Zakon o zabrani sveštenim licima da naplaćuju svoje usluge

1. Ово за закон си измислила.

2. Дакле, овако. Замислимо да ја полудим и решим да се оженим.

За свадбу ангажујем фотографа са ме слика, и свештеника да ме венча.

Фотографу за пружену услугу фотографисања дајем уговорену количину новца. Попу за пружену услугу венчања дајем уговорену количину новца.

Зашто хоћеш на силу да натераш попа да ради за мене за Џ? А не и фотографа?
pitaj ga zasto placa pedere da mu paradiraju
 
1. Ово за закон си измислила.

2. Дакле, овако. Замислимо да ја полудим и решим да се оженим.

За свадбу ангажујем фотографа са ме слика, и свештеника да ме венча.

Фотографу за пружену услугу фотографисања дајем уговорену количину новца. Попу за пружену услугу венчања дајем уговорену количину новца.

Зашто хоћеш на силу да натераш попа да ради за мене за Џ? А не и фотографа?
Ovo oko zakona je novinarska patka koju su izvukli iz pojedinih clanova predloga Ustava SPC koji je povucen na doradu.
 
Pisao sam i ranije.Ljudi koji nece svestenika i ne placaju nista,a ko hoce,svestenici stvarno treba da procene ko koliko moze da da za bilo koje sluzbovanje.Samo je stvar u tome da se ne naplacuje i bogatom i siromasnom isto.
sve zavisi od svestenika do svestenika
ja sam recimo naebao za kumovu svadbu, ali za krstenja kumcica sam dobro prosao, cak za jedno kumce nije ni trazio pare.
 
1. Ово за закон си измислила.

2. Дакле, овако. Замислимо да ја полудим и решим да се оженим.

За свадбу ангажујем фотографа са ме слика, и свештеника да ме венча.

Фотографу за пружену услугу фотографисања дајем уговорену количину новца. Попу за пружену услугу венчања дајем уговорену количину новца.

Зашто хоћеш на силу да натераш попа да ради за мене за Џ? А не и фотографа?
Ko te bio po usima da angazujes popa za vencanje. I ovako i onako morao si da se vencas u svojoj opstini i to bez izvodjenja paganski riituala, stavljanje lazne krune, vezivanje ruke, pojenje, zaklinjanje na vecnu ljubav (sve dok vas smrt ne rastavi). Platis propisanu zakonsku tekstu i organizujes svecani svadbeni rucak koji te papreno kosta. Fotografa .... bez njega se moze, ali ako hoces da posle nekoliko godina, kada ti se brak zgadi, jer ti zena redovno soli pamet, a ako nesto vece zgresis kaznjava te zabranom "prilaska" od nekoliko dana, pa do meseci i vise. A, kada ti se zaista zgadi zivot, uzmes fotografije i pocnes sa samim sobom da se prepire i da fotografisanog mladozenju teras u tri lepe jer je bio totalno sludjen. Itd, itd.
 
Ko te bio po usima da angazujes popa za vencanje. I ovako i onako morao si da se vencas u svojoj opstini i to bez izvodjenja paganski riituala, stavljanje lazne krune, vezivanje ruke, pojenje, zaklinjanje na vecnu ljubav (sve dok vas smrt ne rastavi). Platis propisanu zakonsku tekstu i organizujes svecani svadbeni rucak koji te papreno kosta. Fotografa .... bez njega se moze, ali ako hoces da posle nekoliko godina, kada ti se brak zgadi, jer ti zena redovno soli pamet, a ako nesto vece zgresis kaznjava te zabranom "prilaska" od nekoliko dana, pa do meseci i vise. A, kada ti se zaista zgadi zivot, uzmes fotografije i pocnes sa samim sobom da se prepire i da fotografisanog mladozenju teras u tri lepe jer je bio totalno sludjen. Itd, itd.

Ти си као комуниста превише .... да би учествовао у разговору.
 
Ko te bio po usima da angazujes popa za vencanje. I ovako i onako morao si da se vencas u svojoj opstini i to bez izvodjenja paganski riituala, stavljanje lazne krune, vezivanje ruke, pojenje, zaklinjanje na vecnu ljubav (sve dok vas smrt ne rastavi). Platis propisanu zakonsku tekstu i organizujes svecani svadbeni rucak koji te papreno kosta. Fotografa .... bez njega se moze, ali ako hoces da posle nekoliko godina, kada ti se brak zgadi, jer ti zena redovno soli pamet, a ako nesto vece zgresis kaznjava te zabranom "prilaska" od nekoliko dana, pa do meseci i vise. A, kada ti se zaista zgadi zivot, uzmes fotografije i pocnes sa samim sobom da se prepire i da fotografisanog mladozenju teras u tri lepe jer je bio totalno sludjen. Itd, itd.
A neko dodje i leči ove svoje frustracije na forumu :lol:
 
Nezvanično sam cuo da na snagu treba da stupi novi zakon koji svim sveštenim licima zabranjuje da uzimaju novac za svoje usluge.
Nezvanično, samovoljno davanje je okej, ači odgovor na pitanje "koliko?" - "Koliko daš" smatraće se iznudom.
(Venčanja, sahrane, krštenja, svećenje vodice)

Kakav je vaš stav o tome?

Moj lično stav o tome je da bih ja crkve kao provajdere sa Bogom, ukinula. Crkvu su stvorili ljudi, a ako treba da imam kontakt i dodir sa višom silom bio to Bog ili ko već, provajder mi nije potreban.

Prvenstveno, crkva ne plaća porez, pa bi ih kaznila zatvorskom kaznom, jer bi svi otišli u zatvor da ne plaćamo porez, zar ne? Zakon je isti za sve.

Pravno gledano, crkva je firma koja ti proda nešto (za mene maglu) za nekog drugog ke to nešto drugo, a za to što vam je "prodala" dobije i novac. Ako firma plaća, neka plati i crkva. Popravili bi stanje državne kase
A lekarima dozvolili da naplacuju usluge u "poklonima"
 
Pa kad su iz budzeta dali velike pare za nezasluzene popovske penzije i sl pa nemaju da lekarima daju zasluzene plate i onda im dozvolili da primaju mito a to onako uviju u rec "poklon" ;)

A metro od 4 milijarde , kule i gondole po Uscu , sposrtski stadioni od 250 miliona , km auto - puta preko 2 milinona , brendirani u Skupstini i u vladajucoj stranci , Bodrumi , kolone autobusa i "slucajnih prolaznika" na mitinzima , sendvic po sendvic , dnevnica cca 2.000 din/po praznoj glavi...?
 
Ти си као комуниста превише .... да би учествовао у разговору.
Ko ti je rekao da sam komunista?

Ja i ne ucestvujem u razgovoru, samo komentarisem zivotna pitanja, ljudskog roda, kao sto je, recimo, cena zakljucenja braka, tj. bracnog rituala koja mora da se placa sve dok "nas smrt ne rastavi". Sada su popovi poceli da se brinu o seksualnom zivotu mlaldih Srba, jer drasticno opada broj novopridoslih bebirona. Da li bi se, po tvom misljenju, broj bebaca povecao ako bi popovi prestali da naplacuju taj paganski skec.
 

Back
Top