ZAŠTO da JA plaćam i za sebe i za nju?

I sta te je inspirisalo u knjizi?

Činjenica da su ljudi ili bolesno sebični (na kraju ostanu sami) ili spremni sve da daju (na kraju ostanu bez ičega) kad vole jer gledaju na odnos samo sa materijalne strane..kasno shvate da ne treba "sve da daju" nego treba "sve od sebe da daju" da odnos ima konačan skor -poštovanje i ljubav..
 
Ко је крив таквим мушкарцима што су глупе овце за шишање.
Плаћају да не би били сами, који паћеници.
Ljudi treba da se druže, pa je glupo da zbog novca počne problem oko druženja. Neki sede sami na netu, jer neće da plate iz svoje gluposti, a neće ni da im se plati. Neki drugi plaćaju iz gluposti, a neki treći koriste glupe iz svoje gluposti.
Zbog glih šablona propalo je mnogo dobrih veza. Jednom sam naleteo na takvu tetku koja nije imala da plati svoj ćef, a imala je šablon nesrećnih žena da mora da plaća i ta veza je pukla iz čiste gluposti. Kako da ja znam da se tebi ne izlazi jer nemaš da platiš, a nije neki drugi razlog? Kao ovaj jadnik što ne sme da izadje jer nema da plati?
Meni se dešavalo da nemam para ili da nemam dovoljno i da žena plati. Pa šta? Novčanik je dobar način za testiranje načina razmišljanja. Zamisli da naletiš na čoveka koji ima zmiju u džepu ( pa ti sutra lancima vezuje frižider.)....Taj čuva i tvoje i njegove pare, pa ni za svoje pare ne možeš da kupiš lekove nego čekaš da se on seti da su ti potrebni, a njegova zmija kaže da ti ne trebaju....
 
Činjenica da su ljudi ili bolesno sebični (na kraju ostanu sami) ili spremni sve da daju (na kraju ostanu bez ičega) kad vole jer gledaju na odnos samo sa materijalne strane..kasno shvate da ne treba "sve da daju" nego treba "sve od sebe da daju" da odnos ima konačan skor -poštovanje i ljubav..
Ok, stoji. Davanje. Dodao bih-obostrano. Mozda je tu caka u toj polemici i kako proceniti dobar odnos.
Tema je osnova odnosa. Koji su to mikro postupci koji vode ili ne, kvaliternom odnosu i kako se po polnoj osnovi ocekuje nesebicno davanje bez reciprociteta.
Ako uzmes postovanje (prema muskarcu) koje si pomenula, po tebi, koliko zaista, dublje u sebi, ta devojka postuje tog muskarca koji na prvu vadi novcanik?
Pustimo kafu, nije rec o vrsti i kolicini konzumacije. Vec o gestu.
 

Back
Top