Zasto ne treba glasati vise ni za jednu partiju

ernauton de carmainge

Domaćin
Banovan
Poruka
4.363
Vecina ovde su ili clanovi ili simpatisu manje-vise neku odredjenu stranku od ovih koje su na sceni gotovo od kako je uvedeno visestranacje. I uvek se za svake izbore glasa za iste ljude, za iste stranke i uvek se samo krug okrece, a ljudi se ne menjaju. Demokratija nije menjanje stranaka na vlasti vec menjanje ljudi na vlasti. a

Sve partije na nasoj usranoj pol. sceni (bukvalno usranoj) participirale su u vlasti na ovaj ili onaj nacin i pravile razne koalicije. Evo nekoliko razloga zasto ne treba glasati za svaku od ovih partija, a vi dodajte jos cega se setite. Naravno, bilo bi lepo da damo objektivne razloge, ne ona nagadjanja i licne antipatije tipa Kostunica je mlitav, Ceda je narkoman. Takodje, predizborna obecanja ne treba previse uzimati u obzir, s obzirom da nijedna od njih kada je bila na vlasti svoja obecanja nije ispunjavala itd.:

DS:

Lider stranke istovremeno i predsednik drzave, ne postoji razdvojenost funkcija pa se sve koristi za licnu i promociju stranke. Kao vodeca stranka u vlasti doveli do partokratije u najrigidnijem obliku, koja otvoreno prelazi u nepotizam (osim partije, neophodan uslov je i srodstvo ili da ste bivsi predsednikov ucenik). Preko noci `zaboravili` da je Dacic bio Slobin `glasnogovornik` i izgradili najvecu ljubav sa onim koji ih je nazivao sacicom izdajnika i stranih placenika`. Stavise dali mu policiju na upravljanje. Neki zaboravljeni kadrovi iz Slobinog perioda vratili su se na velika vrata. Gomila visokopartijaca ima svoje privatne firme, koje izuzetno posluju u sred perioda teske ekonomske krize.

G17 plus:

Partiju su tokom vremena napustali ili su iz nje proterani Labus, Markovic, Antic... Jedini kome mesto nikad nije bilo ugrozeno je bio Dinkic. O obecanjima i lazima ne treba previse trositi reci, ako nista drugo, dovoljan je razlog zasto ne treba glasati za njih to sto ce Tomica Milosavljevic i dalje biti ministar zdravlja. Takodje, ne treba zaboraviti ni da je bivsi guverner dao ostavku na to mesto najvise zbog nesuglasica upravo sa Dinkicem. Kada se tome doda da G17 drzi osim ministarstva ekonomije, ministarstvo za NIP i ministarstvo finansija, jasno je ko drzi sve srpske pare u rukama.

SPS:

Treba li ista reci? Ljudi koji su zbaceni 5. oktobra ponovo jasu, drzeci znacajna ministarstva, od policije do prosvete. O obrazovanju nase omladine Zarko Obradovic misli sve najbolje, a to sto smo redovno na nekakvim testovima negde na zacelju, tumaci tako da ce se za koju godinu pokazati pravi napredak. Uz podrsku Palme i penzionera, SPS je postala cak i najmocnija stranka bez koje nema vecine, a kako stvari stoje, jedina je stranka sa kojom svi mogu i zele da prave koaliciju, od SRS i SNS, preko DSS i DS, tako da glasanjem za bilo koju partiju, budite uvereni da cete opet videti SPS na vlasti.

.
 
DSS:

Iako nikad nisu zvanicno usli u koaliciju, takodje su surovali sa SPS i dobili njihovu podrsku za vreme svog mandata. Naravno, Vladu su napravili sa takodje neizbeznim G17. Kostunicina parola je prosta: jednom premijer uvek premijer. Bez obzira na broj glasova, Kostunica je pokazao da ne zeli da bude ista drugo do premijer, odbivsi cak da udje i u skupstinsku klupu. Vecina drugih partija ce ga izbegavati upravo zbog toga sto znaju da on nece drugo mesto osim tog. Na celu policije je drzao Crnogorca (kao i na celu BIA i uopste na gotovo svim rukovodecim polozajima u policiji) koji je u mladosti obijao trafike i to nije smatrao mnogo strasnim. Zamera mu se da se okruzio losim ljudima, a on je inace dobar covek. Ali, s kim si takav si, kaze nas narod.

SNS:

Kazu, izdao je svog kuma, a nece narod i drzavu. Ako se i manemo kumstva, ne treba zaboraviti da je ovaj dvojac takodje vrsio vlast u koaliciji sa Slobom, iz cega pamtimo nekoliko cuvenih zakona.
Sudeci po onome sto se trenutno desava, clanstvo SNS se osipa sirom Srbije, a glavni razlozi kako navode ovi `otpadnici od otpadnika` su to sto dvojac na celu dovodi na stranacke polozaje iskljucivo rodbinu i ljude sumnjive proslosti, neretko sa podebelim dosijeima u policiji. Na stranu i to, nikakav jasan program se ne nazire od ove partije. Cas su za odbranu kosova, cas za EU, cas i za jedno i za drugo cime podsecaju na debilni DS. Kao najozbiljniji takmac demokratskoj stranci, nisu izneli nijedno resenje bilo kog problema zbog cega bi iko trebalo da glasa za njih. Kao sto DS koristi argument da se glasa za njih `zato sto su ovi drugi gori`, glavni argument SNS je `glasajte za nas da smenimo njih`.

SRS:

Sta reci o partiji kojom rukovodi jedan covek na takav autokratski nacin da niko osim njega ne sme nista da kaze, mada on vec sedam godina nije u Srbiji? Sta reci o partiji koja je izvodila svakakve jadne predstave u ionako jadnoj skupstini, a gadjanje cipelama njena poslanica je prokomentarisala `da je to ucinila jer je poceo da im pada rejting`.
Takodje, redovna je pojava da gotovo svi mladi koji se nametnu iole normalnim ponasanjem, brzopotezno napustaju ovu stranku koju u najboljem svetlu predstavlaju tri zene poznate po kletvama. Takodje, bili u vlasti sa SPS u nekoliko navrata 90-ih.
 
LDP:

Stranka koja je bukvalno bez clanstva stigla do skupstinskih fotelja. Dobra i ocigledno skupa kampanja je u tome pomogla, a pitanje je odakle novac za takvo reklamiranje jednoj mladoj partiji. Ono sto se sigurno moze reci za lidera ove stranke je da je imao kontakte sa ljudima iz podzemlja sto je poznato i javnosti, a sto ni on nije negirao (ako su i ostali imali, to bar javno nije poznato).
Kampanja koja ga je dovela na vlast vodjena je parolama, parafraziram, `Srbiji su potrebne promene, potrebni su nam novi ljudi...`
Po ulasku u skupstinu, poslanici su postali, ponovo, Mile Isakov, Vesna Pesic, Zarko Korac, Natasa Micic, Vladan Batic, Nenad Canak. Novih ljudi nije bilo ni za lek.

Sto se ostalih, sada vec minornih partija tice, poput SPO, LSV, NS i slicnih, svoje mesto traze i naci ce verovatno u dilu sa nekom jacom, po svemu sudeci DS ili SNS.

Da li treba pomenuti da su svi ljudi na celu ovih partija otkad postoje ili bar nikad nemaju protivkandidata, osim tek ponekad jednog i to fingiranog, da bi `izgledalo demokratski`?
Treba li pomenuti da veliki broj njih sada gura vec svoj cetvrti, pa i peti poslanicki mandat? Da su neki vec 15-20 godina u poslanickoj fotelji, za sta ce primati penziju?
Treba li pomenuti da u svakoj stranci ima nekih `uticajnih` likova koji nikad nigde nisu nista radili osim sto su se bavili politikom (Dacic, Vucic, Ceda, Mladenovic itd.)?
Treba li pomenuti da vecina njih vrsi raznorazne dodatne funkcije oje cesto nemaju nikakve veze sa politikom (sportski odbori, odbori u institucijama kulture itd.)
Konacno, treba li reci da je u vreme svih vlasti od `90. na ovamo bilo gomile afera u kojima je obicno pljackana drzava, odnosno narod?

Ako opet glasate, znajte da cete glasati za iste ljude. Ako opet glasate, znajte da ce oni za koje ste glasali napraviti koaliciju sa onima za koje nikad ne biste glasali, da ce opet biti gomile ucena manjih stranaka, gomile ministarstava i drzavnih funkcija koje bi trebalo da budu raspodeljene na zadovoljstvo svih partija, jer nije moguce da jedna partija ima apsolutnu vecinu.

Konacno, bilo bi lepo da se ovde ne pojavi ijedan partijski poslusnik koji ce braniti svoju partiju zbog neke crkavice ili nekog smesnog odbornickog mesta u svom selu, ali naravno, to je u Srbiji nemoguce.
 
SRS:

Sta reci o partiji kojom rukovodi jedan covek na takav autokratski nacin da niko osim njega ne sme nista da kaze, mada on vec sedam godina nije u Srbiji? Sta reci o partiji koja je izvodila svakakve jadne predstave u ionako jadnoj skupstini, a gadjanje cipelama njena poslanica je prokomentarisala `da je to ucinila jer je poceo da im pada rejting`.
Takodje, redovna je pojava da gotovo svi mladi koji se nametnu iole normalnim ponasanjem, brzopotezno napustaju ovu stranku koju u najboljem svetlu predstavlaju tri zene poznate po kletvama. Takodje, bili u vlasti sa SPS u nekoliko navrata 90-ih.

Da bi utvrdio da neko autokratski vodi partiju prvo se moraš učlaniti u istu. Ja sam tu deset godina i tvrdim da to nije tako ;) Dok je Šešelj bio u Srbiji stranka je vođena daleko demokratskije nego što je posle vodio Toma ili sad pijani Todor. Ne kažem da neko treba da glasa za njih ako mu se ne dopada program stranke ali ovo o čemu ti pričaš nije argument.

Koji mladi i normalni su napustili tu stranku (valjda ne računaš naprednjake u mlade i normalne)? Daj jedno ime! :mrgreen:

P.S. A ta što baca cipele možda ima dublji razlog za to ;) :zima::zima2:
 
Poslednja izmena:
Ја сигурно нећу гласати ни за кога (а траје то већ ихааај) ........................ а главни разлог за то је што не желим да будем ничији саучесник, или да се осећам лоше што сам неком хохштаплеру дао мандат за сва срања која нам приређује!
 
na primer uzmemo hipoteticki da ne glasamo ni za jednu partiju

sta se desava?

pa desava se da sadasnje ostaju na vlasti doveka

jer oni imaju svoje ljude koji po zadatku glasaju

i sta se time postize?

da ovi sdasnji ostaju DOVEKA NA VLASTI

zato je uloga avanturiste JASNA

NJEGOVA ULOGA JE DA OSIGURA DS-U OSTANAK NA VLASTI SA OVIM GLUPIM PREDLOZIMA
 
Ako opet glasate, znajte da cete glasati za iste ljude. Ako opet glasate, znajte da ce oni za koje ste glasali napraviti koaliciju sa onima za koje nikad ne biste glasali, da ce opet biti gomile ucena manjih stranaka, gomile ministarstava i drzavnih funkcija koje bi trebalo da budu raspodeljene na zadovoljstvo svih partija, jer nije moguce da jedna partija ima apsolutnu vecinu.

Konacno, bilo bi lepo da se ovde ne pojavi ijedan partijski poslusnik koji ce braniti svoju partiju zbog neke crkavice ili nekog smesnog odbornickog mesta u svom selu, ali naravno, to je u Srbiji nemoguce.

Da bi utvrdio da neko autokratski vodi partiju prvo se moraš učlaniti u istu. Ja sam tu deset godina i tvrdim da to nije tako ;) Dok je Šešelj bio u Srbiji stranka je vođena daleko demokratskije nego što je posle vodio Toma ili sad pijani Todor. Ne kažem da neko treba da glasa za njih ako mu se ne dopada program stranke ali ovo o čemu ti pričaš nije argument.

Koji mladi i normalni su napustili tu stranku (valjda ne računaš naprednjake u mlade i normalne)? Daj jedno ime! :mrgreen:

P.S. A ta što baca cipele možda ima dublji razlog za to ;) :zima::zima2:

na primer uzmemo hipoteticki da ne glasamo ni za jednu partiju

sta se desava?

pa desava se da sadasnje ostaju na vlasti doveka

jer oni imaju svoje ljude koji po zadatku glasaju

i sta se time postize?

da ovi sdasnji ostaju DOVEKA NA VLASTI

zato je uloga avanturiste JASNA

NJEGOVA ULOGA JE DA OSIGURA DS-U OSTANAK NA VLASTI SA OVIM GLUPIM PREDLOZIMA

I tako...prolazi Srbija...
 
na primer uzmemo hipoteticki da ne glasamo ni za jednu partiju

sta se desava?

pa desava se da sadasnje ostaju na vlasti doveka

jer oni imaju svoje ljude koji po zadatku glasaju

i sta se time postize?

da ovi sdasnji ostaju DOVEKA NA VLASTI

zato je uloga avanturiste JASNA

NJEGOVA ULOGA JE DA OSIGURA DS-U OSTANAK NA VLASTI SA OVIM GLUPIM PREDLOZIMA



Ne verujem da baš svi koji glasaju to rade "po zadatku"
Ljudi jednostavno veruju u svoje demokratsko pravo, žele da ga iskoriste i verovatno uvek i iznova veruju i nadaju se da će baš ovi izbori doneti kakvu takvu promenu na bolje.
Problem je u nepostojanju boljeg od dva, tri...zla.

Postavljač teme je upravo i naveo da se od ovde postojećih opcija teško opredeliti za bilo koju od njih.
 
Poslednja izmena:
Nigde ne pomenu lajtmotiv političkog programa svake od njih... napljuvati protivnika da bi se skrenula pažnja sa sopstvene nesposobnosti za išta drugo sem za krađu na svakodnevnoj bazi.
'Gospodine, vi ste lopov!' ...
'Da, ali ne možete me osuđivati, vi ste još veći!'...

Poenta je biti MANJI lopov... u državi u kojoj se porazumeva biti lopov.
 
Неелита

Светомир Марјановић
среда, 29. децембар 2010.

Политичка елита води прави рат против својих грађана


Наслушаћемо се и нагледаћемо се, наредних дана, разних анализа, прегледа, објашњења, шта је све владајућа коалиција урадила у 2010. Министри ће се скромно хвалити, безброј пута поновити глупу фразу „увек може боље" и да их је економска криза омела да остваре своја обећања. Опозиција ће их критиковати, тражиће ванредне изборе, оставке...

Међутим, ништа не може сакрити ни поправити реалну и праву слику данашње српске политичке елите: она је првенствено необразована, политички и национално недорасла тренутку у коме живимо, саможива, алава, корумпирана, неосетљива на проблеме других. Онај мали број данашњих политичара, који се не уклапа у овај рам, само је изузетак који потврђује правило.

Политичка елита данас води прави рат против својих грађана. Рат за сопствени опстанак на власти! Уместо да ураде што могу за оне који су их гласовима довели на функције, политичари их кажњавају својим нерадом, неспособношћу, неодлучношћу да се крене у решавање проблема. Наша политичка елита је спремна да троши дане и дане на питање да ли Србија треба да уђе у НАТО, а не уме да реши проблем несташице млека!

За њих није проблем што су због игара око курса динара сви грађани осиромашени, што паметне терају из земље, а пензионере доводе пред контејнере. Јер, важно је да смо „лидери у региону"! Важније је да ли неко треба да иде на доделу Нобелове награде, него да помогну студентима. Није их срамота да пресецају врпце на сваких пет километра аутопута који направе! Говоре о реконструкцији Владе уместо да смене неспособне министре! Уместо да реформишу судство, праве нове подобне судије, уместо борбе против корупције имамо све богатије политичаре!

И како онда та елита може да реши и нека озбиљна питања: куда Србија треба да иде и како треба да изгледа; да ли смо спремни за трку ка ЕУ; како желимо, а како је могуће да решимо проблем Косова; с ким од великих желимо да будемо партнери; шта смо спремни да жртвујемо; како да се боље лечимо, хранимо и имамо више енергије?

Никако!


Србији треба нова елита која ће наћи нека нова решења за проблеме и људи који ће бити спремни да их спроведу. Не говорим о ванредним изборима и промени власти, већ о промени размишљања. То су урадили готово сви око нас, што је доказ да може.

(Прес)
---------------------------------------------------------------------------------------

Само потпуно нови људи !
Доста смо гледали и ове фаце из квази-опозиције, скоро 20 година.
Сви су исти ... банда лопова !
Или да народ неке јавно линчује ... па свака наредна власт нек се мисли !
 
Пренето


Oво је Србија – Ало!


Јутрос на столу поред неких намирница за ручак нашао и новина Ало! Нисам се баш претерано обрадовао, јер не могу да схватим пензионере (међу које спада и моја баба) који бацају по 15 динара дневно на ово што се, ни сам не знам зашто, зову новине.

Ипак, отворио сам да прелистам. Обично на насловној ових новина буду информације без којих заиста не могу да замислим свој живот – ко се ватао на Фарми, да ли Маријан Ристичевић бије жену, шта Екрем прича о сексу и ко се кад самозадовољавао.

Отварам прву страну и прво што боде очи је Бисер дана. Уочио сам појаву са именом Ненад Чанак. Морао сам да прочитам коју је дубокоумну мисао сад поделио са нама. Прича о томе да нас од недела у Вуковару неће опрати ни Дунав ни сава. Гледам га онако подгојеног и питам се докле овај човек може да лупа. Док се он возикао моторима неки су гинули на фронту. Они који су наређивали недела и зарађивали на њима сада су његове колеге. Покушавам да не мислим на господина који ни сам није вредан тога да се нервирам око њега и гледам која је најважнија вест. То је вест о томе да ће наш вољени председник да се од операције ноге опоравља у Хрватској! Ако, то је лепо, ионако не познаје добро историју па инсистира на новом помирењу са овим ''народом''. Али уз то наслов је да ће му друштво правити његова миљеница Северина! Прво, зар човека који треба да својим примером утиче на омладину није срамота да говори о томе како му је ова порнићарка ''миљеница''. Алооо, бре! Па таквој особи би требало забрањивати појављивање у Србији. Не зато што је из Хрватске, иако многи воле да чују тај ''разлог'' па да крену са тиме како сам ксенофоб. Не, већ зато што је Северина отворено подржавала све душмане србског народа. Давала је подршку Туђману за време рата, а оно што је најневероватније је то што пружа подршку и Шиптариа и жеи им да се изборе за своја људска права, јер су, забога, угрожени. Други разлог је тај што оваква особа даје деци лош пример. Не само због већ застарелог порнића, већ због самих наступакада пева у минићу. Овакве особе не треба да буду узор нашој деци, али како им то објаснити кад се председник јавно поноси тиме!

Следећи је текст о томе како је карта Србије без Косова приказана у Дневнику на РТС-у. Не сматрам да је то неки скандал или да су сд тиме признали Косово. Они индиректно (као и сви медији) признају незавсно Косово сваки пут када поменувши Тачија, уместо злочинац кажу премијер Косова.

Онда ме информишу да ће Дачић Нову годину чекати у Бразилу! Ако, нек му је срећан пут. Неко из провинције не може до Београда да оде једном годишње а он ће до Бразила да одигра неку Самбу...

Очи ми боде мали текст о томе како је просечна плата у Србији 34 444 динара. О благо нама! Па ми чак ни немамо појма да живимо у држави благостања! Хвала вам што нам својим платама поправљате просек! А шта би једна петочлана породица могла са једном просечном платом? И да ли баш свако има плату? И колика је незапосленост?

Бес ми прелази у сажаљење, а онда назад у бес. Читам вест о несрећним Настићима! Боже, колико је неправде на свету! Једноставно нестаје свака реч, сваки коментар на ово. И како им помоћи, како им пружити подршку! Ово је теже и од земљотреса. Кућа ти се сруши, направиш нову, скупи се, а шта ћеш кад ти одузму децу???

А онда креће оно најзанимљивије! Против Младена Обрадовића коначно је подигнута оптужница. Коначно су смислили за шта да га оптуже. Као у најцрњем добу диктатуре, хапсе унапред, измишљају, и на крају осуде...Младен је у притвору јер постоји опасноста да понови кривично дело (које!?) и постојање тешких околности под којима је дело извршено! Кажу да је ухапшен јер је орагнизовао насиље! За то може да добије казну од десет година затвора!!! Може ли нормалан човек да поверује у овако нешто! Како један човек може да организује хиљаде људи који желе да покажу да мањина не сме да влада већином. Благо њему кад може да организује и држи под својим утицајем толики народ! Али трагично је то што казна за то ''дело'' може да иде и преко десет година! Два дана да листате странице црне хронике наћићете десет примера за мање казне за убиства, силовања... А шта рећо о полицајцу који је секао ножем малолетног навијача Рада! Он је пуштен на слободу, неће да утиче на сведоке, и неће да опнови дело! А уз то, морате да га сажаљевате јер, забога, има тешке последице због тога што је секао дете! Па и ја би имао последице!

А онда се на сву причу о полицијској тортури надовезује певаљка Романа. Она нас обавештава како је дотакла дно живота, пакала целу ноћ у ћелији и то само зато што је мортус пијана возила кола (вероватно је у питању био Југо и возила 50 на сат... сиротиња, нема се!). И сад ми треба и њу да сажаљевамо! Прво, то ме одмах подсети на случај још једне стриптиз... овај, певаљке, Ане Николић која је после лумповања возила мртва пијана, трезнила се у затвору и ујутру пуштена кући! Искрено, баш ме брига за приватни живот ових сподоба, али како је могуће да оне две после трежњења иду кући, а неко за много мање прекршаје остаје месец дана у затвору! Ајде, нек ми дотична то објасни, уместо што оплакује своју судбину у новинама!

Оооо, па ја сам то стигао до ВИП стране! Мука ми припадне кад видим ко је та елита. Ту је најновији извештај са Фарме, једва чекам да видим ко је кога преварио, ко се ватао ко кога псовао и ко је показао гаће! Опа, ту је и највећа сподоба данашњице – непреваиђени Боки 13! Обавештавају ме како је то чудовиште показало ''батак'', праћено сликом од које ми је (није фолирање) припало мука! Алооо, људи! Па ко дозвољава да се ово створење слободно шета улицом, појављује на телевизији!? Како ћете објаснити деци зашто се неки чика облачи као женско!? Па јел треба деца то да гледају!? Како то да нико не жели да се побуни против Фарме! Стављају да је забрањено деци до 12 година да гледају филм Бој на Косову, може, јелте потресно да делује на њих, али је препоручљиво да гледају Фарму! Некад су се деци читале бајке, приче, песме, некад су се поред камина препричавале славне историјске битке, а сада деца и родитељи заједно уживају у чарима које на пружа ружичаста телевизија! Одговорно твродим да је ПИНК најодговорнији за пропадање наше нације! Може У92 да објављује Инсајдер, анти-српске вести, да лупа о свему и свачему, али ово што ради ПИНК годинама је систематско уништавање здравог разума једне нације!

И тако стигох до краја новине. Само сам још нервзнији него кад сам је узео! Боже, у каквој то држави живимо!?
:ok:
 
na primer uzmemo hipoteticki da ne glasamo ni za jednu partiju

sta se desava?

pa desava se da sadasnje ostaju na vlasti doveka

jer oni imaju svoje ljude koji po zadatku glasaju

i sta se time postize?

da ovi sdasnji ostaju DOVEKA NA VLASTI

zato je uloga avanturiste JASNA

NJEGOVA ULOGA JE DA OSIGURA DS-U OSTANAK NA VLASTI SA OVIM GLUPIM PREDLOZIMA

Дефетизам који избија из сваке речи целог тог клана,
не само Џаволка,

да сам случајно написао Хајван, z:mrgreen:
исти би ме пријавио, :tajna:
а Шојка запуцала витаминче само тако, :azdaja:
али нисам, :plez:
мада су то синоними ...

Ко разуме - схватиће ...

:deda::deda::deda:
је више него очигледан ...

И уређивачка политика је таква,
мада није на нама да о томе нешто коментаришемо ...

Нит' нас је ико са кићеним звао
нит' ће ико заплакати ако одемо ...

Сагледавају креатори ЕУРОпског пута и сами
да су луле испушене,
па сад покушавају да умање своју улогу у пропасти,
а при томе бесомучно цвиле за изгубљеним,
а ничим заслуженим,
привилегијама
да једном у животу,
макар и анонимно
буду "Власт"
Моћ,
Снага ...
Јер то у реалу
нити су кад могли,
нити ће икада бити у позицији да буду ...

Фрустрација, бес због одузете "диригентске палице"
је јача од рационалне процене и објективног односа
према политици која их је у такав положај утерала ...

Жалим их ....
 
Ne verujem da baš svi koji glasaju to rade "po zadatku"
Ljudi jednostavno veruju u svoje demokratsko pravo, žele da ga iskoriste i verovatno uvek i iznova veruju i nadaju se da će baš ovi izbori doneti kakvu takvu promenu na bolje.
Problem je u nepostojanju boljeg od dva, tri...zla.

Postavljač teme je upravo i naveo da se od ovde postojećih opcija teško opredeliti za bilo koju od njih.

Постављач теме је излио жуч ...

Преварен, разочаран, обесправљен и немоћан ...

.

А када је он већ у том стању,
када је савршено свестан да неповратно тоне
у беду и јад због сопствене наивности,
покушава да што већи број људи
са којима комуницира на овај или онај начин,
повуче за собом,
чисто да не би био усамљен
у пропадању свом ....
 
Gomila visokopartijaca ima svoje privatne firme, koje izuzetno posluju u sred perioda teske ekonomske krize.

Te firme obavljaju poslove koje finansira država. I da, naravno da to nije sukob interesa, korupcija...čist biznis :lol:


P.S. Srbiji treba 60% nevažećih listića na sledećim izborima...i to izlaznost da bude 80% minimum.
 
Poslednja izmena:
Постављач теме је излио жуч ...

Преварен, разочаран, обесправљен и немоћан ...

.

А када је он већ у том стању,
када је савршено свестан да неповратно тоне
у беду и јад због сопствене наивности,
покушава да што већи број људи
са којима комуницира на овај или онај начин,
повуче за собом,
чисто да не би био усамљен
у пропадању свом ....

mar_comm-e, nevezano za postavljača teme, zar nije tvoj opis prikladan za svakog razočaranog bivšeg glasača u ovoj zemlji?
Zar to nije stanje uma većine koja je želela promene za vreme Miloševića ali svakako nije očekivala sadašnje stanje stvari?
Ja ne bih a priori osuđivala svoje (ili u ovom slučaju tvoje) neistomišljenike.
Trudim se da razumem šta nam se ovo dešava....znam, suludo je, ali pokušajmo zajedno pronaći izlaz!
 
Poslednja izmena:
Само потпуно нови људи !
Доста смо гледали и ове фаце из квази-опозиције, скоро 20 година.
Сви су исти ... банда лопова !
Или да народ неке јавно линчује ... па свака наредна власт нек се мисли !

Слажем се. Али где су ти људи??
 
na primer uzmemo hipoteticki da ne glasamo ni za jednu partiju

sta se desava?

pa desava se da sadasnje ostaju na vlasti doveka

jer oni imaju svoje ljude koji po zadatku glasaju

i sta se time postize?

da ovi sdasnji ostaju DOVEKA NA VLASTI

zato je uloga avanturiste JASNA

NJEGOVA ULOGA JE DA OSIGURA DS-U OSTANAK NA VLASTI SA OVIM GLUPIM PREDLOZIMA
Све партије имају људе који по задатку гласају, али, укупно узевши, они су у мањини.

Зато предлог да се изиђе и поништи листић јесте у овом тренутку једини смислен.

Све остало је странчарско муљање, шибицарење, и/или подлегање и помагање учешћу новој фарси.
 

Back
Top