ZAVICAJNA TUGA...

U JebA ga ti....
A ja mislio ti volis Koze..
Znas ono zavicaj ....navika.....

A da si duno malo u sijalicu da ugasis svetlo ?
AAAAAaaaaaaa....

manandcow.gif


...:hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
Mislim da je to nasa zabluda da smo samo mi nostalgicni prema zavicaju...

Mozda gresim, ali mislim da je malo te nostalgije, narocito te nase dijaspore na koju najvise puca folk-industrija, ustvari prava iskrena nostalgija, zelja da se vidi mesto gde je neko odrastao, kuca, drvo, zgrada, igraliste, da se oseti poznati miris domace kuhinje i sl.

Mnogo toga je zelja da se mucno stecena strana valuta pristedi za povratak gde ce moci do besvesti da se razbacuje ,,da puknu dushmani".

Oko coveka se onda okupljaju dupelisci i uvlake, sicardzije i muftadzije, od kojih boljih i vernijih prijatelja za provod i lumperajke nema dok god je pun novcanik.

U takvim uslovima se brzo zaboravi svaka muka i sirotinja koja je coveka oterala u svet i zemlja mu tek tad postaje draga i jedva ceka da se iznova i iznova vraca.

Sto neko rece, svi kukaju, ali niko se ne vraca.

Jedni problemi se zamene drugima, mozak se presteluje na nove uslove.

Ti se njemu zalis da ne mozes da otplatis dugove za osnovne zivotne potreba, a on ti se zali kako ne moze da otplati novi mercedes...

A onda imas i taj paradoks da su nasi u inostranstvu nostalgicni za svojim zavicajem, dok su nasi u zemlji ,,nostalgicni" za ,,Evropom" koju mnogi od njih nikad nisu ni videli. :confused:
 
Mislim da je to nasa zabluda da smo samo mi nostalgicni prema zavicaju...

Mozda gresim, ali mislim da je malo te nostalgije, narocito te nase dijaspore na koju najvise puca folk-industrija, ustvari prava iskrena nostalgija, zelja da se vidi mesto gde je neko odrastao, kuca, drvo, zgrada, igraliste, da se oseti poznati miris domace kuhinje i sl.

Mnogo toga je zelja da se mucno stecena strana valuta pristedi za povratak gde ce moci do besvesti da se razbacuje ,,da puknu dushmani".

Oko coveka se onda okupljaju dupelisci i uvlake, sicardzije i muftadzije, od kojih boljih i vernijih prijatelja za provod i lumperajke nema dok god je pun novcanik.

U takvim uslovima se brzo zaboravi svaka muka i sirotinja koja je coveka oterala u svet i zemlja mu tek tad postaje draga i jedva ceka da se iznova i iznova vraca.

Sto neko rece, svi kukaju, ali niko se ne vraca.

Jedni problemi se zamene drugima, mozak se presteluje na nove uslove.

Ti se njemu zalis da ne mozes da otplatis dugove za osnovne zivotne potreba, a on ti se zali kako ne moze da otplati novi mercedes...

A onda imas i taj paradoks da su nasi u inostranstvu nostalgicni za svojim zavicajem, dok su nasi u zemlji ,,nostalgicni" za ,,Evropom" koju mnogi od njih nikad nisu ni videli. :confused:



Mnogo gresis!
 
Mislim da je ruzno vredjati ljude koji zive u dijaspori (kako mrzim tu rec), jer vecina ih je otisla u Titovo vreme, "trbuhom za kruhom". Tada malo njih je htelo da ode da "sluzi Svabe", jer se dobro zivelo (tako bar kazu)...
Provokacije tipa, zasto se ne vratite, s´obzirom na stanje u zemlji su vise nego cinicne.

a odakle tebi da sam imao nameru da vredjam..???
 
ima li jos nekog naroda koji toliko zali i pati za zavicajem..?? od kad znam za sebe okruzen sam svakodnevno pesmama o zavicaju...vecito je toga bilo...tuga za zavicajem u selu,pa oni sto odose u inostranstvo--zale za zavicajem...najveca zavicajna tuga opevana pesmama za zavicaj je od nesretnih progranih iz svog zavicaja...ovih tuznih pesama je sve vise...valjda zato sto srbija ima u evropi najvise izbeglica...gane li i vas nekad sadrzaj neke zavicajne pesme iako niste prognani i proterani..???

Naravno da ima...mozda su najlepse pecalbarske grcke pesme...tekstovi mahom slamaju srce. Italijanske takodje...Torna e Surriento...na primer
 

Back
Top