Zašto verujem - ne verujem u Boga, crkvu, religiju...

Sensei

Master
Moderator
Poruka
46.625
Tema je dobrodošla za sve koji veruju, ne veruju, sumnjaju, ljuti su ili presrećni što se religiji, crkve, Boga tiče.

Ja prvi ne verujem crkvi jer izopačuje šta je napisano u bibliji. I plus, jer je nakon nekoliko stotina godina hrišćanstva izbacila sve priče (knjige) koje joj ne odgovaraju.

Poslednja izmena od moderatora:

hm337

Poznat
Poruka
9.444
Ja prvi ne verujem crkvi jer izopačuje šta je napisano u bibliji. I plus, jer je nakon nekoliko stotina godina hrišćanstva izbacila sve priče (knjige) koje joj ne odgovaraju.
Ja ne verujem Bibliji. Crkva je posledica prilagođavanja toj knjizi i traženju višeg smisla u njoj gde ga baš i nema previše...
Inače verujem u Boga dok smatram da su religije pravili ljudi....

Poruka
3.315
ja kad sam kao mali igrao žmurke mislio sam da se kaže "pus pas za sve nas"...tek kasnije sam shvatio da je pu a ne pus...
pu Spas za sve nas (dobro si čuo, samo je 'mrdajuće' s)

tako slično sam kao dete zapamtio iz neke knjigice: 'Krtić je seo u svoj automobilčić i popeo se na bržuljak'

tako ja čitam, a moja mama će: 'nije bržuljak, nego brežuljak'

reko 'nije, nije, čitao sam više puta, popeo se na bržuljak'

uzme žena knjigu u ruke i kaže: 'dobro je - bržuljak'

Ja pucam od sreće jer sam lepo pročitao.

A ona bila mudra žena i videla štamparsku grešku. Tek mnogo godina kasnije sam prihvatio da je 'brežuljak' (c c c c posle kažete svi su uvrnuti, dečija knjiga je bre, nije taj 'brežuljak')

Poslednja izmena:

Sensei

Master
Moderator
Poruka
46.625
Što se tiče teme, još uvek sam neopredeljen, primećujem da mnoge ljude život, način života popova odbija i od crkve i od religije pa tako i mene.
Pitam se šta to popovi znaju a mi ne znamo kada smeju tako bahato da žive...to ne razumem.
očigledno je da sam temu otvorio van foruma Religija jer tamo raspravljaju samo vernici.

hm337

Poznat
Poruka
9.444
pu Spas za sve nas

tako slično sam kao dete zapamtio iz neke knjigice: 'Krtić je seo u svoj automobilčić i popeo se na bržuljak'

tako ja čitam, a moja mama će: 'nije bržuljak, nego brežuljak'

reko 'nije, nije, čitao sam više puta, popeo se na bržuljak'

uzme žena knjigu u ruke i kaže: 'dobro je - bržuljak'

Ja pucam od sreće jer sam lepo pročitao.

A ona bila mudra žena i videla štamparsku grešku. Tek mnogo godina kasnije sam prihvatio da je 'brežuljak' (c c c c posle kažete svi su uvrnuti, dečija knjiga je bre, nije taj 'brežuljak')
meni sad kad znam engleski logično ono moje pass za sve nas...možda sam u nekom od prošlih života pričao engleski....

Poruka
3.315
kad je pitanje Boga (da ne trolujem samo) meni nije jasna ta crno bela postavka - verujem / ne verujem. Recimo da verujem u Boga. Tu se odmah otvaraju pitanja - koga Boga? čijeg Boga? kakvog Boga?
Ovde kod nas s obzirom na demografiju to je automatski takoreći hrišćanski bog i to pravoslavnog usmerenja.
Tako pitanje je problematično jer možda verujem u mnoge bogove, sile, duhove, prirodu, matematiku, nad bogove od bogova ekstrapoliranih u hijerarhijsku beskonačnost. Ja sam vernik kao i svi, samo je pitanje u šta verujem?

Pitanje da ili ne... a šta ako je između?

Crkva = Jesus Krajst Inc. Co. Ltd. Šta ima tu da verujem, to je vojna organizacija sa nasledstvom prava starog rima i naravno vlasništva nad svime obogaćeno vekovima perfidnog otimanja. Eno tamo ona serija iz dinosaurskog doba: 'ćiju ćiju tup', sve lepo objašnjeno.

Sensei

Master
Moderator
Poruka
46.625
Predlažem lock

Ova tema je uvredljiva jer je postavljena na svastari

Poznato je da ovde nema ozbiljnog diskutovanja
za koga je uvredljiva?

nekima smeta ceo forum Religija jer vredja njihov zdrav razum pa opet ne traže zatvaranje

Miris Pokošene Trave

Elita
Moderator
Poruka
23.320
za koga je uvredljiva?

nekima smeta ceo forum Religija jer vredja njihov zdrav razum pa opet ne traže zatvaranje

Pa osobama kojima je religija uvredljiva imaju opciju da tamo i ne odlaze

Ti si medjutim sad religiju doveo na svaštaru i na taj način ateistima otvorio prostor za ismijavanje i šprdnju

Čemu to ?

Ne kapiram
Dodushe ako je klik bajt onda si otvorio za sebe super temu

I

Tjao

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
40.225
freeeeeedom :P
Screenshot 2022-11-01 at 19.48.27.png

hm337

Poznat
Poruka
9.444
mislite da nas je ovakve napravilo neko svemocno bice?

mozda ako je hteo zezanciju i da gleda budalastine i pokvarenost
ja to zamišljam ovako...Bog je bio sam u sred ničega...i onda se dosetio da se podeli na delove koji ne bi imali svest da su Bog i znanja koja on ima i pusti ih da se igraju života...na taj način nije mu dosadno i stalno uči o nama to jest o sebi kroz nas...

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.