Zasto Srbi vole Rusiju a ne vole EU?

Droid

Buduća legenda
Poruka
49.791
Evo posto sam veliki obozavalac Putina i Rusije, pravoslavlja i nase istocno pravoslavne kulture, hocu da pokrenem temu na kojoj cemo objasniti onima koji su vise naklonjeni Nemackoj i ostalim anti-srpskim drzavama, Americi i slicno zasto je bitno da

1. Nikada ne uvedemo sankcije Rusiji
2. Se uvek oslanjamo na vojnu saradnju sa Rusijom a ne NATO
3. Nikada necemo imati lose odnose sa Rusijom
4. Da volimo Rusiju odmah posle Srbije.

Rusija i Srbija su dva bratska naroda. Mi smo pravoslavni narodi koji govore istim jezikom. Istorijski smo vezani za Rusiju. U mnogim situacijama nam je Rus pomogao, a Nemac je u mnogim situacijama hteo da nas unisti. Srbija predstavlja sigurno uporiste ruske politike na Balkanu i time moze da se ponosi.

Neka Bog pozivi Putina jos 300 godina.

- - - - - - - - - -

Ko moze iskreno da veruje Svaburama taj nije normalan.
 
Skroz jednostavno, oni koji kobajagi neznaju, sigurno se rodili glupi, nek riknu glupi.

ˇProšlost je skup vremena prošlih događaja iz prethodnog razdoblja, dakle prošlost je nepromjenjiva, veoma bitna za budućnost.ˇ​

,,priča ostavite istoriju, gledajte u budućnost'' važi za one koji nemaju istoriju ili se njihova istorija sastoji od pljačke a ne važi za Srbe.​



PODRAZUMEVAJUĆA LJUBAV UZ ISTORIJSKU PROVERU Svedoci smo objašnjenja raznih ,,atlanskih kancelarija'' o blagodetima za Srbe evroatlanskih integracija.

Takvih ,,atlanskih Srba'' je veoma malo čak ispod 10%, dok ostali Srbi vole Ruse i okrenuti su Rusiji i pored velikih napora atlantista da Srbe usreće.
Sada se najčešće pominju i objašnjavaju oni najbliži usrećiteljski događaji, poput Agresije 1999. godine uz slične natovske usspehe uvođenja demokratije u Irak, Libiju, Siriju itd. Za opredeljenje Srba za Ruse i Rusiju moramo pogledati istorijsko iskustvao
Srba u malo dalju prošlost o kojoj nemaju pojma ,,atlanski direktori'' i evroatlanski trećerazredni političari, kojima je osnovna plitka misao ,,ostavite istoriju gledajte budućnost''.

Pa da se vratimo ukratko na neke istorijske činjenice koje su uslovile trajno opredeljenje Srba prema Rusiji. Posle Kosovske bitke 1389. godine Srbija dolazi u vazalni položaj a nakon pada Srpske despotovine 1439. godine Srbi dolaze u robski položaj u odnosu na Tursku. Srbi su bili od strane Turaka angažovani u ratnim pohodima i bili dobri ratnici.

dalje....
 
1.Rusi su pomogli oslobodjenje Srbije tokom srpskih ustanaka
2.Rusi su pomogli Srbiji tokom WW1
3.Rusi su pomogli Srbiji tokom WW2

Nema sumnje da trebamo da volimo Rusiju, medjutim Srbiji treba nekakva bugarska politika kada je odnos prema stranim silama u pitanju.

Problematicno je ono sto se uopste desava u Srbiji sa Kosovom, ali i u Bosni sa Republikom Srpskom na primer i vecina naroda za to krivi Zapad, mada smo kao i uvek sami najveci krivci.
 
1.Rusi su pomogli oslobodjenje Srbije tokom srpskih ustanaka
2.Rusi su pomogli Srbiji tokom WW1
3.Rusi su pomogli Srbiji tokom WW2

Nema sumnje da trebamo da volimo Rusiju, medjutim Srbiji treba nekakva bugarska politika kada je odnos prema stranim silama u pitanju.

Problematicno je ono sto se uopste desava u Srbiji sa Kosovom, ali i u Bosni sa Republikom Srpskom na primer i vecina naroda za to krivi Zapad, mada smo kao i uvek sami najveci krivci.

Sad ce Tramp da sklopi opet antifasisticki savez sa Rusima pa ce to sve da legne na rudu. Polako.
 
1.Rusi su pomogli oslobodjenje Srbije tokom srpskih ustanaka
2.Rusi su pomogli Srbiji tokom WW1
3.Rusi su pomogli Srbiji tokom WW2

Nema sumnje da trebamo da volimo Rusiju, medjutim Srbiji treba nekakva bugarska politika kada je odnos prema stranim silama u pitanju.

Problematicno je ono sto se uopste desava u Srbiji sa Kosovom, ali i u Bosni sa Republikom Srpskom na primer i vecina naroda za to krivi Zapad, mada smo kao i uvek sami najveci krivci.

Srbiji je teže nego Bugarskoj da sedi na dve stolice pre svega zato što to Bugari rade duže mnogo i realno imaju mnogo bolji položaj od Srbije a to je izlazak na Crno more pa su bitniji i Zapadu i Rusiji jedno 10 puta više nego Srbija.

A i devedesete su učinile to da će Srbija na kraju morati da prelomi gde će, Bugari mi nikada nećemo biti ni u očima Zapada a ni u očima Rusa.
 
Izgleda da je krivica Srbije, što se oslobodila od turskog ropstva večna. Verovatno su Francuzi, Englezi i Nemci hteli da Turska bude Rusiji trajni neprijatelj, koji će sprečiti prodor Rusije na jug Evrope a sloboda Srbije im se nije uklapala u taj plan. U prvom susretu 1833. engleske spoljne politike sa srpskim Knjazom Milošem, engleski konzul iz Carigrada, Urkart ,,hrabri Knjaza Miloša da se oslobodi ruskog uticaja, za englesku podršku''. To je konstanta zapadne politike prema Srbiji do danas. Rusija je pomagala Srbe i kod Velike istočne krize 1876 – 1878 i na Berliskom kongresu kada su dve srpske države Srbija i Crna Gora dobile punu nezavisnost. I u Aneksionoj krizi i Balkanskim ratovima Rusija je i vojnički i materijalno oružjem pomagala Srbe. Srbija i Srbi su veliki dužnici Rusije za njenu podršku i ulazak u Prvi svetski rat radi Srbije. Da Rusija nije ustala da nam pomogne, mi Srbi bismo propali. Regent Aleksandar je na podršku cara Nikolaja I 1914. uzvratno izjavio ..Teška vremena ne mogu a da ne potvrde duboku vezanost Srbije sa Svetom Slovenskom Rusijom i osećanja svete zahvalnosti za pomoć i zaštitu Vašeg Veličanstva biće čuvana kao svetinja u srcima svih Srba''. I u Drugom svetskom ratu Crvena armija je sa 414.000 vojnika oslobodila veći deo Srbije, Beograd i Vojvodinu. Za zasluge za oslobođenje Jugoslavije 22 stranca su odlikovani oredenom Narodnog heroja a od toga je 16 Heroja Crvene armije. Nije Crvena armija bezrazložno kao ,,zapadni saveznici'' od 20. oktobra 1943. do 18. septembra 1944. bombardovala na desetine gradova i sela u Srbij i Crnoj Gori. Misterija je zašto su tepih bombama ,,uvežbavali'' bombardovanje naših gradova, što će tek kasnije primeniti na naciste u Nemačkoj. Da se istorija ponavlja nakon Austrijskog ultimatuma 1914. usledio je ultimatum 1999. u Rambujeu i ponovno bombardovanje Srbije i Crne Gore. Sada je ,,Milosrdni anđeo'' nije bio sa tepih bombama već ,,oplemenjen'' radijumom i tomahavcima, ubijao Srbe i otimao im teritoriju. Zato ,,priča ostavite istoriju, gledajte u budućnost'' važi za one koji nemaju istoriju ili se njihova istorija sastoji od pljačke a ne važi za Srbe. Srbski narod ima viševekovno iskustvo i zna ko mu je prijatelj a ko neprijatelj, koga je ubijao a ko pomagao koga voli i koga i zašto ne voli. Zato atlantisti ne mogu da shvate spontani revolt ,,par stotina'' građana a koji čini par desetina hiljada nezadovoljnog naroda protiv NATOa da porobljava Srba i treba da znaju šta je vekovno opredeljenje Srba koje se menja, jer je izdržalo i idržava proveru vremena.
 
Zasto Srbi vole Ruse.Pa odgovor je vrlo jednostavan.Zato sto nisu dovoljno pismeni,ni dovoljno informisani.Treba samo pogledati cifre.Koliko su dolara Srbiji nepovratno dali Rusi,a koliko SAD -e
E pa samo taj podatak,da su nam SAD-e,dale dvadeset puta vise,od nase takozvane "brace" Rusa. I druga stvar. Nama Rusija ni geografski,nikako ne moze biti veci prijatelj,od zemalja,koji su nam daleko
blizi.Nasi prijatelji,treba da nam budu,na prvom mestu,komsijske zemlje,sa kojima se granicimo (komsija je uvek najblizi). Potom,isto tako bliske,treba da nam bude Italija,Austrija,Madjarska,Bugarska
i naravno,Albanija.Bas iz tih razloga,geografske bliskosti,izmedju ostalog,Srbija ne treba da se stalno nesto k....i,nego da zdusno prihvati uslove EU,kako bi usla u taj elitni Klub,Evropskih zemalja.
Narocito sada,kada svaka zemlja clanica EU,moze da stavi zabranu na nas ulazak (ili da nam isti oteza),treba voditi mudru spoljnu politiku,i ne zacikavati ni jednu zemlju,od koje na kraju krajeva,
zavisi i nas ulazak u clanstvo EU,ili necemo nikada uci...Na nama je da konacno odlucimo,a ne da se ."ritamo" kao aruman konj.
 
Poslednja izmena:
Sad ce Tramp da sklopi opet antifasisticki savez sa Rusima pa ce to sve da legne na rudu. Polako.
Nije problem da Srbija bude i u EU i u NATO ako bi se sama konsolidovala i uredila.
Medjutim, mislim da je samoorganizacija i stvaranje privrede i dobrog drzavnog i drustvenog uredjenja mnogo vaznije od EU i NATO koje su ipak totalno nebitne stvari, manje-vise.

Srbiji je teže nego Bugarskoj da sedi na dve stolice pre svega zato što to Bugari rade duže mnogo i realno imaju mnogo bolji položaj od Srbije a to je izlazak na Crno more pa su bitniji i Zapadu i Rusiji jedno 10 puta više nego Srbija.

A i devedesete su učinile to da će Srbija na kraju morati da prelomi gde će, Bugari mi nikada nećemo biti ni u očima Zapada a ni u očima Rusa.

Srbija je obican mali mis i nije toliko bitna Zapadu. Oni teraju nesto sa Kosovom i Bosnom i mi komotno mozemo odgovoriti NE na sve to i mislim da se ipak ne bi digla ne znam koja galama.
Ne bi zaratili sigurno.
Okej, blokirali bi ulazak u EU kao, ali ni to nije bitno, jer nemamo investicije iz te EU.

A mi ako bi se organizovali adekvatno i stvorili super drzavu bili bismo Svajcarska koliko god Zapad rovario ovde.
 
I svetski nikada ne bi izbio da se nisu pitali Rusi. Nemci bi nas unistili a Engleze i Francuze bi bolelo uvo.

Ti se zajebavaš, ali to je stvarno tako. Nemci su razradili tajni plan nazvan 'Generalplan Ost' koji je predviđao da bi nakon pobede u WW2 do smrti trebalo izgladneti 80-85% Poljaka, 50% Čeha, 50-60% Rusa, 50% Estonaca, 75% Belorusa, 50% Letonaca, 85% Litvanaca, 65% Ukrajinaca... itd. Planirali su da ubiju ne manje od 100 miliona Slovena u Centralnoj i Istočnoj Evropi. Na svu sreću, SSSR i Saveznici su pobedili tako da taj plan nikada nije sproveden.


https://en.wikipedia.org/wiki/Generalplan_Ost
 
Poslednja izmena:
Nije dobro kad fanaticki volis bilo koju zemlju i kunes se u nju. Normalno je da smo vise naklonjeni Rusima i da ne volimo politiku Zapada, ali preterano je reci 'Ja volim Rusiju i mrzim Nemacku', jer tolike emocije prema drzavama i naroda nisu normalne. Sta mi znamo o Rusima a i oni o nama? Oni cak i manje znaju o nama nego mi o njima, cak sam primetila i ruganje prema srpskom jeziku jer kod njih ponos znaci proliv pa im je to smesno. Ima cak i Rusa koji su odusevljeni Albanijom. Tako da treba biti oprezan sa velikom ljubavi prema nekom narodu
 
Ti se zajebavaš, ali to je stvarno tako. Nemci su razradili plan nazvan 'Generalplan Ost' koji je predviđao da bi nakon pobede u WW2 do smrti trebalo izgladneti 80-85% Poljaka, 50% Čeha, 50-60% Rusa, 50% Estonaca, 75% Belorusa, 50% Letonaca, 85% Litvanaca, 65% Ukrajinaca... itd. Planirali su da ubiju ne manje od 100 miliona Slovena u Centralnoj i Istočnoj Evropi. Na svu sreću, SSSR i Saveznici su pobedili tako da taj plan nikada nije sproveden.


Ne zajebavam se. Samo budala Srbin moze biti protiv Rusa. Na kraju ako ce neko da nas zezne bolje Rus nego Nemac. meni je samo zao sto nismo bili pod Rusima posle II svetskog nego smrdljivim Titom.

- - - - - - - - - -

Nije dobro kad fanaticki volis bilo koju zemlju i kunes se u nju. Normalno je da smo vise naklonjeni Rusima i da ne volimo politiku Zapada, ali preterano je reci 'Ja volim Rusiju i mrzim Nemacku', jer tolike emocije prema drzavama i naroda nisu normalne. Sta mi znamo o Rusima a i oni o nama? Oni cak i manje znaju o nama nego mi o njima, cak sam primetila i ruganje prema srpskom jeziku jer kod njih ponos znaci proliv pa im je to smesno. Ima cak i Rusa koji su odusevljeni Albanijom. Tako da treba biti oprezan sa velikom ljubavi prema nekom narodu

To je individualizacija. Svaki mali narod se u istoriji oslanjao na neki veliki. Kada se kaze da se voli to jeste malo preterivanje ali lepo je da se oslanjamo na nekoga ko je iste kulture pre nego na neke tudje.
 
Zasto Srbi vole Ruse.Pa odgovor je vrlo jednostavan.Zato sto nisu dovoljno pismeni,ni dovoljno informisani.Treba samo pogledati cifre.Koliko su dolara Srbiji nepovratno dali Rusi,a koliko SAD -e
E pa samo taj podatak,da su nam SAD-e,dale dvadeset puta vise,od nase takozvane "brace" Rusa. I druga stvar. Nama Rusija ni geografski,nikako ne moze biti veci prijatelj,od zemalja,koji su nam daleko
blizi.Nasi prijatelji,treba da nam budu,na prvom mestu,komsijske zemlje,sa kojima se granicimo (komsija je uvek najblizi). Potom,isto tako bliske,treba da nam bude Italija,Austrija,Madjarska,Bugarska
i naravno,Albanija.Bas iz tih razloga,geografske bliskosti,izmedju ostalog,Srbija ne treba da se stalno nesto k....i,nego da zdusno prihvati uslove EU,kako bi usla u taj elitni Klub,Evropskih zemalja.
Narocito sada,kada svaka zemlja clanica EU,moze da stavi zabranu na nas ulazak (ili da nam isti oteza),treba voditi mudru spoljnu politiku,i ne zacikavati ni jednu zemlju,od koje na kraju krajeva,
zavisi i nas ulazak u clanstvo EU,ili necemo nikada uci...Na nama je da konacno odlucimo,a ne da se ."ritamo" kao aruman konj.

8808911-Extra-large-sandwich-with-several-layers-of-meat-cheese-and-vegetables-Stock-Photo.jpg


Pošteno si ga zaslužio ....
 
Zasto Srbi vole Ruse.Pa odgovor je vrlo jednostavan.Zato sto nisu dovoljno pismeni,ni dovoljno informisani.Treba samo pogledati cifre.Koliko su dolara Srbiji nepovratno dali Rusi,a koliko SAD -e
E pa samo taj podatak,da su nam SAD-e,dale dvadeset puta vise,od nase takozvane "brace" Rusa.
.
Koliko su nam zemlje oteli SAD a koliko Rusi? Koliko su nam stete naneli SAD a koliko Rusi? Koliko su nam naroda pobili SAD a koliko Rusi?
 
Evo posto sam veliki obozavalac Putina i Rusije, pravoslavlja i nase istocno pravoslavne kulture, hocu da pokrenem temu na kojoj cemo objasniti onima koji su vise naklonjeni Nemackoj i ostalim anti-srpskim drzavama, Americi i slicno zasto je bitno da

1. Nikada ne uvedemo sankcije Rusiji
2. Se uvek oslanjamo na vojnu saradnju sa Rusijom a ne NATO
3. Nikada necemo imati lose odnose sa Rusijom
4. Da volimo Rusiju odmah posle Srbije.

Rusija i Srbija su dva bratska naroda. Mi smo pravoslavni narodi koji govore istim jezikom. Istorijski smo vezani za Rusiju. U mnogim situacijama nam je Rus pomogao, a Nemac je u mnogim situacijama hteo da nas unisti. Srbija predstavlja sigurno uporiste ruske politike na Balkanu i time moze da se ponosi.

Neka Bog pozivi Putina jos 300 godina.

- - - - - - - - - -

Ko moze iskreno da veruje Svaburama taj nije normalan.

Srbi ne vole ni Srbe a ni Srbiju a ne neke druge drzave i narode.Jedinstvena drzava na svetu gde se dugi neko "voli" vise od sopstvene drzave i naroda
 
Evo posto sam veliki obozavalac Putina i Rusije, pravoslavlja i nase istocno pravoslavne kulture, hocu da pokrenem temu na kojoj cemo objasniti onima koji su vise naklonjeni Nemackoj i ostalim anti-srpskim drzavama, Americi i slicno zasto je bitno da

1. Nikada ne uvedemo sankcije Rusiji
2. Se uvek oslanjamo na vojnu saradnju sa Rusijom a ne NATO
3. Nikada necemo imati lose odnose sa Rusijom
4. Da volimo Rusiju odmah posle Srbije.

Rusija i Srbija su dva bratska naroda. Mi smo pravoslavni narodi koji govore istim jezikom. Istorijski smo vezani za Rusiju. U mnogim situacijama nam je Rus pomogao, a Nemac je u mnogim situacijama hteo da nas unisti. Srbija predstavlja sigurno uporiste ruske politike na Balkanu i time moze da se ponosi.

Neka Bog pozivi Putina jos 300 godina.

- - - - - - - - - -

Ko moze iskreno da veruje Svaburama taj nije normalan.

Više vam je Nemačka financijski pomogla od 2001 do danas nego Rusija u cijeloj historiji.
 

Back
Top