Зашто је пала Крајина?

Uzroci uništenja Republike Srpske Krajine.

  • Srpska izdaja.

  • Hrvatska nadmoć.

  • Kombinacija srpske izdaje i hrvatske nadmoći.

  • Nešto što ću napisati u temi.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
I to je tvoj odgovor ?????

kakva si ti intelektualna gromada

umesto sto i dalje suketas i pises budalastine i razvodnjavas i prikrivas svoju izrecenu budalastinu do sad si mogao lepo da nadjes na internetu podatak od kad se nudi pola bosne srbima ,a onda i da povezes i priznas da si napisao glupost.

Ovako sam sebe kanalis


Dakle dobio si demant da pad republike srpske krajine nije bio uslov za nastanak republike srpske


a inace ja sam ziveo u vreme o kome pises i pratio desavanja ,vrcinu stvari se secam ,a da si i ti ziveo umeo bi barem da povezes kad je sta bilo nudjeno...balavce



dakle buncas sam i izmisljas dogadjaje ,
Ja sam zziveo na Marsu pa nisam sve pohvatao,zato imam tako pametne kao ti koji su iz Srbije mislili da bolje znaju od nas koji dolje zivimo,takva govna su za sve kriva.....sve ste prodali i prodajete i svoju zemlju sada a i dalje svima pametnujete kako treba zziveti,gomila obicni budaletina....ja sam bio dolje,video svojim ocima i zznam sta se desilo,nisam citao na intenetu gluposti....nisam u to vreme pisao u gace kao ti .....dok su se gospoda dogovarali i bogatili mi smo ginuli kao budale a kasnije nas samo pustili niz vodu....ali jbg ti sve znas,procitao si na internetu.....ae idi spavaj
 
Ja sam zziveo na Marsu pa nisam sve pohvatao,zato imam tako pametne kao ti koji su iz Srbije mislili da bolje znaju od nas koji dolje zivimo,takva govna su za sve kriva.....sve ste prodali i prodajete i svoju zemlju sada a i dalje svima pametnujete kako treba zziveti,gomila obicni budaletina....ja sam bio dolje,video svojim ocima i zznam sta se desilo,nisam citao na intenetu gluposti....nisam u to vreme pisao u gace kao ti .....dok su se gospoda dogovarali i bogatili mi smo ginuli kao budale a kasnije nas samo pustili niz vodu....ali jbg ti sve znas,procitao si na internetu.....ae idi spavaj

Ajde majmune ,ne glupiraj se

Ne bih da te napucavam i da se prepucavam na licnom nivou,niti me zanima kakva si baraba bio i sta si radio

zato se drzi svoje izrecene budalastine i pisi o tome ili je demantuj

Dakle ne zanima me gde si ziveo dole,niti sta za tebe znaci to dole , niti me zanima koliko mrzis srbe iz srbije

opet kanalis sam sebe izbegavajuci odgovor

od kog datuma medjunarodna zajednica nudi bosanskim srbima pola bosne....


Dakle kad prvo to ustanovis ,i uvidis sam da si napisao glupost onda mozes o necemu drugom

da vidimo sta ces odgovoriti, sad ces ti opet neke postapalice nikoga to ne zanima ,daj konkretno dokaze ili cekas da ti ja serviram
 
Poslednja izmena:
Ajde majmune ,ne glupiraj se

Ne bih da te napucavam i da se prepucavam na licnom nivou,niti me zanima kakva si baraba bio i sta si radio

zato se drzi svoje izrecene budalastine i pisi o tome ili je demantuj

Dakle ne zanima me gde si ziveo dole,niti sta za tebe znaci to dole , niti me zanima koliko mrzis srbe iz srbije

opet kanalis sam sebe izbegavajuci odgovor

od kog datuma medjunarodna zajednica nudi bosanskim srbima pola bosne....


Dakle kad prvo to ustanovis ,i uvidis sam da si napisao glupost onda mozes o necemu drugom

da vidimo sta ces odgovoriti, sad ces ti opet neke postapalice nikoga to ne zanima ,daj konkretno dokaze ili cekas da ti ja serviram
Evo ja cu da prekinem iako si prvi poceo sa vredjanjem,inace bolje biti i majmun nego ti.....pozzdrav
 
Krajinu su izdali Krajišnici 1941 kad se masovno opredelili za KPH i kasnije za Zavnoh po čijim odlukama je Krajina deo Hrvatske čak i bez bilo kakvog specijalnog statusaTu glupost nije bilo moguće ispraviti 50 godina kasnije.Ne samo zato što što je po propisima Titoslavije područje Krajine pripadalo Hrvatskoj i što su zapadnjaci zalegli iza načela nepovredivosti granica federalnih jedinica SFRJ nego i zato što je Brozu uspelo da to područje u velikoj meri isprazni od stanovništva pa za razliku od vremena Drugog svetskog rata,to područje nije imao ko da brani.
 
Krajina je vecim delom vojna pala jer su Srbiji uvedene teske sankcije i onda je Milosevic predavao sve samo da bi se skinule sankcije a da on ne izgubi vlast zbog toga. Vojno je gledao pad dobrog dela RSK iako se obavezao Vensovim planom da ce vojno da reaguje ako RSK bude napadnuta a za uzvrat RSK je razoruzana i stavljena pod kontorlu UN pocetkom 1992.
Ali tu se nije zaustavio on je predao Istocnu Slavoniju i Baranju u Dejtonu, to hrvati nisu vojno uzeli nikada. Predao je Sarajevo, koje muslimani u ogromnim ofanzivama uz pomoc zapada, poneakd i hrvata, nisu uspeli vojno da uzmu. Dao je Brcko na arbitrazu.

Eto zato je predana.
Toliko je bila teska ekonomska situacija poput nestasice nafte da su Srbi iz RS imali dogovor sa hrvatima oko nafte.
 
Krajina je vecim delom vojna pala jer su Srbiji uvedene teske sankcije i onda je Milosevic predavao sve samo da bi se skinule sankcije a da on ne izgubi vlast zbog toga. Vojno je gledao pad dobrog dela RSK iako se obavezao Vensovim planom da ce vojno da reaguje ako RSK bude napadnuta a za uzvrat RSK je razoruzana i stavljena pod kontorlu UN pocetkom 1992.
Ali tu se nije zaustavio on je predao Istocnu Slavoniju i Baranju u Dejtonu, to hrvati nisu vojno uzeli nikada. Predao je Sarajevo, koje muslimani u ogromnim ofanzivama uz pomoc zapada, poneakd i hrvata, nisu uspeli vojno da uzmu. Dao je Brcko na arbitrazu.

Eto zato je predana.
Toliko je bila teska ekonomska situacija poput nestasice nafte da su Srbi iz RS imali dogovor sa hrvatima oko nafte.
Ovo si izdeklamovao kao pesmicu,gde si to ucio u kafani?

Cuj obaveza da reaguje po vensovom planu

Da predavao je teritorije malo ovima da sarajevo ,malo brcko ,malo ovima krajinu pa malo istocnu slavoniju eto tako htelo mu se,bas je tako bilo

Inace jel se ti drogiras sa necim ,smrces kokain ?
Znaci ucene nista ,razvoj situacije na terenu nista,ofanziva nista ,bombe nista,mirovni planovi nista ,medjunarodna zajednica nista ,znaci sve je bilo samo stvar dobre ili lose volje Milosevica koji eto ima tu neke vojne regrute pa treba samo da ih posalje preko drine u bosnu i hr i svi srecni i zadovoljni

Niti je Milosevic zeleo ovakav kraj rata niti je mogao da utice na medjunarodnu zajednicu da daju povoljnije planove

Rat u bosni se mogao zavrsiti ranije ,sa mnogo manje zrtava ,sto bi sacuvalo krajinu

A da je Seselj bio na vlasti u Srbiji ili da se Milosevic ponasao kao Seselj prosli bi jos gore sa takvom politikom,evo neka bude i bombardovanje ,sta bi promenilo to kod medjunarodne zajednice da nam daju ono sto bi zeleli nista.
Sta? ne bi nato bombardovao Srbiju ,ma ne kud bi oni tako nesto
 
On nema sta da ceka. Vensov plan je jasno govorio da Srbija mora i moze odmah da reaguje. Na to se on obavezao 1992, na to je naterao rukovodstvo RSK kada ih je razoruzao. Nego je on ocajnicki zeleo da zadrzi vlast u Beogradu a sankcije su mu pravile problem u toj nameri. I zato je pustio svasta nesto u dogovoru sa Holbrukom.

Ovo si izdeklamovao kao pesmicu,gde si to ucio u kafani?

Cuj obaveza da reaguje po vensovom planu

Da predavao je teritorije malo ovima da sarajevo ,malo brcko ,malo ovima krajinu pa malo istocnu slavoniju eto tako htelo mu se,bas je tako bilo

Inace jel se ti drogiras sa necim ,smrces kokain ?
Znaci ucene nista ,razvoj situacije na terenu nista,ofanziva nista ,bombe nista,mirovni planovi nista ,medjunarodna zajednica nista ,znaci sve je bilo samo stvar dobre ili lose volje Milosevica koji eto ima tu neke vojne regrute pa treba samo da ih posalje preko drine u bosnu i hr i svi srecni i zadovoljni

Niti je Milosevic zeleo ovakav kraj rata niti je mogao da utice na medjunarodnu zajednicu da daju povoljnije planove

Rat u bosni se mogao zavrsiti ranije ,sa mnogo manje zrtava ,sto bi sacuvalo krajinu

A da je Seselj bio na vlasti u Srbiji ili da se Milosevic ponasao kao Seselj prosli bi jos gore sa takvom politikom,evo neka bude i bombardovanje ,sta bi promenilo to kod medjunarodne zajednice da nam daju ono sto bi zeleli nista.
Sta? ne bi nato bombardovao Srbiju ,ma ne kud bi oni tako nesto

Slobodan Milosevic je pocetkom 1992 razoruzao RSK terajuci rukovodstvo RSK da pristane na Vensov plan. Zbog toga je smenjen Babic nasilno iz Beograda, prebijanjem i pretnjom fizicke likvidacije.
Vensov mirovni plan je garantovao RSK da ako se razoruza i stavi pod konotrlu UN Beograd ce reagovati ako RSK bude napadnuta.

Je l mogao Milosevic vojno da reaguje a da onda podnese ostavku ili je mislio da mora vecno da vlada? Ako je vec pod takvim pritiskom. To bi bilo previse za njega.
 
On nema sta da ceka. Vensov plan je jasno govorio da Srbija mora i moze odmah da reaguje. Na to se on obavezao 1992, na to je naterao rukovodstvo RSK kada ih je razoruzao. Nego je on ocajnicki zeleo da zadrzi vlast u Beogradu a sankcije su mu pravile problem u toj nameri. I zato je pustio svasta nesto u dogovoru sa Holbrukom.



Slobodan Milosevic je pocetkom 1992 razoruzao RSK terajuci rukovodstvo RSK da pristane na Vensov plan. Zbog toga je smenjen Babic nasilno iz Beograda, prebijanjem i pretnjom fizicke likvidacije.
Vensov mirovni plan je garantovao RSK da ako se razoruza i stavi pod konotrlu UN Beograd ce reagovati ako RSK bude napadnuta.

Je l mogao Milosevic vojno da reaguje a da onda podnese ostavku ili je mislio da mora vecno da vlada? Ako je vec pod takvim pritiskom. To bi bilo previse za njega.
Vensov plan je prihvacen od srpske strane jer su Amerikanci vrsili priitisak odnosno pretili i zato sto je propala mobilizacija a i borbeni moral medju onima koji se odazvali mobilizaciji bio je nikakav.Masovno dezerterstvo,izrazavanje nezadovoljtva,odbijanje naredjenja... Vensov plan nije predvidjao mogucnost vraacanja jedinica nekadanje JNA na teritoriju Krajine ni pod kojim okolnostima.Trupe UN imale su duznost da brane stanovnistvo Krajine od hrvatske agresije a teritorija Krajine imala je status zona pod zastitom UN.Kako su trupe UN stiitile stanovnistvo odnosno zasticene zone svi smo videli.Ni jedan metak nisu ispalili na agresorsku hrvatsku vojsku.
 
I pored toga sto je u Srbiji propala mobilizacija odazvalo se svega 50% pozvanih rezervista JNA u BIH u srpskim krajevima mobilizacija je uspjela gotovo svi DSrbi su se odazvali a i velik broj muslimana ,mobilizacija je najbolja bila u Crnoj Gori gde se pdazvalo 100% i plus

Vensov mirovni plan je potpisan na intervenciju zapada jer je zapad zelio da zaustavi slom ustaske Hrvatske predvidjao je stavljanje srpskih podrucija pod zastitu UN i UNPA zone a SR jugoslavija se obavezala da ce braniti u slucaju napada ta podrucija
Od avgusta 1991 do decembra 1991 bilo je 25 primirija koja je zapad isposlovao
Kad god je JNA bila u ofanzivi ,oni su trazili primirije ,a kad su ustase napadale kao u zapadnoj Slavoniji 1991 i imali uspjeha zapad je sutio
Srbe su vodili balvani koji nisu skontali prevaru zapada a vojsci je rusen borbeni moral sa kreni stani kreni stani

To ti je sva istina
 
Ovo je izgovor za izdaju RSK od strane Slobodana Miloševića zašto nije hteo da brani RSK:

Morate razumjeti okolnosti

Zapad je vec priznao Hrvatsku pocetkom 1992 a rat je zavrsen pre nego je i poceo jer je zapad presudio da su avojevske granice granice dzrava i da narodi nemaju pravo na samopredeljenje

Okolnosti su slom komunzima u Evropi,raspad SSSR i Varasavskog pakta ,zapad odnosno Ameri i njihovi sateliti iz EU i NATO ostaju jedina super sila koja vedri i oblaci svijetom i kojoj se niko ne mzoe suprostaviti

Hrvati su mogli da salju vojsku u BIH jer su bili saveznici zapada i njima se to tolerisalo ali da je to uradio Milosevic Beograd bi bio bombardovan 1995
 
Rat nije ni poceo oni su banditerovom komisijom odlucili da su avnojevske granice granice drzava
Dalje su nastavili da vuku antisrpske poteze
Cim je poceo rat u BIH ,Srbiji je zapad udario sankcije preko UN kojeg su kontrolisali
Kad su vidjeli da Srbi imaju nadmoc u vazduhu i avijaciju ,preko UN su sredili rezoluciju o zabrani letenja nad BIH i dali zeleno svjetlo da NATO avioni kontrolisu tu zabranu i vazdusni prostor BIH
Da bi na kraju otvoreno stali na stranu muslimana i hrvata i izveli vazdusne udare kako bi prisilili Srbe u BIH koji su bili vojno nadamocniji da se povuku i prepuste 25% srpskih teritorija u BIH Grahovo,Glamoc,Drvar,Petrovac,Grmec Sana ,Kljuc itd


naravoucenije ,ameri i njihovi sateliti iz EU i NATO koji su ostali jedina svjetska sila posle hladnog rata su odlucili ishod rata bez njihovog mjesanja bi bila ne samo odbranjena RSK vec i porazena nova ustaska NDH
 
I pored toga sto je u Srbiji propala mobilizacija odazvalo se svega 50% pozvanih rezervista JNA u BIH u srpskim krajevima mobilizacija je uspjela gotovo svi DSrbi su se odazvali a i velik broj muslimana ,mobilizacija je najbolja bila u Crnoj Gori gde se pdazvalo 100% i plus

Vensov mirovni plan je potpisan na intervenciju zapada jer je zapad zelio da zaustavi slom ustaske Hrvatske predvidjao je stavljanje srpskih podrucija pod zastitu UN i UNPA zone a SR jugoslavija se obavezala da ce braniti u slucaju napada ta podrucija
Od avgusta 1991 do decembra 1991 bilo je 25 primirija koja je zapad isposlovao
Kad god je JNA bila u ofanzivi ,oni su trazili primirije ,a kad su ustase napadale kao u zapadnoj Slavoniji 1991 i imali uspjeha zapad je sutio
Srbe su vodili balvani koji nisu skontali prevaru zapada a vojsci je rusen borbeni moral sa kreni stani kreni stani

To ti je sva istina
Da je bilo 50% Srbi bi bili ispod Beča..
 
On nema sta da ceka. Vensov plan je jasno govorio da Srbija mora i moze odmah da reaguje. Na to se on obavezao 1992, na to je naterao rukovodstvo RSK kada ih je razoruzao. Nego je on ocajnicki zeleo da zadrzi vlast u Beogradu a sankcije su mu pravile problem u toj nameri. I zato je pustio svasta nesto u dogovoru sa Holbrukom.



Slobodan Milosevic je pocetkom 1992 razoruzao RSK terajuci rukovodstvo RSK da pristane na Vensov plan. Zbog toga je smenjen Babic nasilno iz Beograda, prebijanjem i pretnjom fizicke likvidacije.
Vensov mirovni plan je garantovao RSK da ako se razoruza i stavi pod konotrlu UN Beograd ce reagovati ako RSK bude napadnuta.

Je l mogao Milosevic vojno da reaguje a da onda podnese ostavku ili je mislio da mora vecno da vlada? Ako je vec pod takvim pritiskom. To bi bilo previse za njega.
Sta vojno da reaguje gde i kada ? pre oluje ? za vreme oluje ne bi stigao

suvise si ti ogranicen da bi mogao da komentarises dogadjaje iz tog vremena na taj banalan nacin
 
Kad ce ljudi shvatiti da nije bas sve kako pise,ako nisi prisustvovao i video svojim ocima ne drzi se toga slepo....

Kad ces ti prestati da trabunjas jeli ????????



tvoja konstatacija nije tacna ,jer podela bosne na dva dela nacinjena je od strane medjunarodne zajednice kroz mirovni plan koji je nudjen bosanskim srbima ,a koji su oni odbijali , davno pre pada krajine i plana z4


dakle nije istina to sto si napisao, ma koliko ti zeleo da bude

dakle tebi fali memorija ili su ti tamo dobrano isprali pamet, jer pojma nemas


zato ne lupetaj vise i ne smaraj smesni covece
 
Poslednja izmena:
Zato sto su junacine pobegle a nije bilo portala da se nastavi junacka borba.
Da a nije
Kad ces ti prestati da trabunjas jeli ????????



tvoja konstatacija nije tacna ,jer podela bosne na dva dela nacinjena je od strane medjunarodne zajednice kroz mirovni plan koji je nudjen bosanskim srbima ,a koji su oni odbijali , davno pre pada krajine i plana z4


dakle nije istina to sto si napisao, ma koliko ti zeleo da bude

dakle tebi fali memorija ili su ti tamo dobrano isprali pamet, jer pojma nemas


zato ne lupetaj vise i ne smaraj smesni covece
Vredjanje ti je najjaci argument,ali to nece promeniti da nista ne znas,a i znanje ti se zasniva na glupostima koji su vam prodali....internet ekspert :dash::dash::dash::dash::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top