Zašto su radikali toliko opterećeni naprednjacima?

Zašto su radikali toliko opterećeni naprednjacima?


  • Ukupno glasova
    14
  • Anketa je zatvorena .
"Све чиме ви сада, господо, располажете, у моралном или политичком смислу, ви дугујете своме бившем пријатељу и ментору, Војиславу Шешељу. Ви се сада налазите на челу оног дела његове странке који сте одвели са собом, а то не би били у могућности да учините да он, својим упорним трудом и снагом своје личности (и у једном периоду, наравно, уз вашу помоћ), није успео да ту странку изгради и учврсти. Без Војислава Шешеља, господо, ви би данас били обични и непримећени грађани, а не политички фактори од било каквог значаја. Ако ће хашке судије бити запамћене само по томе што су њему судили, ви ћете свакако бити запамћени искључиво по томе што сте некада били његови сарадници."

Стефан Каргановић
 
"Све чиме ви сада, господо, располажете, у моралном или политичком смислу, ви дугујете своме бившем пријатељу и ментору, Војиславу Шешељу. Ви се сада налазите на челу оног дела његове странке који сте одвели са собом, а то не би били у могућности да учините да он, својим упорним трудом и снагом своје личности (и у једном периоду, наравно, уз вашу помоћ), није успео да ту странку изгради и учврсти. Без Војислава Шешеља, господо, ви би данас били обични и непримећени грађани, а не политички фактори од било каквог значаја. Ако ће хашке судије бити запамћене само по томе што су њему судили, ви ћете свакако бити запамћени искључиво по томе што сте некада били његови сарадници."

Стефан Каргановић

Ma, pazi, nema veze sve to...

Sto se mene tice, svako ima pravo da promeni misljenje, okrene drugi list, promeni stranu, pa i da proda svoje misljenje, ideale, u krajnjem slucaju i dupe, jer kapitalizam je davno i seks pretvorio u komoditet, pa sto ne bi i licne stavove.

Tako i ovo s Nikolicem i SNS... ko sta voli - nek izvoli.

Ali... ja znam da na proslim izborima nisam nigde na birackom listicu video nista sto se zvalo SNS ili ,,Napred Srbijo'', a jedna takva pojava je posle izbora sedela u Narodnoj skupstini, zajedno sa svima ostalima koji su bili u ponudi.

Otkud?! Sa kojim glasovima?

Narodni poslanik je predstavnik naroda u parlamentu koji tamo sedi samo zato sto smo mu mi ukazali poverenje na osnovu politike kojom se predstavio u izbornoj kampanji.

Ja sam glas dao Tomislavu Nikolicu, a on se posle izbora preobratio u Borisa Nikolica ili Tomislava Tadica... sta god...

Zabole mene za njegove navodne nesuglasice sa Seseljom i slomljeno kumovsko srce...

Nisam ga, bre, ja glasao zato sto je Seseljev kum, nego zato sto se predstavljao kao susta suprotnost od onoga sto je danas.

Bez obzira na taj njegov zaokret i transformaciju i to sto je preko noci video evropski crveni fenjer na kraju tunela, opet mu ne bih zamerio da je lepo pred izbore... ili cak i posle izbora, napustio SRS sa svojim pristalicama i osnovao SNS i kandidovao se na ovim izborima.

Mogao bih da se ne slazem sa njegovim politickim opredeljenjem, ali ne bih mogao da mu prigovorim kao coveku.

Medjutim, taj covek se nije zamerio SRS-u, nego svima nama cije je glasove pokrao.

Meni on duguje glas, a ne Seselju!

Kao da platis majstoru da ti sazida kucu, a on od tvojih para pravi bazen u svom dvoristu.

Svako, ali svako ko ima makar ijednu rec opravdanja za tu kradju glasova je sljam, gowno, vucibatina, trulez... i to nije stvar lepih manira, niti autoriteta ili nivoa obrazovanja - prosto, to je bezrepa stoka koja ne zna ni sta je rec, ni obraz, ni etika, ni covecnost.

Da u parlamentu sedi stranka koja nije bila na izborima i da uz precutni mig rezima parazitira na poslanickim mestima 4 godine, ne znam da li je to jos negde u svetu zabelezeno...

Proevropski dvopartijski sistem - pa demokratiju mu... sto onda da bude i dvopartijski - napravite jednu veliku proevropsku partiju, pa smenjujte Tomu i Borisa naizmenicno, - ako nsita drugo bar da ne trosimo pare na izbore...

A i da narod moze da vam se... milosne... ako bi i tad ukapirali igru...
 
Ma, pazi, nema veze sve to...

Sto se mene tice, svako ima pravo da promeni misljenje, okrene drugi list, promeni stranu, pa i da proda svoje misljenje, ideale, u krajnjem slucaju i dupe, jer kapitalizam je davno i seks pretvorio u komoditet, pa sto ne bi i licne stavove.

Tako i ovo s Nikolicem i SNS... ko sta voli - nek izvoli.

Ali... ja znam da na proslim izborima nisam nigde na birackom listicu video nista sto se zvalo SNS ili ,,Napred Srbijo'', a jedna takva pojava je posle izbora sedela u Narodnoj skupstini, zajedno sa svima ostalima koji su bili u ponudi.

Otkud?! Sa kojim glasovima?

Narodni poslanik je predstavnik naroda u parlamentu koji tamo sedi samo zato sto smo mu mi ukazali poverenje na osnovu politike kojom se predstavio u izbornoj kampanji.

Ja sam glas dao Tomislavu Nikolicu, a on se posle izbora preobratio u Borisa Nikolica ili Tomislava Tadica... sta god...

Zabole mene za njegove navodne nesuglasice sa Seseljom i slomljeno kumovsko srce...

Nisam ga, bre, ja glasao zato sto je Seseljev kum, nego zato sto se predstavljao kao susta suprotnost od onoga sto je danas.

Bez obzira na taj njegov zaokret i transformaciju i to sto je preko noci video evropski crveni fenjer na kraju tunela, opet mu ne bih zamerio da je lepo pred izbore... ili cak i posle izbora, napustio SRS sa svojim pristalicama i osnovao SNS i kandidovao se na ovim izborima.

Mogao bih da se ne slazem sa njegovim politickim opredeljenjem, ali ne bih mogao da mu prigovorim kao coveku.

Medjutim, taj covek se nije zamerio SRS-u, nego svima nama cije je glasove pokrao.

Meni on duguje glas, a ne Seselju!

Kao da platis majstoru da ti sazida kucu, a on od tvojih para pravi bazen u svom dvoristu.

Svako, ali svako ko ima makar ijednu rec opravdanja za tu kradju glasova je sljam, gowno, vucibatina, trulez... i to nije stvar lepih manira, niti autoriteta ili nivoa obrazovanja - prosto, to je bezrepa stoka koja ne zna ni sta je rec, ni obraz, ni etika, ni covecnost.

Da u parlamentu sedi stranka koja nije bila na izborima i da uz precutni mig rezima parazitira na poslanickim mestima 4 godine, ne znam da li je to jos negde u svetu zabelezeno...

Proevropski dvopartijski sistem - pa demokratiju mu... sto onda da bude i dvopartijski - napravite jednu veliku proevropsku partiju, pa smenjujte Tomu i Borisa naizmenicno, - ako nsita drugo bar da ne trosimo pare na izbore...

A i da narod moze da vam se... milosne... ako bi i tad ukapirali igru...

Da tih dvadesetak posalnika nije otislo sa Tomom, meni bi dugovao glas.
Ja sam zbog njega i Vucica glasala za SRS.
Nisam jedina. Narod ja na ovim izborima pokazao upravo sto ja tvrdim.

Sad su svi mandati Nikolicevi (SNS-a), SRS nema NIJEDAN!
 
Ma, pazi, nema veze sve to...

Sto se mene tice, svako ima pravo da promeni misljenje, okrene drugi list, promeni stranu, pa i da proda svoje misljenje, ideale, u krajnjem slucaju i dupe, jer kapitalizam je davno i seks pretvorio u komoditet, pa sto ne bi i licne stavove.

Tako i ovo s Nikolicem i SNS... ko sta voli - nek izvoli.

Ali... ja znam da na proslim izborima nisam nigde na birackom listicu video nista sto se zvalo SNS ili ,,Napred Srbijo'', a jedna takva pojava je posle izbora sedela u Narodnoj skupstini, zajedno sa svima ostalima koji su bili u ponudi.

Otkud?! Sa kojim glasovima?


Narodni poslanik je predstavnik naroda u parlamentu koji tamo sedi samo zato sto smo mu mi ukazali poverenje na osnovu politike kojom se predstavio u izbornoj kampanji.

Ja sam glas dao Tomislavu Nikolicu, a on se posle izbora preobratio u Borisa Nikolica ili Tomislava Tadica... sta god...

Zabole mene za njegove navodne nesuglasice sa Seseljom i slomljeno kumovsko srce...

Nisam ga, bre, ja glasao zato sto je Seseljev kum, nego zato sto se predstavljao kao susta suprotnost od onoga sto je danas.

Bez obzira na taj njegov zaokret i transformaciju i to sto je preko noci video evropski crveni fenjer na kraju tunela, opet mu ne bih zamerio da je lepo pred izbore... ili cak i posle izbora, napustio SRS sa svojim pristalicama i osnovao SNS i kandidovao se na ovim izborima.

Mogao bih da se ne slazem sa njegovim politickim opredeljenjem, ali ne bih mogao da mu prigovorim kao coveku.

Medjutim, taj covek se nije zamerio SRS-u, nego svima nama cije je glasove pokrao.

Meni on duguje glas, a ne Seselju!


Kao da platis majstoru da ti sazida kucu, a on od tvojih para pravi bazen u svom dvoristu.

Svako, ali svako ko ima makar ijednu rec opravdanja za tu kradju glasova je sljam, gowno, vucibatina, trulez... i to nije stvar lepih manira, niti autoriteta ili nivoa obrazovanja - prosto, to je bezrepa stoka koja ne zna ni sta je rec, ni obraz, ni etika, ni covecnost.

Da u parlamentu sedi stranka koja nije bila na izborima i da uz precutni mig rezima parazitira na poslanickim mestima 4 godine, ne znam da li je to jos negde u svetu zabelezeno...

Proevropski dvopartijski sistem - pa demokratiju mu... sto onda da bude i dvopartijski - napravite jednu veliku proevropsku partiju, pa smenjujte Tomu i Borisa naizmenicno, - ako nsita drugo bar da ne trosimo pare na izbore...

A i da narod moze da vam se... milosne
... ako bi i tad ukapirali igru...

Glas razuma ...bravo Milane iako te stoka bezrepa neće ništa razumeti :worth:

:ok:
 
Шта се ви губите и кукате за крађу гласова.
Лепо сам рекао: Ако је било крађе нечијих гласова и ако су ти људи стварно гласали за СРС а не за Николића и Вучића онда ови на следећим изборима неће ни ући у скупштину.То се није десило. Радикали нису ушли у скупштину. Радикали су мислили узети све гласове иако знају да 90% СРС гласова је добијено захваљујући Николићу и Вучићу, е господо заебали сте се. Кукајте колико хоћете, сад сте на изборима добили колико стварно заслужујете и нема изговора више. Најактивнији у предизборној кампањи су били Николић и Вучић и већина гласова је ишло СРС-у због њих. То је чињеница.
 
Шта се ви губите и кукате за крађу гласова.
Лепо сам рекао: Ако је било крађе нечијих гласова и ако су ти људи стварно гласали за СРС а не за Николића и Вучића онда ови на следећим изборима неће ни ући у скупштину.То се није десило. Радикали нису ушли у скупштину. Радикали су мислили узети све гласове иако знају да 90% СРС гласова је добијено захваљујући Николићу и Вучићу, е господо заебали сте се. Кукајте колико хоћете, сад сте на изборима добили колико стварно заслужујете и нема изговора више. Најактивнији у предизборној кампањи су били Николић и Вучић и већина гласова је ишло СРС-у због њих. То је чињеница.

И САД ЋЕ СРБИМА И СРБИЈИ ДА БУДЕ БОЉЕ, А!?
И САД ЋЕ ТЕБИ ДА БУДЕ ЛАКШЕ!
КО ПОМИЊЕ РАДИКАЛЕ СЕМ УВОДНИЧАРА,
РУКОВОЂЕНЕ ГЕБЕЛСОВИМ ИЗРАЗОМ - СТО ПУТА ПОНОВЉЕНА ЛАЖ ПОСТАЈЕ ИСТИНА!
 
Poslednja izmena:
ovi naprednjaci na forumu su dno dna politickih aktivista.

umesto da nas amnimiraju, da privuku, jos par daana do glasanja, oni jadni likuju nad rezultatom radikala. ta neljubazmost, nekultura pa i neobrazovanist i nevestina traju vec godinama

a ne smeta im sto ivica ima naucnofantasticnih 16%, a nema ni clanstvo, ni glasace
 
Opredeljenje nisam promenila, a nik silom prilika, zbog demokratičnosti ovog foruma.
Pre će biti da ste sada svi vi, kvazinacionalisti i patriote, udružili svoje snage sa svim nijansama žutila, od DS-a, preko LDP-a, pa do Dačićevih socijalista. Svi na istom zadatku ruženja Srbije.

Не пада ми на памет да коментаришем било чије опредељње, то је лична ствар, али морам да одговорим на инсинуације да погрешно закључујем.
Промена се огледа у томе што више не подржаваш српску, већ европску опцију. То је база на коју се надограђује подршка свим Николићевим ставовима,а у супротности су са онима које се некада заступала.
На пример став о сарадњи са западом, о хашком Трибуналу, став о хапшењу и испоручивању Младића, став о Шешељевом заточеништву, став о КиМ и све остало што Николић данас заговара поистовећујући се са досманлијама.

Па не могу да верујем да си и ти променила "курс" . Зар је могуће? Овај твој назив теме бих обрнула " Зашто су напредњаци толико оптерећени радикалима?"

Па, да ли слушаш радио Фокус? Па оно је ужас у шта се та станица претворила. Оно што, један од водитеља ( Ђукановић) изговара за Шешеља и уопште за било ког радикала, а тек ако се у програм јави неки симпатизер радикала, па ни мало се не разликује начин вођења програма, од онога што смо слушали годинама на У92.
И то ДЕМАНТУЈЕ сада ову твоју тему!

Ко ни сада, након толико времена, није схватио зашто је Тома ПОЦЕПАО СРС онда је изгубио сваки осећај правичног расуђивања. Нажалост, ако таквих има више, онда је Србија (нарочито мислим на Србе) онда смо у великом проблему и са нама дефинитивно нешто није у реду. Почећу заиста да будем склона оном
размишљању да се, запрашују из ваздуха ЉУДИ, уместо комарци!!!

.

Застранили су преко мере и дозволили да се заогрну мржњом, а докле она иде види се по постовима у којима се Шешељ назива Хрватом.
 
Da tih dvadesetak posalnika nije otislo sa Tomom, meni bi dugovao glas.
Ja sam zbog njega i Vucica glasala za SRS.
Nisam jedina. Narod ja na ovim izborima pokazao upravo sto ja tvrdim.

To cime se ti rukovodis pri glasanju nije pravno relevantno, jer Ustav i zakon moraju da pretpostavljaju cistu savest i zdrav razum gradjana, pa zato i postoje politicke stranke i programi, a ne usminkani pojedinci.

A Ustav i Zakon kazu ovako...

USTAV RS iz 2006.


Položaj narodnih poslanika

Član 102.



Mandat narodnog poslanika počinje da teče danom potvrđivanja mandata u Narodnoj skupštini i traje četiri godine odnosno do prestanka mandata narodnih poslanika tog saziva Narodne skupštine.
Narodni poslanik je slobodan da, pod uslovima određenim zakonom, neopozivo stavi svoj mandat na raspolaganje političkoj stranci na čiji predlog je izabran za narodnog poslanika.
Narodni poslanik ne može biti poslanik u skupštini autonomne pokrajine, niti funkcioner u organima izvršne vlasti i pravosuđa, niti može obavljati druge funkcije, poslove i dužnosti za koje je zakonom utvrđeno da predstavljaju sukob interesa.
Izbor, prestanak mandata i položaj narodnih poslanika uređuje se zakonom.

ZAKON
O IZBORU NARODNIH POSLANIKA

("Sl. glasnik RS", br. 35/2000, 57/2003 - odluka USRS, 72/2003 - dr.
zakon, 75/2003 - ispr. dr. zakona, 18/2004, 101/200

Član 4
Poslanici se biraju u Republici Srbiji, kao jednoj izbornoj jedinici, na osnovu lista
političkih stranaka
, stranačkih koalicija, drugih političkih organizacija i lista koje predlože
grupe građana (u daljem tekstu: izborna lista).
Poslanički mandati raspodeljuju se srazmerno broju dobijenih glasova.

Član 5
Građani imaju pravo da preko sredstava javnog obaveštavanja budu obavešteni o
izbornim programima
i aktivnostima podnosilaca izbornih lista, kao i o kandidatima sa
izbornih lista.
Sredstva javnog obaveštavanja dužna su da obezbede ravnopravnost u obaveštavanju
o svim podnosiocima izbornih lista i kandidatima sa tih lista.

...

E, sad, daleko od toga da je ovo jedini slucaj gde je nasa vlast urinirala po Ustavu i zakonima, ali je u ovom slucaju upecatljivo to da je tako nesto uradila u saucesnistvu sa novoosnovanom ,,opozicionom'' strankom, koja je preko noci postala jedna od 2 najvece stranke, imala skuplju kampanju iz stranaka na vlasti (znam odakle Borisu, ali odakle Tomi?!) i sa vladajucom koalicijom se slozila oko 2 kljucne stvari:

- Evropa nema alternativu;
- treba nam dvopartijski sistem.


Sad su svi mandati Nikolicevi (SNS-a), SRS nema NIJEDAN!

Kako, pa ja sam mislio da su ovi izbori namestaljka?!
 
Шта се ви губите и кукате за крађу гласова.
Лепо сам рекао: Ако је било крађе нечијих гласова и ако су ти људи стварно гласали за СРС а не за Николића и Вучића онда ови на следећим изборима неће ни ући у скупштину.То се није десило. Радикали нису ушли у скупштину. Радикали су мислили узети све гласове иако знају да 90% СРС гласова је добијено захваљујући Николићу и Вучићу, е господо заебали сте се. Кукајте колико хоћете, сад сте на изборима добили колико стварно заслужујете и нема изговора више. Најактивнији у предизборној кампањи су били Николић и Вучић и већина гласова је ишло СРС-у због њих. То је чињеница.

A cinjenica je i da Mladjan Dinkic jos uvek ima solidnu podrsku birackog tela...

Cinjenica je da se ovaj narod i posle 500 godina turskog jarma topi pred malim ekramina kad krenu turske serije.

Cinjenica je i da se ne zna ko je usminkaniji i nalickaniji - Bota ili Toma.

Sve su to cinjenice.

Ali su cinjenice i Ustav i zakon.

A cinjenica je i organizovani politicki kriminal DS i SNS.

Izvini, molim te, ali javno mnjenje nije merilo objektivnosti, a jos manje je merilo legaliteta.
 

Back
Top