Zarada na netu - GRAFICKI DIZAJN

Cagliostro

Ističe se
Poruka
2.232
Taj čunj je skoro identičan logou vlc playera:
vlc-icon.jpg

koji nije baš nepoznat i mislim da bi trebao da izmeniš to,
Za prvi pokušaj nije loše, ali čunj bi trebao malo sitniji, elementi ne bi trebali biti toliko prilepljeni ivici i text bi trebao biti malo doradjen (moje mišljenje samo, ne moraš ga uzeti zdravo za gotovo :) ).

----

E, da...
nisam baš siguran da je dovoljno jasna asocijacija tog čunja sa onim što CH traži, možda bi trebao dodati još neki detalj nedvosmisleno vezan za vožnju (npr km sat ili nešto slično), ako ne i sasvim zameniti.

Poslednja izmena:

markoooo0

Zainteresovan član
Poruka
246
toga sam se setio u pola pravljenja, za VLC. Pravio sam sebi asocijacije na testove za voznju. Bilo mi je bezveze da sve budu automobili, videcu kako ce da prodje.

Hvala na savetima. Stavicu belicastu pozadinu i jos cu ispravljati to sa marginama. Uopste nemam ideje za font, stavicu neki kao u brzini pa vam pustam da vidite

xitm3n

Aktivan član
Poruka
1.284
Moj savet za logotipe- nek budu sto jednostavniji, a po mom skromnom misljenju, ako moze da se uradi skroz u jednoj boji, onda je to prava stvar. Pogledajte Nike, Mitsubishi, adidas i slicno - uvek prepoznatljivi cak i ako su jednobojni; sledece - sto manje detalja i komlikovanja. Naravno, ovo vazi ako CH nije drugacije trazio.
Fino ste radili ovo, a sto kolega kaze - nemojte praviti nikako logotipe ako je ideja neki tutorijal - samim tim nije originalno (VLC player). Znaci hvatajte fore sto se tice tehnike, a moj savet vam je da idete obrnutim smerom od onog kojim ste krenuli - nemojte kretati od slozenih logotipa za koji vam treba tutorijal, nikada necete nauciti samostalno da nesto odradite - crtajte from the scratch - od nule, sami, korak po korak, kad savladate osnove, i kad skratite proces crtanja, onda do izrazaja dolazi kreativnost koja uz savladanu tehniku dovodi do vrhunskih rezultata.

COASRBIN

Početnik
Poruka
45
To sve stoji, ovo mi je bilo zanimljivo da probam pa sam i uradio. Jedino se ne slazem da je lakse krenuti od nule. Mislim da ces bolje nauciti ako ti neko pokaze kako se radi, jer ces se ovako pogubiti. Barem u mom slucaju :)

Ja postavih ono pa cemo videti

slicno kao matematika...pokasu ti kako se mnozi ti znas tablicu mnozenja i daju ti 50 brojeva da izmnozis a nisi nikada pokusao.....znaci ako ne znas tablicu ne znas ni izmnoziti....sta je hitm3n rekao jeste da ako ne znas osnove onda ne mozes raditi dobro posle...ti si radio pomocu tutorijala taj znak e sada koliko si korisnih stvari zapamtio da ih mozes primjeniti da ne gledas nista nego da iz glave pomocu ilustratora ili korela napravis logo?....samo postavi sebi to pitanje i odmaces znati da li je korisno ili ne...opet tutorijali dosta pomognu ako hoces nesto slozenije da naucis....

markoooo0

Zainteresovan član
Poruka
246
Upoznavao sam se sa programom po prvi put, i jako mi je bilo korisno. Islo mi je mnogo lakse jer sam navikao na PS. Za dalje cu videti, ali smatram da je lakse prvo pogledati neki tutorijal, klip ili bilo sta, nego otvoriti program i raditi. Kad sam html pocinjao, nisam uzeo u notepad-u i pisao, nego sam lepo gledao tutorijale i tako ucio, prvo gledanjem, a posle i pisanjem. Kada sam stvorio neku osnovu, onda sam mogao sam da krenem. Nadam se da ce tako biti i sa ovim :)

xitm3n

Aktivan član
Poruka
1.284
To sve stoji, ovo mi je bilo zanimljivo da probam pa sam i uradio. Jedino se ne slazem da je lakse krenuti od nule. Mislim da ces bolje nauciti ako ti neko pokaze kako se radi, jer ces se ovako pogubiti. Barem u mom slucaju :)

Ja postavih ono pa cemo videti
Kad sam rekao od nule, mislio sam za ucestvovanje na konkursima. Naravno da ces nauciti najvise na tutorijalima, ali sam mislio da ne postavljas radove sa tutorijala, nego hvataj fore, a posle ih primenjuj na svoje radove.
Iskreno, recicu ti kako sam ja najvise naucio - poskidao sam prvo pobednicke radove sa 99designs, i proucavao ih: kakve su boje koriscene, tipografije, kakve vrste logotipa za koju industriju; posle sam pokusavao da "precrtam" - gledam u njih i ja isto da proizvedem. Kad sam to naucio bio sam spreman za ozbiljnije radove i za zaradu ;)

markoooo0

Zainteresovan član
Poruka
246
Ma Xitman je legenda. :)

slazem se :D

novi rad: http://99designs.com/book-cover-design/contests/book-magazine-cover-myself-author-186804/entries/9
Za elektronsku knjigu (gluplju knjigu nisam davno video, barem po onome sto sam procitao). Radio sam da bude sto jednostavnije, ali i da bude eye catch-er za tu ciljnu grupu (ragbi lopta) :D
Sve sam mu lepo napisao i odgovorio mi je:"The simplicity and optimistic colors are appealing I'm mulling this one over." Jel imate neku ideju kako jos da ga zaintrigiram?

Barny46

Početnik
Poruka
10
Pozdrav svima, novi sam na forumu, probao sam razne contest site-ove i citao razne savjete i forume, pa sam naletio i na ovaj topic. Vidio sam da je @Beatle boy radio na stocklogos.com, pa me zanima da li su svi unaprijed uplacen, mislim, da je isplata garantovana? Hvala

Beatle boy

Primećen član
Poruka
949
Pozdrav svima, novi sam na forumu, probao sam razne contest site-ove i citao razne savjete i forume, pa sam naletio i na ovaj topic. Vidio sam da je @Beatle boy radio na stocklogos.com, pa me zanima da li su svi unaprijed uplacen, mislim, da je isplata garantovana? Hvala

placen si po zavrsetku contesta ukoliko pobedis i da, zarada je zagarantovana i ide preko PayPal-a . Ima i Payza tamo,ali nisam je nikad koristio jer ja kada sam tamo krajem 2011 poceo da radim na tom sajtu nije bilo moguce povlaciti pare na Payza ukoliko nisi iz CA i USA...

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.