Zašto je bila neophodna žrtva?

hm337

Poznat
Poruka
9.051
Zašto je Božija volja bila da ga ubiju? Zar Bog ne bi više voleo da su ga saslušali i prihvatili? Mislim Bog je mogao to da uredi,a mi imamo Isusa koji unapred zna da će umreti i još ohrabruje Judu da ga izda..Znači Bog je unapred predodredio šta će se desiti....Zašto je bila neophodna žrtva? Da bi poruka bila jača i doprla dalje zbog vaskrsnuća?

Poslednja izmena od moderatora:

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
33.482
a zašto je Božija volja bila da ga ubiju? Zar Bog ne bi više voleo da su ga saslušali i prihvatili? Mislim Bog je mogao to da uredi,a mi imamo Isusa koji unapred zna da će umreti i još ohrabruje Judu da ga izda..Znači Bog je unapred predodredio šta će se desiti....Zašto je bila neophodna žrtva? Da bi poruka bila jača i doprla dalje zbog vaskrsnuća?
To su Rimljani izmislili da se opravdaju sto su ga raspeli, dobar deo Jevandjelja je rimska izmisljotina da bi se opravdali.
Mislim ono Juda da ga izda? ZA STA?

aeternum

Veoma poznat
Poruka
13.805
a zašto je Božija volja bila da ga ubiju? Zar Bog ne bi više voleo da su ga saslušali i prihvatili? Mislim Bog je mogao to da uredi,a mi imamo Isusa koji unapred zna da će umreti i još ohrabruje Judu da ga izda..Znači Bog je unapred predodredio šta će se desiti....Zašto je bila neophodna žrtva? Da bi poruka bila jača i doprla dalje zbog vaskrsnuća?
Jer Sin čovečji nije došao da mu služe, nego da služi, i da da život svoj u otkup za mnoge. (Marko 10:45)

a bez svoje zasluge su opravdani milošću njegovom, otkupom koji je u Isusu Hristu. (Rimljanima 3:24)

Za slobodu je nas Hristos otkupio. Budite dakle čvrsti, i ne dajte se opet u jaram ropstva uhvatiti. (Galatima 5:1)

Svojom zrtvom Isus nas je otkupio odgreha i smrti
na temelju njegove zrtve imamo mogucnost vecnog zivota

1Timoteju 2
5 Jer jedan je Bog+ i jedan je posrednik+ između Boga i ljudi,+ čovek,
Hrist Isus,+6 koji je sebe dao kao odgovarajuću otkupninu za sve
*.+ O tome će se svedočiti u svoje vreme.

Kolosani 1

13 On nas je izbavio iz vlasti tame+ i preneo nas u kraljevstvo svog voljenog Sina, 14 preko kojeg smo oslobođeni otkupninom – oprošteni su nam gresi.+

Poslednja izmena:

hm337

Poznat
Poruka
9.051
Jer Sin čovečji nije došao da mu služe, nego da služi, i da da život svoj u otkup za mnoge. (Marko 10:45)

a bez svoje zasluge su opravdani milošću njegovom, otkupom koji je u Isusu Hristu. (Rimljanima 3:24)

Za slobodu je nas Hristos otkupio. Budite dakle čvrsti, i ne dajte se opet u jaram ropstva uhvatiti. (Galatima 5:1)

Svojom zrtvom Isus nas je otkupio odgreha i smrti
na temelju njegove zrtve imamo mogucnost vecnog zivota

1Timoteju 2
5 Jer jedan je Bog+ i jedan je posrednik+ između Boga i ljudi,+ čovek,
Hrist Isus,+6 koji je sebe dao kao odgovarajuću otkupninu za sve
*.+ O tome će se svedočiti u svoje vreme.
kome je Isus svojom žrtvom dao otkupninu? Bogu? Zar je Bogu trebalo da žrtvuje nekog za otkup sebi? Zar nije mogao samo da oprosti grehove ljudima?

aeternum

Veoma poznat
Poruka
13.805
kome je Isus svojom žrtvom dao otkupninu? Bogu? Zar je Bogu trebalo da žrtvuje nekog za otkup sebi? Zar nije mogao samo da oprosti grehove ljudima?
nama
nas je otkupio od nesavrsenosti - nasledjenog greha i smrti
na temelju njegove srtve dobijamo pravo na savrsenstvo i vecni zivot

ne radi se o oprastanju grehova nego o ozibavljenju ljudi od nesavrsenstva - smrti
to je bio jedini nacin
I kako po Adamu svi umiru, tako će po Hristu svi oživeti, (1. Korinćanima 15:22)

nego trebamo naci neku temu o hristu pa tamo o tome

hm337

Poznat
Poruka
9.051
nama
nas je otkupio od nesavrsenosti - nasledjenog greha i smrti
taj nasleđeni greh..to je ona jabuka koju su Adam i Eva jeli? Šta sam ja tu kriv da nasleđujem taj greh? Kome sam dužan za taj greh?
na temelju njegove srtve dobijamo pravo na savrsenstvo i vecni zivot
na koji način? kako to što neko umire daje meni pravo na savršenstvo i večni život?
ne radi se o oprastanju grehova nego o ozibavljenju ljudi od nesavrsenstva - smrti
to je bio jedini nacin
vrlo uvrnut način...sigurno nije bio jedini...

aeternum

Veoma poznat
Poruka
13.805
taj nasleđeni greh..to je ona jabuka koju su Adam i Eva jeli? Šta sam ja tu kriv da nasleđujem taj greh? Kome sam dužan za taj greh?

na koji način? kako to što neko umire daje meni pravo na savršenstvo i večni život?

vrlo uvrnut način...sigurno nije bio jedini...
ne mozemo biti oslobodjeni od nasledjenog greha jer nesavrsenost dobijamo rodjenjem genetski

Samo Zrtva Isusa Hrisdta nas oslobadja od smrti
da jedini nacin je to

hm337

Poznat
Poruka
9.051
odatle
. 8 A Bog je pokazao svoju ljubav prema nama tako što je Hrist, dok smo još bili grešnici, umro za nas.+ 9 Koliko više sada možemo biti sigurni da ćemo preko njega biti spaseni od Božjeg gneva,+ pošto smo njegovom krvlju proglašeni pravednima.+ 10 Jer ako smo bili pomireni s Bogom smrću njegovog Sina dok smo još bili Božji neprijatelji,+ koliko ćemo pre biti spaseni njegovim životom sada kad smo pomireni
znači mi smo grešnici već rođenjem i Bog je ljut na nas ali pošto nas voli Hrist umire za nas i njegova smrt nas proglašava pravednima i miri nas sa Bogom? To znači da je Hrist platio Bogu za naše grehe. A nije li Bog mogao i bez te žrtve da nam oprosti grehe...mogao je nego je fora ako prihvatite Isusa kao svog spasioca e onda vam opraštam a inače ne....kao mafija kad reketira i dođe i kaže ti duguješ nam toliko i toliko da te sačuvamo od sebe...

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
33.482
odatle

znači mi smo grešnici već rođenjem i Bog je ljut na nas ali pošto nas voli Hrist umire za nas i njegova smrt nas proglašava pravednima i miri nas sa Bogom? To znači da je Hrist platio Bogu za naše grehe. A nije li Bog mogao i bez te žrtve da nam oprosti grehe...mogao je nego je fora ako prihvatite Isusa kao svog spasioca e onda vam opraštam a inače ne....kao mafija kad reketira i dođe i kaže ti duguješ nam toliko i toliko da te sačuvamo od sebe...
Evidentno je da niko nije prestao da bude gresnik nakon Hristovog raspreca, kao sto tekst tvrdi i da Bog ne moze da oprosti greh, jer svi do jednog
smo nepopravljivi gresnici. Nijedno cudo se nije desilo pa da Zemlja nakon toga postane Raj i da ljudi prekinu sa svojim zlom :P
To da Satana caruje Zemljom je bilo i pre, a i posle toga :P
Ja zapravo mislim da je isus raspet jer je poceo da menja ljude. Ziv bi ucinio mnogo vise za ljude, nego mrtav....

hm337

Poznat
Poruka
9.051
Evidentno je da niko nije prestao da bude gresnik nakon Hristovog raspreca, kao sto tekst tvrdi i da Bog ne moze da oprosti greh, jer svi do jednog
smo nepopravljivi gresnici. Nijedno cudo se nije desilo pa da Zemlja nakon toga postane Raj i da ljudi prekinu sa svojim zlom :P
To da Satana caruje Zemljom je bilo i pre, a i posle toga :P
Ja zapravo mislim da je isus raspet jer je poceo da menja ljude. Ziv bi ucinio mnogo vise za ljude, nego mrtav....
cela ta priča o otkupu greha dolazi od njegovih sledbenika..Isus je možda nagovestio nešto drugo al su ga sledbenici pogrešno shvatili

Matej 20,28Kao što ni sin čovječij nije došao da mu služe, nego da služi i da dušu svoju u otkup da za mnoge.

da da dušu svoju...ako je dao dušu u zamenu za otkup drugih duša zna se ko sakuplja duše i od koga ih treba otkupiti...znači nije dao dušu Bogu nego đavolu za otkup...ako je dao dušu onda on više nema dušu..nema tu dam ti dušu danas al da mi je vratiš za tri dana

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
33.482
cela ta priča o otkupu greha dolazi od njegovih sledbenika..Isus je možda nagovestio nešto drugo al su ga sledbenici pogrešno shvatili

Matej 20,28Kao što ni sin čovječij nije došao da mu služe, nego da služi i da dušu svoju u otkup da za mnoge.

da da dušu svoju...ako je dao dušu u zamenu za otkup drugih duša zna se ko sakuplja duše i od koga ih treba otkupiti...znači nije dao dušu Bogu nego đavolu za otkup...ako je dao dušu onda on više nema dušu..nema tu dam ti dušu danas al da mi je vratiš za tri dana
Ti i dalje mislis da je nakon sto su svi hriscani pobijeni za vreme Nerona, taj tekst autentican?

hm337

Poznat
Poruka
9.051
Ti i dalje mislis da je nakon sto su svi hriscani pobijeni za vreme Nerona, taj tekst autentican?
jevanđelja klasična i gnostička su jedino što nam je ostalo od opisa Isusovog života...ne verujem da je sve izmišljeno...nešto mora da je tačno preneseno i zapisano..posle od Pavla kreću tumačenja i formiranje religije..ali jevanđelja su jedini izvor o Isusu koji nije naknadno tumačenje...

aeternum

Veoma poznat
Poruka
13.805
odatle

Vidi mi smo po rodjenju nesavrseni - znaci smrtni - i to je taj nasledjeni greh iliti nesavrsenost
Bogf nije ljut na nas
nego nas voli i zli da nas vrati u savrsenstvo da bi smo ziveli vecno, kako j ei trebalo biti

Ne radi se o oprastanju grehova sadasnjih nego o nasoj anomaliji nasoj smrtnosti

aeternum

Veoma poznat
Poruka
13.805

dusa je zivot
Isus je dao svoju dushu znaci svoj zivot za covecanastvo
za nas je dao zivot
kakav bre djavo on ide u unistenje

hm337

Poznat
Poruka
9.051
Vidi mi smo po rodjenju nesavrseni - znaci smrtni - i to je taj nasledjeni greh iliti nesavrsenost
Bogf nije ljut na nas
nego nas voli i zli da nas vrati u savrsenstvo da bi smo ziveli vecno, kako j ei trebalo biti
zašto onda u tekstu koji si dala stoji
9 Koliko više sada možemo biti sigurni da ćemo preko njega biti spaseni od Božjeg gneva,+ pošto smo njegovom krvlju proglašeni pravednima.

Ne radi se o oprastanju grehova sadasnjih nego o nasoj anomaliji nasoj smrtnosti
nađi gde Isus u jevanđeljima priča o tome...ne zanima me filozofiranje sledbenika koji su od svega napravili religiju...

hm337

Poznat
Poruka
9.051
dusa je zivot
Isus je dao svoju dushu znaci svoj zivot za covecanastvo
za nas je dao zivot
kakav bre djavo on ide u unistenje
duša nije život...zašto bi mene pre nekoliko godina mesecima spopadali demoni sa ciljem da mi uzmu dušu na prevaru ako su mogli samo da me ubiju...duša je nešto mnogo vrednije od života...

evo ti i ovi stihovi
Marko 8,36Jer kakva je korist čovjeku ako zadobije sav svijet a duši svojoj naudi?
Marko 8,37Ili kakav će otkup dati čovjek za dušu svoju?

nauditi duši očigledno ne znači nauditi svom životu...

aeternum

Veoma poznat
Poruka
13.805
duša nije život...zašto bi mene pre nekoliko godina mesecima spopadali demoni sa ciljem da mi uzmu dušu na prevaru ako su mogli samo da me ubiju...duša je nešto mnogo vrednije od života...

evo ti i ovi stihovi
Marko 8,36Jer kakva je korist čovjeku ako zadobije sav svijet a duši svojoj naudi?
Marko 8,37Ili kakav će otkup dati čovjek za dušu svoju?

nauditi duši očigledno ne znači nauditi svom životu...
jeste dusha je ceo zovek ili zivot

psmaniac

Poznat
Poruka
7.992
To su Rimljani izmislili da se opravdaju sto su ga raspeli, dobar deo Jevandjelja je rimska izmisljotina da bi se opravdali.
Mislim ono Juda da ga izda? ZA STA?
Какве будалаштине? Зашто би Римљани то радили?
Разапели су толико људи на крст не зна им се број.
Јуда га је издао из жеље да Христ покаже своје божанско
лице и моћ.

DedaStojan

Domaćin
Poruka
3.555
Zašto je Božija volja bila da ga ubiju? Zar Bog ne bi više voleo da su ga saslušali i prihvatili? Mislim Bog je mogao to da uredi,a mi imamo Isusa koji unapred zna da će umreti i još ohrabruje Judu da ga izda..Znači Bog je unapred predodredio šta će se desiti....Zašto je bila neophodna žrtva? Da bi poruka bila jača i doprla dalje zbog vaskrsnuća?
Cjela ta priča je vjerojatno mit.

Cilj je bio da se ukine nevino proljevanje krvi životinja po religijskim oltarima.
Taj izvŕšioc misije je bio veliki ljubitelj životinja i osjecao je gadljivost posebno prema Jeruzalemu centru zrtvovanja u koje se slivalo milioni ljudi da daju svoju žrtvu.Uspio je u naumu uz pomoć Vespazijana i sina mu Titusa.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.