Zašto je bila neophodna žrtva?

Slažem se. Gubljenje vremena i lažna nada.

Da li je dovoljan trud? Znaš kako ja to gledam, kao u školi ako ti neki predmet ne ide, ne ide
Neki profesori su doduše nagrađivali trud, ALI...mislim da zapravo to ovde niko ne zna i svi tumaramo tamo-ovamo.
trudiš se da bi duhovno napredovao, ostvario svoj puni potencijal i živeo bolje a ne zbog raja i pakla...ja ne verujem da raj i pakao postoje.reinkarnacija mi je mnogo logičnija.....ali ako živiš ono što sam naveo da je Isus propovedao onda ćeš u svom životu živeti u raju na Zemlji i bićeš srećan da i drugima pomogneš da postignu to rajsko stanje......
 
trudiš se da bi duhovno napredovao, ostvario svoj puni potencijal i živeo bolje a ne zbog raja i pakla...ja ne verujem da raj i pakao postoje.reinkarnacija mi je mnogo logičnija.....ali ako živiš ono što sam naveo da je Isus propovedao onda ćeš u svom životu živeti u raju na Zemlji i bićeš srećan da i drugima pomogneš da postignu to rajsko stanje......
Pa to...KAKO?!
 
odricanje od sujete nije tako teško kao što izgleda...kad internalizuješ da smo svi duše koje jednako vrede (jer smo svi mali delovi Boga ili jer smo svi stvoreni od iste energije po Božijem obličju) a samo imaju različite predistorije onda si slobodan od toga da na druge ljude gledaš kroz prizmu manja veća vrednost od sebe...

za ljubav prema Bogu i bližnjima vidi teme
https://forum.krstarica.com/threads/ljubav-prema-bogu.952674/
https://forum.krstarica.com/threads/voli-bliznjeg-svog-kao-samog-sebe.951705/

ljubav prema Bogu je lakše ostvariva kad internalizuješ da tebe i svakog Bog voli...
ljubav prema bližnjima je posledica ljubavi prema sebi i ljubavi prema Bogu i shvatanja da smo svi jednakopravna Božija deca
ljubav prema sebi je najteža ako kao mali nisi dobijao puno ljubavi koju si umeo da prepoznaš kao ljubav...tu se još mučim..treba je potpuno razdvojiti od egoizma...egoizam vuče korene u potrebi da više vrediš od drugih, a ljubav prema sebi je usmerena na sopstvenu dobrobit i blagostanje ali ne na račun drugih.....bez prave ljubavi prema sebi nema ni prave ljubavi prema bližnjima...

zanimljiv primer ljubavi prema bližnjima (kad se kaže bližnji misli se na sve ljude na bilo kog čoveka u tvom životu) je to da li se raduješ tuđem uspehu...da li navijaš za njega...svi imamo sopstvene živote i sopstvene po meni unapred definisane lekcije u životu...znači ljubav prema bližnjima je kad navijaš za njih da savladaju te lekcije...

za moć vere i uverenja shvati da je Isus činio čuda 100% verom u to da to može da uradi i da je govorio da ako imaš makar zrno vere možeš pomerati planine...primeti da ništa ne može da se postigne u životu bez vere da to možeš...

pokajanje je potrebno za izgradnju ljubavi prema bližnjima...kroz pokajanje koriguješ sebe u korist te ljubavi kajući se za situacije kad si išao protiv te ljubavi

zahvalnost Bogu je izraz ljubavi prema Bogu i uočavanje svega dobrog što je doneo u naš život...(ono loše smo uglavnom sami sebi doveli u život svojim pogrešnim uverenjima)
 
Ovaj tvoj komentar je u velikom deficitu sa argumenata a izobiljuje sa dubokim antagonizmom ( da ne kazem mrznjom ) koji se jasno vidi cak "iz aviona"i mnogi bi ga ignorisali ali ja cu ti ipak odgovoriti kako bi se mogla primetiti razlika cak i u ovakvim slucajevima.
Idemo redom:

Bibliski citati ne služe ničemu jer ne dokazuju ništa samo pokazuju nivo (ne)razumevanja onoga ko misli da će nešto dokazati koristeći ih. Ti to još ne razumeš.
Moguce je da si u pravu samo me cudi to sto sada bukvalno niko nije pokusao demantirati moje tvrdnje koje su argumentovani Bibliskim citatima a jos manje je neko ikada tvrdio da sam ja koristio neke citate u pogresan kontekst.
Evo,ako si raspolozen da "slomis hled",daj pronadji nekog mog citata kojeg sam navodiuo u prilog neke moje tvrdnje i dokazi da je to zaista pogresan kontekst tako sto ces navesti koji je to "pravi kontekst,bar po trebi.

Prava pitanja za svakog vernika trebala bi biti: sta ako li se nekad desi da sva moja braca i sestre koje znam,u crkvi gde idemo na zajednicka bogosluzenja,odjednom otpadnu od vere,sta ce biti sa mnom ?
Dali je moja vera dovoljno snazna da se odupre takvom iskusenju da bi i dalje cvrsto stajao na poziciji TAKO RECE GOSPOD i da postujem Bozje zapovesti...?

Ili cu i dalje stajati cvrsto na onom sto znam da Bog jasno i izricito trazi od svoje ???

A kad se odjednom desio takav slučaj? Daj BIBLISKI citat da takvo razmišljanje uopšte ima nekog smisla?
Mozda je najbolji primer iz Biblije kojeg bi smo trebali slediti je upravo prorok Ilija koji je u ono vreme imao utisak da je po pitanju vere bukvalno sam - da su svi u njegovom opkruzenju bili otpadnici,koji ne samo sto su odbacili Bozji zakon nego su kao sluzili i Bogu ali ujedno i nekim paganskim bogovima...bilo je to klasicna teoloska improvizacija koju nazalost vidimo da se ponavlja u NZ-no vreme sve do dana danasnjeg.
Kako god,Ilija je dakle stekao takav utisak ne samo na osnovu njegovih matematika nego na osnovu onog sto je mogao videti kod svojih sunarodnika.
Ilija je mogao odluciti da je lakse i isplativije "stopiti se sa okolinom"i radito ono sto mnostvo radi ali on to nije uradio nego je ostao cvrsto na svojoj veru drzeci zapovesti Bozje i principa TAKO RECE GOSPOD !!!
Evo ti Bibliskog dokaza:

1 Car.19,13.14:
'...A kad to ču Ilija, zakloni lice svoje plaštem i izašav stade na vratima od pećine. I gle, dođe mu glas govoreći: šta ćeš ti tu, Ilija?
A on reče: revnovah veoma za Gospoda Boga nad vojskama; jer sinovi Izrailjevi ostaviše zavjet tvoj, tvoje oltare razvališe, i proroke tvoje pobiše mačem; a ja ostah sam, pa traže moju dušu da mi je uzmu..."

Evo,takav je dakle utisak stekao Ilija u to vreme,da je bukvalno sam u veri,da niko iz izrailja vise ne sluzi Gospodu ali je ipak ostao veran Gospodu sto ce reci nije mu klonuo moral nit odlucnost a nit istrajnost u izuzetno teskim uslovima gde mu je cak i "glava bila u pitanju" ( Jezavelja ga htela likvidirati).
Medjutim,izvestaj ide dalje i otkriva nam da je Ilija ipak imao pogresnu matematiku iz prostog razloga sto nije mogao znati bukvalno svakog izrailjca sta radi i kako razmislja i da je realnmo bilo moguce pretpostaviti da je tamo negde,mozda gde se najmanje nadao bilo nekog koji je i dalje ostao veran Gospodu,kao sto je i on sam bio ( dakle mislim na one koje nisu sluzili paganskim bogoima).
Naime Bog mu jasno otkriva da ne samo sto Ilija nije bio sam u veri nego je bilo 7000 ljudi izmedju tog pokvarenog mnostva izrailjaca koji "nisu se poklonili Vaalu i nisu ljubili njegovog kipa.
Evo izvestaja:

1 Car.19,15.18:
"...Tada mu reče Gospod: idi, vrati se svojim putem u pustinju Damaštansku, i kad dođeš pomaži Azaila za cara nad Sirijom.
A Juja sina Nimsijina pomaži za cara nad Izrailjem, a Jelisija sina Safatova iz Avel-Meole pomaži za proroka mjesto sebe.
Jer ko uteče od mača Azailova njega će pogubiti Juj; a ko uteče od mača Jujeva njega će pogubiti Jelisije.
Ali sam ostavio u Izrailju sedam tisuća, koji nijedan ne saviše koljena pred Valom, niti ga ustima svojim cjelivaše..."

Evo Bibliskog primera kojeg si potrazio i molim te obrati paznju na ovo zadnje sto su radili otpali jevreji tim kipovima - celivali su ih ustima a molim te proveri svoju versku praksu da se nesto ne podudara sa ovim.
Inace poruka jeste ta da se po ovom pitanju trebamo ugledati na Iliju pa cak i kad bi svi oko nas otpali od vere.

Imam utisak da bez knjige nemaš dobar oslonac da bi stajao čvrsto.
Ako mi ne trazis citata i verujes mi na rec evo obecavam da necu iznositi citate...ali vidimo da si i ti pristupio klubu koji trazi Bibliske citate pa evo mene i dalje da Vam ispunjavam zahtjeve.

A što moram da ponavljam razlog tj da je Bog zbog nje raspet? Jer ti to tako malo znači ta cinjenica? Koja to "hrišćanska vera" u 21. veku mari više za praznik nego za Boga raspetog zbog njega ?
Jesi li siguran da si ikada procitao NZ ili se oslanjas na neku tvrdnju od prvog komsiju nekoga koji je nekad znao nekog popa...!?
 
odricanje od sujete nije tako teško kao što izgleda...kad internalizuješ da smo svi duše koje jednako vrede (jer smo svi mali delovi Boga ili jer smo svi stvoreni od iste energije po Božijem obličju) a samo imaju različite predistorije onda si slobodan od toga da na druge ljude gledaš kroz prizmu manja veća vrednost od sebe...

za ljubav prema Bogu i bližnjima vidi teme
https://forum.krstarica.com/threads/ljubav-prema-bogu.952674/
https://forum.krstarica.com/threads/voli-bliznjeg-svog-kao-samog-sebe.951705/

ljubav prema Bogu je lakše ostvariva kad internalizuješ da tebe i svakog Bog voli...
ljubav prema bližnjima je posledica ljubavi prema sebi i ljubavi prema Bogu i shvatanja da smo svi jednakopravna Božija deca
ljubav prema sebi je najteža ako kao mali nisi dobijao puno ljubavi koju si umeo da prepoznaš kao ljubav...tu se još mučim..treba je potpuno razdvojiti od egoizma...egoizam vuče korene u potrebi da više vrediš od drugih, a ljubav prema sebi je usmerena na sopstvenu dobrobit i blagostanje ali ne na račun drugih.....bez prave ljubavi prema sebi nema ni prave ljubavi prema bližnjima...

zanimljiv primer ljubavi prema bližnjima (kad se kaže bližnji misli se na sve ljude na bilo kog čoveka u tvom životu) je to da li se raduješ tuđem uspehu...da li navijaš za njega...svi imamo sopstvene živote i sopstvene po meni unapred definisane lekcije u životu...znači ljubav prema bližnjima je kad navijaš za njih da savladaju te lekcije...

za moć vere i uverenja shvati da je Isus činio čuda 100% verom u to da to može da uradi i da je govorio da ako imaš makar zrno vere možeš pomerati planine...primeti da ništa ne može da se postigne u životu bez vere da to možeš...

pokajanje je potrebno za izgradnju ljubavi prema bližnjima...kroz pokajanje koriguješ sebe u korist te ljubavi kajući se za situacije kad si išao protiv te ljubavi

zahvalnost Bogu je izraz ljubavi prema Bogu i uočavanje svega dobrog što je doneo u naš život...(ono loše smo uglavnom sami sebi doveli u život svojim pogrešnim uverenjima)
Zahvalnost kao deafult je posljedica stokholmskog sindroma prvih ljudi.
 
Zašto je Božija volja bila da ga ubiju? Zar Bog ne bi više voleo da su ga saslušali i prihvatili? Mislim Bog je mogao to da uredi,a mi imamo Isusa koji unapred zna da će umreti i još ohrabruje Judu da ga izda..Znači Bog je unapred predodredio šta će se desiti....Zašto je bila neophodna žrtva? Da bi poruka bila jača i doprla dalje zbog vaskrsnuća?
Bog ne zna da uradi ništa drugo osim prolivanja krvi i nasilja. Tako savršeni tako sveznajući i sveprisutni Bog ne može da nađe bolji način osim nasilja.
 
Zahvalnost kao deafult je posljedica stokholmskog sindroma prvih ljudi.
misliš na Adama i Evu? To je bajka...ako ti se nešto lepo desilo u životu imaš na čemu biti zahvalan...
Biti zahvalan onome tko ti pomaze da se izvuces iz sranja ili pravom ćaletu je totalno drugačije od biti zahvalan ćaletu koji te napravio i napustio.
Kult pravljenja djece je umotan u religiju
odakle znaš da ti Bog ne pomaže da se izvučeš iz sranja i naučiš lekcije koje su ti pripremljene za ovaj život?
Bog ne zna da uradi ništa drugo osim prolivanja krvi i nasilja. Tako savršeni tako sveznajući i sveprisutni Bog ne može da nađe bolji način osim nasilja.
Kad pričam o Bogu ne mislim na biblijskog boga nego na sveznajući i sveprisutni entitet koji je Izvor svog života i koji živi i kroz sve nas .
 
misliš na Adama i Evu? To je bajka...ako ti se nešto lepo desilo u životu imaš na čemu biti zahvalan...

odakle znaš da ti Bog ne pomaže da se izvučeš iz sranja i naučiš lekcije koje su ti pripremljene za ovaj život?

Kad pričam o Bogu ne mislim na biblijskog boga nego na sveznajući i sveprisutni entitet koji je Izvor svog života i koji živi i kroz sve nas .
Takav Bog ne postoji. Znam o čemu govoriš, ali niko ne poznaje takvog Boga. Nemoj da ispadaš smešan.
 
Bog koji te uvalio u sranje pa te vadi iz njega i jos trazi zahvalnost zato ,hm?
Laza Bog
ja to gledam drugačije...nismo ovde da uživamo nego da učimo lekcije života...pre svakog života dogovorimo sa vodičima koje će nam biti glavne lekcije i definišemo unapred ključne događaje i aktere..to je razrađen sistem koji funkcioniše....Bog se ne meša u to previše sem što nam šapuće odgovore na pitanja i nekad reaguje kad ga zamolimo...on je napravio svet u kome mi svojom voljom i svojim uverenjima gradimo svoju budućnost...na nama je da iz života u život učimo lekcije i duhovno se razvijamo...Isus mislim nije bio Bog nego čovek...od hrišćanstva korisna nam je u savladavanju lekcija Isusova etika o kojoj saznajemo iz gnostičkih i klasičnih jevanđelja...ostalo je fatamorgana...
 
ja to gledam drugačije...nismo ovde da uživamo nego da učimo lekcije života...pre svakog života dogovorimo sa vodičima koje će nam biti glavne lekcije i definišemo unapred ključne događaje i aktere..to je razrađen sistem koji funkcioniše....Bog se ne meša u to previše sem što nam šapuće odgovore na pitanja i nekad reaguje kad ga zamolimo...on je napravio svet u kome mi svojom voljom i svojim uverenjima gradimo svoju budućnost...na nama je da iz života u život učimo lekcije i duhovno se razvijamo...Isus mislim nije bio Bog nego čovek...od hrišćanstva korisna nam je u savladavanju lekcija Isusova etika o kojoj saznajemo iz gnostičkih i klasičnih jevanđelja...ostalo je fatamorgana...
Nisi ti sam u ovom svjetu.
Sagledaj sire pa ces vidjeti bolje sto je na ovom svjetu.
 
Nisi ti sam u ovom svjetu.
Sagledaj sire pa ces vidjeti bolje sto je na ovom svjetu.
Svako uči svoje samo za njega predefinisane lekcije i svako svojim uverenjima gradi svoj život...to što se neko razboli to nema veze sa Bogom to je ili lekcija o tome kako zadržati vedar duh i optimizam i ljubav uprkos bolesti ili je to sam sebi napravio nocebo efektom (nocebo je negartivni placebo)..Bog nam je dao mogućnost da svojom verom u nešto stvaramo sopstvenu stvarnost...kad neko poveruje da će se razboleti šta je tu Bog kriv? ako i umre rodiće se ponovo i ponovo ..dok ne nauči da verom i uverenjima kreira pozitivno a ne negativno u svom životu...
 
Planet zemlja je
Svako uči svoje samo za njega predefinisane lekcije i svako svojim uverenjima gradi svoj život...to što se neko razboli to nema veze sa Bogom to je ili lekcija o tome kako zadržati vedar duh i optimizam i ljubav uprkos bolesti ili je to sam sebi napravio nocebo efektom (nocebo je negartivni placebo)..Bog nam je dao mogućnost da svojom verom u nešto stvaramo sopstvenu stvarnost...kad neko poveruje da će se razboleti šta je tu Bog kriv? ako i umre rodiće se ponovo i ponovo ..dok ne nauči da verom i uverenjima kreira pozitivno a ne negativno u svom životu...
Ja ti kazem za shvatiti vise posegnuti treba sire a ti opet o sebi.
To je ok u razvoju,orjentiran si na sebe ne shvacas ni sebe i trazis se.
 
Zašto je Božija volja bila da ga ubiju? Zar Bog ne bi više voleo da su ga saslušali i prihvatili? Mislim Bog je mogao to da uredi,a mi imamo Isusa koji unapred zna da će umreti i još ohrabruje Judu da ga izda..Znači Bog je unapred predodredio šta će se desiti....Zašto je bila neophodna žrtva? Da bi poruka bila jača i doprla dalje zbog vaskrsnuća?

žrtve i jesu najsvetije u duhovnom smislu(svakog čoveka), i zašto bi bile niže vrednosti od Hristovog žrtvovanja ?
 
Svako uči svoje samo za njega predefinisane lekcije i svako svojim uverenjima gradi svoj život...to što se neko razboli to nema veze sa Bogom to je ili lekcija o tome kako zadržati vedar duh i optimizam i ljubav uprkos bolesti ili je to sam sebi napravio nocebo efektom (nocebo je negartivni placebo)..Bog nam je dao mogućnost da svojom verom u nešto stvaramo sopstvenu stvarnost...kad neko poveruje da će se razboleti šta je tu Bog kriv? ako i umre rodiće se ponovo i ponovo ..dok ne nauči da verom i uverenjima kreira pozitivno a ne negativno u svom životu...
kako covek da umre ako je vecito zdrav?
ne slazem se da je covek bolestan jer poveruje u to da je bolestan
deca ne razmisljaju o bolestima niti o tome da ce se razboleti
a opet imamo bolesnu decu
 
kako covek da umre ako je vecito zdrav?
ne slazem se da je covek bolestan jer poveruje u to da je bolestan
deca ne razmisljaju o bolestima niti o tome da ce se razboleti
a opet imamo bolesnu decu
imaš decu koja se prečesto razboljevaju a iza toga u stvari u podsvesti stoji to da kad su bolesna dobijaju negu i pažnju koju kao zdrava ne bi dobijala...imaš decu koja su tu samo da pomognu roditelju da nauči da bude brižan prema nekome ili da podnese gubitak onog ko mu je najdraži...bolest je ili lekcija za nekog (za bolesnog ili nekog iz njegove okoline) ili nocebo ili podsvesni mehanizam za privlačenje pažnje i brižnosti to jest ljubavi...
imaš multiple ličnosti...isto telo a više ličnosti...jedna ličnost ima neku hroničnu bolest druga nema...znači bolest je do uverenja a ne do tela...
 
imaš decu koja se prečesto razboljevaju a iza toga u stvari u podsvesti stoji to da kad su bolesna dobijaju negu i pažnju koju kao zdrava ne bi dobijala...imaš decu koja su tu samo da pomognu roditelju da nauči da bude brižan prema nekome ili da podnese gubitak onog ko mu je najdraži...bolest je ili lekcija za nekog (za bolesnog ili nekog iz njegove okoline) ili nocebo ili podsvesni mehanizam za privlačenje pažnje i brižnosti to jest ljubavi...
imaš multiple ličnosti...isto telo a više ličnosti...jedna ličnost ima neku hroničnu bolest druga nema...znači bolest je do uverenja a ne do tela...
Brate Lazare sto ti napisa...
Povlacim sve da si moj nasljednik.
Pa ti si upao u zamku sotone da je sve u glavi zato jer vidis sotonu u ogledalu.
Reko sam ti nisu svi ljudi isti.
 

Back
Top