Zašto se uređaji kvare odmah posle garancije

Ma daj, svako ko hoce uzme telefon na 2 godine moze da dodje do top modela za relativno malo para, 40-tak $ mesecno. Nema u Kini boljih sprava od top modela Samsunga, Googlova ili Applova, sve je to negde tu i po kvalitetu i po ceni.
Tacno je za rate, ali posle zavrsenog čaja i kolačića, Kineskinje u udju u svoj Maserati ili Mercedes, a ja bato Evo Share 😜
 
Tacno je za rate, ali posle zavrsenog čaja i kolačića, Kineskinje u udju u svoj Maserati ili Mercedes, a ja bato Evo Share 😜
OK, oni mozda imaju bolji automobil, verovatno imaju i boljeg robota od onog sto si uslikao ali imaju telefon kao i ti koji ga otpacujes na 24 rate. Doduse mozda imaju futrolu za njega od swarowski kristala ali im onda niko ne vidi jabuku :D
 
OK, oni mozda imaju bolji automobil, verovatno imaju i boljeg robota od onog sto si uslikao ali imaju telefon kao i ti koji ga otpacujes na 24 rate. Doduse mozda imaju futrolu za njega od swarowski kristala ali im onda niko ne vidi jabuku :D
Видјех једном Фићу коме је лик напријед, између фарова, гдје иначе стоји округли Заставин знак, ставио „загрижену јабуку”. Оплаках. :lol:
 
OK, oni mozda imaju bolji automobil, verovatno imaju i boljeg robota od onog sto si uslikao ali imaju telefon kao i ti koji ga otpacujes na 24 rate. Doduse mozda imaju futrolu za njega od swarowski kristala ali im onda niko ne vidi jabuku :D
e sad nemoj tako, toliko godina u emigraciji, ovde na forumu trpimo uvrede da smo srbi drugog reda, izdajnici i sta jos...zamisli da jos dodju do podatka da se kur.č.m telefonom na 24 rate ....tako da.. zvanicno saopstenje je da sam cash kupac telefona 🤪
 
e sad nemoj tako, toliko godina u emigraciji, ovde na forumu trpimo uvrede da smo srbi drugog reda, izdajnici i sta jos...zamisli da jos dodju do podatka da se kur.č.m telefonom na 24 rate ....tako da.. zvanicno saopstenje je da sam cash kupac telefona 🤪
I u Srbiji kupuju na rate kod provajdera svi koji mogu, ne brini. Nisi ni tamo Indijanci.
 
Fotografisi sledeci put pa okaci da se zajedno smejemo.
А гдје да га нађем? Кад је то било... није ни било телефона који сликају, али знам да сам видио на нету сличну фоткицу (могуће да лик кога сам видио није једини коме је то пало на памет). Чачни па окачи. :lol:
 
Sve komponente i svi delovi su lošiji nego pre. Prost primer običnog produžnog kabla. U njemu je presek žice ravan licni za osigurače , , bolje kupiti posebno dobar kabal , viljušku i namontirati produžni, nego kupiti gotov.Ima ih i dobrih naravno, svaka roba ima svoju cenu i svog kupca.
Odakle vadis licne za osigurace ako ne iz kabla? No kad radis produzni treba da radis sa punom zicom od 1.5mm2 a ne sa licnastim kablom. Dakle, uzmes kabal PP00 3x1.5 ili ako ti ne treba uzemljenje PPR 2x1.5.

Uzgred, nemoj sam da ubacujes licne u topljivi osigurac, mozes preterati pa umesto 15A dobiti 25 ili 30A i tako izazvati da ri izgori potrosac umesto osigueaca ili ne daj boze izazvati pozar na inastalaciji.
 
Odakle vadis licne za osigurace ako ne iz kabla?
Ne kabla koji je produžni
No kad radis produzni treba da radis sa punom zicom od 1.5mm2 a ne sa licnastim kablom.
To sam i napisala, samo drugim rečima :roll:
Dakle, uzmes kabal PP00 3x1.5 ili ako ti ne treba uzemljenje PPR 2x1.5.

Uzgred, nemoj sam da ubacujes licne u topljivi osigurac, mozes preterati pa umesto 15A dobiti 25 ili 30A i tako izazvati da ri izgori potrosac umesto osigueaca ili ne daj boze izazvati pozar na inastalaciji.
Što bih preterala, pa bolje da pregore licne nego instalacija u kući, ili da negde provarniči. Dve, plafon tri licne.
 
Ne kabla koji je produžni

To sam i napisala, samo drugim rečima :roll:

Što bih preterala, pa bolje da pregore licne nego instalacija u kući, ili da negde provarniči. Dve, plafon tri licne.
Opa, poznavateljka kucne elektrike, redak zver danas i medju muskarcima :D

Uzgred, koliko je stara ta tabla sa osiguracima ako jos imas topljive osigurace? Ja se ne secam kad sam video takve osigurace. Mozda pre 25-30 godina zadnji put.
 
Odakle vadis licne za osigurace ako ne iz kabla? No kad radis produzni treba da radis sa punom zicom od 1.5mm2 a ne sa licnastim kablom. Dakle, uzmes kabal PP00 3x1.5 ili ako ti ne treba uzemljenje PPR 2x1.5.
Појма ти немаш. Осигураш ти сваки час прегара, ставиш лицну, прегори опет, ставиш двије, па три... дакле осигурач и даље не ваља, и онда узмеш прст дебелу жичетину па нек сад прегори, мамицу му... :mrgreen:
 
Sve komponente i svi delovi su lošiji nego pre. Prost primer običnog produžnog kabla. U njemu je presek žice ravan licni za osigurače , , bolje kupiti posebno dobar kabal , viljušku i namontirati produžni, nego kupiti gotov.Ima ih i dobrih naravno, svaka roba ima svoju cenu i svog kupca.
Mi u vikendici imamo neki narandžasti kupovni 50m samo ga kratim kod utičnice a žice neke ko dronjak licne nemaju sjaj kako bih rekao... KINESKI BOFL!
 
Појма ти немаш. Осигураш ти сваки час прегара, ставиш лицну, прегори опет, ставиш двије, па три... дакле осигурач и даље не ваља, и онда узмеш прст дебелу жичетину па нек сад прегори, мамицу му... :mrgreen:
Moj cale je presao jos 80-tih na automastke osiguace, Iskrine, pa sam ja navikao na njih. Tek kad sam samostalno poceo da zivim imao sam topljive osigurace u stanu. Posle sam zamenio stan i vise se nisam sretao sa njima.
 
Pa ne može baš to tako... ali postoje delovi koji se lakše kvare nego neki drugi delovi. (ali se lako i zamene, i računar opet radi kao nov)
Nisu bili u pitanju dijelovi. Nisu se uništili svi odjednom već jedan za drugim u vrlo kratkom roku nakon isteka garancije. Ne sjećam se kako je to išlo, pošto je bilo prije nekih 20 god. U to vrijeme možda naši serviseri nisu ni bili dovoljno umješni da ih poprave.
 

Back
Top