Zašto baš ja postojim?

Da li ste se ikada pitali zašto baš vi postojite uz sve svoje osobine koje vas čine personom i individuom kakvoj nijedna ličnost nije ista?

Zanimljivo mi je razmišljanje o tome zašto baš ja postojim.
Već sam pisao svoje mišljenje o tome, ponoviću ga.
Generalno smisao čoveka je susret sa Bogom jednoga dana, a svako od nas ima neke svoje motive koji ga održavaju u životu. Neko živi zbog posla, neko zbog dece, neko zbog hobija...
 
Da li ste se ikada pitali zašto baš vi postojite uz sve svoje osobine koje vas čine personom i individuom kakvoj nijedna ličnost nije ista?

Zanimljivo mi je razmišljanje o tome zašto baš ja postojim.
Nisam toliko razmisljao "zasto" ja postojim vise "kako". Sama ta percepcija sopstvene svesti, sopstvenog "ja" me je uvek golicala. Pomalo solipsisticki osecaj s tim sto za razliku od Solipsizma ne smatram da jedino ja postojim, niti da se sve vrti oko mene, a opet sam nekako "tu".
 
Niko ne zna da je svih tih milijardy sprematozoida identicno tom jednom sto je pobedio bas da bi ti uvek bio ti i rodio se misleci da si ja.

Kad sam otvarao ovu temu, upravo sam na to mislio.

Šta bi bilo da nisam ja taj koji je prošao... Svijest o postojanju/nepostojanju je čudna rabota. :)

Da li sam morao postojati? Zašto nisam mogao birati i slično tome...

Namjerno sam postavio pitanje "zašto", da bismo pokušali dokučiti svrhu kao jedinke svako za sebe, shodno vrijednostima koje ima.

Uvjeren sam da svako od nas na planeti nije identičan nekom drugom i da smo univerzalni. Sličnosti imamo, ali ne i potpuno iste vrijednosti i osobine.
 
Da li ste se ikada pitali zašto baš vi postojite uz sve svoje osobine koje vas čine personom i individuom kakvoj nijedna ličnost nije ista?

Zanimljivo mi je razmišljanje o tome zašto baš ja postojim.

teško pitanje, uvrtanje uma...zapitam se to često

onda dođem do spermatozoida i jajne ćelije koji su učinili da ja postanem

ali zašto baš JA ????

slučajni odabir ili sa razlogom ????

NE ZNAM....
 
Pa zato sto to JA je nebitno,svi smo nebitni,mogo je i neko drugi da bude na nasem mestu,nasumicno smo stvarani,kad bi se klip kukuruza na njivi zapitao isto i reko ,e evo me poseban sam zapazite me,ja sam stvoren za velika dela
 
slucajno

od silnih milijardi slicnih spermatozoida tvoga tate pogodilo se da bas ti krenes pravim putem

u pravo vreme i pobedis
da ali nisu samo tatini (i jedan tvoj) spermatozoidi bili u igri, već svi oni tvojih predaka u i svakoj predhodnoj generaciji bilo je zrnce tebe .. elem beskonačan je broj sume statističkih ishoda koji su doveli do tvojeg ja :mrgreen:
 

Back
Top