Zaljubljen u dve devojke?

Mar.co

Početnik
Poruka
5
Pozdrav za sve! :)

Imam jedan problem i zamolio bih vas da me posavetujete kako i sta da uradim.

Ovako, imam 17 godina i svidja mi se jedna devojka koju jos nisam upoznao i vidjam je samo mozda jednom dnevno u hodniku skole. Naime, jos proslog meseca smo se sretali rano ujutru kada idemo u skolu, svaki dan, jer nam se poklopio raspored casova tako da pocinju u isto vreme a sada je drugacije, prvih par puta nisam ni obracao paznju ali kasnije sam ukapirao da nam se ustvari srecu pogledi, dok nisam shvatio da mi se u stvari svidja, ali ni da ona nije bas skroz ravnodusna. :)

Ali sta je problem. Ja nikada nisam imao devojku niti sam ikada nekoj devojci priznao, to jest rekao da mi se svidja i plasim se da bi to mogao da bude problem. Ne izlazim cesto, a ni ona, tek mozda jednom u dve sedmice prosetam sa drugarima kroz grad i to je to, ali nju ne vidjam nikad, verovatno jer joj je kuca van grada kao i meni, samo stanujem zbog skole. Dodao sam je za prijatelja na Facebooku i to smatram nekim pocetkom. Ono sto mogu da primetim je da je prilicno tiha ali uvek nasmejana i pre svega kulturna sto je za mene jedan veliki plus jer ni u ludilu ne bih bio u vezi sa devojkom koja psuje vise od mene a takvih je mnogo danas (salim se samo :) ). Verujte da bih imao sanse sto se tice mog fizickog izgleda i ponasanja, puno vodim racuna o svom izgledu, oblacenju itd. Ono sto mi je dosta osoba reklo je da mi zavide na "drzanju" o kojem posebno vodim racuna. Idem u teretanu vec par godina. Po ponasanju mislim da sam ok al' to je na drugima da procene. Ali da ne ispadne da hvalim sebe hvalicu nju. Jednom recju SAVRSENA! Ima sve ono sto bi svako normalan pozeleo. Prelep osmeh, gradju, lice i ono glavno, ima "to nesto" sto sam odmah video u njoj video. Cesto nam se pogledi susrecu kada se vidimo i svaki put su mi osecanja jaca. E sad, ona ima 15 godina i plasim se da to ne stvara mozda neku prepreku? Znam da sam stariji od nje samo dve godine ali mene tada uopste nije zanimala veza jer sam to gledao samo kao "obavezu".

Ali evo i glavnih problema, ja sam do sad bio bas ludo zaljubljen u devojku koja zivi daleko od mene, upoznao sam je prosle zime i odlepio za njom maksimalno, ali kao sto sam rekao daljina je cinila svoje a znam i da sam se ja njoj svidjao, cak mi je na neki nacin nagovestavala ali ja nisam imao hrabrosti da ucinim prvi korak. Ona takodje ima "to nesto" koje se potpuno razlikuje od druge devojke i vise mi se cak dopada. Cujemo se preko fejsa ali to je cinilo stvar samo jos gorom, plakao sam cesto zbog nje jer sam vise od svega zeleo da pokusamo vec jednom da budemo zajedno makar i na daljinu. Bas sam se bio unistavao i izjedao zbog toga, poceo sam i da pijem i da pusim ali sam brzo ostavio oba djubreta jer sam shvatio da mi je lakse samo da placem. Vezao sam se emotivno za nju vise nego sto treba. :sad2: Mislio sam da je nikada necu zaboraviti i zavoleti drugu, ali eto, sad ce godinu dana otkada je nisam video svojim ocima i dogodilo se da mi se svidi druga, ali sada ne znam sta hocu... Imam mogucnost da zavrsim zapoceto i probam ljubav "na daljinu" ili da pokusam nesto novo i totalno drugacije. Verujte da sam na sredini, dosta lepih trenutaka delim sa prvom devojkom zato mislim da su mi osecanja ka njoj jos uvek jaca. Ali sve jedno, za oba slucaja ce mi trebati hrabrosti koje ja bas i nemam niti ima predstavu sta bih i kako uradio. Ono sto je zajednicko kod obe je to sto su vec zaljubljene, to sam zakljucio po objavama na Fejsbuku, naravno ne znam da li je to istina ali logicno je da jeste i to me malo muci...

Valjda nista nisam zaboravio. :) Sta mi je ciniti? Sa bilo kojom od njih dve bih mogao, ali kako da se upoznam, da kazem, da uradim prvi korak? Pomozite mi da se odlucim i recite mi jesam li normalan? Msm, zbog toga sto sam zaljubljen u dve odjednom i jel se kad vama dogodila slicna situacija?

Hvala! ;)

Premišljaš se tu baš kao da si smuvao obe pa ne znaš sa kojom bi nastavio dalje.
Svejedno je, muvaj i jednu i drugu pa se odluči za onu kod koje su ti šanse veće.
Ako ne bude ništa ni od jedne ni od druge, pređi na treću. Nema veze što si "zaljubljen" u ove, zaljubićeš se i u druge, najmanji problem.

Kako? Pa eto, imaš ih na fejsbuku, počni neku šuplju, nešto vezano za neku njihovu objavu, pesmu, sliku, status, bilo šta, u suštini je i to svejedno;
ako joj se sviđaš, sviđaš joj se,
ako joj se ne sviđaš, džaba ti sve.

Haj, pa srećno!

Ama kakav facebook, pridji u hodniku i kazi sta ti prvo padne na pamet. Samo nemoj nesto tipa ***** mi se :P Salim se naravno.
Pridjes, kazes cao. Ne bih da budem napadan ili tako nesto, ali mi se svidjas, ne znam kako da ti saopstim drugacije bla bla. I posle prica sama krene.

A mozes i u stilu. Mala sanjao sam nocas da si puska, i da sam te opalio ;)

Zavisi od tebe i od devojke.

Ama kakav facebook, pridji u hodniku i kazi sta ti prvo padne na pamet. Samo nemoj nesto tipa ***** mi se :P Salim se naravno.
Pridjes, kazes cao. Ne bih da budem napadan ili tako nesto, ali mi se svidjas, ne znam kako da ti saopstim drugacije bla bla. I posle prica sama krene.

Znam da joj se svidjam, danas sam se uverio. Eto, sreli smo s u hodniku i nismo spustali pogled jedno sa drugog dok se nije sudarila sa pomocnim radnikom xD, ispalo je smesno ali i slatko :). Tada sam shvatio sta u stvari zelim, ne zelim da pogresim ovaj put. Recimo da sam otvoren i znam sa recima, samo nemam nacin da zapocnem celu stvar. Mozda bih i mogao kada bih je sretao samu u hodniku, uvek je sa najmanje 4-5 drugarica i na stotine djaka oko nas. Znam da je fejs lose resenje ali to mi je mogucnost, ili da molim boga da nam se casovi poklope u Januaru pa da pokusam da "kidisem" tada. ;) Samo voleo bih da to bude ovog meseca iz X razloga.
To sa "lajkovanjem" jeste na neki nacin trulo, ali znajuci koliko vremena oboje provodimo za Fejsbukom jos bi moglo i dobro da ispadne.

Poslednja izmena:

Iskreno, pola njih bi i ispalilo da im to neko tako javno kaze, a da se ni ne znaju. Cudna smo mi sorta.

Znam da mogu, moram, sve jedno :). Samo moram da pronadjem nacin da to realizujem, najveci mi je problem sto se ne vidjamo i sto se "znamo" jako kratko pa ne mogu odmah da budem konkretan, a to na mene bas i ne utice dobro jer kad se zaljubim ja odlepim koliko sam dugacak, joj ako uspem imate pivo od mene. ;)

Nisam ni citao sve,ali upoznas ih lepo preko nekih prijatelja.
Ono,tvoj drugar ili drugarica pozovu tebe i njih na zagrevanje pred grad kod kuce,tu se upoznate,budes duhovit,pricljiv,pokazes kakva si muskarcina i kakav si kapacitet u pijenju i posle idete u grad i tu ih smuvas u klubu. :D

Nisam ni citao sve,ali upoznas ih lepo preko nekih prijatelja.
Ono,tvoj drugar ili drugarica pozovu tebe i njih na zagrevanje pred grad kod kuce,tu se upoznate,budes duhovit,pricljiv,pokazes kakva si muskarcina i kakav si kapacitet u pijenju i posle idete u grad i tu ih smuvas u klubu. :D
Pa problem je sto nemamo zajednickih prijatelja, ja sam u ovom gradu tek tri godine i ne znam nikoga od mladjih generacija samo starije, imam jednu rodjaku koja ide sa njom u razred ali i sa njom sam na "cao", ne znam koliko mi je pametno da nju cimam zbog toga... Bas zeznuta situacija. :confused: Procitaj sve ako te ne mrzi, bolje ces me razumeti. :)
A ono za hodnik uopste nije losa ideja.

E sad, ona ima 15 godina.
Bre! :)

Poslednja izmena od moderatora:
Slusaj, znam ja kako da smuvas jednu od njih. Kad je sledeci put budes sreo, pocni da pravis zvukove nekog motora... nes kao ( brmmmm brmmmmm, brrrrrrrrr trk trk trk brmmmmmmmmm brmmmmmmmmmm....) veruj mi... skoro svaki put uspe :))))

Back