Zašto se Isus uopšte ne pominje u celom prvom hrišćanskom veku?

Ниси тако рекао. Сад мењаш причу кад не знаш. Питао сам те да ми даш доказ из друге књиге да то што ти тврдиш је тачно. Ти доказа немаш и скрећеш причу на другу страну, као да никада ниси рекао нетачности које си рекао.
Pretpostavljam da knjigu od Kersey Graves niste citali, niti vas zanima da je citate. Sve je u istoj knjizi
Ниси тако рекао. Сад мењаш причу кад не знаш. Питао сам те да ми даш доказ из друге књиге да то што ти тврдиш је тачно. Ти доказа немаш и скрећеш причу на другу страну, као да никада ниси рекао нетачности које си рекао.


Dadoh vam citavu knjigu da bi ste mogli proveriti sve sta zelite da znate vezano za tu knjigu ( "16 razapetih spasitelja"). Sada vam ne odgovara sto sam cak nasao i odakle je citirala ( od Olympiodorusa) . I insistirate da bude napisano u njenoj knjizi. Pa sve i jeste u njenoj knjizi , samo treba sve procitati , nije sve napisano u naslovima poglavlja, ili par citata.
U 4.poglavlju : Cudotvorno i bezgresno zacece Bogova , pri dnu prve stranice tog poglavlja pise:
2.Da bi izgledalo da je u njihovoj koncepciji bila ukljucena Bozanstvena moc i agens.
I ovdje možemo primijetiti da nisu samo Spasitelji za koje se navodi da su to bili
uvedeno u opipljivo postojanje bez ljudskog oca, ali je proglašeno poznatim bićima
i priznati da su ljudi, kao Platon, Pitagora, Aleksandar, Avgust i brojni
drugi. O Platonu jedan autor primjećuje: „Rođen je od Paretonije, a rođen od Apolona, i
ne Aristona, njegovog oca.”
I način, ili proces, i izvor uticaja
koje su Bogovi i Spasitelji stvorili, čini se da su bili različiti u različitim...

Da budemo iskreni , sva ova gimnastika na koju me nateraste , nemase nikakve veze sto vi nesta zarko htedoste da znate o Platonu ( jer bi ste onda i sami procesljali knjigu uzduz i popreko) , nego ste trazili neki izgovor da sve diskreditujete , i to vam se ucinilo da je najpovoljnija tacka . Zanimljivo. Zena pise o 16 razapetih licnosti iz davne proslosti , i spominje jos 35 osoba koje su imale slicnosti sa pricom o Hristu , neki po pitanju da su rodjeni od djevice sa kojom je opstio duh Boziji , te su time imali titulu "Sina bozjeg ", neki da su se uzneli na nebo, i vi samo traziste izgovor da sve diskreditujete, jer ukazuje da mozda prica o Hristu , moze biti i samo kopija legendi koje su bile poznate u to doba u Rimu.

Tako ste isto objasnili u jednom od odgovora u vezi Josipa Flavijusa i njegovih radova , da eto jeste bilo interpolacija (menjanja) onoga sto je on pisao , ali da kada se te interpolacije odbace , jos uvek ono sto je napisao o Hristu je ispravno ( valda u smislu da je bilo u originalu) . Ocutao sam , jer nije moje da teram nekoga da razmislja. Moje je da ukazem , a ko hoce-hoce , ko nece - ne mora .

Ne znam da li uopste da detaljisem o Mauro Biglinu jer moze ispasti da nece biti bitno ni sta pise u Knjigama Starog zaveta gledano sa strane lingviste . Ne sumnjam da su teolozi jaki po pitanju teologije, ali ako nesta ne pise , onda ne pise. Biglino , ima njegovog materijala -predavanja na Youtube, gde kao lingvista ukazuje da tekstovi nisu poput duhovnih knjiga koje govore o razvijanju duse i zblizavanja sa Stvoriteljem, vec da je vise poput vojnog dnevnika osvajanja Kananskih podrucja , od strane bica koje nije duhovnog karaktera , vec od krvi i mesa. Biglino je izricito jasan da kao lingvista ne nalazi potporu ideji da Biblija pise o Bogu, govorim o tome kako tu rec danas razumemo u njenoj punini :Stvoritelju Univerzuma , i zivota uopste.

Ugaritski tekstovi ukazuju da je Izraelska istorijska pozadina politeisticka , i da je na tom podrucju bio vrhovni Bog El , koji je podelio teritoriju i dao svojim naslednicima , izmedju ostalih i Baal. Vidim da je vec bilo na ovome forumu gde su koristeni Biblijski tekstovi koji su ukazivali da je I Jahwe dobio jedan od tih delova.

U to, koliko su stari tekstovi pokupili delove iz istorije Sumera , Babilona , Egipta necu da ulazim u detalje. Stvaranje, Potop, Sargon.

Sadrzaj , i svrha Starog zaveta su evoluirali po potrebi vladajuce Religije, uz prepricavanja i nadogradnje. A taj proces nije zaobisao niti knjige Novog zaveta. Ali onima koji zele da veruju to nece predstavljati prepreku. Ne zelim da ratujemo , jer ovo nije nacin razgovora kakav sam ocekivao. Zelim vam svu srecu na vasem putu.
 
Pretpostavljam da knjigu od Kersey Graves niste citali, niti vas zanima da je citate. Sve je u istoj knjizi



Dadoh vam citavu knjigu da bi ste mogli proveriti sve sta zelite da znate vezano za tu knjigu ( "16 razapetih spasitelja"). Sada vam ne odgovara sto sam cak nasao i odakle je citirala ( od Olympiodorusa) . I insistirate da bude napisano u njenoj knjizi. Pa sve i jeste u njenoj knjizi , samo treba sve procitati , nije sve napisano u naslovima poglavlja, ili par citata.
U 4.poglavlju : Cudotvorno i bezgresno zacece Bogova , pri dnu prve stranice tog poglavlja pise:
2.Da bi izgledalo da je u njihovoj koncepciji bila ukljucena Bozanstvena moc i agens.
I ovdje možemo primijetiti da nisu samo Spasitelji za koje se navodi da su to bili
uvedeno u opipljivo postojanje bez ljudskog oca, ali je proglašeno poznatim bićima
i priznati da su ljudi, kao Platon, Pitagora, Aleksandar, Avgust i brojni
drugi. O Platonu jedan autor primjećuje: „Rođen je od Paretonije, a rođen od Apolona, i
ne Aristona, njegovog oca.”
I način, ili proces, i izvor uticaja
koje su Bogovi i Spasitelji stvorili, čini se da su bili različiti u različitim...
O чему ми причамо ? О Платоновом рођењу или о божанском Платоновом учитељу који је наводно отишао у небо ?
Ви неком дајете књигу, то није аргумент.
Малопре сте рекли да је књига чак из 19 века, па то није доказ да је нешто тачно.
Не могу ја тражити доказе које ви треба да нађете да потврдите ваше тврдње.

С обзиром даје Платон као философ мало писао о Богу, задатак није тежак.
Ко је то божански Платонов учитељ који је како ви тврдите отишао у небо ?
Зашто избегавате одговор на питање ?

Или да кажемо овако - нигде не пише то што ви тврдите осим у тој књизи. Фалсификат. Очигледан. Платон није никада имао божанског учитеља који је отишао у небо.
Пробајте да дајете чињенице а не лажне књиге и лажне тврдње, биће лакше. Данас је све проверљиво, нема смисла да се служите са лажима.
 
O чему ми причамо ? О Платоновом рођењу или о божанском Платоновом учитељу који је наводно отишао у небо ?
Ви неком дајете књигу, то није аргумент.
Малопре сте рекли да је књига чак из 19 века, па то није доказ да је нешто тачно.
Не могу ја тражити доказе које ви треба да нађете да потврдите ваше тврдње.

С обзиром даје Платон као философ мало писао о Богу, задатак није тежак.
Ко је то божански Платонов учитељ који је како ви тврдите отишао у небо ?
Зашто избегавате одговор на питање ?

Или да кажемо овако - нигде не пише то што ви тврдите осим у тој књизи. Фалсификат. Очигледан. Платон није никада имао божанског учитеља који је отишао у небо.
Пробајте да дајете чињенице а не лажне књиге и лажне тврдње, биће лакше. Данас је све проверљиво, нема смисла да се служите са лажима.
 

Prilozi

  • Plato1.png
    Plato1.png
    868,5 KB · Pregleda: 1
  • Plato2.png
    Plato2.png
    907,8 KB · Pregleda: 1
  • Plato3.png
    Plato3.png
    835,4 KB · Pregleda: 1
O чему ми причамо ? О Платоновом рођењу или о божанском Платоновом учитељу који је наводно отишао у небо ?
Ви неком дајете књигу, то није аргумент.
Малопре сте рекли да је књига чак из 19 века, па то није доказ да је нешто тачно.
Не могу ја тражити доказе које ви треба да нађете да потврдите ваше тврдње.

С обзиром даје Платон као философ мало писао о Богу, задатак није тежак.
Ко је то божански Платонов учитељ који је како ви тврдите отишао у небо ?
Зашто избегавате одговор на питање ?

Или да кажемо овако - нигде не пише то што ви тврдите осим у тој књизи. Фалсификат. Очигледан. Платон није никада имао божанског учитеља који је отишао у небо.
Пробајте да дајете чињенице а не лажне књиге и лажне тврдње, биће лакше. Данас је све проверљиво, нема смисла да се служите са лажима.
Evo , sav tekst koji sam spominjao iz knjige "16 razapetih spasitelja" sam osvetlio zutom bojom da vam je lakse procitati. Bez prevoda, u originalu kako i pise. Nadam se da se necete hvatati jedne recenice , vec fino procitati u kontekstu. Od Olimpiodorusa (istoricara) , nisam sada nista postavio da vas ne bih zbunjivao, a i zamolili ste da bude iskljucivo iz prve knjige. Mozete lako primetiti da je jedino Bozansko bice koje se spominje u vezi sa Platonom njegov nebeski otac , Bog Apolon. Tako da zamisljati kako se radi o Sokratu ( za kojeg nisam nasao nikakvu vezu sa mogucim Bozanskim poreklom) kao Bozanskom ucitelju skroz otpada. I ako procitate pazljivo tekst podvucen zutom bojom, videcete da autorica knjige nakon sto je zavrsila prethodne recenice , (opisuje dugacak vremenski period pre Hrista i Hriscanstva), gde govori o 20 Isusa Hristosa koji su nakon sto su postavili temelje za spasenje Sveta , uzneli se na nebo. Zatim nastavlja sa spiskom od 35 imena , gde opisuje da su svi oni primili Bozanske pocasti, vecina bili postovani kao bogovi, ili kao sinovi bozji, vecinom bili inkarnirani kao hristovi, spasitelji, mesije ,posrednici, ne mali broj od njih rodjen od djevice, poneki od njih ispunjavajuci karaktere gotovo identicne Isusovom... Nije rekla da svi sa spiska bivaju uzneseni na nebo. To je vasa interpretacija , fokusirana na 5 reci , bez citanja prethodne stranice, na kojoj insistirate bez popustanja. Nije puno procitati stranicu pre, i odlomak nakon izlistanih 35 imena, zar ne?

A to o cemu mi pricamo ste zakamuflirali insistiranjem o tome ko je Platonov nebeski ucitelj koji se uzmeo na nebo. Ono o cemu mi razgovaramo je da prica o Hristu nije unikatna . Niti da je kroz istoriju on bio jedini Boziji sin , rodjen od device...pa tako dalje. I on je poslednji u hronoloskom redu. Tako da nije nemoguce da je neko sastavio lik ( i delo) Hristovo , bazirano na literaturi tog vremena , a ne neophodno na Sinu Bozjem koji se rodio za vreme cara Augustusa.

Slazem se sa vama da knjiga iz devetnaestog veka nije dokaz o tome da je nesta tacno. Sta tek reci o knjigama koje su sastavljali iz brda svezaka , od kojih za vecinu i nemaju originale, u cije sastavljanje su se upetljale verske fanaticke organizacije , kao i paganski carevi i njihov korumpirani sistem, i da je za autenticnost te kolekcije knjiga za cije autore se vecinom i ne zna , tj ne moze potvrditi da su to zaista oni bili( cija imena su na pocetcima njihovih svitaka), stala kao garant organizacija koja je poznata u svetu vise nego i koja druga organizacija po svojim falsifikatima, i delima koja su cisti produkt fantazije?

Svakako da razumem da ste lako prepoznali da ovih 16 navedenih slucajeva , nema sanse da su bili sinovi Bozji , niti rodjeni od device , i tu se slazem u potpunosti sa vama. Jedino me malo cudi da svoju kriticnost niste sacuvali u slucaju (vremenski) poslednjeg sina Bozjeg ?

Razumem i to da ste prozreli u pravu prirodu svih Bogova koji su se pojavili na pozornici ovoga sveta od pamtiveka pa do danas. To je jako velik procenat ispravnih zakljucaka, 99.99% Cestitam! Jedna mala omaska na koju je palo i drugih 4.3 milijarde i nije tako veliki kiks. Zasto vasa formula prosudjivanja nije radila u poslednjem slucaju , zaista ne znam.

Opet, nemojte biti razocarani, ako jednom dosegnete ucinak od 100% . Postoji nebeski Stvoritelj , jedino tesko ga je prepoznati jer je toliko drugaciji od ovog kojeg veruju 4.3 milijarde. On nema strasne sudove , kazne , vojne pohode , ne plasi one koji ga vole paklom i slicnim idejama. A ne preti niti onima koji su zaboravili ko su, i idu nekim drugim putem.Svi se na kraju vratimo nasem Stvoritelju, ukljucujuci i vas i mene , postovani prijatelju. Rekao bih i brate , ali necu da vas izazivam jer ce te opet da silazite ispod svog nivoa i koristiti neprikladne reci, koje se sluze da se ukalja neciji moralni karakter. Srdacan pozdrav.
 

Back
Top