Zašto se uređaji kvare odmah posle garancije

da znam za taj problem.. i meni su rekli ako nesto rikne jedno mesec dana se ceka da stigne deo.

ja ima ovaj
https://www.emmezeta.rs/lg-gbp62swxcc1-kombinovani-frizider-667410.html

samo bez wifi-a posto u to doba nije bilo mreze ali sve ostale opcije su te i super radi da kucnem u drvo.

Iskreno, meni je LG veoma solidna firma. Bar na ovom tržištu, koje ima strasnu konkurenciju.

Problem je servis, nema delova.
Dodje serviser dijagnostikuje, ode $200-$300. Naruči deo, isporuka za 2-3 nedelje, serviser se vrati i ode opet $300 plus deo.

Za prvu mašinu za sudove sam se zajebao, i zvao servisera, koštalo me skuplje neho nova. Drugu sam samo bacio i kupio drugu.
 
Sony paneli crkavaju drugi dan posle isteka garancije.
Ja imam njihov TV koji je star, hmm, 8 godina. Garancija je istekla pre 6 godina mislim, jos sljaka bez problema. Mislim da sam cak i baterije u daljinskom menjao samo jednom (puu, pu, da ne ureknem).

Ukratko, meni uglavnom nista nije crkavalo od uredjaja za kucu koje sam kupovao. Masine za vesh/susenje rade vec 8 godina, frizider i masina sa sudje takodje toliko stari, TV uredjaji. Jedino mi crkla mikrotalasna, sto je mali uredjaj, Sljamsung posle 3 godine koriscenja (znam, posle toga sam odlucio da ih vise ne kupujem). Imamo i celo brdo KitchenAid i Njinja kuhinjskih malih uredjaja, nista nije crklo. Ah, da crkao je iRobot ali sam tu ja kriv jer sam cackao oko wifi uredjaja.
 
Iskreno, meni je LG veoma solidna firma. Bar na ovom tržištu, koje ima strasnu konkurenciju.

Problem je servis, nema delova.
Dodje serviser dijagnostikuje, ode $200-$300. Naruči deo, isporuka za 2-3 nedelje, serviser se vrati i ode opet $300 plus deo.

Za prvu mašinu za sudove sam se zajebao, i zvao servisera, koštalo me skuplje neho nova. Drugu sam samo bacio i kupio drugu.
ja u jednom trenutku kad sam se okrenuo imao sam gomilu lg stvari
muzicki stub
monitor
frizider
ves masinu
i jos nesto ne mogu ni da se setim vise

i super su sve stvari radile

a da i dvd plejer..ma bilo je jos gomila stvari..

ja imam puno poverenje u LG
 
Svaka roba ima kupca. Meni nije zao da dam za kvalitet.
Ne smem ni da kazem koliko sam platio protocni bojler 😁
ma da ali miele radi kvalitet bez tehnoloskih inovacija.
bas kad sam kupovao usisivac sam se lomio izmedju miele i filipsa i uzeo sam filipsa..cena im je bila otprilike slicna ali je filips tehnoloski bio daleko napredniji.

miele je za penzionere.. kvalitetan je ali ne eksperimentise preterano za modernim tehnologijama, vise ide na kvalitet.
 
posle kažu auto skup…🙃

IMG_6843.jpeg
 
Svaka roba ima kupca. Meni nije zao da dam za kvalitet.
Ne smem ni da kazem koliko sam platio protocni bojler 😁
И ја сам за то. Ако имам лову, онда да купим што квалитетније колико могу, ако је немам, јбг, онда дај шта даш само да некако ради. Прилично једноставна логика. Нажалост, данас цијена уопће не подразумијева квалитет, не подразумијева га ни име тј. бренд. Морао би се баш бавити конкретним уређајима да би могао одвагнути да ли се ради о квалитету или је само безразложно скупо. Данас је све отишло у 3пм, развили су такве подметаљке да је то страшно. Нпр. праве нешто стварно квалитетно, али онда „гурну” неки модел који је крш и на њему масно зараде јер је цијена приближно иста, па онда опет направе нешто добро да их не убије глас да су крш произвођач... Лудница.
 
ma da ali miele radi kvalitet bez tehnoloskih inovacija.
bas kad sam kupovao usisivac sam se lomio izmedju miele i filipsa i uzeo sam filipsa..cena im je bila otprilike slicna ali je filips tehnoloski bio daleko napredniji.

miele je za penzionere.. kvalitetan je ali ne eksperimentise preterano za modernim tehnologijama, vise ide na kvalitet.
Sta ce ti bre tehnologija za usisivac? Jedino da umesto tebe drnda po podu sam. Zato kupis robota, ja sam posle iRobota kupio Xiaomi robota, odlican je i nije jos crkao (supruga mi ne da da ga uzmem u ruke te da ga otvorim da vidim sta unutra ima).

Uzgred, ljudi u naprednijim zemljama i ne koriste protocni bojler. Ne svi ali bar vecina.
 
I onda ga stavis na sto u kaficu, naopacke da se vidi amblem sa zadnje strane. Prazilukasu :D

Edit.
To kad odes u Srbiju.

Ma sipak, tamo u kafićima svi imaju novije modele od mene, menjaju na 6 meseci

Btw, koristim case koji sa zadnje strane prima 4 kreditne kartice, tako da sam eliminisao novčanik 😀

A tek ovde u Vankuveru, kinezima ni da prismrdis sa njihovim luksuznim igračkama…
 
Poslednja izmena:
Sta ce ti bre tehnologija za usisivac? Jedino da umesto tebe drnda po podu sam. Zato kupis robota, ja sam posle iRobota kupio Xiaomi robota, odlican je i nije jos crkao (supruga mi ne da da ga uzmem u ruke te da ga otvorim da vidim sta unutra ima).

Uzgred, ljudi u naprednijim zemljama i ne koriste protocni bojler. Ne svi ali bar vecina.
meni ne odgovara robot
pa ima.. kvalitet izvlacenja, sve ide na klik sa delementima, nema nabiojanja i psole problema da izvuces, bolje dizajnirana usisnica da kupi i sa strane, dodaci za dlake zivotinja, iam svasta, kvalitet filtera. itd itd...
 
meni ne odgovara robot
pa ima.. kvalitet izvlacenja, sve ide na klik sa delementima, nema nabiojanja i psole problema da izvuces, bolje dizajnirana usisnica da kupi i sa strane, dodaci za dlake zivotinja, iam svasta, kvalitet filtera. itd itd...
Ali na sve to moras SAM da drndas tu spravu... sem ako nekog ne platis ili imas privatnog roba. Meni kad sam video robota prvi put je odmah pao kamen sa ledja, nasao sam nekoga ko ce umesto mene da drnda po podovima, vauuu.
 
Poslednja izmena:
ma da ali miele radi kvalitet bez tehnoloskih inovacija.
bas kad sam kupovao usisivac sam se lomio izmedju miele i filipsa i uzeo sam filipsa..cena im je bila otprilike slicna ali je filips tehnoloski bio daleko napredniji.

miele je za penzionere.. kvalitetan je ali ne eksperimentise preterano za modernim tehnologijama, vise ide na kvalitet.

Da, ali nova miele masina za ves je perverzija kako je tiha i kako mirno radi.

Iebes moderne tehnologije, ne moram wifi-em da je ukljucujem, dovoljno sto mogu da je isprogramiram u toliko i toliko sati da zavrsi :)
 
Ma sipak, tamo u kafićima svi imaju novije modele od mene, menjaju na 6 meseci

Btw, koristim case koji sa zadnje strane prima 4 kreditne kartice, tako da sam eliminisao novčanik 😀

A tek ovde u Vankuveru, kinezima ni da prismrdis sa njihovim luksuznim igračkama…
Ma daj, svako ko hoce uzme telefon na 2 godine moze da dodje do top modela za relativno malo para, 40-tak $ mesecno. Nema u Kini boljih sprava od top modela Samsunga, Googlova ili Applova, sve je to negde tu i po kvalitetu i po ceni.
 
meni ne odgovara robot
pa ima.. kvalitet izvlacenja, sve ide na klik sa delementima, nema nabiojanja i psole problema da izvuces, bolje dizajnirana usisnica da kupi i sa strane, dodaci za dlake zivotinja, iam svasta, kvalitet filtera. itd itd...
Robot nije da detaljno ocisti stan. Ocistis to sa svojim usisvacem, i svaki dan (jos bolje kad nisi kuci) pustis ga sa lanca i on odrzava stan cistim. Cak ima modela da mozes da stavis toplu vodu i da tako prelazi (sa krpom) po ravnoj podlozi.
Tepisi su problem, tu mora drugaciji model.
 

Back
Top