Zašto Druga Srbija uopšte pretenduje na ime Srbija?

Ti si na platnom spisku db-a/sns-a provaljen si, tako da nisi vise merodavan ni za kakvu raspravu
Podanik Dritte Reich i Zelene ostao bez argumenata pa lupa i o SNS i DB. Kao dokazani bot BND-a i Kurtija @Frederick_ nije merodavan ni za kakvu raspravu. Eto, vidiš kako imam argument?

Lupaš da je u pitanju nekakva “zavera” a tvoja ljubljena Vesna Pešić je sto bar sto puta započela govoranciju deklaracijom “mi smo ona Druga Srbija”. Ne izmišljaj da je “spin”, “zavera” i slično,. Ko ti je kriv što se identifikuješ sa titoistima?

Ne znam o čemu ovde govoriš, niti na šta misliš.

Koliko je mene poznato, tebi je predsednik Titove partije potpisao kada te je država imenovala za direktora javnog preduzeća, koje je potom i propalo. I sve vreme na državnim jaslicama, u republičkoj instituciji, parazitiraš.

Ti si, ali bukvalno, na ovom forumu prvi predstavnik kategorije dece komunizma, tako da je malčice čudno da o tako nečem govoriš, osim u kontekstu da je to tvoj domen, pa tražiš slično? Ti si titoistički proizvod doslovno od početka do kraja, i po godinama i po obrazovanju i po iskustvu i po tvojim političkim, odnosno partijskim vezama. Pripadao si (možda si na vlasti i dalje, ne znam) vlasti tj. vladajućem režimu u Republici Srbiji, doslovno.
Odakle ti ideja da je on “direktor javnog preduzeća”?

Čovek samo konstatovao da ovde iznosiš potpuno neverovatne tvrdnje…

Ne znam šta mu je neverovatno.

Meni je neverovatno je da Mystic+, direktor propalog javnog preduzeća kojeg je Vlada Republike Srbije tu postavila i čovek koji je predstavnik javne, republicke institucije, ovde glumi nekakvog monarhistu koji govori 'vasa Republika' kad je ona mnogo više njegova nego ijednog drugo forumaša ovde.

Какав реванш несрећо... Чим Путтлер капитулира, ето и вас комуњара у ФБИ Београдској фијоци са њим...
Neke muči paranoja. A u međuvremenu…
60FA66C4-C04B-41FF-B2DF-4DAAF0CEC24C.jpeg

Pa imali smo mi onog jednog zlatnog što je bio protiv NATO.

Pa onda batina po dupetu. Pa posle Đavo kriv.

Nismo mi najebali ako bi ušli u NATO, niko tamo nije najebo. Šta fali Crnojgori? Šta fali barskoj Ustaškoj Hrvatskoj? Sve to braća Jugosloveni. Oni svi u NATO i oće u EU, a mi bi da se kurrcčimo. Sve posle isti taj NATO kriv.

MI smo najebali samo onda kad smo šćeli da ratujemo sa NATO. Tad je smo najebali. Ali dobro, i to ja uvek kažem, dobro smo prošli kako je to moglo biti. Pogledaj ti sad ovu specijalnu operaciju u Ukrajni.

Uporedi spcijalnu operaciju NATO iz 1999. godine, a ovu rusku specijalnu operaciju 2023. Mi smo dobro prošli naspram braće Ukrajinaca. Pazi i to brat Rus na brata Ukrajinca. Oni tamo bili ista država, meni i danas kad kažu Ukrajna meni je to sve Sovjetski savez, sve isti K. Sad oni tobože dva sveta.

Ne mora vlasti ni opozicija da bude ZA NATO. Ne moramo da ulazimo ni od napred ni od pozadi. Ali, ljubi brat, nemoj da ratuješ. Nemoj da jedeš K.

Čeko tamo dok ga generalštab nije primorao da ide u Kumanovo da potpiše šta treba. Pa mogao si to odma. Ne, nego baja hoće malo da nas bombarduju pa onda. Bravo! Ljubi brat. Jedva smo čekali osiromašeni uranijum. Budala antisrpska i to sve ovekovečio satanskim nazivom.

Jednom sam nosio target na glavi, nećeš ga majci više.

Ne moraju ni oni da jure da uđu EU, ne moraju da budu uopšte za to. To je i onako kasno voz prošao. To je trebalo u EU pre 30 godina a sad da raspravljamo da li da izlazimo iz unije. Ali K kod nas sve naopačke. Dovedi ti državu na nivo EU, a da li ćeš ulaziti u uniju ili nećeš to me zabole. Ni Švajcarska nije u EU.
Rado čitam tvoje postove i uglavnom se slažem sa tvojim stavovima, ali ponekad i ne.
Ovde konkretno, u ovom poslednjem pasusu gde kažeš da mi sami trebamo da dovedemo državu na nivo EU. To je zabluda. Srbi i velika većina drugih naroda na svetu nisu napravili svoje države samostalno već su kopirali rešenja uspešnijih naroda. Nemanjići su prvu srpsku državu napravili po uzoru na Vizantiju, Karađorđevi i Miloševi ustanici po ugledu na zapadnoevropske države, a današnja srpska država se, barem u teoriji, zasniva na vladavini prava i demokratiji, što svakako nisu originalni srpski proizvodi.

Druga Srbija jedva da je postojala u biračkom telu.Političke stranke Druge Srbije a to su bile UJDI,Građanski savez i Socijaldemokratska stranka (Žarko Korać) mislim da samostalno nikad nisu prešle cenzus.Jesu bile parlamentarne ali tako što su im koalicije nadeljevile poneko poslaničko mesto.LDP Čedomira Jovanovića postigla najveći uspeh ali oni i nisu sasvim bili drugosrbijanska stranka.
Donekle je izborni neuspeh Druge Srbije teško razumljiv s obzirom na medijsku prisutnost.Druga Srbija imala je i u vreme S Miloševića svoju radio stanicu B 92 koja je jedina radio stanica koja nije bila u funkciji očuvanja na vlasti S.Miloševića.Sad imaju N1 i neke druge manje značajne medije.

Druga Srbija jedva da je postojala u biračkom telu.Političke stranke Druge Srbije a to su bile UJDI,Građanski savez i Socijaldemokratska stranka (Žarko Korać) mislim da samostalno nikad nisu prešle cenzus.Jesu bile parlamentarne ali tako što su im koalicije nadeljevile poneko poslaničko mesto.LDP Čedomira Jovanovića postigla najveći uspeh ali oni i nisu sasvim bili drugosrbijanska stranka.
Donekle je izborni neuspeh Druge Srbije teško razumljiv s obzirom na medijsku prisutnost.Druga Srbija imala je i u vreme S Miloševića svoju radio stanicu B 92 koja je jedina radio stanica koja nije bila u funkciji očuvanja na vlasti S.Miloševića.Sad imaju N1 i neke druge manje značajne medije.
To što nisu prešli cenzus ne znači da ne postoje. Ovde neki histerišu na sam pojam Druga Srbija, valjda se prepoznaju u njoj.

Rado čitam tvoje postove i uglavnom se slažem sa tvojim stavovima, ali ponekad i ne.
Ovde konkretno, u ovom poslednjem pasusu gde kažeš da mi sami trebamo da dovedemo državu na nivo EU. To je zabluda. Srbi i velika većina drugih naroda na svetu nisu napravili svoje države samostalno već su kopirali rešenja uspešnijih naroda. Nemanjići su prvu srpsku državu napravili po uzoru na Vizantiju, Karađorđevi i Miloševi ustanici po ugledu na zapadnoevropske države, a današnja srpska država se, barem u teoriji, zasniva na vladavini prava i demokratiji, što svakako nisu originalni srpski proizvodi.
Jedno drugo ne isključuje. Ili misliš da u Srbiji treba sve da stoji dok Zelena i Makron ne odu sa scene i Stejt Department ne donese odluku da EU prosto mora da primi Srbiju? Možda veruješ u konsenzus 27 država bez sugestija nekog sa višim interesima?

It takes two to tango.

Poslednja izmena:

Back