zasto isus a ne islam

Hrišćanstvo nije za svakoga pa ni za svaki narod.

Potrebno je da taj pojedinac i taj narod budu na nekom stepenu duhovnog i kulturnog razvoja.

Da bi se Hrišćanstvo ''primilo'' onako kako je trebalo da bude primljeno (od srca, od čiste duše, od ljubitelja Istine, od ljudi koji na svet gledaju otvorenih očiju...), najpre je bilo potrebno da ljudi usvoje monoteizam, pa potom da budu zavetovani starim zavetom, pa tek zatim, kada su sve to prošli, da shvate i prihvate Hrista. Islam je prema ovim stepenima razvoja naroda i pojedinaca nastao 6 vekova posle Hrista kao korak nazad u odnosu na Hrišćanstvo. Muhamed je shvatio da narod kome je propovedao jednog Boga nije zreo za Hrišćanstvo. Bolje je da se drži modela starog zaveta (direktivnih, naredbodavnih zapovesti, bez davanja slobode ljudskom duhu), i tako je i učinio.
 
Зашто Исус а не Мухамеданство... хммм... зато што је Мухамед био ратник, пљачкаш, убица, педофил, (сисао језике младићима мазећи их - не знам у коју категорију то да ставим 🤮) залагао се за неједнакост полова, имао робове и подржавао робовласништво, зато што је пропагирао и форсирао непријатељство између конфесија, и на крају зато што су му, између осталих, последње речи биле *Бог проклео Јевреје и Хришћане* за разлику од Христа чије су последње речи биле *опрости им јер не знају шта чине*. и то је само врх леденог брега... Мислим у суштини, свака особа која прочита Куран(коран) брзо оде из Ислама, а тек ако узме да чита Хадите благо речено шокира се....
 
Poslednja izmena:
Dobro si zapazio.
Napad islama na ucenje hriscanstva je jako porastao.
To je zato sto njihovi planovi da islamiziraju evropu, pocinju da ne funkcionisu.
Nasuprot, sve vise pridoslica se zanima za hriscanstvo ili postaje neutralno pod uticajem slobode.

Tako da ako ne postanu hriscani, ni islam ih vise mnogo ne zanima.
Tako da to radikalnim vodjama ne odgivara pa pokusavaju da im pokazu da je hriscanstvo lazna religija.
Napadi su postali ozbiljni i nije sala.
Izvini, stvarno me zanima, odakle ti ovo?
 
Izvini, stvarno me zanima, odakle ti ovo?
Gledam uzivo.
Bolji zivot ih neutralise.
Osim neki praznik koji i ne postuju ispravno osim na velika usta, nista nije ostalo kod onih koji su na zapadau duze.
Ima uvek izuzetaka.
Jedan JS radi sa nekoliko muslimana, ja se poslovno krecem blizu njih, pred nima im rece, vi ste muslimani samo na praznik.
Neki od njih i ne postuju post.
Ali neki su tada jako dobri na praznike, caste te kafu ili neki kolac.
Ostalih dana sasvim drugi ljudi, ne poznajes ih.
Ne bi dobio kafu ili kolac pa neznam sta da je.
Ali vera nije jelo i pice, ali svodi se na to i to ne kako treba.
Onda dodju hriscanski praznici, oni su prisutni, opijaju se, neke cak nose kuci, itd.
Ima tu i tamo jedan dva koji gledaju samo.
 
Poslednja izmena:
Onda ne možeš generalizovati, jer ne verujem da si u stanju uživo sagledati kompletan evropski prostor. Ili jesi? Jel non-stop putuješ Evropom?
haha ha.
Ne znam kakvu predpostavku imas?
Ovamo se puno putuje.
A dugo sam ovamo.
Trenutno se krecem izmedju 3 Evropske zemlje non stop, nekada i u drugim, imam prijtelje svuda pricamo, ista prica svuda..
A podmitljivi su da to nisam video nigde...
 
Poslednja izmena:
Onda ne možeš generalizovati, jer ne verujem da si u stanju uživo sagledati kompletan evropski prostor. Ili jesi? Jel non-stop putuješ Evropom?
Postujem Islam, imam dosta prijatelja, lepo se slazemo, mnogo me vole, ali nisam od onih koji ne kazu istinu.
Ali se radujem mnogima otuda, koji ce prihvatiti prooka koji ce doci da spase svet, Mesi isu.


Matej 24,30I tada će se pokazati znak sina čovječijega na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće Mesi Isu gdje ide na oblacima nebeskima sa silom i slavom velikom.
 
najpre je bilo potrebno da ljudi usvoje monoteizam, pa potom da budu zavetovani starim zavetom, pa tek zatim, kada su sve to prošli, da shvate i prihvate Hrista. Islam je prema ovim stepenima razvoja naroda i pojedinaca nastao 6 vekova posle Hrista kao korak nazad u odnosu na Hrišćanstvo. Muhamed je shvatio da narod kome je propovedao jednog Boga nije zreo za Hrišćanstvo. Bolje je da se drži modela starog zaveta (direktivnih, naredbodavnih zapovesti, bez davanja slobode ljudskom duhu), i tako je i učinio.

Nije. U starom svijetu je uvjek postojao monoteizam, jedan vrhovni Bog. Tvorac ostalih bogova, sinova bozjih. Ali su se uvjek slavila i djeca bozja, kao sto se slavi recimo i arhandjel Mihajlo na dan slave. Uvjek je tako bilo.
Muhamed je zabranio idolatriju, slavljenje bilo koga osim vrhovnog Boga, i to je sprovodio u djelo.
 
Nije. U starom svijetu je uvjek postojao monoteizam, jedan vrhovni Bog. Tvorac ostalih bogova, sinova bozjih. Ali su se uvjek slavila i djeca bozja, kao sto se slavi recimo i arhandjel Mihajlo na dan slave. Uvjek je tako bilo.
Muhamed je zabranio idolatriju, slavljenje bilo koga osim vrhovnog Boga, i to je sprovodio u djelo.
Covek prepisao iz biblije.

Andjeo gavrilo kaze:
Otkrivenje 22,9I reče mi: gle, nemoj, jer sam i ja sluga kao i ti i braća tvoja proroci i oni koji drže riječi proroštva knjige ove. Bogu se pokloni.

Otkrivenje 19,10I padnuvši pred nogama njegovima poklonih mu se; i reče mi: gle, nemoj, ja sam sluga kao i ti i braća tvoja koja imaju svjedočanstvo Isusovo. Bogu se pokloni; jer je svjedočanstvo Isusovo Duh Proroštva.
 
Islam uči da je Isus jedan od proroka..Isa. Veruju da nije umro na krstu jer nije bilo ni potrebno da umire. Bog oprašta grehe naše ali nije potrebna žrtva. Isa je došao da nas poduči nekim novim istinama i samo to. Ništa više.

Ne povezuje se greh Adama(Adema) i naši lični gresi koje činimo sa našom smrtnosti. Smrtnost je po shvatanju u Islamu samo prirodan proces koji je Bog zamislio odmah prilikom stvaranja radi provere vernosti pa je dodelio ovaj svet kao probni test. To je kažem ono što sve druge nehrišćanske religije potenciraju..da je smrtnost sasvim prirodan proces nezavisno od našeg odnosa prema moralnim vrednostima tj. prema Zakonu Božijem. Pa samim tim ne pojme da postoji potreba za otkupom od greha.
Islam je najprimitivnija religija ,njih uce i da lazu da bi odbranili svoju veru ,a zna se ko je otac lazi.
Svako ko odrice da je Bog dosao u telu ima duh antihristov.
 
Ako pitaš zašto Hristos a ne Islam, ukratko Isus je bio Božji Sin, od oca rođen pre svih vekova.

A Muhamed uman čovek kojega je Bog pogledao u 45. godini i postao prorok.

Pa sad sam proceni ko je tu ko, ko kosi a ko vodu nosi. Da, i ko sudi po proroku i to...
 
Hrišćanstvo nije za svakoga pa ni za svaki narod.

Potrebno je da taj pojedinac i taj narod budu na nekom stepenu duhovnog i kulturnog razvoja.

Da bi se Hrišćanstvo ''primilo'' onako kako je trebalo da bude primljeno (od srca, od čiste duše, od ljubitelja Istine, od ljudi koji na svet gledaju otvorenih očiju...), najpre je bilo potrebno da ljudi usvoje monoteizam, pa potom da budu zavetovani starim zavetom, pa tek zatim, kada su sve to prošli, da shvate i prihvate Hrista. Islam je prema ovim stepenima razvoja naroda i pojedinaca nastao 6 vekova posle Hrista kao korak nazad u odnosu na Hrišćanstvo. Muhamed je shvatio da narod kome je propovedao jednog Boga nije zreo za Hrišćanstvo. Bolje je da se drži modela starog zaveta (direktivnih, naredbodavnih zapovesti, bez davanja slobode ljudskom duhu), i tako je i učinio.
Зар се не каже да Бог жели да се сви људи спасу и дођу у познање истине ?
 
Све те религије које су дошле са блиског истока имају лажи и преваре у основи, и њихово ширење је кренуло огњем и мачем.
Шта су само хришћани попалили паганских књига и храмова
Муслимани су доврпили започето, кад су Саладину показали оно што је преживело хришћанска уништавања Александријске библиотеке, он је, гледајући књиге, рекао, оне су или супротне Курану, што значи да су јерес, или се слажу с Кураном, што значи да су сувишне.

Ислам је међутим у предности у односу на хришћанство јер представља свеобухватији поглед на живот и прописује уређење свих области живота.
 

Back
Top