Zašto verujem - ne verujem u Boga, crkvu, religiju...

Mitomic

Početnik
Poruka
13
Ne verujem u izmišljene likove kao što je između ostalog i Bog.
Све је у реду док Бог Светотројични верује у тебе. Нема разлога ни за каква убеђивања, само бих те подсетио да без Вјере православне у историјском смислу не би било ни Срба ни нововековне српске државе. А док човек не прогледа, џаба му доказивати да је свет пун боја, ово ја из сопственог искуства.

manem78

Domaćin
Poruka
3.214
Све је у реду док Бог Светотројични верује у тебе.
Šta ovo znači? :think:
, само бих те подсетио да без Вјере православне у историјском смислу не би било ни Срба ни нововековне српске државе.
Šta bi bilo kad bi bilo... Ovo niti ti možeš znati, niti bi bila propast da se drugačije desilo. Ti lično bi se rodio kao neko drugi. Ili ne bi. Narodi nastaju i nestaju. Ništa strašno.

Mitomic

Početnik
Poruka
13
Šta ovo znači? :think:

Šta bi bilo kad bi bilo... Ovo niti ti možeš znati, niti bi bila propast da se drugačije desilo. Ti lično bi se rodio kao neko drugi. Ili ne bi. Narodi nastaju i nestaju. Ništa strašno.
Ех, кад би знали шта све значи, где би нам био крај... А ово конкретно значи, између осталог, да смо сви ми колико нас има "измишљени ликови" у машти Господњој. И да смо само онолико личности колико спознајемо Божанско у себи.

Doctor Master

Domaćin
Banovan
Poruka
4.773
Све је у реду док Бог Светотројични верује у тебе. Нема разлога ни за каква убеђивања, само бих те подсетио да без Вјере православне у историјском смислу не би било ни Срба ни нововековне српске државе. А док човек не прогледа, џаба му доказивати да је свет пун боја, ово ја из сопственог искуства.
To je pre svega jevrejski Bog koji sa nama Srbima nema baš nikakve veze. Mi smo pod okupacijom jedne jevrejske sekte od koje su Srbi mnogo stariji narod.

Kerkyra

Legenda
Poruka
50.318
Nigde ne nazivam crkvu paganskom ona je hriscanska
nego obicaje i praznike nazivam paganskim jer to i jesu
to je cinjenica
dakle ne izvrci moje reci za pocetak
a drugo da li ti slavis ili obelezavas meni je to nebitno
veruj kako zelis
a kada drugi iznose lazi o mojoj veri to jedva docekas :)
Pa nije tacno, prva si pocela i krenula si na temi "djonom" na SPC onosno (pravoslavnu) crkvu:

https://forum.krstarica.com/threads...ga-crkvu-religiju.961186/page-3#post-45811879

Kad se kaze "paganske doktrine" to sigurno nisu obicaji, vec ucenja, osim ako ne znas sta znaci izraz "doktrina". Na moje pitanje koja su to ucenja izmenili, nisi dala odgovor, vrdala si i na kraju se svelo na obicaje. Na kraju sam ti dala linkove kako odredjeni obicaji oni najvazniji imaju apsolutno hriscanski smisao iako su peuzeti iz stare vere nazovimo i paganskom, ali ti i dalje insistiras da su to paganski obicaji.

Ima paganskih obicaja ali to nisu ti koje navodis (Bozic i Uskrs) niti ih Crkva podrzava, to su obicno neki narodni i lokalni obicaji vezani za razne situacije i "svetkovine", tacnije sujeverja.

I na kraju, prvi put cujem da se slavljenje tj. obelezavanje i Uskrsa i Bozica smatra paganstvom, po tebi su onda i svi drugi hriscani koji imaju crkvu (i pravoslavni, i rimokatolici, i protestanti) pagani, sto te cini smesnom, ali budi smesna, sta da ti radim? Tako je to kad se hoce da "promovise" svoja vera unizavajuci i klevecuci drugu, i zato i nemate uspeha u Srbiji.
Ti ne brini za moju veru ona je izvorno hriscanstvo
nego za svoju
praznici i obicaji su paganski zato ih hriscani ne trebaju slaviti
i ja tebi necu vise odgovarati
Da li si ti zbunjena ili ne znam sta, ali ove moje reci se uopste nisu odnosile na tebe i nije prvi put da citiras moje reci upucene drugom, kao tebi.

A sa ovim podvucenim kako rekoh, citav civilizovani svet samo moze da ti se smeje.

faraonn

Elita
Poruka
17.712
...nema covjeka bez vjere...ateisti nijesu bez vjere
nego manjkavo vjeruju u komicnu vjeru...svetac ateisticke vjere nije sveti Humorije nego
Ajnstajn a ime ateisticke bigoterije je materijalizam...ova religija ima tri dogme,
- dusa ne postoji, -covjek je zivotinja, - smrt je unistenje...
Sve ove tri dogme se susrecu u jednoj
a to je , da se ateisti uzasno plase Boga i Beme kaze za njih
da zive u bozjem gnevu...zbog toga se skrivaju i lazu..."

sasasta

Buduća legenda
Poruka
31.414
...nema covjeka bez vjere...ateisti nijesu bez vjere
nego manjkavo vjeruju u komicnu vjeru...svetac ateisticke vjere nije sveti Humorije nego
Ajnstajn a ime ateisticke bigoterije je materijalizam...ova religija ima tri dogme,
- dusa ne postoji, -covjek je zivotinja, - smrt je unistenje...
Sve ove tri dogme se susrecu u jednoj
a to je , da se ateisti uzasno plase Boga i Beme kaze za njih
da zive u bozjem gnevu...zbog toga se skrivaju i lazu..."
radi se o dokazima ne o veri

recimo ovo * covek je zivotinja*

da li covek radi sve sto i zivotinja, hrani se , spava , vrsi nuzdu ....

radi

gde je tu vera?

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.