:
@Норма,
Рекла сам једно је знати управљати авионом, а нешто друго је бити професионални пилот. Једно је сести у мали авион и само прелетети одређену релацију, а сасвим друго возити војни авион и при том имати одређени циљ и задатак.

Неко зна да вози ауто и има возачку дозволу, али то није довољно да би био професионални возач.
Много су виши критеријуми кад су у питању професионалци у било којој области, сликарству, књижевности, филму, позоришту, спорту,....што не значи да аматери понекад не могу да досегну завидан ниво.
Али, рецимо, само врхунски клизачи на леду, аматери, који освајају златне медаље на светским првенствима и олимпијадама, постају професионалци и то се сматра великом чашћу.
Ма, разумем све што си написала, и слажем се донекле. Али примери које сам ја дала ипак нису аматерке. И није ваљда само битно да је тај авион - војни, да би неко био "професионалац".
А иначе, у вези с другим поменутим областима, уметности нарочито, то би већ прешло у философко-теоријске равни, где је граница "професионализма" и "аматеризма", па не бих да ширим тему, иако би свакако и она била врло занимљива.

Сем тога, поштујем ја и твоје русофилство. (Уосталом и сама врло ценим домете руске културе, уметности, науке... (И мени је уосталом на десктопу неко време била баш В. Терјешкова). Руси јесу - велик народ, како се то каже, и ма шта то значило (нека се ови неки овде ми смеју, брига ме). Али, немој да стварно испадне како други неки народи исто тако нису врло значајни, и дали толико човечанству.

(Ово је све речено сасвим добронамерно, уосталом, по многим другим стварима се, рекла бих, прилично слажемо).
Уосталом, за разлику од неких, ја мислим да ти је тема врло добра, како сам већ и рекла, јер отвара оно важније питање - суштинског положаја жене у друштву. (Сваком, заправо не само нашем).
 

Back
Top