Zašto je bila neophodna žrtva?

robivek

Ističe se
Poruka
2.940
Zato što kad čujem njegovo "svi ste vi pogrešni samo ja verujem ispravno" se bogu što nisam takav. I ne daj boze da budem.
Hmmm,moram priznati da ovako formulisano zaista deluje tendenciozno...nego,jesu li to zaista njegove reci ili je to samo tvoja interpretacija,daj nam citat da vidimo o cemu se radi...
Osim toga,mozda je jos bitnije utvrditi dali je mozda on ipak u pravu,na cemu zasniva ta svoja ubedjenja,da nije mozda stvarno na Bibliju jer u tom slucaju stvar postaje drasticno ozbiljnija...!?

manem78

Ističe se
Poruka
2.131
Hmmm,moram priznati da ovako formulisano zaista deluje tendenciozno...nego,jesu li to zaista njegove reci ili je to samo tvoja interpretacija,daj nam citat da vidimo o cemu se radi...
Osim toga,mozda je jos bitnije utvrditi dali je mozda on ipak u pravu,na cemu zasniva ta svoja ubedjenja,da nije mozda stvarno na Bibliju jer u tom slucaju stvar postaje drasticno ozbiljnija...!?
Iskreno, i da je Biblija istinita i da je rezultat njenog proučavanja ovakvo razmišljanje kao kod njega, svesno bih odbio da je pratim pa neka gorim u paklu beskonačno. Takvom bogu se ne klanjam pa koliko god pravi bio.

robivek

Ističe se
Poruka
2.940
Iskreno, i da je Biblija istinita i da je rezultat njenog proučavanja ovakvo razmišljanje kao kod njega, svesno bih odbio da je pratim pa neka gorim u paklu beskonačno. Takvom bogu se ne klanjam pa koliko god pravi bio.
Iskreno,zao mi je sto trenutno imas ovakav stav koji ipak jeste legitiman jer je to tvoje licno pravo izbora...nadam se da ces mozda jednog dana drugacije gledati na ove stvari...

@robivek

Da se nadovežem. Kod @Glasnik. nema ljubavi. Samo čista osuda. Kao i kod @aeternum. Oseća se čak i preko ekrana. Čim nema ljubavi jasno mi je da sagovornik nije spoznao ništa. Sa tobom s druge strane, konverzijacija je prijatnija. Više se oseća briga.🙂
Ne bih da budem niciji advokat ali bih pre rekao oda se radi o razlicitim metodima komunikacije a da realno nista manje ne brinu ni oni...sta mislis,zasto bi neko tracio svog dragocenog vremena iznoseci svoja verovanja na forumu ukoliko zaista ne brine o onima s kojim prica...?
Evo,malo materijala za dodatnog razmisljanja...inace svako od nas moze pogresiti i mozda u najboljim namerama ipak nastupiti na neprikladan nacin s tim sto su posledice zaista ne tako male - ukoliko se samo jedna osoba razocara i prestane pratiti diskusiju gde bi mozda cula, pre svega za nju,sustinsku bitnu poruku , to znaci propustanje prilike za reformu u njenom zivotu i direktan negativan uticaj na njenu buducnost.
Ako stvari sagledavamo iz ove perspektive,mislim da cemo svi mi biti mnogo vise pazljiviji kad komuniciramo na forumu ( a ako cemo pravo,svuda).

aeternum

Veoma poznat
Poruka
13.891
Iskreno,zao mi je sto trenutno imas ovakav stav koji ipak jeste legitiman jer je to tvoje licno pravo izbora...nadam se da ces mozda jednog dana drugacije gledati na ove stvari...

Ne bih da budem niciji advokat ali bih pre rekao oda se radi o razlicitim metodima komunikacije a da realno nista manje ne brinu ni oni...sta mislis,zasto bi neko tracio svog dragocenog vremena iznoseci svoja verovanja na forumu ukoliko zaista ne brine o onima s kojim prica...?
Evo,malo materijala za dodatnog razmisljanja...inace svako od nas moze pogresiti i mozda u najboljim namerama ipak nastupiti na neprikladan nacin s tim sto su posledice zaista ne tako male - ukoliko se samo jedna osoba razocara i prestane pratiti diskusiju gde bi mozda cula, pre svega za nju,sustinsku bitnu poruku , to znaci propustanje prilike za reformu u njenom zivotu i direktan negativan uticaj na njenu buducnost.
Ako stvari sagledavamo iz ove perspektive,mislim da cemo svi mi biti mnogo vise pazljiviji kad komuniciramo na forumu ( a ako cemo pravo,svuda).
Zato JS i svedoce tako sto imaju licni kontakt sa ljudima onda se vidi i ljubav i zainteresovanost za coveka.
a samo propovedanje Bozje reci je izraz ljubavi.
Dakle zivot osobe ne zavisi od pracenja diskusije na forumima nego
iskrene osobe nadju put do Boga - Bozje reci
i Bog nadje nacin da ih privuce.
A ko se spotakne na Bozju rec sam nema dovoljno ljubavi za Boga
Biblija kaze da ko iskreno trazi Boga, svim sarcem i svom dushom, nacice ga.

Glasnik.

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.099
@robivek

Da se nadovežem. Kod @Glasnik. nema ljubavi. Samo čista osuda. Kao i kod @aeternum. Oseća se čak i preko ekrana. Čim nema ljubavi jasno mi je da sagovornik nije spoznao ništa. Sa tobom s druge strane, konverzijacija je prijatnija. Više se oseća briga.🙂
Ovo je forum. Vodi se diskusija ne ljubav.
Nisam te osudjivao niti vredjao.
A vidim opet nisi korektan.

DarkMoon

Elita
Poruka
16.634
ne znam da je po zakonu da plaćaš za greške svojih praroditelja...ne vidim da deca idu u zatvor umesto roditelja?
gde je Isus a ne njegovi sledbenici dao tumačenje da će se žrtvovati za oproštaj tuđeg greha? I zašto bi on ili bilo ko imao pravo da primi kaznu umesto drugih? to je kao da u zatvor umesto kriminalca pošalješ njegovu mamu koja je voljna da odradi kaznu za sina...Zar je to pravda?
Svako je odgovoran za svoje grehe...nema prečica do raja...nego jesu li gresi jasno definisani? igramo igru a ne znamo pravila...dođe Isus u sred igre i kaže preljuba je i kad poželiš nekog ko ti nije partner....to je menjanje pravila u sred igre. Da li je to fer i dozvoljeno?
Postoji prokletstvo ,kada drugi iz familije sagresi pa padne na mladje .
Po meni to nije pravedno neka svako ispasta za sebe .

a bre Milun

Elita
Poruka
24.824
Zato JS i svedoce tako sto imaju licni kontakt sa ljudima onda se vidi i ljubav i zainteresovanost za coveka.
a samo propovedanje Bozje reci je izraz ljubavi.
Dakle zivot osobe ne zavisi od pracenja diskusije na forumima nego
iskrene osobe nadju put do Boga - Bozje reci
i Bog nadje nacin da ih privuce.
A ko se spotakne na Bozju rec sam nema dovoljno ljubavi za Boga
Biblija kaze da ko iskreno trazi Boga, svim sarcem i svom dushom, nacice ga.
a svi Boga traze da bi bili spaseni i vecno ziveli?
Jel to ljubav prema "stvoritelju" il strah od vecne smrti?
"Mi nikoga ne teramo da voli Boga , al ko ga ne voli nece biti spasen" ............pa ti sad vidi ocel volis Boga ili ne.
TIPICNO JEVREJSKO-KAPITALISTICKO LICEMERJE KOJE DOVOLJNO GOVORI O POREKLU BIBLIJE I RELIGIJA ZASNOVANIH NA BIBLIJI.

DedaStojan

Domaćin
Poruka
3.601
Isus nije dosao da spase sebe nego sav ljudski rod ukljucujuci i tebe i sve nas na forumu...
Dakle vidi se da ne znas ovu materiju a iznosis visokokvalitetne lupetacije cisto da budes prisutan i da bar nekako budes primecen...
Izvini ali moram te razocarati ja sam ovde dosao da spasim djevce koji se ne okaljaše o žene i da su zalutale ovce iz nekog Izraelskog plemena.Radim striktno po bibliji.

Glasnik.

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.099
1Postoji prokletstvo ,kada drugi iz familije sagresi pa padne na mladje .
Po meni to nije pravedno neka svako ispasta za sebe .
Mislim da ne postoji automatski
Vec otac nauci sina isto.
I ovaj onda to podrzava i cini isto.
E onda.
A ako se sin ogradi i to osudi i ne cini tako, onda ne.

5. Mojsijeva 24,16Neka ne ginu ocevi za sinove ni sinovi za oceve; svaki za svoj grijeh neka gine.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.