Zasto je Bog stvorio zivotinje?

Ok , cak i ako je smrt samo prelazak negde drugde opet nista nije fer , milioni dece umiru svake godine bez sanse da zive " ovozemaljski zivot " , dok mnogi drugi ostaju ovde decenijama i uzivaju ili naprave greske zbog kojih ne dobiju vecni zivot , kako god da pogledas ne postoji fer sud ni fer postojanje ni za koga.
Istocnjacke doktrine su lišene aspekta srca tj empatije.
Goli um koji ide u psihopatiju.
 
Ok , cak i ako je smrt samo prelazak negde drugde opet nista nije fer , milioni dece umiru svake godine bez sanse da zive " ovozemaljski zivot " , dok mnogi drugi ostaju ovde decenijama i uzivaju ili naprave greske zbog kojih ne dobiju vecni zivot , kako god da pogledas ne postoji fer sud ni fer postojanje ni za koga.
Svet ima divoljno hrane. Miliona tone psence se baci.
Zasto je bog tu kriv?

Postaviio si vec 35 puta istu stvar i uvek ti to objasnim.

Zasto ponovo to pitas uvek iznova isto?

Sta ti radis da ne bude gladnih?
 
Svet ima divoljno hrane. Miliona tone psence se baci.
Zasto je bog tu kriv?

Postaviio si vec 35 puta istu stvar i uvek ti to objasnim.

Zasto ponovo to pitas uvek iznova isto?

Sta ti radis da ne bude gladnih?
Ja ne radim nista , ali ja nisam Bog.
Deca ne umiru samo od gladi , postoje mnoge bolestine za koje ljudi nisu odgovorni kao i paraziti u prljavoj vodi koje ljudi nisu stvorili , dobar pokusaj , probaj opet.
 
Ja ne radim nista , ali ja nisam Bog.
Deca ne umiru samo od gladi , postoje mnoge bolestine za koje ljudi nisu odgovorni kao i paraziti u prljavoj vodi koje ljudi nisu stvorili , dobar pokusaj , probaj opet.
Glasnik bi boga lisio bilo kakve odgovornosti po svojoj slici i prilici.
Pa pogledaj kako oklako klevece ljude ovde i od ljudi trazi sto mu ni bog nije u stanju.
Prelest
 
Мени је то мало понижавајуће виђење човека. Јел Бог створио
све да човеку служи, или да то јури и лови?
Ne znam ali meni nije ponizavajuce. Neke zivotinje treba juriti, dok neke koje su domace, ne. Sve zavisi od volje coveka sta hoce da jede, mada ja licno ne jedem divljac, ne uzivam u tome.
Tako je , ali ja sam se osvrnuo na tvoju netacnu tvrdnju da se drugi majmuni hrane samo vocem i da je to nekako dokaz protiv evolucije.
Pa nisam znala da su majmuni mesojedi ali mozda i jesu. U svakom slucaju, ne verujem u teoriju evolucije bas kao sto je i sam Darvin pred kraj svog zivota takodje posumnjao u nju.
 
Pa nisam znala da su majmuni mesojedi ali mozda i jesu. U svakom slucaju, ne verujem u teoriju evolucije bas kao sto je i sam Darvin pred kraj svog zivota takodje posumnjao u nju.
Kod evolucija vera nije potrebna , ili prihvatas posmatrane naucne cinjenice ili ne prihvatas.
Da li je neki naucnik pre 150 godina posumnjao u nesto danas nije bitno , evolucije je konstantnim testiranjem i prikupljanjem novih dokaza u poslednjih vise od 2 veka postala apsolutna posmatrana cinjenica u nauci.
 
Kod evolucija vera nije potrebna , ili prihvatas posmatrane naucne cinjenice ili ne prihvatas.
Da li je neki naucnik pre 150 godina posumnjao u nesto danas nije bitno , evolucije je konstantnim testiranjem i prikupljanjem novih dokaza u poslednjih vise od 2 veka postala apsolutna posmatrana cinjenica u nauci.
To nije nauka vec teorija, koja se u nedostatku drugog naucnog objasnjenja predaje u skolama.

Medjutim, nije potpuna ni danas.
 
To nije nauka vec teorija, koja se u nedostatku drugog naucnog objasnjenja predaje u skolama.

Medjutim, nije potpuna ni danas.
To nije teorija vec naucna teorija , nauci definicije

" scientific theory is an explanation of an aspect of the natural world and universe that has been repeatedly tested and corroborated in accordance with the scientific method, using accepted protocols of observation, measurement, and evaluation of results. "

Naucna teorija kao i teorija gravitacije , obe su posmatrane i testirane cinjenice.
 
Kod evolucija vera nije potrebna , ili prihvatas posmatrane naucne cinjenice ili ne prihvatas.
Da li je neki naucnik pre 150 godina posumnjao u nesto danas nije bitno , evolucije je konstantnim testiranjem i prikupljanjem novih dokaza u poslednjih vise od 2 veka postala apsolutna posmatrana cinjenica u nauci.
Poprilicno si socijalno osjetljiv tj emocionalan za jednog evolucionistu.
Inace evolucionisti su dosta okrutniji slicni Hinduistima.Posmatram te i ucim od tebe novo.
 

Back
Top