Zasto nema milionskog protesta?

Protesti su budalaština kao što vidimo i na Zapadu. Protestuju i ne dobiju NIŠTA osim eventualno batina i uništenog zdravlja.

Protesti imaju smisla samo ako su organizovani od strane nekoga ko ima moć i finansije.

Prema tome, ako ti se protestuje, prvo nađi istomišljenike, pa smislite nešto konkretno (ne gluposti tipa NEĆU POSKUPLJENJA, 'OĆU PARE nego neki konkretan plan i predlog o tome kako rešiti konkretan problem i to tražiti), pa tražite sponzore i neku zaleđinu ko će stati iza vas, pa u akciju.

Ili misliš da je smisleni protest - skupila se rulja sa Krstarice, ide ulicama i viče UUUAAA! DOLE VLADA! ??? :lol:

Ta vremena su odavno prošla, ako su ikad i postojala, što nam i situacija na Zapadu pokazuje. Ako gomila Nemaca, Francuza ili Holanđana protestuje i ne pojave se ni kao vest u novinama i o tome ne bi ni znao da nije Twittera i sličnih društvenih mreža, a kamoli da ih neko uvažava i sluša, šta očekivati ovde?

Demokratija je umrla. Ako je ikad igde i postojala ili je oduvek bila šarena laža za narod kao i sve druge slične ideologije...
 
Znam da to pričaju, ali to je nemoguće.

Naime šta ako je neki Amerikanac posedovao $100 što je bilo 120 DEM.

Onda ispada da počevši od 2002. godine taj Amer odjednom ima samo 60 DEM
Znas kako, upravo je tako bilo, ko god je presao sa DEM na EUR. Evo, recimo za platu od 100DEM 1992-3 si mogao 20 puta da jedes u restoranu i popijes
dva pica.
Sada ako nadjes za 25 evra na konju si. Dakle, tadasnjih 5 DEM je vredelo kao sada 25 evra ili pet puta vise.
Dakle sadasnja navodno prosecna plata od 500 i kusur evra vredi isto kao plata od 100DEM 1992-3
 
Znas kako, upravo je tako bilo, ko god je presao sa DEM na EUR. Evo, recimo za platu od 100DEM 1992-3 si mogao 20 puta da jedes u restoranu i popijes
dva pica.
Sada ako nadjes za 25 evra na konju si. Dakle, tadasnjih 5 DEM je vredelo kao sada 25 evra ili pet puta vise.
Dakle sadasnja navodno prosecna plata od 500 i kusur evra vredi isto kao plata od 100DEM 1992-3
To mi je čak rekao i jedan Italijan, ali ne verujem.

Evo kako ja to računam. Pronađeš neki kalkulator inflacije za 30 godina

https://www.inflationtool.com/euro

DBF32695-D974-4CA3-A85B-FF4E1B9968D3.jpeg

Znači jeste došlo do porasta cena od 75% za 30 godina, ali to je manje od 1% godišnje
 

Back
Top