Zasto mrzimo islam?

Jednog islamca dobro istuci veži u džak i uzjaši na njega, a drugom postavi sofru i sa njim sedi i jedi i pij, isto ti misli i onaj u džaku i onaj za sofrom. (stara srpska mudrost):hvala:

Najveća glupost koju sam ikad pročitao u svoj celi život. Moj rođak je se pobratio s Srbinom jer mu je spasio život, i tako znam još neke stvari. Mojoj majci je najbolja drugarica Srpkinja. Nisu nikad imale osećaj jedna prema drugoj da je jedna strana ili nešto u tom smislu.

Ta mudrost je iz Turskih vremena :super:
 
Ma koji god samo da je antirista:mrgreen:Znam da mnoge boli ovo što kažem,ali ''hrišćanstvo'' je palo na ispitu...Nema spasenja...Nema raja ni pakla...Postoji samo niz ljudski rađanja koji su lažima ugrađeni u temelje ovog ili onog poretka:neutral:Što bi rekli Covenant u pesmi ''Jihad'',zapravo na javnom nastupu''Da li hoćete da budete dodirnuti rukama boga,ili da BUDETE ONO ŠTO JESTE''...A to je ono čega se svi boje...Kod tih muslimana vlada pedofilija i kojekakvi drugi poroci a sebe predstavljaju kao poslednje branioce ''pravih vrednosti''...
 
Pa niko se nije vratio da posvedoči...Nit mrzim Hrista nit ga volim...Ali,oni što služe toj aveti mrze nas ostale...Mrze i svoju ''pastvu'',mrze svet...Ja koga mrzim to mu više ili manje otvoreno kažem,ali ovi...Ovi vam vezuju povez preko očiju i koriste vas...Ko robove...
 
i sad ti bez poveza cucis na ovom forumu od 2003 god. (jos malo pa mozes od krstarice i penziju da trazis) i to sve bez poveza.
pa dobro ako je tako, ja cesto se raspitujem i pituckam, pa kad cemo saznati tu pravu istinu, ali odgovora nigde, umesto odgovora dobijam odgovore poput tvoga, pljuvacina po hristu i hriscanstvu, dakle ima li te istine potkrepljene cinjenicama i dokazima ili ne, da i mi hriscani progledamo?
 
Najveća glupost koju sam ikad pročitao u svoj celi život. Moj rođak je se pobratio s Srbinom jer mu je spasio život, i tako znam još neke stvari. Mojoj majci je najbolja drugarica Srpkinja. Nisu nikad imale osećaj jedna prema drugoj da je jedna strana ili nešto u tom smislu.

Ta mudrost je iz Turskih vremena :super:

Još si ti mlad pa izgleda da ne znaš da je još uvijek turski vakat. I to naročito u Bosni.
"Žena laže suze prosipljući, a trgovac ruke miješajući, NIKO KRUPNO KO TURČIN NE LAŽE" (P.P.Njegoš):bye:
 
Zdravo svima !
Da pogledamo malo širi kontekst.
Malo sam čitao, i došao do ovih zaključaka.
Očekujem da me ispravite.
Sve religije sveta su istovetne u 95 % slučajeva,
preostalih 5 % su beznačajne finese.
Ni jedna konfesija zvanično ne zagovara mržnju,
sve proklamuju ljubav !
Medjutim, vernici se medjusobno mrze !
Zašto ?
Zato što sve religije i njihovi velikodostojnici tvrde da
samo oni imaju tapiju na Boga / Isusa /Alaha,....itd
da je samo njihova religija ispravna, jedna i jedina.
Ostale su bljak / falš / nevernici, ... itd.
I ne možeš imati drugih bogova, osim mene....
Ne smeš čak imati ni simpatiju za drugu veru !
A, pozadina svega ovoga je je vrlo prizemna.
NOVAC !
Oni žive od tvojih / naših priloga.
Surovo i istinito !
Juče sam na TV video nekog muslimanskog velikodostojnika
iz Bosne, došao u posetu Sandžaku u velikom belom BMW džipu,
koji nije ispod 100 000 eura !
Odakle mu ? Nosio gajbice ?
Doduše, kad pogledam vozni park SPC, vidim da ni oni ne zaostaju,
kao ni ostale konfesije.
Novac je od vernika, od priloga ! Velike su pare u pitanju.
Ne bore se oni za naše duše, već novčanike !
Medjutim, narod, ko narod, primi se,
pa kao navijači, udri po neprijatelju !
I tada, začudo, nikome ne smeta to što su iste vere ?
( Al’ nemaju ISTE dresove ! )
Narod se svadja, pljuje, psuje, tuče, ubija... sve u ime Boga,
kako god da se on zove !
Koliko je kroz istoriju proliveno krvi !
Jesmo li išta zbog toga dobili ?
Mala paradigma :
Znači...ako sam se rodio u Srbiji, i roditelji su mi
pravoslavci i ja sam po automatizmu isto to.
Da sam se rodio u Japanu, bio bih budista.
Sreća je da je Japan daleko, pa se nismo mnogo tukli
u prošlosti, inače bi se mnooogo više mrzeli....
ovako...samo se NE podnosimo....
Vekovima se ratuje, živi u prošlosti, ne oprašta, ...
....PA DOKLE ĆEMO TAKO ...?
Kao što vidite, poštovani čitaoci, nisam religiozan.....
….ALI… to me ne sprečava da verujem u Boga !
 
Još si ti mlad pa izgleda da ne znaš da je još uvijek turski vakat. I to naročito u Bosni.
"Žena laže suze prosipljući, a trgovac ruke miješajući, NIKO KRUPNO KO TURČIN NE LAŽE" (P.P.Njegoš):bye:

Pise ti da si iz Sremske Mitrovice, koliko ja znam to nije u Bosni a drugo svak se drukčije slaze 's Bošnjacima. Ne vazi to za sve Srbe, da i oni tako misle. Ja ih bar znam koji to ne misle (ili se meni cini da ne misle).:think:
 
Gde god postoje veštačke granice između ljudi stvorene od strane religija, političara i drugih zlonamernika, tu će postojati i mržnja i netrpeljivost.

Malo ljudi shvata da su ekstremisti opasni, bez obzira kojoj religiji/stranci/sportskom timu pripadaju.

Ljubite sve ljude jednako, bez obzira na to odakle su i u kog izmišljenog boga (na nebu ili na zemlji) veruju - i biće manje problema.
 
Nadam se da ce neko prokomentarisati moj text...
pozzz
Nesa011
Ceo tvoj komentar je na mestu, i drago mi je da vidim kada neko razmišlja ispravno i zdravorazumski. Ovo što si pomenuo za sport je takođe pitanje novca i moći, jer je sport odavno prestao da bude prosta zabava, sada je to mašinerija za šišanje ovaca isto kao i organizovana religija.

Što se tiče "verovanja u Boga" - tu bih te priupitao šta je to u stvari Bog, i šta menja verovanje i/ili neverovanje u istog? Da li je to njemu bitno ili je tebi bitno?

Pozdrav!
 
Ceo tvoj komentar je na mestu, i drago mi je da vidim kada neko razmišlja ispravno i zdravorazumski. Ovo što si pomenuo za sport je takođe pitanje novca i moći, jer je sport odavno prestao da bude prosta zabava, sada je to mašinerija za šišanje ovaca isto kao i organizovana religija.

Što se tiče "verovanja u Boga" - tu bih te priupitao šta je to u stvari Bog, i šta menja verovanje i/ili neverovanje u istog? Da li je to njemu bitno ili je tebi bitno?

Pozdrav!

pitanje je samo gde je jeftinije šišanje.
 
Gde god postoje veštačke granice između ljudi stvorene od strane religija, političara i drugih zlonamernika, tu će postojati i mržnja i netrpeljivost.

Malo ljudi shvata da su ekstremisti opasni, bez obzira kojoj religiji/stranci/sportskom timu pripadaju.

Ljubite sve ljude jednako, bez obzira na to odakle su i u kog izmišljenog boga (na nebu ili na zemlji) veruju - i biće manje problema.

Mrznja i netrpeljivost ne proizilaze nuzno iz religija, bar ne iz svih, njih proizvode ljudi, a ne religije (u vecini slucajeva)
 
Zdravo svima !
Da pogledamo malo širi kontekst.
Malo sam čitao, i došao do ovih zaključaka.
Očekujem da me ispravite.
Sve religije sveta su istovetne u 95 % slučajeva,
preostalih 5 % su beznačajne finese
.

Odakle ti ovo ?! Ako iole poznajes dogme vecih religija shvatices da su razlike znatno vece, mozda deluju male, ali samo za onoga ko ne shvata sustinu
 
Gde god postoje veštačke granice između ljudi stvorene od strane religija, političara i drugih zlonamernika, tu će postojati i mržnja i netrpeljivost.

Malo ljudi shvata da su ekstremisti opasni, bez obzira kojoj religiji/stranci/sportskom timu pripadaju.

Ljubite sve ljude jednako, bez obzira na to odakle su i u kog izmišljenog boga (na nebu ili na zemlji) veruju - i biće manje problema.

Sa ovim bih morao da se slozim u potpunosti
 

Back
Top