Зашто је пала Крајина?

Uzroci uništenja Republike Srpske Krajine.

  • Srpska izdaja.

  • Hrvatska nadmoć.

  • Kombinacija srpske izdaje i hrvatske nadmoći.

  • Nešto što ću napisati u temi.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hajde stavi se u poziciju vodje srpskog naroda 1990.Kakve bi ti poteze vukao.Evo jos poslije bitke mozes reci sta je bilo najbolje da se radilo.
Najbolje sa to se moglo uraditi ke da je u RSK bio neki političar s kapacitetom i razumom, i da se s Tuđmanom 93će ili 94te dogovorio oko oblika srpske autonomije i završio rat.
 
Međutim pitanje je šta bi bilo a RS-om nakon sprovođenja Z4, vrv bi se rat ranije završio, možda ne bi bilo ni Srebrenice a i RS bi bila u boljoj poziciji jer ne bi izgubila delove Bosanske Krajine, a možda bi bila u goroj poziciji baš zato što je Međunarodna zajednica smatrala Z4 kao velikodušnu ponudu krajiškim Srbima.

Туђман је река да су Срби прихватили Z4 онда га он не би прихватио, тако да то није могло никако проћи.
Све и да је неким чудом прошло, Срби би добили само неповезане комадиће Крајине као аутономију и на дужи рок би нестали због исељавања (Хрватска би учинила све да на сваки начин дезавуише ту српску аутономију, инвестиције би заобилазиле српску аутономију у широком луку).
 
Jesam probao sam, ok je. Rudna bogatstva...sem lignita i sad uranijuma...tesko. Novo brdo su iscedili. Posto tu nema nade za neki blizi povracaj u sastav RS treba traziti pare i samo pare pa nek ga nose ako hoce. A te mantre o obecanoj zemlju gde sve svetluca u mraku zelenom bojom...Hvala ali ne...
Ма не могу светиње да се светле у мраку. И мухамеданци то поштују. Само Сороши, АВ, Тачи итд. желе то да униште јер су добиле задатак са оне друге стране. Али не могу. Прејака је сила и и претешка њихова судбина, како год да им је лажно обећано.
 
Pa kako možeš pljačkati svoje?' po tvojoj logici ako kažeš da su to potomci došli??
Nemoj da se izvlačiš oboje dobro znamo kakvi su dolazili
Cuj, dolazili su svakojaki. Svasta je tu bilo. U pravu si, ne treba generalizovati. Doduse vecina je bila bas...ono sa kamena pa u kucu sa parketom. Mislim, karikiram ali tako nekako. Ne bih da vredjam, ali ne mogu da progutam zabu....kontas?
 
Ма не могу светиње да се светле у мраку. И мухамеданци то поштују. Само Сороши, АВ, Тачи итд. желе то да униште јер су добиле задатак са оне друге стране. Али не могу. Прејака је сила и и претешка њихова судбина, како год да им је лажно обећано.
Oh za svetinje se ne sekiraj. To ne ide u paketu. Nikad nije ni bilo u pitanju. To znaju i zapadnjaci. To arbanasi ne mogu ni dodirnuti.
 
Cuj, dolazili su svakojaki. Svasta je tu bilo. U pravu si, ne treba generalizovati. Doduse vecina je bila bas...ono sa kamena pa u kucu sa parketom. Mislim, karikiram ali tako nekako. Ne bih da vredjam, ali ne mogu da progutam zabu....kontas?
Moj najveci plijen u Hrvatskoj.U peci ,smederevac ili slican,nadjem 30-ak romana laso,Vajat Erp,Dok Holidej...Bas sam se obradovao.
 
Zato jer si najprije na srpskoj a potom i na hrvatskoj strani imao eksploziju nacionalizma, sve ono što se 45 godina prigušivalo.
I Srbi i Hrvati su bili voljni ratovati za svoje političke ciljeve, kako misliš da se to moglo izbjeći?
Ne mozes izbeci kada imas gomilu stoke sa obe strane,potpaljivaci sada uglavnom ljepo zive sa obe strane.....budale i dalje umiru
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top