Зашто је пала Крајина?

Uzroci uništenja Republike Srpske Krajine.

  • Srpska izdaja.

  • Hrvatska nadmoć.

  • Kombinacija srpske izdaje i hrvatske nadmoći.

  • Nešto što ću napisati u temi.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Туђман је река да су Срби прихватили Z4 онда га он не би прихватио, тако да то није могло никако проћи.
Све и да је неким чудом прошло, Срби би добили само неповезане комадиће Крајине као аутономију и на дужи рок би нестали због исељавања (Хрватска би учинила све да на сваки начин дезавуише ту српску аутономију, инвестиције би заобилазиле српску аутономију у широком луку).

Da su Srbi prihvatili Z4 a Hrvati odbili, tada bi Međunarodna zajednica a možda i Zapad bili na strani Srba po možda prvi put u ratu.
 
Срби би добили само неповезане комадиће Крајине као аутономију
Postojala je mogućnost korekcije granica, npr. zamena Benkovca za Slunj.

и на дужи рок би нестали због исељавања
To jeste problem jer po popisu iz 1991. je tu živelo oko 160.000 ljudi uz eventualna doseljavanja sa prostora RSK koji ne bi pripao autonomiji, možda bi broj dogurao do 200.000. što je opet malo ali realno čitava Hrvatska bi imala taj problem, kao što ga i danas ima.
 
Pa otkud ja znam....on je na to mislio...sto mene pitas. Neki tvoj zemljak...sta ja znam.
Ја ћу да одговорим - пијан, његов "Калашњиков", са ручним бомбама, наравно дуга цев и Моторолоа. на сред Теразија. Колега и ја смо имали пиштољчиће и васпитне палице. То је била одбрана Крајине на Теразијама. А добијали сте "Недићевих пара", не зна се колико и одакле и подсмевали нашој сиротињи где си за пет марака мога да купиш три тезге на пијаци.
 
Da su Srbi prihvatili Z4 a Hrvati odbili, tada bi Međunarodna zajednica a možda i Zapad bili na strani Srba po možda prvi put u ratu.
Ono što je sigurno je da bi RH bila pod vrlo velikim pritiskom, i sigurno ne bi mogla nonšalantno uletiti u Oluju kao što je, jer bi bilo "odbijaju mirno rješenje i žele oružjem to riješiti", a ovako su Hrvati odbijanjem od strane Krajišnika dobili odriješene ruke.
 
Ја ћу да одговорим - пијан, његов "Калашњиков", са ручним бомбама, наравно дуга цев и Моторолоа. на сред Теразија. Колега и ја смо имали пиштољчиће и васпитне палице. То је била одбрана Крајине на Теразијама. А добијали сте "Недићевих пара", не зна се колико и одакле и подсмевали нашој сиротињи где си за пет марака мога да купиш три тезге на пијаци.
Hvala tebi i kolegi sto ste mi spasili zemljaka.Mogao je neko sranje napraviti.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top