Quantcast

zasto isus a ne islam

amc.ru

Početnik
Poruka
17
ukratko , sve vise muslimana objavljuje Video poruke kako je njihova Vera ispravna ,Imam par argumenata ,Isus i pre nego sto je dosao na ovaj svet receno je da ce doci, jos sa 7 god majka ga je trazila a on je bio u crkvi i rekao majko zasto me trazis,jer je trebala znati gde je... i sad jedan Muhamed koji je ziveo oko 45 zasnuo i javio mu se bog ,i ispricao istu pricu o adamu i evi ko je citao kuran zna o cemu pricam. pa se pitam treba li verovati nekome ko je zreo covek uman zna sta je zivot i kako sa ljudima ili verovati u jedno dete Koje je pre rodjenja -receno da ce doci...mislim verujte vi ali pustite druge da veruju sta zele…neki Dzevad Golos ne you tude obnjasnjava kuran ili sveto pismo mislim pola stvari vec postoje u bibliji, sta je prepisano cinjenica je da je nastala ranije , obrezivanje pa to ju jude radile vec 4000 godna ,pranje vodom levom rukom indusi koriste 5000 godina ,kao brada nosenje pa od kad je coveka brada postoji ,izvinite nacin na koji se klanjaju ,i hriscani to Rada ali samo bred nekim svecem,i to je isto ,zene prokrivene pa ranije su sve bile vratimo se 30 god u nazad stare majke (babe) nase nosile su marame...sta je tu novo sve prepisano, Islam ipak dobra Vera ima tu morala ,ponosa hrabrosti ,skidam kapu.slobodno veruj svoju veru ali pusti druge...

Jovan Prezviter

Domaćin
Poruka
3.855
i sad jedan Muhamed koji je ziveo oko 45 zasnuo i javio mu se bog ,i ispricao istu pricu o adamu i evi ko je citao kuran zna o cemu pricam. pa se pitam treba li verovati nekome ko je zreo covek uman zna sta je zivot i kako sa ljudima ili verovati u jedno dete Koje je pre rodjenja -receno da ce doci...
Ako bi mogao malo pojasniti ovu rečenicu...bilo bi zanimljivo..ako sam dobro razumeo da li ti smatraš da Muhamedova poruka ima više autoriteta zbog starosti koju je imao u odnosu na Isusa?

Pozdrav.

gost 338757

Primećen član
Poruka
575
"In 628 C.E. Prophet Muhammad (s) granted a Charter of Privileges to the monks of St. Catherine Monastery in Mt. Sinai. It consisted of several clauses covering all aspects of human rights including such topics as the protection of """
Christians, freedom of worship and movement, freedom to appoint their own judges and to own and maintain their property, exemption from military service, and the right to protection in war.

An English translation of that document is presented below.

This is a message from Muhammad ibn Abdullah, as a covenant to those who adopt Christianity, near and far, we are with them.
Verily I, the servants, the helpers, and my followers defend them, because Christians are my citizens; and by Allah! I hold out against anything that displeases them.
No compulsion is to be on them.
Neither are their judges to be removed from their jobs nor their monks from their monasteries.
No one is to destroy a house of their religion, to damage it, or to carry anything from it to the Muslims' houses.
Should anyone take any of these, he would spoil God's covenant and disobey His Prophet. Verily, they are my allies and have my secure charter against all that they hate.
No one is to force them to travel or to oblige them to fight.
The Muslims are to fight for them.
If a female Christian is married to Muslim , it is not to take place without her approval. She is not to be prevented from visiting her church to pray.
Their churches are to be respected. They are neither to be prevented from repairing them nor the sacredness of their covenants.
No one of the nation (Muslims) is to disobey the covenant till the Last Day (end of the world).
"""

Poslednja izmena:

amc.ru

Početnik
Poruka
17
jeste u kuranu isa prorok (ISUS) ali bibliju mozeste tu
Ako bi mogao malo pojasniti ovu rečenicu...bilo bi zanimljivo..ako sam dobro razumeo da li ti smatraš da Muhamedova poruka ima više autoriteta zbog starosti koju je imao u odnosu na Isusa?

Pozdrav.
ne nikako nema vise autoriteta, samo sam hteo reci zasto muslimani navezuju da treba verovati vise u njihovog proroka nego sami hriscani u Isusa.i onda sam naveo banalno poredjenje... kome verovati u nekog ko pre nego sto je i dosao na ovaj svet ,znalo se da ce doci ili u nekog koji je prvih 45 god ziveo fakticki bez boga ,i usnuo i u snu dobio zadatak…opet ponavnjam previse propagiraju islam ljudima koji nisu njihove vere ,prvo pocisti svoje dvoriste i uredi svoju CELJAD ...

amc.ru

Početnik
Poruka
17
Vrlo je bitno da znam koje si trenutno veroispovesti da bi mogao da dam precizan odgovor.
Pravoslavne sam veroispovesti i izucujem hriscanstvo ali i radim na izucavanju kurana i samog zivota profeta muhameda...sta je radio trgovao jeo sa kim je spavao ,kojim putem se kretao do 45 godine...ustvari interesantan mi je taj njegov saN i kako je poveo narod za sobom...zasto su mu poverovali i koliko je bio uman covek dok nije postao PROFET

Denni

Početnik
Poruka
36
Pravoslavne sam veroispovesti i izucujem hriscanstvo ali i radim na izucavanju kurana i samog zivota profeta muhameda...sta je radio trgovao jeo sa kim je spavao ,kojim putem se kretao do 45 godine...ustvari interesantan mi je taj njegov saN i kako je poveo narod za sobom...zasto su mu poverovali i koliko je bio uman covek dok nije postao PROFET
Preporucujem da prestanete da citate i izucavate verske knjige i spise drugih religija pa cak i religija koje su slicne hriscanstvu.Ovu preporuku ne govorim ja nego sveti oci koji su znali mnogo vise od mene, i jos dodajem da je to dobar savet iz licnog iskustva.

amc.ru

Početnik
Poruka
17
"In 628 C.E. Prophet Muhammad (s) granted a Charter of Privileges to the monks of St. Catherine Monastery in Mt. Sinai. It consisted of several clauses covering all aspects of human rights including such topics as the protection of """
Christians, freedom of worship and movement, freedom to appoint their own judges and to own and maintain their property, exemption from military service, and the right to protection in war.

An English translation of that document is presented below.

"""
HVALA PROBACU DA NADJEM NA RUSKOM ILI NEMACKOM KAKO BI BOLJE RAZUMEO...
Preporucujem da prestanete da citate i izucavate verske knjige i spise drugih religija pa cak i religija koje su slicne hriscanstvu.Ovu preporuku ne govorim ja nego sveti oci koji su znali mnogo vise od mene, i jos dodajem da je to dobar savet iz licnog iskustva.
nemogu usla voda u usi ako me razumes

Glasnik.

Elita
Poruka
23.434
ukratko , sve vise muslimana objavljuje Video poruke kako je njihova Vera ispravna ,Imam par argumenata ,Isus i pre nego sto je dosao na ovaj svet receno je da ce doci, jos sa 7 god majka ga je trazila a on je bio u crkvi i rekao majko zasto me trazis,jer je trebala znati gde je... i sad jedan Muhamed koji je ziveo oko 45 zasnuo i javio mu se bog ,i ispricao istu pricu o adamu i evi ko je citao kuran zna o cemu pricam. pa se pitam treba li verovati nekome ko je zreo covek uman zna sta je zivot i kako sa ljudima ili verovati u jedno dete Koje je pre rodjenja -receno da ce doci...mislim verujte vi ali pustite druge da veruju sta zele…neki Dzevad Golos ne you tude obnjasnjava kuran ili sveto pismo mislim pola stvari vec postoje u bibliji, sta je prepisano cinjenica je da je nastala ranije , obrezivanje pa to ju jude radile vec 4000 godna ,pranje vodom levom rukom indusi koriste 5000 godina ,kao brada nosenje pa od kad je coveka brada postoji ,izvinite nacin na koji se klanjaju ,i hriscani to Rada ali samo bred nekim svecem,i to je isto ,zene prokrivene pa ranije su sve bile vratimo se 30 god u nazad stare majke (babe) nase nosile su marame...sta je tu novo sve prepisano, Islam ipak dobra Vera ima tu morala ,ponosa hrabrosti ,skidam kapu.slobodno veruj svoju veru ali pusti druge...
Dobro si zapazio.
Napad islama na ucenje hriscanstva je jako porastao.
To je zato sto njihovi planovi da islamiziraju evropu, pocinju da ne funkcionisu.
Nasuprot, sve vise pridoslica se zanima za hriscanstvo ili postaje neutralno pod uticajem slobode.
Tako da ako ne postanu hriscani, ni islam ih vise mnogo ne zanima.
Tako da to radikalnim vodjama ne odgivara pa pokusavaju da im pokazu da je hriscanstvo lazna religija.
Napadi su postali ozbiljni i nije sala.

amc.ru

Početnik
Poruka
17
Dobro si zapazio.
Napad islama na ucenje hriscanstva je jako porastao.
To je zato sto njihovi planovi da islamiziraju evropu, pocinju da ne funkcionisu.
Nasuprot, sve vise pridoslica se zanima za hriscanstvo ili postaje neutralno pod uticajem slobode.
Tako da ako ne postanu hriscani, ni islam ih vise mnogo ne zanima.
Tako da to radikalnim vodjama ne odgivara pa pokusavaju da im pokazu da je hriscanstvo lazna religija.
Napadi su postali ozbiljni i nije sala.
imas pravo zivim u LINZ austrija Imam par drugara iranca sve hriscani i avganci masovno ali trenutno samo zbog papira avganci jer kao ako su hriscani nesmeju da se vrate smrtna kazna i moraju da odlaze na kurs biblije u katolicku crkvu ,drugo devojke muslmanke ulazi im ova pop kultura u srce i sve su liberalnije,

Ulični Hodač

Aktivan član
Poruka
1.158
Pozdrav dečaci,
Pokušaću što konciznije da vam ukažem na fundamentalne razlike između Hrišćanstva i Islama.Prvo,islam je nastao ka produkt Rimokatoličkih monaha,jer je želeli d Arapska neznabožačka plemena konvertuju u rimokatolicizam koja bi trebala da ratuju za njih u borbi protiv jevreja i da se očiste neznabozačka plemena koja se klanjaju idolima..Kuran je plagijat Biblije,i upravo radi toga što muslimani Isusa Hrista vide kao proroka i kao sudiju na kraju sveta,ukazuje da su rimokatolički monasi bili umešani u taj očigledni istorijski falsifikat.Varak,rimokatolički monah,koji je Muhameda proglasio prorokom Arapa je bio rođak Muhamedove žene.Kasnije su stvari otele kontroli je je Muhamed je osnovo vlasitu religiju,a Aalaha,boga meseca instalirao za Boga.Alah je inače straobiblijski zli "bog" Vaal ili Baal,odnosno demon.I tako je Vatikan pod uticajem želje da vlada Jerusalimom i bliskim istokom stvorio novu filozofiju,koja se danas naziva islamskom religijom.

Isus Hristos je jedan,jedini istiniti Bog,koje je uzeo grehe ljudi na sebe,i od ljudi samo tražiju da veruju u Njega.Iskupio je sve ljude od greha i ponudio večni život.Za Hrista piše da je jedino ime pod zemljom kroz koje se ljudi mogu spasiti.Ne treba zaboraviti da je samo Histos odgovorio na večito pitanje "Šta je Istina",da je samo On Vaskrsao i pobedio smrt...itd.

Ostavite se Muhamedanstva i Kurana,da ne odete u prelest.Proučavajte BIbliju i budite buntovnici,nemojte živeti kao ostali iskvaren svet.Živi kako Bog želi,i imaćeš čuda u životu.

amc.ru

Početnik
Poruka
17
hvala za tekst ,da nazalost postoje zene Koje pristaju dobrovoljno,ovde kod meine u lincu zene obzavaju avgance,verujte to su starije zene same i ako se afgan osami od drustva i radi nesto iole posteno svabice se cimaju za njih i nazalost Toga ce biti sve vise i vise...citiracu njegosa cud je zenska smjesna rabota nezna zena ko je kakve vere stotinu ce promeniti Vera dok ne ucini sto joj srcu drago

amc.ru

Početnik
Poruka
17
Pozdrav dečaci,
Pokušaću što konciznije da vam ukažem na fundamentalne razlike između Hrišćanstva i Islama.Prvo,islam je nastao ka produkt Rimokatoličkih monaha,jer je želeli d Arapska neznabožačka plemena konvertuju u rimokatolicizam koja bi trebala da ratuju za njih u borbi protiv jevreja i da se očiste neznabozačka plemena koja se klanjaju idolima..Kuran je plagijat Biblije,i upravo radi toga što muslimani Isusa Hrista vide kao proroka i kao sudiju na kraju sveta,ukazuje da su rimokatolički monasi bili umešani u taj očigledni istorijski falsifikat.Varak,rimokatolički monah,koji je Muhameda proglasio prorokom Arapa je bio rođak Muhamedove žene.Kasnije su stvari otele kontroli je je Muhamed je osnovo vlasitu religiju,a Aalaha,boga meseca instalirao za Boga.Alah je inače straobiblijski zli "bog" Vaal ili Baal,odnosno demon.I tako je Vatikan pod uticajem želje da vlada Jerusalimom i bliskim istokom stvorio novu filozofiju,koja se danas naziva islamskom religijom.

Isus Hristos je jedan,jedini istiniti Bog,koje je uzeo grehe ljudi na sebe,i od ljudi samo tražiju da veruju u Njega.Iskupio je sve ljude od greha i ponudio večni život.Za Hrista piše da je jedino ime pod zemljom kroz koje se ljudi mogu spasiti.Ne treba zaboraviti da je samo Histos odgovorio na večito pitanje "Šta je Istina",da je samo On Vaskrsao i pobedio smrt...itd.

Ostavite se Muhamedanstva i Kurana,da ne odete u prelest.Proučavajte BIbliju i budite buntovnici,nemojte živeti kao ostali iskvaren svet.Živi kako Bog želi,i imaćeš čuda u životu.
bas dobro napisano ,respekt....hvala

Jovan Prezviter

Domaćin
Poruka
3.855
ne nikako nema vise autoriteta, samo sam hteo reci zasto muslimani navezuju da treba verovati vise u njihovog proroka nego sami hriscani u Isusa.i onda sam naveo banalno poredjenje... kome verovati u nekog ko pre nego sto je i dosao na ovaj svet ,znalo se da ce doci ili u nekog koji je prvih 45 god ziveo fakticki bez boga ,i usnuo i u snu dobio zadatak…opet ponavnjam previse propagiraju islam ljudima koji nisu njihove vere ,prvo pocisti svoje dvoriste i uredi svoju CELJAD ...

Da, ok...i da zastupaš stavove Islama nikakav problem čak šta više ponadao sam se da si možda Islamske veroispovesti da bismo diskutovali :)..pa sam zato te pitao šta misliš.

No, kažeš da te zanima islam...šta konkretno ako mogu nešto pomoći da saznaš šta islam uči tj. u čemu se razlikuje od judeo-hrišćanstva.

Ono što muslimani na samom početku diskusije ističu jeste da je Biblija falsifikovana, da u njoj postoji određenih objava Božijih koje su tačne ali da su većina predmet ljudskog mudrovanja. Oni recimo kažu da je njihova objava tačnija jer je najkasnija objava.
Takođe ističu da Božiji proroci i poslanici poput Mojsija, Noja, Adama itd....su u Kuranu opisani autentičnije i da nisu pravili "skandale" koji im se pripisuju u Bibliji te su tako neokaljani za razliku od Biblije za koju smatra da ih prikazuje nedolično.
Takođe ovaj svet smatraju ne kaznom za greh koji je Adem načinio i smrtnost uopšte ne povezuju sa grehom(osim judeo-hrišćnastva sve druge religije takođe ne povezuju smrtnost sa grehom) već je smrtnost prirodna stvar koju je Allah odredio da bi iskušao ljude da vidi čemu teže da bi dobili večno blaženstvo(dženet) ili večni pakao(džehenum).
Još jedno odličje vere jeste sveti rat koji smatraju kao prečica do dženeta i koji poginu usvetom ratu odmah odlaze u dženet. Deca jkoaj umru prirodnom smrću pre 18-te godine života takođe idu u dženet itd....
Takođe Kuran smatraju svetom knjigom ali ga ne tumače direktno već indirektno preko hadisa(zapisa nakon Muhameda od strane njegovih naslednika i kasnijih pisaca)..većina 90% i oni se zvou suniti.

Uposlednje vreme imaju brojne govornike (poput Dževada Gološa koga si pomenuo) azor ime je pre svega Ahmed Dedat(umro krajem 90-tih) ili njegovog naslednika Zakir Naika koji drže javne propovedi i često lako izlaze na kraj sa većinom hrićanskih teologa posebno negirajući Trojstvo i ukazujući da je ono paganskog porekla a da samo Kuran uči ispravno da je Bog jedan. Inače pitanje Trojstva je jedno od glavnih tačaka sporenja sa hrišćanima i često ako hrišćani nisu utvrđeni u ovoj Biblijkoj doktrini itekako lako izlaze na kraj.

Eto u kratkim crtama osobenosti islama uopšte a posebno danas.

Pozdrav.

Poslednja izmena:
  Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.