Zbog čega smo mi ovde toliko opterećeni Hrvatskom i Hrvatima?

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
208.703
Ne mislim na ovaj forum nego i inače recimo na raznim portalima i društvenim mrežama može se uočiti mnogo veće interesovanje za naše zapadne susede nego recimo za druge države s kojima se graničimo. Ispaljuju se otrovne strele i izlivi mržnje prema njima. Ne razumem to.
Evo već trideset godina od rata s njima, a s drugima smo ratovali i više puta, ne utiču na nas, nemamo više s njima ništa. Zašto onda ljudi ovde toliko razmišljaju o njima? U čemu je stvar?
 
Да будемо до краја искрени, Хрватима су оптерећени њихови бивши сународници.

Срби из Србије нису заинтересовани шта се збива у Слуњу и шта је скандалозно изјавио за Тједног Слуњског Домобрана тамошњи директор основне школе по питању ћирилице; нама је то у принципу неинтересантно.
 
Ne bih se složio. Razumljivo je da je interesovanje ljudi koji su tamo živeli veće, ali itekako se time bave i ljudi koji tamo nikad nisu živeli niti nameravaju.

Из моје перспективе, када видим наслов који помиње Сплит, Славонију, Далмацију, шта већ, не читам.

Можда ти имаш више интересовања за тај регион.
 
Ne mislim na ovaj forum nego i inače recimo na raznim portalima i društvenim mrežama može se uočiti mnogo veće interesovanje za naše zapadne susede nego recimo za druge države s kojima se graničimo. Ispaljuju se otrovne strele i izlivi mržnje prema njima. Ne razumem to.
Evo već trideset godina od rata s njima, a s drugima smo ratovali i više puta, ne utiču na nas, nemamo više s njima ništa. Zašto onda ljudi ovde toliko razmišljaju o njima? U čemu je stvar?
Nemaju ni o čemu pametnijem razmišljati pa im to dođe kao duševna hrana. Da počnu razmišljati o sebi, svom standardu, plaćama, životu, došlo bi im većini da dignu ruku na sebe. Ovako zaborave na svoje probleme i nalaze utjehu za svoj jadan i promašen život u želji da komšiji crkne krava. To po onoj kad je meni loše, neka je loše i svima oko mene. Budući da su Hrvati jedini uspješno zgazili srpske ultranacionalističke ciljeve željne širenja životnog prostora, naravno da su njihove otrovne strijele usmjerene ka Hrvatima. Nitko ne mrzi onoga koga ne doživljava.
 
Kakva inverzija ... NEVEROVATNO!
Nije li te sramota da otvaraš temu sa ovakvim naslovom?!
Jel samo kao moderator foruma želiš da isprovociraš reakcije?

pa da, to je ono kako gore tako i dole, masonsko
MORAJU da nam dosadjuju JAČE JE OD NJIH!
čisto da nam se pojave pred očima a i da se
skrene malo pažnja sa Stanimiria i Mihaljice...


Ne mislim na ovaj forum nego i inače recimo na raznim portalima i društvenim mrežama može se uočiti mnogo veće interesovanje za naše zapadne susede nego recimo za druge države s kojima se graničimo. Ispaljuju se otrovne strele i izlivi mržnje prema njima. Ne razumem to.
Evo već trideset godina od rata s njima, a s drugima smo ratovali i više puta, ne utiču na nas, nemamo više s njima ništa. Zašto onda ljudi ovde toliko razmišljaju o njima? U čemu je stvar?

TO ZABLUDELO IZGBULJENO SRBSKO PLEME NE ZANIMA NIKOGA
dosadan si...
 
pa da, to je ono kako gore tako i dole, masonsko
MORAJU da nam dosadjuju JAČE JE OD NJIH!
čisto da nam se pojave pred očima a i da se
skrene malo pažnja sa Stanimiria i Mihaljice...
Ne znam kakve veze dotični imaju s temom. Za Mihaljicu sam i lično bio na protestu, čak sam vam i neke autorske slike postavio.
 
Ako misliš na rat prošlo je mnogo godina od tada. Zašto bi to uticalo na sadašnjost ljudi ovde?
Ne mislim samo na ovaj poslednji rat, već na ceo taj sukob koji se protezao tokom čitavog XX veka, a iz kog su Srbi izašli kraći za ogroman broj ljudi i izgubljene teritorije, samim tim i sa smanjenim uticajem na čitavom Balkanu, nemerljivom materijalnom štetom i sa traumama koje će trajati i tokom narednih generacija.
 
Zato sto su Srbi indoktriniran narod, i teme 'Ko je izdao Krajinu???' se i danas vise prodaju od bilo kojih ozbiljnih ekonomskih ne-populistickih tema.

Nasem javnom diskursu fali dubina, zaribao mu motor tamo negde 1848-e. Izrazito, ali izrazito nam je glup javni diskurs.

Teme koje se prodaju su plice od tema 'Boka vs River Plata'.

A sa Hrvatima je tako nesto, mi hocemo da to bude gluplja verzija 'Old Firm derbi' tema.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nemaju ni o čemu pametnijem razmišljati pa im to dođe kao duševna hrana. Da počnu razmišljati o sebi, svom standardu, plaćama, životu, došlo bi im većini da dignu ruku na sebe. Ovako zaborave na svoje probleme i nalaze utjehu za svoj jadan i promašen život u želji da komšiji crkne krava. To po onoj kad je meni loše, neka je loše i svima oko mene. Budući da su Hrvati jedini uspješno zgazili srpske ultranacionalističke ciljeve željne širenja životnog prostora, naravno da su njihove otrovne strijele usmjerene ka Hrvatima. Nitko ne mrzi onoga koga ne doživljava.
Kako da ne,napravili ste invaziju na ovom forumu sa ciljem provociranja,mene a i vecinu verujem zabole ona stvar za vas
Vi ste ti koji su ovde dosli da mrze
 
Ne mislim na ovaj forum nego i inače recimo na raznim portalima i društvenim mrežama može se uočiti mnogo veće interesovanje za naše zapadne susede nego recimo za druge države s kojima se graničimo. Ispaljuju se otrovne strele i izlivi mržnje prema njima. Ne razumem to.
Evo već trideset godina od rata s njima, a s drugima smo ratovali i više puta, ne utiču na nas, nemamo više s njima ništa. Zašto onda ljudi ovde toliko razmišljaju o njima? U čemu je stvar?
Ма то тако у пролазу, јер су прженице...
 
Kakva inverzija ... NEVEROVATNO!
Nije li te sramota da otvaraš temu sa ovakvim naslovom?!
Jel samo kao moderator foruma želiš da isprovociraš reakcije?
Želim da čujem vaše mišljenje. Ti si kao moja ćerka koja čim kažem nešto što joj se ne sviđa odmah krene u vrisku i suze. Ne shvata da je niko nikad neće voleti kao ja. Ponekad se i teške istine moraju reći.
 
Србијанце баш уопште не занимају политичка дешавања у Хрватској. Тако је уосталом било увек; наиме, Србијанац се са Хрватом ни у кафани не би побио. То занима ове са хрватским (читај: ЕУ) путовницама у џепу из Земун поља, Сурчина, Батајнице, Бусија и Плавог хоризонта.
 

Back
Top