Zashto je Mercedes bolji od BMW i Audija?

Potrosnja od 8.5 litara za E200 je skroz netacna,sasvim slucajno imao sam bas taj model iz 1997 u vlasnistvu 4 godine i potrosnja je bila nekih 7.5 litara a u gradu oko 10ak litara.
I nismo imali uopste problema sa rdjom.Ali znaimljivo je to njegov naslednik W210 facelift koji je uradjen 2000 godine je mnogo losiji po pitanju rdje,peckice su se pojavljivale svuda.Takodje W211 prve 2-3 godine proizvodnje je imao ogromne probleme,sa elektronikom,mehanikom i rdjom,trenutno sad u vlasnistu imamo W211 bas iz 2003,katastrofa koliko smo se do sada naplacali za opravke kojekakve,i jos je ostalo da se zamene senzori u sedistima za airbagove,jedan senzor kosta 400 eura.
Srecom sve greske su ispravljene kad je uradjen facelift krajem 2006 gde je zamenjeno oko 2000 delova.Taksisti tvrde da je auto perfektan sad.

Kako ispravljene greške krajem 2006 kada je u aprilu 2006 startovao motor sa 170 ks koji ima vrlo ozbiljne mane sa ubrizgavanjem?Od tada više nije Boshovo ubrizgavanje(zaboravio sam naziv drugog) i s obzirom da pokušavam kupiti E220 CDI,2005-2007 god,raspitao sam se kod dobrog majstora on mi je u računaru pokazao sve moguće probleme koje ima mečka proizvedena posle aprila 2006 a baš sam tog hteo da kupim.
 
Kako ispravljene greške krajem 2006 kada je u aprilu 2006 startovao motor sa 170 ks koji ima vrlo ozbiljne mane sa ubrizgavanjem?Od tada više nije Boshovo ubrizgavanje(zaboravio sam naziv drugog) i s obzirom da pokušavam kupiti E220 CDI,2005-2007 god,raspitao sam se kod dobrog majstora on mi je u računaru pokazao sve moguće probleme koje ima mečka proizvedena posle aprila 2006 a baš sam tog hteo da kupim.
Taj majstor nema pojma to ti mogu sigurno reci.U biznisu sam sa taksijima,i kolege koje su imali auto sa tim motorom ne mogu da ga nahvale,svi su vozili do 500-600 hiljada bez ikakvih problema.
 
Poštovani drugari. Pročitao sam mnogo komentara, i za i protiv. Mislim da svi imaju svoj metod razmišljanja. Neko ima mečku, pa se kvari i ne valja mečka, neko nema ali je čuo od njih nekoliko, neko je prezadovoljan. Znači da svi prave neku ocenu polazeći od sebe i svog vlastitog stava. Uz svo poštovanje, mislim da je to pogrešno. Odgovor na ovo pitanje je vrlo prost i jednostavan. Mercedes je zbog svog kvaliteta i postojanosti postao statusni simbol, kao što je i RR. Nema tu mnogo razgovora, BMV, Audi, Opel, nikada ni jedan ovaj brend nije bio ni statusni simbol, niti blizu Mercedesovog kvaliteta. Mercedesove motore ugrađuju mnogi proizvođači automobila, pogotovo dizel motore. Kada se govori o dizel motorima na prvom mestu je Mercedes, zatim tri prazna mesta pa ostali. To je tako, pojedinačni slučajevi nisu interesantni, moj drug, drug moga tate i tako dalje. Mislim da ste razumeli šta sam hteo da kažem. Da ja sam vlasnik Mečke i ne govorim na pamet.
 
@Beogradd
BMW je do negde 2003 godine zaista bio neko i nesto, danas je cista konfekcija, isto kao sto ni Mercedes nema onaj kvalitet kao nekada tako da se uopste ne slazem da je BMW najbolji, a to sto smo mi srbi najpametniji narod na svetu i sto se bolje razumemo u kola od svih ostalih to je nesto drugo :roll::lol:
A to sto se mozda bolje prodaje od ostalih uopste ne mora da znaci da je bolji auto od ostalih. Recimo Volvo i do skoro Saab prave neuporedivo bolja i kvalitetnija auta od BMW-a (da, jeste tako) i od vecine ostalih Nemaca, pa opet nemaju takvu prodaju kao sto ima BMW.
I da, jos nesto kad vidim kakve sve njuske danas voze BMW-a dodje mi da :bljak:
 
@Beogradd
BMW je do negde 2003 godine zaista bio neko i nesto, danas je cista konfekcija, isto kao sto ni Mercedes nema onaj kvalitet kao nekada tako da se uopste ne slazem da je BMW najbolji, a to sto smo mi srbi najpametniji narod na svetu i sto se bolje razumemo u kola od svih ostalih to je nesto drugo :roll::lol:
A to sto se mozda bolje prodaje od ostalih uopste ne mora da znaci da je bolji auto od ostalih. Recimo Volvo i do skoro Saab prave neuporedivo bolja i kvalitetnija auta od BMW-a (da, jeste tako) i od vecine ostalih Nemaca, pa opet nemaju takvu prodaju kao sto ima BMW.
I da, jos nesto kad vidim kakve sve njuske danas voze BMW-a dodje mi da :bljak:

slazem se,imao sam priliku prošle zime da provozam po snegu volvo s60 4x4 poslednje generacije auto kida!!Enterijer izuzetno kvalitetan,sedšta medju najudobnijim u auto industriji,a haldex po snegu:cool:
 

Back
Top