"Zeleni venac"- bruka za Srbiju i Beograd....

prof.Grof:
Najveća i najlepša pijaca na Balkanu se pravi u srcu Beograda i Srbije, a krovovi pijace dominiraju motivima čiste ustaške "šahovnice". Jesmo mi toliko "slepi" i nedefinisani da i ovde grešimo i pravimo greške ? Ima li neko ko to primećuje, i zašto se ćuti ?

To bi bilo kao da Hrvati u Zagrebu nešto nama slično urade i postave metalnu ogradu oko objekta sa motivima 4C............, ali nisu oni blesavi toliko!!!

Šta mislite o ovome koliko smo "ćoravi"...........?
Zamisli da "Zelena pijaca" ima zeleni krov.Sto bi balije likovale ;)
 
Глупост... Откад пијаца Зелени Венац има такав изглед кровова. То је својеврстан симбол Бгд. Ако ћеш тако у Вуковару се на православној цркви на крсту налази четири слова С и то не скривено већ тако да се јасно могу видети са тла! Мислим ов тема је глупост!
 
Дафмен:
Глупост... Откад пијаца Зелени Венац има такав изглед кровова. То је својеврстан симбол Бгд. Ако ћеш тако у Вуковару се на православној цркви на крсту налази четири слова С и то не скривено већ тако да се јасно могу видети са тла! Мислим ов тема је глупост!

A šta bi trebalo da bude na krovu pravoslavne srpske crkve nego krst sa 4C........., šta bi trebalo da bude - polumesec, Davidova zvezda, fudbalska lopta , šta? :smile:
 
prof.Grof:
A šta bi trebalo da bude na krovu pravoslavne srpske crkve nego krst sa 4C........., šta bi trebalo da bude - polumesec, Davidova zvezda, fudbalska lopta , šta? :smile:

Да брате али није симбол православног хришћанства крст са четири оцила већ само крст! Мислим оно навео сам пример само да бих ти указао на глупост коју си рекао кад си поменуо Зелени венац. Мислим Зелени венац има онакав кров још од пре Другог светског рата!
 
prof.Grof:
Najveća i najlepša pijaca na Balkanu se pravi u srcu Beograda i Srbije, a krovovi pijace dominiraju motivima čiste ustaške "šahovnice". Jesmo mi toliko "slepi" i nedefinisani da i ovde grešimo i pravimo greške ? Ima li neko ko to primećuje, i zašto se ćuti ?

To bi bilo kao da Hrvati u Zagrebu nešto nama slično urade i postave metalnu ogradu oko objekta sa motivima 4C............, ali nisu oni blesavi toliko!!!

Šta mislite o ovome koliko smo "ćoravi"...........?
To pitanje se provlaci zadnjih 10g.
Da potseca na sagovnjaru to je tacno ,ali koliko sam cuo taj krov datira unazad mnogo godina i pre svog ovog poloma koji nam se dogodio.
Rekonstrukcijom su hteli da saniraju ruinu od pijace{sto je i bila} a da sacuvaju autenticnost sto je opet uredu.
Zasto na sve te kocke negledas kao na boje svog? kluba kao ja??.........ili si partizanovac? :p
 
... a i oni karirani (crveno beli stolnjaci) u nižerazrednim kafanama sa metalnim (aluminijumskim pepeljarama) i kuvanim jajima na stolu...
nego manimo se jaja i pepeljara, stoljnaci su problem, karirani, crveno beli, pravi ustaški... :) ;)
Aman, ljudi, kakvi krovovi sa šahovnicom i sl. gluposti... o čemu vi to pričate.
 

Back
Top