Želim pesmom (samo zabavna muzika !) da ti kažem


Pa kaže :
I sada si ovde, ti
centar mojih misli
u meni, sva moja disanja
i volja bez granica
ti, koja si mi već
jedna osveta* ...


jako je teško dijalekt prevoditi a da u našem jeziku, ipak ima neki smisao !
Naprimer : " * u napolitansko - kalabreze dijalektu, u kome je tekst i pisan ... > una rivicita <
može značiti osveta ali isto tako može biti i krivca ! Pa sad' ... svako nek' tumači kako mu paše :)

Svejedno, “muziko” ... potrefi ti u sam centar !!!
>> Adesso tu << je moja najomiljenija Erosova kancona. Tamna posla, da druge nisu predivne ali ova, nekako mi je godinama ... k'o >buva u uvu< .;):D
Tvoj post je čista 10_ka :hvala: ali i telepatija ... jer i ja htedoh večeras .... da okačim to isto :)


Grazia molto Signore - questo tutto... non per credere !! ...
:bye: :cmok2:
 
Poslednja izmena:
Pa kaže :
I sada si ovde, ti
centar mojih misli
u meni, sva moja disanja
i volja bez granica
ti, koja si mi već
jedna osveta* ...


jako je teško dijalekt prevoditi a da u našem jeziku, ipak ima neki smisao !
Naprimer : " * u napolitansko - kalabreze dijalektu, u kome je tekst i pisan ... > una rivicita <
može značiti osveta ali isto tako može biti i krivca ! Pa sad' ... svako nek' tumači kako mu paše :)

Svejedno, “muziko” ... potrefi ti u sam centar !!!
>> Adesso tu << je moja najomiljenija Erosova kancona. Tamna posla, da druge nisu predivne ali ova, nekako mi je godinama ... k'o >buva u uvu< .;):D
Tvoj post je čista 10_ka :hvala: ali i telepatija ... jer i ja htedoh večeras .... da okačim to isto :)


Grazia molto Signore - questo tutto... non per credere !! ...
:bye: :cmok2:


Ne znam šta da kažem...:rumenko:
...jedna od onih koje "osetiš" na prvo slušanje iako ne razumeš reči...posle saznaš reči i budeš još više opčinjen....njegova najbolja po meni

Mnogo mi je drago što ti se sviđa :cmok:

Još jedna meni jako draga kancona,doduše prvo mi je engleska verzija zapala za uho ali italijanski daje sasvim drugu dimenziju:

 
Još jednom hvala ... rekoh, moja takođe omiljena ! :zag:
U osnovi, kompletna italijanska muzička scena od San Rema po do ...mnogo čega drugog,
još onomad je "popločala" a Boga mi na kraju i betonirala našu zabavnu muziku.
Raniji šlageri, po koje čijim festivalima od - Opatije pa do - Beograda su svi imali primesu
italijanske kanzone.
Pok. majka mi je pričala, da se tada prvo gled'o San Remo a onda u proleće je bio beogradski festival
i malte ne ... svaka druga pesma je bila plagijat.
Međutim, meni sve to ni danas ne bi ništa smetalo jer ta romanska "magistrala" je čista poezija ;)

Laura mi baš "ne "leži na srcu" ali zato ova naturalizovana, belgijska dušica ...


 
Još jednom hvala ... rekoh, moja takođe omiljena ! :zag:
U osnovi, kompletna italijanska muzička scena od San Rema po do ...mnogo čega drugog,
još onomad je "popločala" a Boga mi na kraju i betonirala našu zabavnu muziku.
Raniji šlageri, po koje čijim festivalima od - Opatije pa do - Beograda su svi imali primesu
italijanske kanzone.
Pok. majka mi je pričala, da se tada prvo gled'o San Remo a onda u proleće je bio beogradski festival
i malte ne ... svaka druga pesma je bila plagijat.
Međutim, meni sve to ni danas ne bi ništa smetalo jer ta romanska "magistrala" je čista poezija ;)

Laura mi baš "ne "leži na srcu" ali zato ova naturalizovana, belgijska dušica ...

Lara je fenomen....njena izvedba pesama je nešto posebno...kako peva "Te voglio bene assai(Caruso)"...uvek se najježim (iz određenih razloga me pesma baš onako "nalazi")
Ali više je volim na francuskom :D
 

Back
Top